Kapitánka Sara Bellaïcheová (Sofia Essaïdiová), šéfka protidrogového oddelenia polície v Toulouse, sleduje aktivity nebezpečného gangu pašerákov drog medzi Španielskom a Francúzskom, v ktorom má svojho informátora. Skupinu zločincov infiltroval jej bývalý priateľ Reynal (Nicolas Cazalé) a úspešne v nej pôsobí v utajení. Sara zistí, že jej prípad súvisí s vraždou dvoch tínedžerov v parížskej nemocnici, čo vyšetruje Richard Cross (Assaad Bouab), šéf miestneho kriminálneho oddelenia. Aj napriek odlišným názorom a metódam sú Sara a Richard nútení spolupracovať, aby dopadli vraha tínedžerov a zastavili drogový gang. Ocitnú sa tak v dych berúcich pretekoch s časom na cestách medzi Španielskom a Francúzskom, pričom s rastúcim nebezpečenstvom sa mení aj ich osobný vzťah. Vo vypätých chvíľach vlastného ohrozenia sa postupne zbližujú a napokon pocítia vzájomnú príťažlivosť. (TV JOJ)

JohnSmith

Další moc pěkný krimi thriller od Marchala. Tenhle člověk prostě nezklame. Děj pěkně plyne, nejsou tam hluchá místa. Něco je sice předvídatelné, ale to je jedno. Tyhle francouzský krimi jsou prostě top. ()

VanTom

Solidní francouzská kriminálka spojuje operaci proti pašování drog s případem dvojnásobné brutální vraždy. Zkušení profíci z odlišných oddělení si neházejí klacky (a příliš ani city) pod nohy a příkladně spolupracují, aby brutální gangstery dostali za mříže – o to víc však v komplikovaném, přísně procedurálním vyšetřování udeří do očí jejich občasné lapsy či příhodné náhody v ne/čekaných zvratech. Když byly karty rozdány a říkal jsem si, že se jede do finále, sotva se film přehoupl za půlku – závěrečná třetina tudíž spíše dořešovala a tolik netáhla. ()

drackula

Kriminálnici chcú previezť drogy z bodu A do bodu B a polícia ich chce chytiť v bode B aby rozbila celú sieť. Kriminálnikom a ani policajtom samozrejme nejde nič podľa plánu a tak sa to celé trochu komplikuje. A dôležité je to slovko trochu, lebo žiadne veľké zvraty sa nekonajú. Na druhú stranu je to remeselne kvalitné, funguje akcia a je to často fakt brutálne. Pozerateľný priemer, ktorý neurazí. 60% Amazon ()

herr_carter

Marchal je prostě borec a umí, těším se na další jeho film. Opět prokázal po filmu Drsný město, že filmy z prohnilého prostředí jsou mu velice vlastní. Tak si tak říkám, co by už filmoví kritici zde chtěli více, podle mě tenhle film patří zase k naprosté špičce a co do autenticity řadím těsně pod Narcos, Sicaria atd...a když už zmiňuju právě Narcos, tak Alberto Ammann ze série Juarez tu představuje vážně skvěle zahraného zaporáka, jemuž chce ublížit snad každý, kdo se na film dívá, pecka kousek..........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

vitekpe

Bezna kriminalka se strasne superdrsnejma padouchama, hodne se tam strili, je tam trochu mucenicka a stane se tam par nelogickych veci. Na ukraceni dlouhe chvile ok, ale v tehle kategorii najdete i lepsi kousky. ()

borec999

Drsné Mesto bolo pre mňa jedným z najpríjemnejších prekvapení roku 2020 a rukopis režiséra Marchala bol podobný a evidentný i tu. Znova je to drsná kriminálka no tentokrát je akási pomalá, rozťahaná a bez tempa či výrazne zapamätateľnej scény. Drsné mesto malo dostatok realistickej a krvavej akcie, dobré postavy zahrané kvalitnými hercami, zvraty, napätie, tempo, tu je z týchto aspektov prítomný len zlomok a väčšinu stopáže ide film v móde nenadchne, neurazí. Ani záver to nevytrhol, takže typický priemer za 3*. 55% ()

mira007

Fet, ženský, gangsteři, policajti, rychlá auta, hezký baráky - režisér Olivier Marchal se ve svých filmech trochu opakuje, ale tentokrát mi tahle pašerácká honička celkem sedla. Svižné, akční, drsné, francouzské a jako bonus Alberto Ammann aka Pacho Herrera z Narcosu, akorát tentokrát trochu přitloustlej a drsnější. ()

bozka10

Svieže francúzske akčné krimi,Olivier je vždy zárukou dobrej gangsterky.Jednoduchý príbeh mafia vs policia a 150 kg kokainu v kufri.Svižná akcia,prestrelky,nenudilo to.3-4*. ()

warrenur

Drsna drogova zanrovka tak typicka pre francuzsku kinematografiu. S drogovou kriminalitou sa tam naozaj stretaju v kritickych mnozstvach. Ked si predstavim, co im vo Francuzsku zvadzaju neskorsie generacie pristahovalcov a gangy v tych "getach" a francuzi to nevedia mnohokrat zvladnut inak, iba prenchanim tych uzemi prekticky bez dozoru, je to hrozne. Klasicke klise ohladom vysetrovatelskej dvojky. Inak, kedy uz prestanu s tym postupom, ze spolu s komandom tazkoodencov idu do neprebadanych budov s, po zuby ozbrojenymi zivlami, bezni vysetrovatelia s pistolkou a bez plneho vystroja? Ved sa to tak bije s realitou...i ked, bezny divak to asi nevnima rusivo. Mierny nadpriemer. ()

agassi68

Po dlhšom čase zas skvelá gangsterka tentokrát v arabsko-francúzskom multikulti prevedení. Užijete si všetko, čo žáner ponúka a nechápem tých hnidopichov, čo dali menej ako štyri hviezdy.. ()

