Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Soweek

4,5* Dvojka Fuqua / Washington na stará kolena konečně udělali pořádný devadesátkový akčňák, který si na nic nehraje. Třetí díl přidává kromě možná až moc zbytečné brutality hlavně lásku k Sicílii. Nechápu, jak zrovna Fuqua byl schopný vystihnout krásu sicilského maloměsta, ale já jsem naprosto slintal jakýkoliv záběr na místní architekturu, pokrmy a přírodu. ()

sedm.1

V souvislosti s třetím pokračováním Equalizer nemohu mluvit o ničem jiném, než o skutečně velkém a milém překvapení a zároveň tento díl považuji i za ten rozhodně nejpovedenější ze všech tří filmu s postavou Roberta McCalla, v podání opět bezchybného Denzela Washingtona, který i ve svých téměř sedmdesáti letech hází takové hlášky, pohledy a pózy, že mu musím tleskat ve stoje a bez problému jsem mu ochoten uvěřit i to, že právě jen on dokáže jen jednou rukou zlikvidoval několik vojsk najednou a ani se u toho nezapotit, což již dnes příliš akčních hrdinů, respektive herců nezvládne a on má za to můj upřímný obdiv, zvlášť pak s ohledem, jak jsem již zmiňoval, na jeho věk. Prostě přesvědčivý super řezník, jeden z nejnekompromisnějších drsňáků vůbec, který své protivníky zabíjí takovými lahůdkovými způsoby, že mé akční srdíčko jen plesá a fajn je to samozřejmě o to víc, že Fuqua se toho nebojí a zdejší likvidace tu jsou fakt masakrální, jejich brutalita nezná mezí, krev stříká na všechny strany, zkrátka přesně tak, jak to mám nejradši. Akce tu tedy ovšem není stejně jako v předchozích dílech až tolik, což mi konkrétně zde ovšem ani trochu nevadilo, jelikož právě v tomto ohledu přichází důvod, proč mě tento film bavil ze všech Equalizerů nejvíc, a to díky vážně skvělé zápletce, která tedy rozhodně nevyniká nějakou originalitou, či nápaditostí, ale její zpracování je i tak prostě parádní, úžasně mi sedla, prostě takové příjemné oldschool klasické story, bez nějakých zbytečných vedlejších píčovinek, nicméně velmi důležité je ale určitě i zmínit, že nemalou roli v tomto mém silném dojmu sehrálo i doslova dokonalé prostředí jihoitalského přímořského maloměstečka, kde se film odehrává a kde by asi chtěl žít opravdu každý a k tomu lze připočíst samozřejmě i jeho kompletní obyvatelstvo, které je pak vrcholem sympatičnosti. Velice výrazným elementem tu jinak jsou ale v podstatě i všechny ostatní postavy a i jejich herečtí představitelé, zvlášť pak ty na opačné straně zákona, mafiáni, kteří tu působí fakt jako ti nejzasranější parchanti, kteří si nezasloužili nic jiného, než co jim ústřední hrdina nakonec provedl. Krom toho tu jinak ale fungují i emoce, působivost atmosféry snad nemusím ani zmiňovat, parádní je i též fakt nekompromisní hudební doprovod, prostě Equalizer 3 mě opravdu nečekaně hodně nadchnul a jelikož podobných filmů vzniká čím dál méně, tak já si tuto jízdu dovolím mírně nadhodnotit a lupnu jí plný počet *! ()

FilmysMartym

Solidní krvavej masakr s charismatickým Denzelem Washingtonem mi fakt sedl. Ačkoli jsem předchozí díly neviděl, tak 3. Equalizer překvapil dost solidním a emočním budováním nenávisti vůči záporákům, kterým člověk fakt přál, aby je Denzel nešetřil. ()

matolas

Záchranca komunity nesklamal ani po tretie, prospela aj zmena exteriérov. Klasický westernový námet síce tentokrát má o niečo menej výrazne vedľajšie postavy a asi aj záporákov, ale tých 110 minút ubehne rýchlejšie ako šanca na pekný život. Film možno považovať aj za neoficiálne pokračovanie Muža v ohni. ()

