Texaský masaker motorovou pílou

• Česko Texaský masakr motorovou pilou (viac)

Producent Michael Bay (Skála, Armageddon, Pearl Harbor) připravil pro diváky brilantní horor. Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči. S víkendovou tržbou 29,1 milionů dolarů během prvních tří dnů promítání se horor Texaský masakr motorovou pilou zařadil mezi nejúspěšnější filmy letošního roku. Není divu, jeho producentem je slavný režisér Michael Bay, který má za sebou hity jako Skála, Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a Mizerové II. Příběh filmu je inspirován skutečnou událostí, která se odehrála v Texasu v roce 1973. Skupina projíždějících teenagerů tehdy svedla na odlehlé farmě boj o holé přežití s rodinou psychopatických zabijáků. (oficiálny text distribútora)

M.I.K.E.

Tak z toho to hororu mám vážně dost, suverérně nejhnusnější film, který sem kdy viděl. Ale to je tak všechno pozivní (tu odpornost beru za pozitivum). Vadilo mi pár dost viditelných chyb, slaboučký scénář a příšerná honička J.Biel vz. Masakr. ()

Eldoth

Drsný a brutální ??? No ...viděl jsem už i mnohem horší zvěrstva, ale skutečnost, že film je precizně natočen a zahrán podle inteligentního scénáře nelze ignorovat. ()

mazadlo

Náhodou solidní předělávka starého masakru. Tady se víc kroutí pila , a Jessica je nesmírně krásná :)) hlavně když jí polévají hektolitry vody. Což filmaři dělají velice rádi asi ve čtyřech pasážích filmu.Film opět není plný něčeho co by mělo překvapit ale přisšlo mi totálně masakrozní kterak si rodinka žila v tom domečku , a tam si jejich novodbý frankenstein pohrával s kusy těl. Jinak ze slasher žánru příjemná změna , snaha o to zacílit na venkov jako v pátku 13. tady podle mě funguje trochu lépe. Asi protože Texas máme všichni v podvědomí jako drsné místo. Konec je trochu kýč ale budiž..já se bavil ()

aLPaC

Musím smeknout, že remake se povedl náramně (i když já ho viděl dříve než původní Texas). Takovou brutalitu a děsivě prosycenou atmosférou strachu a napětí, kterou ještě dotváří ona hrůzná hudba jsem snad ještě neviděl a po prvním shlédnutí jsem byl málem na prášky. Hlavní hrdinové byli vybráni tak, aby do kin nalákali spoustu teenagerů (jako ve všech remakách slavných hororů, ve kterých má prsty Michael Bay), ale co, všichni jsou sympatický a na Jessicu Biel a její krásné tělíčko se kouká dobře. Naopak rodinka Hewittů, hlavně pak sheriff, to jsou hajzlové od pohledu a už dlouho jsem žádné záporáky tak nenáviděl (taky jsem si zakřičel, když ho Jessica přejela). Namakaný Leatherface je také skvělý a tak jediným mínusem je chování postav v řadě situací. Ale rozhodně za 5*. Horor, u kterého jsem se nejvíce bál. ()

Sancoo

Bohužel jsem neviděl originál až tenhle remake a tak nemůžu srovnávat s původním snímkem. Horor to špatný urcitě není, ale do velikánů typu Freddy Krueger to má daleko. Tehdy jako menšímu se mi to líbilo, ale kdybych to viděl až teď jako dospělý asi bych to tolik neocenil. Parta mladých a klasická vyvražďovačka v podstatě na jednom místě, víc v tom nehledejte. To, že je to natočeno podle skutečné události už skoro nikoho nevyděsí. ()

