Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

ledzepfan

Dost tuctová, předvídatelná a úmorná řežba naroubovaná na sice pravdivou, ale totálně banální feministickou tezi o tom, že i ženská (dokonce i ne úplně krásná ženská) může bejt bojovnice.. Za mě je to málo. ()

Ellmariachi

Bez pár týdnů, je to přesně rok co jsem napsal poslední koment. Musím říct, že až na výjimky jsem si celkově dal od filmů a seriálů pauzu. A Čekal jsem jestli nějaký ve mě zase zažehne chuť se z dojmů vypsat. A podařilo se to až jedné milé princezně, spící ve věži. Když zabrousím hned pod sebou na koment LACIKEho, hned vidím, že nejsem jediný, koho napadlo přirovnání k videohře. A přesně tak jsem si připadal i já. We are going to fight!!  Konečně snímek který si na nic nehraje. Od začátku si sám ze sebe utahuje, ví, že celé je to hloupé a ani na vteřinu se nehodlá brát vážně. I ty výcvikové pasáže, jsou nesené v dokonalém satiristickém duchu. A já ten krvavý nášup žeru. 90 procent za to, že se tvůrcům podařilo, stvořit přesně co chtěli. A já říkám: Finish him!!! ()

AffectedFace

Příběh vůbec nezaujal, takže jsem pokračoval v koukání jenom na jatka, které přece jenom mohly bejt mnohem víc gore, takže jsem víceméně zklamanej. Jedná se o jeden z mála snímků, kde opravdu všichni muži stojí za hovno (nemluvě o králi, kterej se radši krčí někde pod stolem). Le-Van-Kiet se některými záběry a choreografií snaží hodně podobat Timu Tjahjantovi, ale jeho kopírka funguje spíše jenom na půl plynu. Přesto film funguje jako bezduchá akční přímočará jednohubka, která hodně věcí postrádá, ale zároveň pobaví a nenudí. V příštím snímku budou fightit gendeři a předělavci, vsadím na to boty. Za mě čistej průměr. ()

LND

Tak si říkám, jestli nepovažovat Johna Wicka za žánr… Tahle princezna to tam řeže hlava nehlava. Že jí maso na porážku běhá do rány? Běhá no. Jasně, že je to totální kravina, ale jízda je to hodně přísná. Líbí se mi, že si to na nic nehraje. Olga Kurylenko s bičíkem top. Té krve tam mohlo být víc, ale neřeším. Po pár pivkách s brambůrkama ideální. ()

Vyhy

Už jenom ta předzvěst toho, že se jedná o Johna Wicka v sukni, byla úsměvná a vypovídající. Přesně to jsme dostali, akorát že Wick (alespoň pro mě první díl) má promyšlený scenář a hloubku. Zde nic takového není. Neříkám, že to je hned špatně. Chcete akci, dobře natočenou a drsnou? Princezna vám ji dá. Trochu mi to připomínalo (a myslím, že to zde někdo i zmínil) počítačovou hru. Děvče jde z věže dolů a cestou ničí protivníky, nic víc, nic míň (hm, hra by to mohla být vážně povedená!). Příběhově o ničem. Klišé jedno za druhým. Akce ale povedená, hlavní hrdinka roztomilá a místy drsná. Občas bych ubral na střihu, ale někdy se vážně snažili a mělo to skvělou kameru. Pokud hledáte bezduchý akčňák, nebudete zklamaní. Je to jedna velká akce od začátku do konce. Jestli hledáte i zajímavý příběh, ten už nenajdete. ()