666Carnage

O něco lepší než druhý díl. Washington má neuvěřitelný charisma a v jeho skoro sedmdesáti letech z něj jde respekt. Akce je taková komerčnější, ale ikdyž se tu občas jen povídá, tak si film užíváte. Natáčelo se na hezkých lokacích a člověk si to prostě užívá. Roberto působí jako člověk, kterého chcete poznat, ale rozhodně ho nechcete naštvat. Fuqua tyhle filmy umí a ja budu rád, když v tomhle bude pokračovat. 75% ()

iXtr3m3

Krásne až dokonalé ukončenie skvelej trilógie, ktorá ukazuje, že keď sa chce, tak sa všetko dá aj uveriteľnejším spôsobom ako po posledných dvoch častiach už v podstate sci-fi John Wick. Denzel Washington je skvelý herec, ktorý má charizmy na rozdávanie, Antoine Fuqua je skvelý režisér, ktorý vie spracovávať komornejšie a pritom nervydrásajúce príbehy, McCall je nezastaviteľná mašina na zabíjanie, je to zbraň, ktorá sa musí ovládať a len čaká na odistenie. Prostredie bolo skvelé, pre Amíkov určite exotické, pre mňa ako Európana možno menej, ale zato krásne a určite nečakané. Ostatné postavy, príbeh, gradácia, všetko bolo takmer dokonalé, aspoň teda pre mňa. Možno menej akcie, ale za to extrémne záživnej, McCall nemusí zabiť toľko nepriateľov ako Wick a napriek tomu z neho ide nie strach ale neskutočný rešpekt k tomu, čo v sebe skrýva. Nemôžem sa ubrániť pocitu, ktorý som spomínal pri druhej časti, že by som strašne rád vedel, čo všetko predchádzalo tomu, čo nasmerovalo Mccalla tam, kde je teraz, čiže nejaký prequel, prípadne aj viac preľuelov. A čo takto dať príležitosť zahrať to jeho synovi? P.S. Krásna jednoduchá "bezslovná" odpoveď vedľajšej postave stvárnenej Dakotou Fanning, tak to už bola doslova len čerešnička na torte na záver. Podobne ako najmladší brat včera povedal, Equalizer momentálne u mňa váži viac ako John Wick a to je čo povedať. ()

borec999

V jadre je to Seagalovka, ale natočená na úrovni kinofilmu, v pekných kulisách typických Talianských uličiek a navyše s výborným Denzelom v hlavnej úlohe, ktorý svojou charizmou ťahá výsledný dojem vysoko nahor. Obsadenie Dakoty potešilo i keď jej chémia s Denzelom isto nebola na takej úrovni ako s Moretzovou v jednotke, záporáci sú dostatočne slizkí aby ste ich nenávideli a Denzel je síce už limitovaný v akčných scénach vekom (preto ich nie je veľa), no s ich prevedením som spokojný. Jemne zamrzí akurát nesmrteľnosť Denzela (o ktorého som sa nebál v žiadnej scéne) a pomalšie tempo. Nie tak dobré ako prvý diel, ale určite lepšie ako priemerná dvojka a celkovo veľmi fajn oddychovka. 70% ()

HiddenDragon

Dark Denzel Rises :) Nejak se nemuzu rozhodnout, zda dat i 4. hvezdu, protoze zaverecna tretina mi uplne nesedla a taky proto, ze to je furt na stejne brdo, jak se tak rika. Kouka se na to ale dobre, to bez debat. Italie je jako nove prostredi zvolena dobre, fighty jsou solidni a Denzel vypada kupodivu min otekle nez minule. Jen tam opet misty to CGI nezaprou. Uvidim priste, po druhem zhlednuti, zda zvednu, ci ne. ()

klukluka

Dnes jsem prožil báječnej večer s Denzelem Washingtonem a jeho třemi vyrovnávacími góly. To prý v překladu mimo jiné znamená slovo equalizer. Jednička je báječná, dvojka o poznání slabší, ale pořád ještě nadstandard a trojka představuje úpadek. Z úcty k DW jí dám 3 pecky, ale do té třetí se musím trochu nutit a původně jsem ji tomu dát nehodlal. Vadilo mi, že se to po vystřílené sicilské farmě tak vleklo (ta rehabilitační pasáž). Napotřetí už se z toho pochopitelně taky vytratil moment překvapení, to je bolest sequelů, za to jsou další mínusový body, protože nepřišli s ničím, čím by to nám divákům vynahradili. Moment, kdy se z imobilního důchodce na dovči stal konečně znovu vraždící superhrdina, pro mě byl tentokrát vysloveně zklamáním, rozhodná scéna ve sklepní restauraci byla uhozená. Moc se mi líbila ústřední lokace, ale to v hodnocení akčního filmu příliš nezohledňuju- navíc už tuhle berličku nadužívali. Vynaloženého času nelituji, s DW je mi fajn, má v sobě (vždycky) cosi magickýho, ale myslím si, že ten slabší scénář bez velkýho humbuku padá tak trochu i na jeho starou hlavu, respektive na unavený tělo osmašedesátníka, kterej je ale i tak pořád v obdivuhodné kondici a s trochou naivity mu lze věřit, že sám napravil celej jih Itálie, aby už tady carabiniéři a Corrado Cattani nikdy neměli žádnou práci. ()

