Policajt z protigangovej jednotky Richard Vronski dostane za úlohu vyšetriť masaker, ktorý spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxné metódy, nie je však jediná. Majú rivalov v jednotke pre problematické akcie, ktorej velí major Mario Costa (Moussa Maaskri). V tom čase prichádza nový riaditeľ, divízny komisár Ange Leonetti (Jean Reno), a ten má upratať Marseille a upokojiť divoké psy vo svojom tíme. Všetci si rýchlo uvedomia, že bez obetí a riskovania nič nezískajú. Zvlášť, keď sa dcéra komisára stretáva s antigangom, severné mesto útočí na Korzičanov, kľúčový svedok je vo väzbe zavraždený a polícia vyšle toho najzahorknutejšieho agenta. Vronski a jeho muži si musia zachrániť kožu a zvolia jednu z najnebezpečnejších ciest. (TV JOJ)

Davies182

Legračně předrsnělá (má to v názvu, žejo) krimi pohádka, ve který jsou všichni tak straaašně moc zkorumpovaní, morálně handicapovaní a zlí, až vedle nich působí všichni záporáci z Marvel MCU jako neškodní králíčci a morčátka, vesele spolu skotačící v kouzelným výběhu při západu slunce. Fakt komedie tohleto. Už mě ke konci unavovalo, kolik teatrální zlovolnosti lze nacpat do testosteronem smrdícího policejního thrilleru. Není komu fandit, prostě si jen odškrtávám srandovní brutální twisty s litrama CGI krve, při kterejch umírá jeden ultimátní zloun vedle druhýho. Mám chuť jít s hodnocením ještě níž, ale líbilo se mi, jak je ta fraška zkušeně natočená, a na to, co všichni ti herci hráli, to vlastně hráli výborně. Kámen úrazu je pro mě prostě scénář. Ne všichni policajti jsou správňáci, bububu!! [Netflix] ()

kenkaku

Každý ojebává každého a tváří se při tom drsně. Začátek mě bavil, pak se to překopilo v prapodivnou grotesku. Osobně jsem v tom cítil hlavně to “morální ponaučení” a “skaženou společnost” jakou servírovala totalitní kinematografie ČSSR. Asi nejvíc film ztratil “noční” akcí na pláži. Jako vážně natočil v roce 2020 noční scénu ve dne s filtrem na kameře??? To byla neskutečná do očí bijící trapnost... ()

Johnny.ARN

Jeden by povedal, že typická frantícka krimi. Veľa postáv, spletitý dej, motanice, prestrelky. A je to určite pravda. Ale jedným dychom treba dodať, že tu máme aj skorumpovaných fízlov, nie však všetkých, sú tu aj čestní fízli, nie však všetci a potom tu máme jedného vyžitého zberača, ktorý by si za ten záver zaslúžil napichnúť na kôl. Samozrejme, Belle mohol dostať viac priestoru, mohlo tam byť menej postáv, ale v závere do seba všetko pekne zapadlo, až na toho zberača. Veľmi fajn, núti vás to premýšľať, nie je to predvídateľné a prestrelky sú dostatočne akčné. 4 z 5 ()

Padme_Anakin

Na tuhle drsnou kriminálku se mi koukalo celkem dobře, jen jsem měla místy pocit, že to tvůrce příliš hrotí a několikrát mě napadlo, jestli se v Marseille najde alespoň jeden (!) čestný polda.. Inu, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.. Šťastný konec jsem neočekávala a ve finále mi to vychází na slušné tři hvězdy.. ()

BarryLyndon

Musím říct, že tyhle drsný francouzský filmy jsem si na Netflixu opravdu oblíbil. Ok, tohle nebyl přímo Netflix, jenom to dotáčeli a koupili v průběhu. Po Ztracené kulce a Zemi a krvi je to už třetí zářez, který jsem si opravdu užil. A mrzí mne, že to zůstalo jenom těsně pod dokonalostí. Chtělo by to trochu nápaditější režii a zjednodušenou zápletku, ke konci jsem moc nestíhal kdo je s kým. Zase to má skvělý drsňácky casting, překvapil ve vedlejší roli Jean Reno a Claudia Cardinale. Marchal v podstatě vykrádá sám sebe a Válku Policajtů a ani trochu to nevadí. Tehdy pod nm byt ostrý jako břitva i takový správňák jako Daniel Auteuil a tady jsou v podstatě takoví policajti všichni. 8/10 edit: Tak jsem našel, že to na Netflixu skončilo kvůli koronaviru a dotáčkám. ()

• Film byl natočen na podzim roku 2019, měl být dokončen 9. května 2020, ale poté byl odložen kvůli chybějícím záběrům. Poté se dostal do rukou Netflixu, když producent Gaumont prodal celosvětová práva k filmu této platformě, která dílo pustila 30. října 2020. Je to poprvé, kdy nebyl film Oliviera Marchala uveden do kin, ale na Netflix. „Udělal jsem Bronx se spoustou vášně a ctižádosti po boku Gaumontu, jsem šťastný z toho, jak si Netflix zamiloval tento film, aby mohl být objeven velmi velkým publikem! Moje děti a já jsme fanoušci Netflixu, často tam sledujeme filmy a seriály. Jsem proto hrdý na to, že se Bronx připojuje k této rodině,“ komentuje filmař v oficiální tiskové zprávě. „V současné situaci pandemie věříme, že Bronx bude mít na Netflixu optimální expozici. Pro Olivierův film je to obrovská příležitost,“ uvedla Sidonie Dumas, producentka a generální ředitelka Gaumontu, když měl být film uveden do kin v září. (vencap36)
  • Natáčení trvalo 47 dní. Natáčelo se v Marseille, Fréjus, Cassis, Fos-sur-Mer a Nice. (bianci)