M.i.k.e

čekal sem trochu jinou pohádku okořeněnou nějakou tou akcí a místo toho jsem dostal regulérní akční řežbu pohybující se na hranici fantasy. A i když to vůbec není špatné a nenudí, nemohl sem se celou dobu zbavit dojmu, že Princezně chybí těžko identifikovatelné cosi co by jí nakonec posunulo mezi opravdu dobré akční fantasy/pohádky ke kterým se divák s chutí bude vracet. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc na to nejsem schopen přijít. Je vidět, že režisér má v oblibě akční klasiky typu Raid, ale zatímco tam byla akce vtahující a intenzivní, tak tady prostě není. Jedna akční scéna střídá druhou, občas někoho princezna brutálně seřeže, občas dostane sama na budku a jde se dál, kde se opakuje to samé a pak znova a znova. Moc tomu nepomáhá ani fakt, že o titulní pricezně vlastně vůbec nic nevíme (a ani se v průběhu nic moc nedozvíme) a celou dobu je tak figurkou, které víme že máme fandit, ale že bychom k ní měli nějaký vztah se říct nedá. To platí koneckonců i o záporných postavách, které tu krom anonymního davu "vojáku" symbolizují rádoby ďábelská, ovšem ne úplně funkční postava Olgy Kurylenko a hlavně na půl plynu hrající Dominic Cooper, kterému sem měl problém věřit že ho vůbec bavilo tohle točit...60% ()

Aljak

Toto bude asi skôr film pre milovníkov akčných predimenzovaných filmov, kde jeden človek dokáže vymlátiť polovicu kráľovstvá, a pritom na neho neplatí žiadna smrteľnosť. V tomto prípade je touto superhrdinkou princezná, ktorá si ľavou zadnou poradí s celou vycvičenou armádou, a ako zázrakom na to doplatí len zopár škrabancami. Ako ja neznášam tieto stupídne akčné mlátičky... Ale treba uznať, že princezná bola vcelku sympatická - z Kissing Booth preskočila Joey King rovno do role nemilosrdnej bojovníčky. Pre mňa max 1*, na môj vkus tu bolo až príliš akcie (asi 90% filmu), a príliš málo toho ostatného. ()

bourec

Slabý ve všech směrech. Už to, jak trapně se chovalo to stádo ukvičenejch hovádek bylo k popukání. Navíc hlavní role byla obsazená děsivě nepřipravenou Joey King, která celej film v těch soubojích plavala, jak když to vidí poprvé. Nelíbilo, a to opravdu hodně.  20%. ()

C0r0ner

Když se pominou nějaké nelogičnosti a podobně (což se u takovýchto filmů promíjí), zbude bezvadná středověká akční jízda s výbornou princeznou, která si wickovským stylem pěkně podá pár desítek vojáků. Na jedno nenáročné podívání excelentní věc a souhlasím s verbalem, tohle měl dostat Wirkola. 75% ()

alchac

Pokud vás (stejně jako mě) také jako malé fakany zajímalo, jestli Grimovic verzi navzdory nebyla Růža vlastně šaolinsky vycvičený John McClane, který nečapnul spavou nemoc vlivem kletbou podmíněné alergické reakce na trny, ale naprosto ordinérní reakce na chloroform, kterého jí dal počichat nikoliv luzný princ, ale luzný pedofil (nebo to byl luzný pedofilní princ?), pak jste zde částečně na správné adrese. Zmíněné „částečně“ má na svědomí fakt, že tento materiál nedostal do ruky třeba takový Wirkola, ale perunžel zase nějaká krutě uvědomělá klika z Holého Údu s jeblým Rákosníkem v čele, pročež byl děj jako obvykle zasazen do jakéhosi jednorožčího království sluníčkově vyteplených barev duhy, futrován aktuálně jakože děsně kůl pseudozenovými moudry, z nichž by si to Kwaičangkejn radši hodil na modro do průvanu, protagonistka do té maniodepresivní kravky přepínala přece jen častěji než by mi bylo bývalo milé a konal se zase jednou řádně přepálený čelopleskový závěr. Na stranu plusů přihazuji plnokrevnost a pár povedených bojově choreografických opičáren, jež ustály i ten zrzavý volšový špalek v hlavní roli, neb Brusleení v jejím podání trumfla svého času i Uma asi tak o pět světelných let, resp. já osobně bych jí po zhlédnutí tohoto kusu i oloupání cibule svěřil pouze s připraveným tlakáčem v jedné a mobilem s vymáčknutou stopětapadesátkou ve druhé ruce. Takže po přezrálé úvaze... no, tak za sumasumární lepší plichtu. ()

