Kapitánka Sara Bellaïcheová (Sofia Essaïdiová), šéfka protidrogového oddelenia polície v Toulouse, sleduje aktivity nebezpečného gangu pašerákov drog medzi Španielskom a Francúzskom, v ktorom má svojho informátora. Skupinu zločincov infiltroval jej bývalý priateľ Reynal (Nicolas Cazalé) a úspešne v nej pôsobí v utajení. Sara zistí, že jej prípad súvisí s vraždou dvoch tínedžerov v parížskej nemocnici, čo vyšetruje Richard Cross (Assaad Bouab), šéf miestneho kriminálneho oddelenia. Aj napriek odlišným názorom a metódam sú Sara a Richard nútení spolupracovať, aby dopadli vraha tínedžerov a zastavili drogový gang. Ocitnú sa tak v dych berúcich pretekoch s časom na cestách medzi Španielskom a Francúzskom, pričom s rastúcim nebezpečenstvom sa mení aj ich osobný vzťah. Vo vypätých chvíľach vlastného ohrozenia sa postupne zbližujú a napokon pocítia vzájomnú príťažlivosť. (TV JOJ)

verbal

Zatímco je velkobritský Maršál totálně v prdeli, jeho žabožroutský příjmenovec Oliváč po předchozím drobném zaváhání opět jede bomby a přibastilil si to s další, sice řádně zhnědlou, avšak veskrze kouloidní, drsnou a svižnou až strhující taškařicí o úskalích celních procedur při exportu některých komodit ze Španělska do Galského chalifátu, na něž neprogresivní, zkostnatělá a byrokratická Evropská komise uvalila v sazebníku TARIC řadu ryze diskriminačních opatření, zřetelně odporujících článkům 34 a 35 Smlouvy o fungování Evropských emirátů. Tuto neutěšené poměry zahraničního obchodu pranýřující a až satiricky kritickou, ovšem parádně odsejpající logistickou noční můru navíc pro potěchu oka okořenili opravdu těžce jedlou berberskou štěrbinou, byť kapku iracionálně jednající. Ta si totiž mezi všemi těmi mužnými, elegantními, ledabyle holenými, sluncem ošlehanými a nonšalantně zvrásněnými okvádrovanými elegány zvolila k povinné milostné avantýře totálně ňoumovitého a kapku zbuznělého jelimana, na němž je už na první pohled patrné, že nevlastní ani pořádné stádo velbloudů, ani neumí qalitně zabubnovat na darbuku. Ale co, lásce ani zelené kartě holt neporučíš. Až na tu drobnou behaviorální nelogičnost je tento alžírsko - marocko - syrský film čirým vinným potěšením. A nasraně druhé také děsivě nádherným důkazem té velkorysé žabožroutské diverzity a srdečné multikulturality. Stačí se jen letmo podívat na první výrazný Oliváčův počin z roku 2004, kde se v ansámblu vyskytují výhradně jména jako Gérard, André, Jean – Louis, Philippe, Daniel, Myléne či Catherine, no a o 18 let později se to tu ze sedmdesáti procent hemží jen Amiry, Assaady, Nassimy, Moussy, Samiry a Naïmami. Berme to však sluníčkově a pozitivně, alespoň mají kluci spoustu nových „zajímavých“ pachatelů a o čem točit! Doufám, že se záhy i my necháme inspirovat tím překrásným asimilačním dobrodiním, otevřeme svá srdce i podpory hřejivé náručí islámu a například trojku Anděla Alláhova bude v roce 2030 konečně kulturně pravověrně točit Jussuf Syed a hrát v něm Jasir Dvořák, Isam ibn Trojan, Fatima Čtvrtníčková, Muhammad Liška či Hassan Majer, nebo zase nehrát Abdulláh Dick. ()

Enšpígl

Olivier Marchal si na začátku své kariéry si Válkou policajtů nasadil laťku tak vysoko, že už jí nemůže přeskočit. Bohužel takový ten střet dvou drsných skupin zločinců a policie se tady až tak nekoná, stejně tak se Olivier už nerejpe aniv nitru policjení duše, na místo toho do tohoto filmu zařadil jakýs takýs románek, který mě ale úplně vysíral a dělaj z policajtů nezajímavé figury, které s nádechem drsnosti honí ganstery. Za mě tohleto není hodno frajera jménem Olivier Marchal i když uplněj průser to taky samozřejmě není a za tu věnovačku JPB v závěru palec nahoru, ale víc jak na tři mě to tady nevychází ()

