Uprostřed Velké hospodářské krize, která ve 30. letech 20. století téměř srazila Ameriku na kolena, se zničehonic objevil hrdina, jemuž se díky pevnému odhodlání a železné vůli podařilo nejen vybojovat druhou šanci pro svou rodinu a sebe samotného, ale také stát se idolem celého národa. Tím hrdinou z lidu byl James J. Braddock (Russell Crowe), muž, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu. Na začátku 30. let byl tento bývalý boxer na dně - stejně jako zbytek americké populace, zasažené obrovskou ekonomickou katastrofou. Jeho kariéra se zdála být u konce, neměl z čeho zaplatit účty a jediná věc, na které mu v životě záleželo - jeho rodina - se ocitla v nebezpečí. Hluboko uvnitř však stále dřímalo jeho odhodlání. Láska, čest a silná vůle mu pomohly proměnit v realitu zdánlivě neuskutečnitelný sen. Braddock se pokusil využít poslední šance k záchraně své rodiny a vrátil se do ringu. Nikdo nevěřil, že má sebemenší šanci uspět, ale podceňovaný boxer začal vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém najít práci, se najednou stal téměř mýtický, neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí, sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholil soubojem, o kterém zpočátku nikdo ani nesnil: Braddock se postavil světovému šampiónovi těžké váhy Maxi Baerovi - nezastavitelnému boxerovi, který v ringu usmrtil již dva své protivníky. (oficiálny text distribútora)

SkyHawk

Rocky je legenda. Na charizmatického Aliho tenhle bijec také trochu ztrácí, ale jinak má v sobě něco, co ani jeden z výše jmenovaných neměl a nezažil. Tenhle film nás dostane nejednou do kolen a jsem hrozně rád, že jsem nevěděl, jak vypadal osud Jamese J. Braddocka před filmem. Je to opravdu neuvěřitelný příběh a ještě krásně natočen. Crowe mi ze začátku do role boxera vůbec neseděl, ale znovu ukázal jak skvělý je to herec. Příjemným překvapením pro mne byla i Renée Zellweger. A Ron Howard nás provede příběhem tak, že to na každém musí něco zanechat... ()

shantim

Dojemný příběh o cestě za slávou, ve kterém exceluje Russel Crowe ... aneb sociální hollywoodské drama z ringu. 83% hvězdiček ()

Andreas83

Tento film jsem zhlédl teprve nedávno a nechápu jak je to možné. Skvělí herci, Russell Crowe, Renée Zellweger a geniální režie v podáni Rona Howarda dělají z filmu o dobráckém boxerovi podívanou plnou citu, emocí a upřimnosti. Na tento film jen tak nezapomenete a já až příště uvidím jména Howard, Crowe nebudu na nic čekat. ()

hroubek

Hned po zhlédnutí jsem chtěl nádherných pět ale chvilku jsem si počkal než něco napíšu a těd to vidím trochu z jiného úhlu.Největší můj problém byl,že jsem během filmu vybavoval Rockyho taky se zněj stal hrdina z lidu,taky mu soupeř sliboval jak ho zesměšní atd...Film stojí na Crowe co si budem povídat jeho výkon jeto co dělá tenhle film něčím zajímavý.Zellweger je uřčite dobrá herečka tady to sice nekazí ale přestavoval bych si tam jinou herečku a Giamatti se snaží a to je hlavní.Smekám před režisérem,protože zapasy jsou úžasný a doufam,že si to uvědomí až bude točit další Langdonovu výpravu. ()