majo0007

Češi majú svoju "Šíleně smutnou princeznu" a amíci zase "Nehorázně šerednou princeznu". Slečna Kingová je "šťabajzna jak lusk", dokonca jej v biografii svieti... modelka... To si zo mňa robíte piču?! ()

okkac

Pobavilo mne to a to velmi. Základní koncept, kdy princezna se musí probojovat z komnaty nejvyšší věže na nádvoří je taková vítaná změna v pohádkovém konceptu :-) Na ploše 90 minut film nestihne vůbec nudit, kde se stále princezna s někým rube. Souboje jsou natočeny přehledně, mají zajímavé nápady a hlavní hrdinka netrpí dnešními neduhy, že by si pohrávala s 2x težším chlapem jako by byl pírko, ale sází na svoji mrštnost a obratnost. Např. proti rytíři v těžké zbroji, který je pomalý a neobratný se jí podaří zasáhnout ho několiktrát, ale díky brnění mu to neublíží, až pak se zaměří na mezery v oplátění a je schopna ho porazit. Navíc využívá tajné chodby a znalost hradu. Díky flashbacku se dozvíme, že má bojový trénink, takže nikdy jsem neměl pocit, že je to overpowered Mary Sue. Sama schytá několik ran a krvácí a únava se na ní podepisuje. Jednou za čas podobný film a jsem velmi spokojený. 7,5/10 ()

tom88

Veľmi originálna a odvážna blbina, ktorej budete fandiť. V podstate non-stop akcia, ktorá do samého záveru neutícha. Vyzerá to cool a je to zábavné. Film sa samozrejme neberie príliš vážne a to ho v tomto prípade zachraňuje. Túto ,,tak trochu inú,, rozprávku od Disneyho môžem doporučiť, ale netreba mať vysoké očakávania. Myslím, že radový divák sa slušne zabaví. Je to medzi tri a štyri. 70% ()

fantassia

Na vietnamský režiséry ještě nedorazila ideologická vlna LGBT, tak je to po téhle stránce  čistý. I když to, že  princezna pořádá dvoumetrový chlapy je celkem pohádkový, ale pro menší děti to moc není ()

viperDavid

Solidní vyvražďovačka, ale bohužel se Joey King do této role až tak nehodí. Třeba z ní vyroste akční hvězda, něříkám, že ne, ale nyní na to ještě nemá. Jinak celkem fajn podívaná ()

Johnny.ARN

Konečne rozprávka, ktorá bola akčná, mala zmysluplné choreografie a Joye, ktorú môžem kedykoľvek. Toto bolo dosť v pohode. Škoda toho hero záveru, inak som sa bavil. 3 z 5 ()

oveckaoa

Princezna se probudí ve věži a zjistí, že jakýsi chlápek se s ní chce vdávat, aby získal království což ona nechce tak shází patro po patru a zabíjí jeho vojáky, Největší problém je v hlavní postavě (to jsem tušil už v traileru)  což je zhruba 50 kilová ženská co zde mlátí jednoho chlápka po druhém těm lidem co nadávaly v Interceptoru na Elsu Pataky bych přál vidět tohle jelikož tohle je snad ještě větší si-fi. Jinak režisér tam narval i Asiaty aj černochy u kterých speciálně ta jejich scéna nedává ani smysl (kde vůbec pak zmizely, když je zajmul?), ale zase překvapil tam, že tam dal tlustého rytíře.  Po sračce s žraloky Requiem určitě zlepšení. P.s. jak to, že ji neviděl v té vodě bylo tam tak 2 metry vody a on do toho čuměl a neviděl ji to je slepý nebo debilní a na to, že si ty šaty trhala jich má pěkně zarovnané zvláštní ? 60 procent ()