Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

claudel

Jeden z filmových dluhů, který v současné karanténě napravuji, a svým způsobem tematicky-metaforicky celkem příhodná volba. Navíc jsem viděl kolovat na facebooku vtip vztahující se k Tomu Hanksovi, který zachránil vojína Ryana, dostal AIDS, přežil Vietnam, strávil dva roky v tranzitním prostoru atd..., takže jestli ho coronavirus dostane, tak jsme všichni v prdeli... Takže je to vlastně film o karanténě a o tom, že člověk dokáže přežít všechno a ještě si to zpříjemnit. Až na to, že to bylo zase natočeno příšerně "americky", jsem se dobře pobavil, rozplýval se nad půvabem Zoe Saldany a tradičně mistrným herectvím Stanleyho Tucci. ()

Bauer

Překrásnej film u kterého jsem si poplakal.Moc dojemný.Tom Hanks ve své roli exceluje.A Stevenu Spielbergovi se podařilo vytvořit takovou tu pravou letištní atmosféru. ()

becki_tu

Pěkné, dobré a milé. Herectví Toma Hankse určitě pozvedá hodnocení filmu o pěkných pár procent nahoru, stejně jako přítomnost sympatické Catherine Zeta-Jonesové. Dobrý příběh, zajímavé prostředí odbavovací haly na letišti, vtipné dialogy i trochu emocí nám naservíroval Steven Spielberg v trochu delším, ale dobře koukatelném a pohodovém fimovém balení. Závěr jsem čekal sice jiný, možná, že malinko srazil celkový dojem, ale budiž. Spielberg dokázal, že umí i filmy bez drahých triků a několika tun vytřílené munice. Terminál potěší, ale nijak zvlášť nenadchne. 70% ()

aniiicka

Příjemný, dojemný film se sympatickým Hanksem a milými vedlejšími postavami. Prostředí letiště je zajímavé a příběh sám je originální. Objektivně na čtyři, ale díky tomu, že mi snímek jednou zvedl mile náladu dávám plný počet. Takové filmy jsou prostě fajn. Viktor Kozel Navorski :) :) ()

ladylucifer

Za to, jak to bylo naivní a absurdní, strhávam jednu hvězdičku, ale jinak jsem se skvěle bavila :o) Tom Hanks opět předvádí svůj herecký um, no radost pohledět. Takové pohodové, odpočinkové a milé dílko pro příjemné nedělní odpoledne. ()

BrooksW.Here

Čo by ste spravili ak by vo vašej vlasti došlo k vojnovému prevratu a vy by ste zostali na opačnej strane sveta bez možnosti vrátiť sa domov? Ja osobne by som z toho bol nesmierne nervózny a celé noci by som nespal. No to nie je prípad Viktora Navorského, ktorý kvôli takémuto prevratu zostal na letisku v New Yorku. Miesto nervozity bol celý čas iba trošku zmätený a počas svojho deväťmesačného pobytu v "Exite 67" si vytvoril množstvo priateľov v podobe zamestnancov letiska. A práve toto dodalo celému filmu príjemný pohodový nádych. Steven Spielberg opäť veľmi náročnú tému spracoval do pekného, miestami vtipného vydania, ale na to som uňho už viac-menej zvyknutý. V podstate mi celý tento film vyčaroval úsmev na tvári (hlavne záverečná večera), a Tom Hanks mi svojou úlohou trochu pripomínal Forresta Gumpa, takže možno aj tomu vďačím za dobrý pocit, ktorý vo mne tento film zanechal. Určite odporúčam každému, kto sa v najbližšej dobe nechystá letieť do zahraničia :) ()

PROROK14

Výborný film. Dobre som sa bavil. Tom Hanks je skutočný herec. Veľmi by som to chcel vidieť aj druhý krát tak to asi čím skôr napravím. 85% ()