Orthank

Okrem dosť diétneho záveru, ktorý po dokonalej gradácii a famózne rozohratej partičke v talianskom štýle, pôsobí ako zero cola v jegermaister drinku. Môže byť, ale tá poctivá je proste lepšia. Viem, že niekedy je menej viac, ale tak našponovanú gumu v trenkách nemôžeš proste stiahnuť len tak aj s trenkami. Danzelova charizma v kombinácii s krásnym exteriérom by rozhodne zvládli aj väčšiu záverecnú nakládačku s poriadnou porciou zadosťučinenia. Nie, nemusí sekundovať Johnovi, v tomto prípade sa totiž hrá aj na emócie, a tak nemožno ulietavať do absurdna, len prirodzene si divák pýta o niečo viac. Každopádne nadštandardná remeselná práca skúseného režiséra... ()

Mafiapau odpad!

CSFD PROSÍM PŘEJMENUJTE TENTO FILM NA: "CHOZENÍ DO SCHODŮ A PITÍ ČAJE". 70 Minut filmu, a neviděl jsem nic jinýho, než Denzela W. jak prohraje vůči děcku, skoro chcípne, a 45 minut v kuse nejakčnější část filmu je to, jak někdo chodí ze schodů, do schodů, sedí a chlastá čaj nebo latté, a to je všechno. (DOSLOVA JSEM NAPOČÍTAL OD 20. MINUTY FILMU - 21x chození na schodech [Ne proto že by byl film tak akční a furt se někam chodilo, ale protože toto chození je jen cinematický stock záběr který vám neřekne nic, a je tam podle mě jen kvůli natáhnutí stopáže] a 7x chlastání čaje) Pak umře nějakej harant v restauraci kde Denzelovy prodal rybu, a jeho celkový screen time byl asi tak 12 sekund. Tedy umře, a film to prezentuje tak, jako kdyby umřela jedna z hlavních postav filmu. Proč nic necítíte?! Zajímalo by mě co za matroš si dal ten paskřivec co tuhle sračkárnost psal. Všichni uctívají Denzela W. jako kdyby ho v tom sicilským slumu všichni znali celý život, avšak divák ví leda tak hovno. Žádnou spojitost se všema postavama co do té doby divák viděl. Po celé hodině nudy, máme scénu v podzemní restauraci, kde Denzel vezme Cammora wannabe frajírka za nerv na ručičce, a za celou scénu tam máte TŘIKRÁT nasemplovaný "zvuk" který zněl jako holub co sere z drátů. A TEN JE TAM ZA 90 SEKUND TŘIKRÁT! Asi si tvůrci řekli, že je to až moc dobrý zvuk. V této části jsem si už myslel že koukám na nějaký nedodělaný školní projekt. Film v podstatě začíná až 12 minut před koncem, kde Denzel W. pronásleduje toho nejpatetičtějšího bosse v dějinách kinematografie. Boss 5-ti rodin italské Camorry?! Dobrej vtip. V poslední scéně boss-fightu jsem si myslel že Denzel tam lítá na koštěti. Film se uzavírá tím (po záběru na schody) kde náměstí plné lidí oslavuje výhru ve fotbalu. Zítra jdu k doktorovy aby mi odebral krev, jestli v ní nemám nějaké drogy, protože odmítám akceptovat to, že tento film nebyla jen halucinace. Nejhloupější, nejpatetičtější a nejnudnější "akční" film za posledních 20 let! (Když nepočítám John Wick 4) To už bych radši koukal na Titanic 2: Historie se opakuje. Film má ten samý problém jako John Wick 4. I když první díl nebyl absolutní masterpiece, a dvojkou to začínalo smrdět fest, třetím a (doufám že) posledním dílem vše předchozí spláchlo do hajzlu, a někde na té cestě přes sklady pytlů s čajem a čumění na hodinky, rejža zapomněl jak film dělá se. Film se snaží sám sebe opodstatnit tím, že ukáže na konci fotku druhé hlavní postavy (Agentky CIA) která je prý dcera již zesnulé báby z minulého dílu. Jejich dcera samozřejmě ve druhém dílu neexistovala, takže vám to může bejt úplně u koudele. Agentka měla asi tak celkově 5 až 10 minut screen-playe, takže s tímhle na mě nechoďte. Film absolutně o ničem. Vlastně ne. Je to manifesto režiséra který chce aby všichni viděly, že má fetish na schody. Odpad! PS. Doufám že recenze a hodnocení Verbala je jen troll. ()

SpaceOdyseus

Super. Po odzyvane dvojce jsme dostali nabusenou a silne atmosferickou trojku. Body count je tentokrat mensi, ale vubec to nevadi. Denzel je totiz bourak, i kdyz jen sedi v zapadle italske vesnicce u kavy ci caje. A Fuqua si dal poradne zalezet s audiovizualnim pojetim, takze je stale na co koukat. Klidne bych si dal ctyrku, pokud tvurci duo zustane pri chuti. ()