Fr

„SVĚT JE DRSNÝ MÍSTO A JÁ NEJSEM O NIC LEPŠÍ. ALE MUSÍME SE SNAŽIT HO ZLEPŠIT“…  Postupně rozjíždějící se celkem zapeklitej policejní příběh. I když většinu času sledujeme zmrdy, co pašujou drogy… Béčko z toho lepšího soudku. Ocenil bych víc akce, na druhou stranu je to slušně promyšlený.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.)  U nás za zradu platí celá rodina. 2.) Chcu vidět film, kterej je věnován Belmondově památce..  ///  Thx za titule „Vít Bezdíček a Tereza Němcová“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Olivier Marchal a další drsná chlapská gangsterka!! Spojení Francie a Marchal mi sedí už přes 10 let, ten chlap dělá obstojné žánrovky a vždy se těším na každý jeho nový počin. Tentokrát přesedlal z Netflixu na Amazon, kde se podobně laděné filmy našly a sice to není tak dobré jako jeho předchozí počiny, ale pořád si drží svůj režijní standard a mě to pořád sakra baví. Příběhově je to samozřejmě klišé a tentokrát se Marchal nepokoušel vymyslet nic nového, sází zkrátka na syrovost, autenticitu, realističnost a pokud Vám to stačí, budete spokojeni. Líbilo se mi, že film se soustředí spíše na mafiány než na policisty- z hlavních hrdinů tu nikdo vyloženě zajímavý není, ale nevadí. Akce je správně syrová a brutální jak je u Marchala zvykem ( převrat v autě s policisty byl perfektní), atmosférou i náladou film připomene to nejlepší ze Sicaria a technicky i režijně je film taktéž na vysoké úrovni. Kdo má chuť na čistě chlapskou žánrovku bez vyšších ambicí, tak je Overdose správná volba. 7/10, ()

Gilmour93

Nikdo jako Auteuil, Karyo nebo Gérard Lanvin není přítomen a bez výjimky každý z toho kvanta postav na straně zákona, gangsterů, nebo podobojí je vám egál. Autor v minulosti exceloval na poli realističnosti a nepříjemné syrovosti, ale v tom prvním začíná mít povážlivé nedostatky. Tenhle Marchal se začíná vzdalovat od starého Marchala někde směrem k producentu Bessonovi a na to není nikdo zvědavý.. ()

genetique

Amazon veľmi potreboval do svojho repertoára nejakú obstojnú policajnú gangsterku zo zaoceánskeho prostredia, kde sa toľko nehrá na slušnosť a uhladenosť, ako v podobe amerických mainstreamoviek. A Marchal bol na tento úkol priam ako stvorený. Síce to celé pôsobí ako taký zlepenec viacerých filmov, žánrov, príbehov, motívov, či scenárov, nakoniec je z toho solídna žánrovka, ktorá vie ponúknuť veľmi zapamätateľné scény. Samozrejme na plné štyri to nieje, ale dávno mi dve hodiny neubehli tak rýchlo, takže s prižmúreným okom 75%. ()

Davies182

Tuna testosteronu, ultimátní záporáci, kterým tu zlobu v očích fakt věříte, plastičtí policejní "hrdinové", hezký buchty na obou stranách barikády, a k tomu ještě kotel střílení, desítky mrtvejch, a dokonce i na doják dojde. Já nevim, ale ten film má snad všecko, co dneska může úspěšný krimi thriller potřebovat k tomu, aby se na něj za pár let nezapomnělo. Velká spokojenost. [Amazon Prime] ()

