It! The Terror from Beyond Space

• USA The Terror from Beyond Space (pracovný názov) (viac)

Prvá expedícia na Mars riadená ľudskou posádkou je vyhladená neznámou formou života, ktorá sa následne usídli na záchrannej lodi...  V roku 1973 vyšle ľudstvo na Mars prvú vesmírnu loď s ľudskou posádkou na palube. Spojenie s výpravou sa však preruší, a keď na miesto dorazí záchranný tím, nájde iba jediného živého človeka: veliteľa výpravy, plukovníka Edwarda Carruthersa (Marshall Thompson). Všetko nasvedčuje tomu, že plukovník zavraždil ostatných členov posádky. Carruthers však tvrdí niečo iné: podľa neho jeho kolegov zavraždila neznáma mimozemská bytosť počas piesočnej búrky. Záchranári mu neveria, čím ohrozia celé ľudstvo. "To" niečo totiž spolu s nimi ako čierny pasažier pocestuje na Zem... (Incantator)

p6qwre

Některé americké sci-fi filmy z padesátých let jsou blbé a nudné. Tohle je taky jednozančné béčko, ale mně příběh o vetřelci ohrožujícím kosmonauty vracející se z Marsu přišel docela napínavý. Když do toho přidáte nechtěně legrační dialogy a některé opravdu šílené pokusy o přemožení monstra, o nadprůměrnou zábavu je postaráno. Tady najdete obsáhlou recenzi, spoustu fotek a dialogů z filmu. ()

TERRORDROME

Úsmevný sci-fi brak o posádke záchrannej misie čo sa vracajú z marsu a náhodou si so sebou vezú aj čierneho pasažiera. Je samozrejme jednoduché prehliadnuť že vám do lodi naskáže dvojmetrové nemotorné gumené monštrum s veľkými haksňami a namaľovanou zubatou papuľou. Navyše je ukážkovo dementné, máva tými paprčami ako na prvého mája a prakticky po celý čas sa márne snaží vyliezť po rebríku do riadiacej miestnosti. jeho protivníci astronauti tiež nepojedli veľa vtipnej kaše, dlhý čas na lodi trávia väčšinou fajčením a keď na nich zaútočí ono monštrum neváhajú po palube rozmiestniť zo 20 granátov. Našťastie sú 50-te roky keď sa ešte výbuchy granátov nedali odlíšiť od pripaľujúcich sa palaciniek a sú veľmi šetrné k prostrediu. Vo finále dokonca na lodi strieĺajú aj z bazuky ( povinná výbava záchrannej misie ) ktorá zo seba vypľuje zo dva decentné ohnivé prdy. No, treba povedať že sa to na rozdiel od iných filmov svojej doby sa to aspoň nevlečie a stále sa niečo deje, aj keď to za moc nestojí. ()

inutihar

Slabé i 50s SF béčko. Ani velké množství větších či menších scenáristických kiksů a nelogičností mě nebavilo, spíše nudilo. Rozhodně jsou lepší dobové kousky, tento už má význam jen jako inspirace pro Vetřelce. ()

Don Carlos

Už od prvních minut mi bylo jasné, že právě tohle musela být inspirace k prvnímu Vetřelci. Celý film jsem proto sledoval s napjatým čekáním na finále s přetlakovou komorou. A dočkal jsem se! ()

bubblebobble

Jedna hviezda za opakujúcu sa scénku z loďou letiacou po vesmíre za doprovodu strašne smiešneho zvuku. Po toľkých sci-fi komédiách, ktoré vlastne tažia z týchto idotín sa človek ide došťať od smiechu pri niečom, čo to myslí smrtelne vážne. ()

Pitryx

No viděli jste někdy roztomilejší blbinku? Něco tak hezky naivního se spoustou chyb? Neviděli že, no tak se podívejte. Mimochodem, děj skoro bez hluchoty. Pořád se  něco děje. Za mne si to tu sedmdesátku procent určitě zaslouží, protože jsem se tedy hodně nasmál. ()

PeteBuck

Toto som musel vidieť. Kedysi som si prečítal, že tvorcovia tohto skvostu premýšľali, že zažalujú Scotta za plagiátorstvo vo filme Votrelec. No, skoro som si natrhol bránicu, keď som toto videl. Musel som sa niekoľkokrát presvedčiť, že to nerežíroval Ed Wood. Kulisy otrasné, debilita na n-tú v každej jednej minúte, toľko logických dier, ale aspoň to malo stopáž, ktorú sa dalo pretrpieť. A to scenár napísal Jerome Bixby, ktorý napísal zopár slušných epizód Star Treku (By any other Name, alebo Mirror, Mirror). Toto je ale hovadina dobrá tak možno pre malé deti. To snáď ani v tej dobe nemohli myslieť vážne. Zatiaľ čo zo Scottovho Votrelca mi ešte po 30 rokoch behá mráz po chrbte, tak tu som sa chechtal takmer pri každej druhej minúte. ()

williamriker

Z dnesniho pohledu neuveritelne naivni az beckova podivana poplatna sve dobe vzniku. Herecke vykony strasne a usmevne. Nicmene fanouskum "retro" sci-fi doporucuju. ()

TylerD.

Hadrové skafandry do otevřeného vesmíru budiž, to je běžné u scífek z této doby ale granátové pasti a bazuku v raketě jsem ještě neviděl :o 45 % ()