ProjectAlice

Kto iný by mohol zahrať lepšie hlavnú postavu než Tom Hanks? Asi nie som jediný komu sa páčila po Tomovom boku Catherine Zeta-Jones. Nezabudnuteľná scéna s balíkom chipsov (alebo čo to bolo), pri napodobňovaní Viktorovej krajiny. Výborný scenár a výborný Tom Hanks = výborný film. Film bol dojímavý ale aj vtipný. Je neuveriteľné, že niečo také sa môže stať naozaj. 95% ()

maseer2

dojemná, roztomilá, naivní a nereálná pohádka z letiště se všemi klady i zápory.. z filmu je na sto honů cítit taková ta typická spielbergovská hravost a tunu předvídatelných (ale příjemných) klišé nakonec přebije jeden pro mě dost nečekaný zvrat v závěru.. P.S.: koho by tehdá napadlo, že si Zoe Saldana jednou zahraje ve Star Treku :) ()

Agatha

Lehounce nadrůměrný film Stevena Spielberga s naopak vynikajícím Tomem Hanksem, který celý film táhne a nebýt jeho, tak si troufám říct, že by to dopadlo zle. Jako třešnička na dortu vplouvá do děje překrásná letuška Catherine Zeta-Jones, která celému snímku přidá na lesku a atraktivnosti. Opravdu je na co se dívat. Děj nepostrádá vtip, zábavu, očekávání a trochu i napětí. I skvělá hudba perfektně splývá s dějem. Napoprvé skutečně slušná podívaná. ()

Terva

Tom Hanks pod vedením Stevena Spielberga úplně září, jsem rád, že se tito dva pánové rozhodli spolupracovat. Tak a teď se posaďte a sledujte zda se hlavní hrdina vrátí do své vlasti ze svého prozatimního bydliště v letecké hale. ()

JohnCZ

Tam, kde se objeví Tom Hanks, je jasné, že mě daný film prostě nemůže zklamat. The Terminal je od úplného začátku až do konce velice příjemným snímkem s citlivým a inteligentním humorem. Ač je to místy možná až moc přeslazené (holt Spielberg), pořád se to pohybuje na hranici uvěřitelnosti. Herecky není co vytýkat, Tom je profík a chemie mezi ním Catherine Zeta-Jones funguje na výbornou. ()

Blofeld

Zajímavá zápletka a fajnové zpracování... Humoru také dost a mně osobně se docela líbila i ta ostatními opovrhovaná druhá polovina. ()

Marek1991

Terminál je politická a psychologická explózia. Spielberg sa s tým pekne pohral, len tomu dodal zvláštnu divnú pachuť, akoby išlo o krajinu bývalého sovietskeho zväzu, hlavne tým menom hlavnej postavy a nejakými politickými nepokojmi so zábermi televízie. Najmä však treba pochváliť Toma Hanksa a jeho hereckú vložku. Medzi absurdnosťami akými sú Proces, či známa Hlava XXII, tak toto sa k tomu môže zaradiť. Zaujímavé, no občas nudné dielo, ale dobre vykreslené s absurdnými a smiešnymi situáciami na letisku. ()

corpsy

Sympatické vedľajšie postavy a Spielbergova réžia sú najsilnejšou doménou tohto romantického príbehu, ktorý Tom Hanks ťahá dopredu. Nebyť talentu týchto dvoch superhviezd skleslo by to do priemeru. ()

curunir

Spielberg tu ukázal, že okrem veľkorozpočtových akciou nadupaných kinohitov vie nakrúcať aj jednoduché, skromnejšie a o to príjemnejšie filmy. Terminál má v označení žánru aj komédiu, na začiatku sa tak aj tvári i keď niektorí humor mi prišiel skôr trápny (vysvetlenie situácie v Krakozii na balíčku s čipsami), postupne sa z neho stáva priam až dojemný film. Tom Hanks zahral svoju úlohu vcelku dobre, tie tipy na okraji spoločnosti mu idú (inak samotná myšlienka predstavy života na letisku, kde vám nikto nerozumie je pre mňa hrozivá až nepredstaviteľná). Catherine Zeta-Jones mi zase prišla akási neprirodzená (kto vie, kto bol v castingu miesto nej?). Čo ma trocha prekvapilo, boli všelijaké Hanksove prestavby letiska (pochybujem, že by sa niečo takéto mohlo robiť) a aj odhalenie dôvodu prečo do USA priletel je i keď s časti naozaj dojemné, vo výsledku skôr pobaví a je vskutku detinské. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)