Klajnik

Mohlo mi být 7 nebo 8 let, když jsem o texaském masakru slyšel prvně na nějakém táboře. Utkvělo mi to v paměti a když jsem ten film krátce na to viděl cestou ze školy v nějaké trafice, koupil jsem si ho za 50Kč. Tehdy se po trafikách prodávala DVDčka v papírových obalech. Doma jsem si tenhle remake z roku 2003 (který je výrazně explicitnější a vizuálně hnusnější než originál z roku 1974, jež je však zase obecně kvalitnějším filmem) na tajňačku pustil a musel ho vypnout poté, co Leatherface ve 45 minutě stopáže vyjde ze sklepa, nastartuje motorovku, naběhne na dva mladé lidi a jednomu týpkovi odřízne motorovkou nohu. Pak si ho hodí přes rameno, odtáhne si ho zpátky do sklepa a tam ho nabodne na hák jako nějaké mrtvé prase. Byl jsem z toho tehdy tak rozhozený, že jsem se musel jít vydejchat na verandu a vážně jsem přemýšlel nad tím, že si teď půjdu pustit Krtečka, abych něčím nevinným přebyl to, co jsem právě viděl. To už ale přišli rodiče a já dělal, že nic. O měsíc později jsem to však dokoukal celé bez větších obtížích a od té doby jsem mrdlej. Od té doby mám velmi rád filmové násilí. Když nějaký tvůrce střihne těsně před tím, tak se cítím ošizen a celý ten tvůrčí postoj "horší je, když si to divák sám domyslí" (viz. Marhoul u Nabarveného ptáčete) mi přijde stupidní. Horší přirozeně je to vidět. ()

mosnak

Nikdy jsem nepochopil tu posedlost filmařů na toho téma. Je to pořád dokola. Mental s motorovkou a kupa sexuchtivych mlaďochů, co zařvou v neskutečných a zvracených bolestech. 14% ()

Oxymoron

Takovýhle vyvražďovaček bylo k vidění už tuny. Mladá parta, jednoho po druhém něco nebo někdo zabijí všemi možnými způsoby až zbyde jen jeden (ten všem nejsympatičtější) a otevřený konec (co kdyby se to náhodou líbilo, šup na dvojku). Stejně tak je tomu i v Texasském masakru. Ten má přes všechna tahle otřepaná klišé ovšem jedno plus - má svou atmosféru a já se fakt bál. ()

hell_boy

Na tomto filmu je od začátku vidět, že si na nic nehraje. Od začátku je jasné, že hlavním záměrem filmařů bylo, aby byl co nejstrašidelnější a co nejnechutnější a to se jim povedlo dokonale. Film vlastně postrádá jakýkoliv příběh - zakomplexovaný mladík nahání se svojí motorovou pilou skupinku několika mladých lidí - jak asi všichni tušíte, to se moc za příběh považovat nedá. Takže co říci závěrem, pokud hledáte film, u kterého bude vaší jedinou starostí nezašpinit si kalhoty zevnitř a udržet v sobě večeři, tak je Masakr film přesně pro vás, ale pokud hledáte něco komplikovanějšího, sáhněte raději po Kruhu nebo Vesnici ()

Pawlisman

Véélká ptákovina. Myslel jsem, že to bude něco na způsob Záhady Blair Witch. Ale většina věcí je v tomto filmu špatně. Směšná nelogična a výmysly. A strach z toho taky nejde. Jediný plus je, že mi to naštěstí podivuhodně rychle uběhlo. 4,5/10 ()

Furmi

Film od odpadu delí len fakt že sa niečo podobné naozaj stalo a záver bol skutočne desivý keď si uvedomíte čo za príšernosťi na tom svete existujú je to naozaj k zamysleniu sa. ()

Domec

Horor meho mladi, hned to vriskotu nejobavanejsi vrah (asi protoze jsem jiny neznala, ale v 11 nebo 12 celkem uspech) :D takze 3*** za tech 200 metru domu co jsem musela strachy protorpet, kdyz jsem se vecer po filmu vracela... ()

punk_zero

Dosť dobrý remake. Pre mňa originál a tento remake sú na rovnakej úrovni. Dobrý je aj vďaka sexyci Jessici Biel, ja ju jednoducho zbožňujem :) ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (viac)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)