Rockerman

Drsný film z prostředí drogových gangsterů, dealerů a bezcitných zabijáků. Španělé vezou Francouzům 150 kilo koksu a vše se zdá být dobře zorganizované, aby předávka proběhla hladce. Neví, že díky jednomu muži jsou na předávku připraveni i policisté. Děj má ještě jednu rovinu, která je neméně šokující. ()

DAPDO

Když se budete od začátku dobře orientovat ve jménech a přezdívkách, aby jste věděli o kom je třeba řeč, tak si myslím, že nebudete mít s Předávkováním vážnější problém. Ve svým žánru je to pro mě ta lepší polovina, co se točí. ()

bearmeedek

Tohle byla ta dobrá Francie. Bylo zde všechno, co žánr vyžaduje. Vím, že jsem hodnocení trochu přehnal, ale když si vybavím jiné filmy, kterým jsem dal 4*, tak jsem tady udělal dobře. ()

gemi

Nosný scénář zabíjí chabá režie a nevyvážená dramaturgie. Přestřelky jsou místy nepřehledné. Akční scény střídají hluché pasáže. V závěru mi to bylo všechno úplně jedno a byl jsem rád, že to skončilo. ()

maramashi

Skvelá francúzska police-gangsterka ktorá prezentuje pomerne dosť chaoticky prepracovaný príbeh, vo filme sa dá veľmi ľahko stratiť preto to nie je len film na jedno pozretie. Oproti Rogue city je to menej záživné ohľadom tempa no Marchalova brutalita a akčné sekvencie nesklamali. Silné 4 hviezdy 85% ()

DonBraso

Pro mě zatím nejslabší Marchal, kde zde jeho filmový trojlístek v červených barvách, hodil malinko zpátečku. Overdose je takový nějaký. Přišel my až zbytečně překombinovaný, že jsem se i ztrácel kdo je pomalu kdo, přitom bylo jasné oč tu vlastně běží. Neustále až doslovné pátrání o tom, že jsem našel spz auta, čekám na DNA atd v tomhle formátu malinko ztrácelo tempo. Za dvě hodiny vyplnit akční krimi by šlo, ale zde to po akční stránce bylo vážně slabé. Hodně se vyšetřuje a pak se i pátrá a vlastně i v tomhle jednoduchém pojítku film přímo nejede jak bych čekal. Herecky nikdo nevyčnívá, možná tak Alberto Ammann, kterýho si dost lidí bude pamatovat ze seriálu Narcos. Jinak na konci vyčnívající romance byla už doopravdy zbytečná. Škoda, ale poprvé jsem se i u Marchala docela nudil. 55% ()

Mamutol

Celý film je o bitce těžce zapamatovatelných bubáků, protože je jich tam prostě už moc. Bubáci Assaad, Alberto, Nassim, Moussa, Salem, Amir, Adama, Carlos a bubačky Sofia, Kenza, Naïma se tam mydlí mezi sebou hlava nehlava, takže jich tam docela dost zařve. Bude to stačit, aby zase hráli ve francouzských filmech herci nebubáckého původu ??? Tím si už nejsem moc jistý, sorry jako. To byly časy, když hrály blondýnky, zrzky, černovlásky, pihovatý, s modrýma očima, s bílou kůží nebo opálenou podle plavek. Teďka je to všechno hnědý včetně vlasů i očí a když se setmí, tak je to jeden velkej bordel. ()

xxmurphyxx

Toto šlo mimo mňa. Dal som to celé až na druhý pokus. Prvý krát som to musel vypnúť po prvej štvrťhodine asi, taká lacnota a trapáckosť z toho kričala, že som myslel, že pozerám nejaký nový výtvor SyFy alebo Assylum. Karikatúry neohrozených ultra cool gangsta týpkov, lacný a nevkusne vybratý rap, ultra drsné hlášky, lacná kamera, toporný prejav hercov, všade samá prijebaná póza. Toto, že natočil človek, čo má za sebou kvalitný Bronx? D fuq? Po pár dňoch mi ale nedalo a dal som tomu druhú šancu. Začiatok som nejako pretrpel a postupne prišlo zlepšenie, mierne ale aspoň nejaké. Niečo málo sa začne diať, nejaká tá vydarená akcia, nejaká tá Seagalovsky trápna akcia, niekto umrie, niekto prežije. Ale tej prijebanej pózy sa to nezbaví do konca. Plus sú tu vyslovene debilné scény, ktoré urážajú môj intelekt, ako tá s tými sedliakmi, čo sa im nasačkujú do chalupy. Tak kurva ja zastrelím starého a potom idem dať dole jediných svedkov, ženu s deckom, načo sa mi podozrivo ochotne ponúkne niekto, ktorým nie som si istý a keď je po všetkom, nedám si tú námahu, aby som otvoril jedny posraté dvere na izbe a skontroloval telá? Samozrejme ani autori si s tým nelámali hlavu a preto bez nejakého vysvetlenia o pár minút tadááááá stará s deckom haluzia zachránení na policajnej stanici. Get d fuck out of here. ()