Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

Stegr

80% - Byl jsem Constantinem příjemně překvapen. Keanu Reeves předvedl, že není jen Neo, temná atmosféra prostupující celým filmem byla velmi zajímavá a konec parádní... ()

Pilda17

Vynikající film s perfektním hereckým obsazením. Keanu Reeves je můj nejoblíbenější herec a tady to předvádí stoprocentně. Suverénní a zkušený herecký výkon, který předvádí, se jen tak nevidí. Zlehka ho doprovázel Shia a krásná Rachel Weisz. Pár věcí mi hodně vadilo a závěr mohl být daleko lepší. Utekl rychle a nic z něj člověk nemá, mohlo se na něj zapracovat daleko víc. Jinak není co bych vytkl... 8/10 = 80% ()

S.Quentin QUALE

Okultní fantasy Francise Lawrence, ve kterém si Constantina, novodobého vymítače ďábla - ochlastu, střihl v té době velmi populární Keanu Reeves. Constatine mě nadchl audiovizuální stránkou a hlavně celkovým moderním pohledem na problematiku posedlosti a vymítnání. Celý film má prostě nadušený glance, postavy mají styl a příběh má co nabídnout, takže za me spokojenost maximální. Doporučuju! ()

Allien.9

Po prvním zhlédnut jsem cítila mírné rozpaky (dobře udělané, ale tak nějak nudné), po každém dalším už ale nemohu hodnotit jinak, než za *****. Film je úchvatný po všech stránkách - děj, herci, hudba, vizuální stránka, uvěřitelné podání. A propos... Vzhled pekla (včetně jeho obyvatel) je do slova a do písmene "boží".;-) ()

HAL

Bůh je děvka, Satan je slizký sympaťák a John Constantine je v hajzlu. Tedy alespoň archanděl Gabriel mu to tvrdí. A taky jeho doktorka mu to tvrdí, respektive tedy tvrdí mu že jeho plíce jsou v hajzlu. A tak si na to Constantine zapálí další cigáro, ukáže prostředníček na všechny anděly v dohledu a s cynicky vydeptaným šklebem v tváři vyrazí vymítit dalšího ďáblova poskoka, co se snaží obcovat s nějakou nebohou dívčinou. Že to nebude dělat trapně jen pomocí suché víry a spousty keců ve stylu Exorcisty, ale půjde na všechno trochu akčněji a se spoustou šikovných udělátek, co jakoby z Bladea vyhřezly, je jasné při pohledu na komiksovou předlohu... a že se u toho bude krutočerně hláškovat o sto šest zas znalého napadne u jména autora komiksové předlohy - Garth Ennis (Preacher, Hitman) má zlé hrdiny rád a má rád i spoustu krve, sprostých slov a šílených nápadů neslučujících se s bohabojným křesťanstvím. Krve tu sice moc není a sprostě se tu nadává taky jen decentně, je to film přecejen i pro starší děti, ale kupodivu to moc nevadí a to důležité, tedy zkurvení andělé a silné pohrdání bohem, to zůstalo tam kde má. Což je dobře. Moc dobře. I když se u filmu i tak baví hlavně oči. 8/10 ()

Satan

Keanu Reeves má na tady ty mysteriózní látky čich a jeho Constantine je se zvoleným audiovizuálem patřičně cool. Škoda, že se nezadaptoval nějaký atraktivnější příběh, protože to pátrání s Rachel Weisz film docela ubíjí. Radši bych viděl stokrát vymýtání ala úvodní scéna. I ten navržený svět byl fajn, ale aspoň se látka dočkala pořádného seriálu o dekádu později. ()

MIMIC

Keď chcem nakrútiť comics o zabíjaní démonov (preboha, kto by nechcel!), najprv si párkrát zopakujem, že chcem nakrútiť comics o zabíjaní démonov a následne presvedčím Keanu a Rachel, aby s honorármi nešplhali príliš vysoko, pretože obmedzenie rozpočtu v danom žánri celkom zákonite strháva kvalitu filmu k podlahe, alebo kde (Hellboy je skvelý preto, že veľa monštier hrajú živí herci) - civilne poňatá existenciálna dráma totiž veľa comicsu nenarobí. Neviem, koľko si obaja zapýtali, ale určite to bolo dosť, lebo očné buľvy diváka tentoraz bohužiaľ ostávajú na svojom mieste. Ak sa divákovi nasľubuje hrdina so schopnosťou vidieť démonov, je to podraz, lebo čosi také uvidíme len na pár sekúnd (aj to vo flashbacku). Ak sa divákovi sľubujú pekelní démoni, je poľutovaniahodné, že je ich tam len o pár sekúnd viac a ešte poľutovaniahodnejšie, že vyzerajú ako spopolnení obyvatelia Pompejí (odpočívajte v pokoji, resp. v múzeu). Ak sa divákovi sľubuje ich zabíjanie, nemalo to vyznieť tak lacno a archaicky ako v prvom Bladeovi. Ak sa sľubuje návšteva pekla, je zbabelé hodiť strih vo chvíľach, keď sa začína schyľovať k čomusi pekelnému (a teda pekelne drahému). Jednoducho neúcta k divákovi i k sebe samému. Ak teda nemáte pár (desiatok mil.) babiek navyše, na hororový comics s monštrami zabudnite a pre inšpiráciu si pusťte "September" od Woodyho Allena. To podstatné som spomenul, zvyšok (inteligentná, vynaliezavá réžia mimo efektov) nie je v rámci tohto subžánru erbovo podstatný. Budem veľmi sprostý ak poviem, že najväčšou atrakciou filmu je archanjel Gabriel hovoriaci veľmi sprosto? ()

