Dominion

USA, (2014–2015), 15 h 33 min (Minutáž: 41–67 min)

Tvorcovia:

Vaun Wilmott

Christopher Egan, Tom Wisdom, Roxanne McKee, Luke Allen-Gale, Anthony Head, Kim Engelbrecht, Shivani Ghai, Carl Beukes, Alan Dale, Rosalind Halstead (viac)

Když se před pětadvaceti lety znenadání ztratil Bůh a nikdo mu nemohl přijít na stopu, andělé usoudili, že za zmizení Stvořitele mohou lidé. A tak pod vedením archanděla Gabriela zahájili proti lidstvu válečné tažení. Část archandělů sice s válkou proti lidem nesouhlasila, ale většina podpořila Gabriela, tudíž se zdálo, že osud lidského rodu je zpečetěn. Naštěstí se Gabrielův bratr Michael, nejsilnější z archandělů, rozhodl pro záchranu lidstva, a tak se s jeho pomocí mohla část lidí stáhnout do pevností vybudovaných z větších měst a odtamtud klást andělům odpor. Brzy začaly mezi lidmi kolovat legendy o jakémsi chlapci, kterého archanděl Michael zachránil a který se podle věštby stane pro lidstvo jedinou nadějí. "Vyvolený" má na svém těle tajné znamení, poslední Boží vzkaz. (AMC Czech)

danca044

Dala jsem šanci dvěma dílům, ale sotva jsem si pustila třetí, nudila jsem se tak příšerně, že jsem to vypnula. Postavy nejsou zajímavé, dialogy také ne. Nelíbí se mi ani zpracování andělů. Zdá se, že Dominion rozhodně není tak zajímavý, jak jsem si myslela, že bude. Toto je už druhý seriál, na který jsem čekala a ukázalo se, že zbytečně. 40 % ()

Ben Nevis

První sezóna: Už zjevně dlouho nebyl scifi/fantasy seriál s "The Chosen One". Čekala jsem naprostou slátaninu, a tak nejsem zklamaná. Líbilo se mi to víc než Defiance, kde jsem vydržela celou sezónu, ale víc už nedám. U Dominionu oceňuji, že je temně laděný. Na druhou stranu je tam ale plejáda nesympatických postav hraných nesympatickými herci a tolik double agentů, že je možno hádat, kdo hraje jenom pro jednu stranu. Doporučuji jako oddychovku s akcí a pár zajímavými zvraty. ()

warrenur

Po uvodnom, pre mna rozpacitom, prvom dieli, som dal sancu este dvom dalsim. Moje sympatie si vsak vobec neziskal. Hoci namet mi prisiel zaujimavy, prevedenie je naivne a lacne. Nehovoriac o mizernych hercoch a ubohom vizuale, ktory by v tomto type sci-fi mal stat za to. Slabucky cajik, od ktoreho ruky prec. ()

Likan7

Ta druhá série to hodnocení a celkový dojem trochu napravuje, ale v žádným případě se tady nemůžeme bavit alespoň o průměru. Jednička je politická, skoro nekoukatelná. Zajímalo by mě komu přišel dobrý nápad udělat béčkový seriál na motivy blbýho béčkovýho seriálu. K tomu ještě do toho hodit politiku a boj o moc na pozadí apokalypsy. Dvojka už přece jen víc řešila tu apokalypsu, a byla snesitelnější. Že byl ale seriál zrušen chápu a smutnit rozhodně nebudu. Tom Wisdom byl ale fajn, škoda, že jediný. ()

Efik_CZme

Pilot. High budget triky jsou pěkné. Svět vypadá propracovaně. Příběhové linie... jedno cliche za druhým. Zatím lehký nadprůměr...70%. Z čeho mám strach, že se seriál utopí ve vztahové rovině a stane se z něj soap-opera pro superširoké publikum. A utopilo. Je to slabé slabé. Přestal jsem sledovat v polovině třetího dílu. Bylo to prostě už moc hloupé. ()

• Seriál byl vytvořen na základě jednotlivých charakterů z filmu Legie (2010). (Nathanielmon)