Hanys_

Vlastně mi v průběhu bylo jedno, že tam chybí akce, klidně bych to bral i jen jako cestopis s Denzelem, kdy nasával atmosféru Itálie a popíjel čaj v kavárně. Finální akce nakonec teda přišla a nezklamala. Málokterá akční trilogie asi dokáže přebít tyhle Fuquovy Equalizéry. 8/10 ()

Litvicek

Děda Washington vyrazil na akční líbánky do Itálie, nechal si donést místo čaje z pytlíku pořádné espresso a v mezičase v rámci volnočasových aktivit vystřílel a vyřešil místní komunitě problém se zločinci. Je to prostě kujón! A teď vážně - Denzel už konečně vypadá přiměřeně svému věku ale navzdory nároku na penzi, si veškerou tu akci stále dává se zápalem dvacetiletého mladíka, kdy s vytříbenou technikou "zpracuje" nejednoho padoucha. Stále stejný bad motherfucker, kterého nechceš nasrat, protože pak vezme spravedlnost do svých rukou, bandu zbytečných vedlejších postav a naservíruje ti krvavé orgie. Jak tenhle výlet vlastně pojmout? První Equalizer je nesrovnatelný, co se týče kvality. Ta další pokračování už jsou průměrná a člověk čekal nějaký závěr trilogie a rozlučku, která vlastně nenastane. Tak co bude dál? Bude děda Denzel řešit nějaké křivdy i po sedmdesátce? Uvidíme. ()

Strandmon

Tahle série je pro mě taková menší srdcovka a poslední pokračování rozhodně nezklamává. Tvůrci v třetím dílu více kladou důraz na budování příběhu a pomalejší gradaci a Fuquova režisérská ruka je mnohem citlivější a vybíravější v každém detailu. Velkou devízou je určitě dokonalé prostředí italské Sicílie, které je ještě vyšperkované Richardsonovo skvělou kamerou a tvůrcům pomohlo vytvořit takovou příjemnou domácí atmosféru malebného městečka, na které je ostatně založen i celý příběh. Akce není mnoho, ale když na ni dojde, je zábavná a pořádně krvavá a Denzel je snad ještě více charismatičtější, než kdy před tím. Jediné, co bych vytkl je pomerně zbytečná dějová linka s Dakotou Fanning, která mi tam tak trochu nepatřila. Každopádně, kdo má rád tuhle sérii, tak by měl určitě volit kino návštevu, protože tohle Denzelovo sicilské rozjímání si ji určitě zaslouží. ()

janesX

Doba úchvatného Training Day je pre Washingtona nadobro preč. Ale aspoň sa snaží. Ak sa dobre pamätám (a pamätám sa dobre), jedného času to bol môj najobľúbenejší herec. Pred ním (a po ňom) to boli Mel Gibson, Kim Bodnia a kedysi dávno aj Jackie Chan, takže tu máme kresťana, žida, aziata a černocha a už len preto by som nemohol súhlasiť s Daddkovím (tak trochu rasistickým) komentárom, akokoľvek by som chcel. Ale poďme späť k filmu. Dvojku som nevidel a nijak mi to pri trojke neprekážalo. Myslím, že ak by neexistoval John Wick, nikoho by nenapadlo, že je tu málo choreografie, akcie a celého toho zabíjania. No ale John Wick existuje a podobné filmy už musia tento "nedostatok" niečím kompenzovať. Tu si myslím, že to Equalizer 3 celkom dobre zvládol a hlavne sa filmu podarilo podať nám presvedčivý odkaz, že násilie sa dá poraziť iba ešte väčším násilím, čo je z krátkodobého hľadiska aj celkom pravda. Standing ovations sa síce nedialo, Camorre sa to páčiť nebude, ale s nutným nadhľadom je to dobrý film (lepší ako jednička). Dávam 74%. ()

mclenin

Spočiatku ťažko čitateľný príbeh zdanlivo bez zmyslu sa postupne vyjasňuje až napokon všetko do seba zapadne a hoci divák vie kam to celé smeruje, teší sa na záverečné zúčtovanie. Malebné prostredie Sicílie dá pripomenúť akési echo mafiánskych filmov á la krstný otec a spolu s hudbou pozdvihujú tento snímok ešte o úroveň vyššie. Z doterajšej trilógie sa mi tento diel svojou osobitosťou páčil zatiaľ asi najviac. ()

H4ku11

Žiadne domáce potreby? Sklamal si ma Roberto. Aj tým ako rýchlo všetkých poriešil, vôbec nebol čas užiť si utrpenie gangstrov. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023