Vančura

Myslím, že vidět to tehdy v kině mohlo být hodně fajn. Pustit si to po 14 letech - bože, ten čas tak letí! - doma, to už nikdy nemůže být ono, ale stejně to má pořád něco do sebe (a kupodivu to ani moc nezestárlo). Na Keanu Reevese mě strašně baví koukat, on je prostě výborný vždy a všude, a stejně tak Rachel Weisz a Shia LaBeouf. (Naopak na Tildu Swinton mám skoro až alergii). Film má dobrou atmosféru a spousta scén je dost působivá. Celkově mi to přijde jako taková správná odpočinková záležitost, která je dostatečně zábavná na to, aby člověk neměl tendenci to nějak zbytečně rozebírat nebo tam hledat, co tam prostě není. ()

liskam

S odstupem času a po několikátém shlédnutí mi nezbývá než pálit plný počet. protože tohle prostě JE nadstandartní vypalovačka. Za mě 85% ()

mzss1

(35%) Jo, tak tohle šlo totálně mimo mě. Takže budu muset být chtě nechtě nucen jít proti proudu. Po letech si sem tam za čas dám něco, co mi unikalo. Tohle mi ale nesedlo. Keanu Reeves je zde dobrý, ostatně jako vždy. Tématika je ale už nudná a vůbec jsem se nemohl ponořit do děje. Ještě tak ta první půlka filmu šla, ale ta druhá, už šla totál mimo mě. Prostě jsem sotva registroval míhající se sled obrázků na obrazovce. Ocenit můžu maximálně vizuál, efekty atd. Takže v tomto ohledu to svou úroveň mělo. Nemám nic proti filmům s náboženskou tématikou. Jenže zde ty aspekty andělů a démonů, mi nepřišly vůbec zajímavé. S odřenýma ušima dávám slabou druhou hvězdu. ()

k212

Za prvné - neznám komix Hellblazer, vlastně jsem o něm do této doby ani neslyšela, takže nemohu srovnávat a tudíž kritizovat. Za druhé- trailery, které jsem viděla, vyčerpaly všechnu akci ve filmu, takže jsem mohla v klidu vychutnávat to, co je mezi těmi dvěmi či třemi rádoby akčními scénami. A jsem mile překvapena. To musím konstatovat. Constantine je zajímavý, atmosférický a v neposlední řadě celkem originální film, který má opravdu daleko k ační sci-fi nakládačce jménem Matrix, což může asociovat obzvláště Keanu Reeves. Vlastně Constantine je spíš horror, kterému ovšem zajívé herecké obsazení nebe a pekla v čele s Peterem Stormarem a Tildou Swinton dává mrazivě sarkastický punc. Asi těžko se zasmějete od srce, ale chladně divný úsměv vám možná někdy na tváři bude pohrávat. Nehledě na to, že i přes občasná klišé, uslyšíte či zahlédnete náznaky něčeho víc ... než jen audiovizuálního peklo-nebe, že vám chvíli dá, než vám dojde proč vymítač dělá to či ono. A to je možná rozdíl mezi novějšími komixovými dílky, protože kupříkladu Sin City je pouze výtvarný a hlučný film, při jehož sledování zahlcuje vaše smysly audio-vizuálno a jen málo zbývá na přemýšlení. Nakonec se mi Constantine jeví jako celkem klidný film s dobrým obsazením, s originální atmosférou, který je v některých intencích zahleděný sám do sebe, ale přesto je o něčem a nepředstírá rádoby hluboké filosofování (proč se mi sem pořád cpe ten Matrix to je nazřeteli). Přiznávám, že už delší dobu mám slabost pro nadprůměrné "pseudohovadiny" o nebi a peklu (třeba tako Stigmata). Takže proč se nepodívat?! ()

Rudovous

Nechtel jsem jit do kina sam ,a tak jsem kamarada premluvil,aby sel se mnou s tim, ze jestli se mu to pak nebude libit tak me muze zabit. Behem zaverecnych tytulku jsem se na nej otocil a zeptal se ho:"Chces me zabit ted tady hned, nebo pockame na ven? "Vytvarne zajimave,ale jinak hruza,hruza.Pardon vsem, kterym se to libilo. ()

kingik

Nějak mě to nebylo schopné chytnout naplno. Herci mně tak úplně neseděli, ale ani nevadili, hlavně příběh byl dost fádní. Po vizuální stránce to ovšem bylo propracované a přemíra digitálních efektů, film držela na standardní úrovni. Jenže já potřebuji ke kvalitnímu prožitku i životný příběh, a ten prostě Constantine nemá. 60% ()