Beatle

Nesnáším, když někdo mlátí Russella Crowe (což se - jen tak mezi námi - moc často nestává. Spíš naopak) :D Dobře...CINDERELLA MAN je dokonale natočené, vyprávějící a skvěle obsazené. Renée Zellweger je krásná manželka (škoda, že se v civilu pořád odbarvuje na blond), Paul Giamatti je už od doby, co jsem viděla THE ILLUSIONIST moje milovaná šedá eminence (protože není hlavní role, ale stejně si ho zapamatujete) a samozřejmě pan Russell Crowe. Pan herec, pan sympaťák, pan provokatér, pan úžasný otec :) Pokud jste někdy četli knihy o tom, jak by měla vypadat struktura kvalitního scénáře, tak BANG! koukněte (nebo jako já - zakupte na eBay a přečtěte) si tento scénář. Má naprosto všechno, co by tam mělo být. Jasný úvod, rozpoložení postav, všechny body obratu, jednotlivé akce vyvolávající reakci. Posun, úvod - epický závěr. Prostě dokonale na sebe všechno navazuje a je propojeno! Obrovská poklona Akiva Goldsmanovi a Cliff Hollingsworthovi. Líbilo se mi, jak se postupně měnila Braddockova rodina z bohaté na chudou a z chudé na střední vrstvu. Navíc moc pěkná hudba Thomase Newmana, která by stála za samostatný poslech. Za dokonalý scénář, nádhernou, sametovou hudbu, neuvěřitelně uvěřitelnou chemii mezi Giamattim a Crowem je skóre po přibližně dvacátém shlédnutí stále 100% !! ()

sskrblik

Russel Crowe dokáže pokaždé něčím překvapit a tentokrát to byl těžký knock-out! Těžká Váha vyniká svým citlivým zpracováním a hutnou atmosférou. Přibližně stejné napětí a strach z každého úderu prožívám při zápasech naší hokejové reprezentace. Na mou duši. Nejednou jsem během filmu měl nutkavou potřebu vstát z pohovky a sepnout ruce, aby ten zápas dobře skončil. Srdcervoucí box je motivován do doby 30.let v USA. Díky tomu se film nesoustředí pouze na box. Chudoba, bída ale i lesk, okázalost se tu bijí spolu na každém rohu ulice. Braddock se v nepříznivé době dostává do úzkých a jedinnou spásou je návrat k boxu. Nepochybně je scénář šablonovitý a ve své podstatě není ničím novým, ale je to chlapský film o BOXU a ukazuje sílu a vůli prát se za svou rodinu a za ostatní. Z poměrně nenápadné režie se vyklubal film o druhé šanci a o možnosti něco dokázat... ()

sheldonka.

Opravdu výborný film, který vám zaútočí na emoce. Russel Crowe to zahrál špičkově a Jim Braddock v jeho podání byl takový dobrák od kosti, že prostě nešlo mu nefandit. Atmosféra filmu byla také parádní. Scény ze zápasů jsou natočeny tak bezchybně a s takovým nábojem, že si připadáte, jako by jste stáli kousek od ringu a cítili každou ránu společně s hlavním hrdinou. Těžká váha je snímek, který mi ukázal, že Russell Crowe je opravdu skvělý herec, a že Ron Howard je opravdu skvělý režisér. ()

Unnamed

Nejlepší z dosud zhlédnutých boxerských filmů (Raging Bull, Rocky I-VI, Million Dollar Baby, The Fighter, Warrior). Tento měl dojemný příběh a hlavního hrdinu, kterému jste prostě museli přát jen to nejlepší (konečně nějaký sympatický boxer!) Pro mě jasných 5*. ()

Brain-D

Snímek, který se hrdě může postavit vedle Rockyho či Zuřícího Býka. Je to takový mix Pianisty (beznaděj) + Rocky (odvaha). To vše dává dohromady velmi emocionální zážitek. Vůně 30.tých let tu sice nebyla cítít, ale i tak nádherný film. Jdu si zaboxovat. ()

harryy

Boxerské filmy sú tradičnou súčasťou americkej kinematografie, či už ako naivné príbehy cesty za slávou alebo ako kvalitné štúdie života športovca.Scény z ringu vyzerajú naozaj realistický tím tvorcov toto zvládoli naozaj kvalitne, a chvalabohu to nevyzerá tak že sa tí boxeri v tom ringu hladkajú.Box sme mohli vidieť už v množstvo vynikaúcich filmov ale tento je môj obľubený.V Druhej šanci uvidíte strhujúci príbeh a kvalitných hercov. 100% ()