Arsenal83

Olivier Marchal nezvykne sklamať. Toto je jeho žáner, toto sú jeho príbehy zo špinavého prostredia, hoci tento kúsok nebude jeho top dielom. Zachované však boli slušné akčné scény a cítiť z toho tú "francúzskosť". Ako? Zaujímavá by totiž bola kvízová otázka. Predstavte si vyšetrovateľku pochádzajúcu z Maroka, druhého vyšetrovateľa s menom Assaad a pár policajných kolegov afrického pôvodu. Akej národnosti sú? Odpoveď nemôže byť jednoznačnejšia. Veď to sú jasní Francúzi! Francúzi 21. storočia. ()

Chrustyn

Olivier Marchal byl takovým francouzským Michaelem Mannem ale stává se z něj spíše francouzský David Ayer. Overdose je klasický drsný akčňák ale ve zpracování, které občas připomene novodobou lepší Seagalovku. Nic nezachrání neoriginální téma a nesympatické postavy, které jsou divákovy ukradeny. ()

TheEvilTwin

Průměrná akční Francie sledující tým pašeráků snažící se předat zboží a skupinu detektivů, která je vzdáleně stopuje a snaží se je dostat. Postavy jsou nečekaně sympatické a dá se k nim celkem rychle najít emoční cesta, vizuál je svěží, ostrý, dravý a místy až perfektní a stejně tak akce má koule, hudební pozadí dodává grády a realistické střelby i krve je zde dostatek. Co vidím jako největší problém je dvouhodinová stopáž, která je na film, jež se příběhově moc neposouvá, znatelně dlouhá a chvílema jsem koukal na hodinky a přál si, aby výsledek tvůrci o půlhodinu zkrátili. Jak jsem již zmiňoval, tak akce je solidní, jen kéžby jí zde nebylo tak málo, protože všehovšudy dva větší zátahy a jedna minutová přestřelka mi bohužel nestačí. Suma sumárum koukatelný průměr, který v určitých pasážích dokáže diváka přikovat do sedačky a zaujme šikovně napsanými postavami, ale v jiných momentech kontrastně odradí 120minutovou stopáží a scénami, které nedočkavější diváci odzívají.  Francouzi umí i líp. ()

JASON_X

Po zhlédnutí filmu si zhnuseně říkám, že svět je vskutku špinavé, neradostné, ba hnusné místo. Hnusná je Francie, hnusné je Katalánsko (a hnusné je tedy i Španělsko), hnusný je Maghreb a hnusné je to určitě i všude jinde, i když to už film neukazuje. Hnusní jsou většinou i lidé, kteří tam žijí. Hnusní jsou samozřejmě gangsteři, vymatlaná amorální hovada, která zabíjejí se stejnou samozřejmostí, s jakou běžný občan třeba chodí do fachy, hnusní jsou většinou i poliši, kteří jsou většinou na první pohled od gangsterů k nerozeznání. Všichni se s oblibou oblékají do černé kůže, čumí drsně a mají drsné hlášky, vypadají nemytě, mastně až zapařeně a jsou všichni více nebo méně přičmoudlí, takže většinou ani není jasné, kdo je vlastně Francouz, kdo Katalánec, kdo Arabák a kdo Cigoš. Jen negři jsou jasní, to je jasné. Jo a hnusná je i ta francouzská hatmatilka, do které přiblblí tvůrci nadabovali všechny dialogy v arabštině a katalánštině, protože většina Francouzů nejspíš nezvládne přečíst pár titulků. Tak to jsou asi hlavní dojmy, které jsem si z filmu odnesl. Francouzské kriminálky jsem míval vždycky rád, ale tahle mi bohužel přišla příliš stylizovaná a scénáristicky i herecky průměrná. ()

Morholt

Profík teda nejsem, ale řekl bych, že když pašuju větší množství drog, tak se snažím chovat nenápadně, takže nejedu s konvojem, kterému razí cestu dvě motorky. To je první kiks. Tím druhým je předabování jinojazyčných sekvencí do francouzštiny. Měl jsem za to, že tohle se snad kromě Ruska nikde jinde nedělá. Ale jinak se jedná o standardní francouzskou kriminálku, ve které jsou padouši bezohlední parchanti bez špetky citu a policisté i policistky nekompromisní jak to jen jde. Mělo to tempo, švih i krvavou akci a nad tím vším se vznáší drsňácký oblak typický pro galské policajtské thrillery. Asi to není ničím výjimečné, ale dostal jsem přesně co jsem chtěl. 75% ()