Snorlax

Vidět tohle vizuálně podmanivé dílo nějaký prelát, praskne mu cévka a minimálně tahá nohu. Já si připadala jako na houpačce, místy naprosto úžasné momenty střídaly hloupoučké scény k uzoufání nudné. Jelikož je Gabriel správný magor a i s jeho pomocí jsou nakopávána všechna možná církevní dogmata, svádí mě to přihodit hvězdičku. Ale neučiním tak, přihodím ji za krásně provedené přímočaré akce a vizuální efekty, které přesně do takového typu filmu patří. Musím konstatovat, že zírám, že takový film vznikl v Americe infikované křesťanským dogmatismem do morku kostí. ()

Legas

Na filmu se mi líbily dvě věci: některé velice efektně natočené sekvence a vtipné scény (místy nechtěně vtipné). Film je potřeba brát s nadhledem. Být věřící, tak uteču z kina. Jelikož nejsem, skvěle jsem se pobavil. První polovina byla slabší a moje hodnocení směřovalo spíše ke 3*, ale pak přišel Lucifer Peter Stormare a bylo rozhodnuto - o hvězdu více. ()

Šakal

Každý máme nějakou tu svou slabůstku. Pro někoho je to " karton cigaret za den " , tou mojí ( vyjma kvalitního bílého vína, tankové Plzně, dobře propečeného steaku, " nevinného dívčího úsměvu " a dalších cca 30 věcí :o) je to také tento SNÍMEK. Tak trochu ( vlastně hodně ) jiné vymítání než-li http://www.csfd.cz/film/3190-vymitac-dabla/ či http://www.csfd.cz/film/194885-v-moci-dabla/, ale zabaleno do zatraceně COOL hávu! Nemám moc v oblibě toto slovo, nicméně v tomto případě sedne jak prdel na hrnec. Ani nevím proč, ale vždy, když se jednou za čas k tomuto kousku S. Derricksona vrátím, vždy si to patřičně užiju. Vše klape k mé naprosté spokojenosti. Navnadí mě již úvodní scéna s vymítáním přes zrcadlo a mou pozornost si snímek následně udrží po celých 116min. Ať už se mi o zábavu stará Tilda Swinton(coby archanděl Gabriel), Djimon Hounsou (coby Midnite), či třešínka na dortu v podobě ďábelského P. Stormara, o K. Reevesovi myslím netřeba jakéhokoliv komentáře, stejně tak je tomu v případě R. Weisz., pro kterou bych šel do samotného pekla :o) jedno vím jistě, k tomuto snímku se vždy jednou za čas a rád budu vracet. p.s. jsem zvědav, zda-li někdy v budoucnu spatří světlo světa 2 díl.....nebo raději NE! 4+1/2* ()

HoneyBunny

Po mecheche s pokračováními Matrixu jsem Reevesovi přišla znovu na chuť (a opravdu mě nežere, že se není blond, nemluví s anglickým přízvukem a ani jednou nepronese slovo fuck). Asi nejpříjemnější je fakt, že se nám tu objevil schopný režisérský nováček, který svůj první film ukočíroval naprosto s přehledem. Navíc si ještě dokáže pohrát s očekáváním diváka (roztomile si hraje například se vztahem Angely a Constantina). Tenhle film je fajn, má v sobě nápad, vtip, atmosféru - a Peter Stormare není Satan ale Bůh! ()

Jordan

Keanuovi antihrdinovia padlého typu sedia veľmi dobre (čo okrem comixového tuberkulózneho vyháňača diablov potvrdil najnovšie aj v Street Kingoch) a aj keď to je v podstate taká rozprávočka pre trochu väčších, má štýl a príjemný vizuál so zaujímavým castingom, takže u mňa celkom v pohode (rozhodne lepšie ako End of the Days); ()

Tsuki

Na jedno podívání dobré, ale okamžitě po skončení mi bylo jasné, že tohle není ani film, který by mi dlouhodobě utkvěl v paměti, ani film, který bych někdy toužila vidět znovu. Začátek mi navíc přišel zbytečně chaotický. Pak už to naštěstí bylo lepší, ale "cynický" Neo, krásná policistka Rachel Weisz a k nim horda démonů v čele s mexikánským Mamonem... zkrátka to nebylo to pravé, co by mě přesvědčilo o kvalitě a hloubce příběhu. Ne že by odkazy na biblické postavy nebo snad finální zobrazení Ďábla nebylo zajímavé, jen toho na mě bylo moc najednou a říkala jsem si, proč je v tom vlastně takový guláš a proč je tam těch postav tolik (mladíček Shia LaBeouf nebo jakýsi poloanděl ztvárněný Tildou Swinton... na jednu stranu fajn, ale na druhou stranu jsem neviděla velké opodstatnění, proč tam ty postavy musely být). Koncentrovanější děj by za mě byl lepší. ~(3,3)~ ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)