Sany33

Po dlhej dobe opäť veľmi kvalitný športový film, ktorý má k tomu všetkému ešte aj veľmi peknú bočnú líniu, Ako sa dá z úplného vrcholu dostať až na dno a ak máte silu a odhodlanie je možné byť opäť na vrchole. Russella Croweho mám rád práve pre to, že on sa na podobné silácke drámy náramne hodí, má takú nič nehovoriacu tvár, ktorej ale ten životný postoj bezodkladne uveríte. Nemôžem povedať, že by sa mi nijaký herecký výkon nepáčil, dokonca aj mnou nie príliš obdivovaná herečka Reneé Zellweger to zahrala vynikajúco ako milujúca matka aj ako oddaná manželka. Scény z ringu boii kvalitné. Pred filmom som sa bál, že to bude iba dáky podobný bullshit ako pred nedávnom zhliadnutý Wrestler a že sa bude všetko točiť ia v pozadí športu, ale nie tu je to servírované pekne 50:50 a to je na tom atraktívne. Príde si teda na svoje aj milovník športu aj milovník drámy. Jednoducho úžasné! 94% ()

VanTom

Je to všechno veskrze pozitivní až melodramaticky pohádkové, jak se čestný boxer a obětavý taťka od rodiny vyrovnává s chudobou, dopady hospodářské krize a sportovními (ne)úspěchy, ale stejnak mě výborný Russell Crowe (i jeho oddaná žena plus podporující manažer) strhl, že jsem byl při finálním zápase o titul napjatý jak kšandy. Ron Howard holt tuto "citovou manipulaci na hraně vydírání a patosu" zvládá na výbornou. ()

Steve_Zissou

Film je vynikajici. Jedinou kankou na tomto filmu je vykresleni Maxe, ktery byl ve skutecnosti uplne jiny. Po nechtenem usmrceni dvou svych souperu. Finanacne dosti vyrazne podporoval pozustale manzelky. Jinak tomuto filmu nemam co vytknout ()

cross

Začátek filmu, 30. léta v chudinské Americe, vzestup a pád jednoho boxera a jediné co vás napadne je to,že to přece mohlo jít natočit lépe - Crowe je přes očekávání nic moc, Renée se do své role příliš nehodí a trochu přehrává a vlastně vůbec nic nenasvědčuje tomu, co si Ron Howard nachystal do zálohy. Očekávaná nuda se však nekoná, vážení a třebaže se z počátku zdá, že se Howard pouze vykalkulovaně snaží o další pozlacenou sošku, druhá polovina filmu nemůže nikoho nechat na pochybách, že tohle je opravdu dobrý film. Závěrečný souboj pak s ostrostí Braddockova pravého háku musí dostat každého, ať už je to boxerský fanoušek či "jen" příznivec jakýchkoliv kvalitních filmů... Crowe se naštěstí z počáteční empatie hravě vyboxoval, i Zellwegerová se nakonec dá s trochou umu snést..K tomu navíc pěkná dobová výprava a dobrá hudba - Výborně, bohužel ale až zhruba od poloviny! ()

Amputace

Film, který je narozdíl od Zuřícího býka, Rockyho, nebo třeba Wrestlera, především o daném sportu. Ron Howard věděl, že v tomto případě (narozdíl od Čisté duše) nemůže vsázet na scénář, který je plný tradičního amerického klišé, a proto se pustil do rutiny, kterou ověnčil tou nejvěrnější přehlídkou boxerských klání (Zuřícímu býkovi se tímto omlouvám), jakou jsem kdy viděl. Veškeré scény z ringu jsou natolik autentické, že i navzdory očekávatelnému závěru, vyvolávají v divákovi notnou dávku napětí. Russell Crowe zde předvádí, že bojové typy obivuhodných hrdinů mu jdou na výbornou, ačkoli zdaleka nehraje nad rámec svých možností. Renée Zellweger je mu ideálním protikladem a musím smeknout před jejím dojemným výkonem, přestože mi jako herečka není zrovna dvakrát po chuti. No a nesmím zapomenout na Paula Giamattiho, který dokazuje, že je jedním z nejtalentovanějších herců posledních let. Snímek je to mistrně natočený (jak je u řemeslníka Howarda zvykem), ale až přespříliš patetická příběhová struktura mi nedovoluje sáhnout k plnému hodnocení. 80% ()

