Texaský masaker motorovou pílou

• Česko Texaský masakr motorovou pilou (viac)

Producent Michael Bay (Skála, Armageddon, Pearl Harbor) připravil pro diváky brilantní horor. Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči. S víkendovou tržbou 29,1 milionů dolarů během prvních tří dnů promítání se horor Texaský masakr motorovou pilou zařadil mezi nejúspěšnější filmy letošního roku. Není divu, jeho producentem je slavný režisér Michael Bay, který má za sebou hity jako Skála, Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a Mizerové II. Příběh filmu je inspirován skutečnou událostí, která se odehrála v Texasu v roce 1973. Skupina projíždějících teenagerů tehdy svedla na odlehlé farmě boj o holé přežití s rodinou psychopatických zabijáků. (oficiálny text distribútora)

Daves97

Úchylné! Během první půlhodiny přijedou čtyři mladí lidé do doupěte Leatherface. Během deseti minut zabije tři. A poté skoro hodinu nahání svou poslední obět. Stejně se mi to ale svým způsobem líbilo + jedna hvězdička za krásnou Jessicu Biel. :-) ()

TerP

Kvůli takovým kecům, že to byl ,,fakt hustej drasťák'' jsem se na to podívala. To, že tam pobíhá šílená rodinka v lese, při čemž usekává ten chlap v masce nějaký nohy, to mi teda zas až tak drastický nepřišlo. Jessica Biel je to jediné, co se na tomhle dá hodnotit. ()

sirrgulo

Nemít film základ ve skutečné události, tak bych se na něj asi ani nepodíval. Takhle ho však jako horor rozhodně neberu a řekl bych, že z vyvražďovaček mladistvých patří asi mezi nejlepší. A to i proto, že tvůrci nestvořili zas až tak nechutné scény, na které by se nedalo dívat. Dokonce jsem snímek viděl dvakrát a to už je v tomto žánru co říct. ()

Cechyno4

Můj první film s Leatherface. Dřívější originály jsem neviděl. Ale toto se mi líbilo. Zvlášť jednu scénu nezapomenu. Jak stařík na vozíku tluče holí do podlahy a volá : Vylez chlapče ! Zazní motorovka, rozletí se dveře a vkráčí on ! Pěkná hororová podívaná. ()

BBSeeker

Dalo by sa to zhrnúť jedným slovom - remake. Zďaleka to nemá na originál, zďaleka to nevykreslilo zdesenie takým nádherným spôsobom. Jessica Biel je síce sakramentsky sexi, ale jej výkon sa nedá porovnávať s Marilyn Burns, keďže je tam zasadená jedoúčelovo, aby nám ukázala vlniacu sa zadnicu, mokré tričko a strašne suché moralizujúce reči na začiatku. Nebola tam žiadna pre mňa pamätná scéna ako v origináli, keď Leatherface naháňal Sally cez les, alebo keď starký cical z jej prstu krv. Nič ma nenadchlo, ale pravdu povediac ani nič nesklamalo, keďže od remakeov netreba nič očakávať. ()

tremors

Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči stojí na obalu DVD a já s první částí celkem souhlasím. Každej hororovej fanoušek by měl Texaský masakr vidět. Zato druhá část už tak pravdivá není. Vůbec jsem neměl sklony zavírat oči. V dnešní době už je k vidění spoustu brutálnějších, atmosféričtějších i strašidelnějších filmů. ()

elanista1

Horor, po ktorom som sice vedel zaspat, ale svojou brutalitou v niektorych castiach som bol prinuteny zakryt si tvar. Videny dvakrat, cize to nie je uplne odpad, ale viackrat by som si to asi nepozrel, teda mozno kvoli Jessice Biel ()

Petr59

Hodně dobrý horor. Byl perfektně zpracován příběh o zvrácené rodině. Bylo to velmi napínavé, hodně překvapivé. Brutalita byla sice vysoká, ještě se to však dalo snést. Určitě lepší zpracování, než původní texaský masakr ze 70.let. Jedna z mála chyb ve filmu byla ta, že ve filmu jsme se toho o samotné rodině tolik nedozvěděli. ()

Prochy84

No, nejedná se o horror, ale o obyčejný slasher, kdy lekačky opravdu nijak nefungují. Na druhou stranu film má spád a jako celek funguje dobře. JIstě, jedná se o bezduchou nenáročnou vyvražďovačku bez snahy něco sdělit. Jenže přesně o to nejspíš tvůrcům šlo. A divák, který ví, co od filmu čekat, to taky dostane. Na remake hodně slušné. ()

Crybaby

Celkom dobre spracovaný slasher ktorý určite nebude strašiť ale nebude ani nudiť. Prekvapili ma hlavne hereckým obsadením ktoré vôbec nie je zlé. Kamera nebola roztrasená, dalo sa to pozerať. ()

theFtip

Slušná vyvražďovačka, dobrá atmosféra a napětí tu nechybí, ovšem občas i dost nechutné. Tato verze s Jessicou Biel se mi líbila víc než TMMP: Počátek, i když (aspoň podle mě) jsou si dost podobné. 75% ()

GoloBB

N.U.D.A. ... fakt som čakal aspoň trochu viac...ale účasť áčkovej herečky mi mohla napovedať že v tomto filme si veľa krvi neužijem.... ()

blahblah12

Tenhle remake je mnohem lepší než originál. Má to alespoň trochu lepší děj a myslím, že i logika postav je lepší než v originálu. Žádné zbytečné řvaní, raději utíkání. I když zvědavost je furt stejná. No, ale to by jinak nebyl horor. ()

Matamoroz

Sakra. Koukám na komentáře a hodnocení Texaského masakru z roku 1974. Ještě jsem ho neviděl. Tak jsem si řekl, proč ne a našel jsem na ulozto nějaké video. A rovnou jsem se na něj kouknul. Hm. Zdálo se mi, že mladí protagonisté krapet přehrávají a jsou trošku ,,šampóni,,...ale co...jasné sedmdesátky, dozvuky hippies, kouří trávu, jedou spolu v dodávce...je to docela dobré. Konec filmu. A pak jsem zjistil, že jsem si, debil, stáhnul TENHLE Texaský masakr. A celkem vzato zas tak velká chyba to nebyla. Jsem zvědavý na srovnání s originálem. ()

kacir

No žiadna sláva teda..bolo to vychvalované až do nebies, ľudia vraj z kina odchádzali, vracali, odpadli a ja som zaspal... ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (viac)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)