Lacike

Podobne nezáživná mafiánska freska ako Rogue City. Je tam bambilión postáv, je to solídne technicky spracované, ale je to tak nahustené postavami, že to pôsobí akokeby niekto zostrihal nejaký seriál do jedného filmu. Ale je to dostatočne drsné, špinavé a nechutne vyžratý Alberto Ammann (prečo, prečo? snáď len kvôli tomuto filmu) tu je za ultimatívneho megazmrda. Bohužiaľ to dosť výrazne kazí dabing, nech už si pustíte akúkoľvek stopu. 5/10. ()

Dale

Olivier Marchal má svoj typický štýl, podľa ktorého ľahko spoznáte jeho filmy. Aj keď sú témy jeho filmov dosť na jedno kopyto - policajti, zloduchovia, nejaké tie drogy, prestrelky... väčšinou majú solídny príbeh, akciu na úrovni a majú dobrý spád, takže nuda nehrozí. Jediným mínusom je občas konanie niektorých postáv, ale nie je to až také hrozné, aby to vyslovene vadilo, no odradí ma to dať štvrtú hviezdičku. Ale fajn, rád si pozriem ďalšie jeho filmy. 70% ()

agentmiky

Marchal snad nikdy nešlápne vedle! On totiž díky své zkušenosti u policejních jednotek ví, jak to celé pod pokličkou funguje. No a kvůli tomu jeho filmy mají nezaměnitelný rukopis a šmrnc. Tentokrát nás diváky při sledování Předávkování přesunul i do španělského prostředí. Overdose sází na velice kontrastující charaktery (hlavního padoucha perfektně ztvárnil Alberto Amann, jehož můžete znát coby Pacho Herreru z Narcos) a naturalistické vyznění (to mají Francouzi v malíku). Dojde na drsné scény, sex a kvalitní přestřelky (zejména ta v autě snese nejpřísnější měřítka). Jinak příběhově film nemá čím překvapit, nenabízí moc zvratů. Na druhou stranu, tempo je víc než slušné a na konci se všechny linky uzavřou, za což palec nahoru. Jo, detektivky ze země galského kohouta můžu. Za mě dávám poctivých 7,5/10 ()

kinderman

Od filmů a seriálů podepsaných scenáristicky a režijně O. Marchalem očekávám drsné policejní thrillery/gangsterky, ze kterých čiší autorovy osobní zkušenosti, perfektně zvládnuté řemeslo a překvapivé (nekompromisní) pointy. Dostalo se mi toho všeho v Overdose? Samozřejmě. Je mi dost líto, že se z Marchalovy tvorby v našich kinech hrála pouze Válka policajtů. ()

M.i.k.e

po Rogue City/Bronxu přichází Marchal s další drsnou gangsterkou. Tentokrát se sice nedočkáme zkorumpovaných policajtů a války gangů na francouzském pobřeží a prim hrají drogy, ovšem na zábavnosti to nijak neubírá a to i přesto, že je Overdose roztříštěnější a méně drží pohromadě. Akce opět není mnoho, ale je jí o trošku víc než v předchozím Marchalově kousku a když už na ní dojde, je velmi solidní a ty dvě hodinky utečou jako voda...70% ()

bourec

Bohužel, zase jenom tři. Už je to taková obehraná písnička. Drsný krimi, ve kterým chybí to něco navíc, co vás chytne , a nepustí. To, že někdo někoho střelí do hlavy, nebo ho mučí a uřízne mu ucho ještě dobrej film neudělá. Prostě já chci s hrdinama příběh prožívat, bejt napnutej, a držet jim palce. Klidně to nemusí bejt áčkový, hlavně když tam ten hlavní sympa´ták je. Takhle je to jen lepší průměr. 60%. ()

C0r0ner

Takový Marchalův standard, který se moc nevymyká režisérově předchozí tvorbě. Opět se jedná o poctu policejní práci, kde se s mrtvými nešetří a gangsteři se s ničím neserou. Někdo by mohl říct, že to je pořád to samé dokola, ale když to člověka baví, tak na tom není nic špatného. 75% ()