Kosmik 1

Velice silný příběh muže, jenž býval šampionem v boxu. Pak ale strádal společně se svou rodinou a bojovali o holé přežití, o kousek chleba, hledajíc zaměstnání, aby vydřel nějaký ten dolar na živobytí. Pak se ale stal zázrak a James J. Braddock i přes svůj věk, znovu začne boxovat, chytne druhý dech a kosí jednoho protivníka za druhým až narazí na šampiona, s kterým si to ve finále rozdá o titul. Velice emotivní příběh, dojemný konec a ikdyž očekávaný, tak přesto úchvatný a napínavý zápas, který znovu katapultuje Braddocka do role šampiona v těžké váze. Přímo mistrovský herecký výkon Russela Crowa. Pro mě se už teď tento snímek stal jedním z nejoblíbenějších sportovních filmů, který jsem zatím viděl. O to víc je vše tak krásné, že se tohle opravdu stalo a že člověk i v době největší bídy a strádání dokáže nemožné a dostane se opět na vrchol slávy a vydá ze sebe vše div nevypustí duši. Oproti tomu jsou problémy dnešního všedního života úplné nic. ()

vyfuk

Na tento film budu ještě dlouho rád vzpomínat. Před tímto filmem jsem viděl Zuřícího býka a řeknu vám, že v porovnání s Těžkou váhou jsem se jednomyslně rozhodl, že tento film je lepší. Podle mě to tak je. Howard nám dal již Čistou duši a ta je stejné příběhově světlá a zároveň hraná jako toto - i když jsou to dva rozdílné filmy. Howard mi ukázal svůj další dobrý film s Russellem Crowem a já jsem rád za jeho vyhledání, stáhnutí, shlédnutí, ale to mazání už bylo tvrdé. ()

Killda

Lepší než Rocky? Hell yeah! Proč? Protože tohle je skutečný příběh. Žádné boxerské klišé, ani příběh talentovaného muže, ale skvělý příběh rodiny z doby hospodářské krize. Ukázka toho, že se člověk vždy může zvednout z prachu a dostat se na vrchol. Perfektní režie, skvělé herecké výkony, nadčasový příběh... ()

Pedross800

Těžká váha mi zasadila těžký, přesně mířený úder. Úder plný silných emocí, úder plný dokonalé dobové atmosféry, skvělých hereckých výkonů a hlavně, hlavně úder plný fantasticky nasnímaných a gradovaných soubojů v ringu....kašlu na nějaký patos a klišé, naštěstí s tím nemám sebemenší problém, naopak, jen ty filmy které ze mě dostanou emoce, jakékoliv, ale emoce, považuju za ty nej. A tenhle kousek jich ze mě dostal sakra hodně!!! A závěrečný souboj o titul, no to bylo něco tak silné a intenzivní, že za to musím přihodit i tu pátou hvězdu. ()

Autogram

Nepomyslel by som si, že boxerský film môže mať u mňa štyri hvizdy. Ako ku športovému filmu som k nemu aj pristupoval, ale našťastie tam toho športu až tak veľa nebolo, skoro žiadne tréningy a žiadne nezmyselné búšenie do mechu. A keď sa už boxovalo, tak to natočili mimoriadne pútavo, zvlášť záverečný súboj. Prvá časť s chudobou, hladom a vychudnutým boxerom mi pripadala ako Čenkovej deti v americkej hospodárskej kríze, v druhej časti nás kamera berie do ringu a z obrazovky dostávame rany, rozmazaný obraz a závraty. Asi najlepšie natočený box vo filme vôbec. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006