Allie Hamiltonová (Rachel McAdams) a Noah Calhoun (Ryan Gosling) sa zblížili už počas dospievania. Spočiatku búrlivá romanca sa postupne zmenila na hlboký vzťah - do rozvíjajúcej sa lásky však neúprosne zasiahli Allieini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdal byť dosť dobrý pre ich dcéru... Keď sa tí dvaja po rokoch opäť stretávajú, ich vášeň opäť vzplanie - a Allie sa musí rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum... (TV Markíza)

Julip.ek

Film, který jsem viděla asi deset let po jeho natočení a ihned po prvním shlédnutí se stal mým nejoblíbenějším. Paradoxně na romantické filmy moc nejsem, ale tento film jednoduše nelze nemilovat. Pro mě osobně je tento film ukázka právé lásky. ()

Freyia

Opravdu nádherný film. Mě na romantické filmy tedy moc neužije, ale tento film je pro mě obrovskou vyjímkou.Herecké výkony jsou zde naprosto fantastické stejně jako děj. ()

Jarsey

Příběh prolínající dvě časové linie je velice zajímavý, ale co na tom, když oba mladí hlavní představitelé postrádají to, co v takto laděném filmu má být to nejdůležitější? Kde je chemie? Kde je atmosféra? To už jsem více věřila starším představitelům, kde bylo krásně zpracováno, jak je jejich láska veliká a "až do smrti". Připomínalo mi to teenagerovské filmy, které zrovna nemusím. Obsazení Rachel McAdams a Ryana Goslinga nebyla nejlepší volba. Proto dvě hvězdičky - za námět a příběh a za oba starší představitele, kteří do filmu dokázali vnést to, co se jejich mladším kolegům nepovedlo. ()

ronin

Mezi romatickými limonádami co jsem viděl zatím asi největší pitomost. Na tomhle filmu je nejvíce šokující jeho vysoké hodnocení na csfd. 83% to jako vážně? ()

teekanee

Film jsem podle názvu znal, ale vůbec jsem netušil o čem je. Čekal jsem nějakou zamilovanou komedii ze současnosti. Proto jsem byl vcelku vyjevenej, že to není vůbec komedie a odehrává se to okolo války s retrospektivními prvky do současnosti. Hlavní dvojce to zahrála výborně s tím, že Rachel McAdams je fakt nádherná. Gosling samozřejmě taky, ale nejsem žádná buzna no ne? FIlm měl ožná občas nějaký to hlušší místo a možná jsem trochu čekal, že se toho v to filmu stane víc, že to bude něco ve stylu Foresta Gumpa a Benjamina Buttona, kdy sledujeme postavy mnohem delší dobu než 7 let, ale přesto jsem si film užil a konec měl vcelku sílu. 81% ()

Daevos

Romantika jak noha, nicméně natočeno velice vkusně, citlivě a bez zbytečného sentimentu. No, možná s kapkou sentimentu jo. Ač tomuto typu filmů neholduji, tenhle mě dostal. James Garner jako milující manžel, snažící se probudit ve své nemocné ženě vzpomínky na společně strávený život, je dokonalý. ()

Pajina68

Krásný "lidský" film o lásce dvou lidí, která unese všechno. Konec byl smutný, ale to prostě patří k životu. I prolínání minulosti a současnosti bylo pěkné, mám ráda filmy z doby 30. - 40. let. ()

Cuffini

Zahřálo mě krásně u srdce a ač dopředu bylo jasné, oč tu běží, tak pohled na vyzáblou Rachel a roztomilého Ryana, byl moc hezký a od začátku jsem mu fandila. ()

NinetyOne

Na takovou citovou nálož jsem před zhlédnutím nebyl vůbec připraven. Čekal jsem řadový slaďák, kde se budu dvě hodiny nudit a odpočítávat každou minutu do konce, kde se dva hlavní hrdinové se několikrát rozejdou a dají dohromady (v tom jsem se nespletl), ale film bude mít happy end. Ne všechny moje predikce se ale vyplnily. Film naprosto perfektně splňuje svůj účel a zasáhne drtivou většinu diváků přímo do srdce. Znovu bych se na ten film už zřejmě nepodíval, protože svůj wow efekt to bude mít vždy jen při prvním promítání, podruhé už vím, jak co dopadne, takže mě nic ze židle nezvedne. Nicméně musím výjimečně dát 100%, protože mě film skutečně bavil, překvapil a dojal. 100% ()

bambiz

Neoriginální příběh, jedno klišé za druhým, přejela jsem to na rychlo posun. Ani hlavní představitelé mě nechytli za srdce, o krapínek lepší byla linka ze současnosti.... ()

krysarr

SPOILER ALERT: dal bych ****, fakt jo, i kdyz je to sladoucky a v realu to tak asi moc nechodi, ale kez by, ale poslednich 5 minut... bez komentare, to se fakt nepovedlo :-D ()

Nag0

Beriem tie rozpálené mladé telá, jednoduchú zápletku, letnú romancu, odlúčenie aj opätovné stretnutie. Čo ale podľa mňa pokrivkávalo sú scény z "prítomnosti". Asi mám nejakú emocionálnu poruchu ale nemali na mňa nejak extra sentimentálny vplyv. Najviac ma asi sklamal koniec. Nie úplný koniec ale záverečné scény, keď som radšej chcel vidieť Ryana a Rachel, pričom ich odchod z filmu bol proste zlý. Odhliadnuc od toho nemám čo vytknúť, aj keď to bola miestami sladká romantika, vedel som do čoho idem a to mi pomohlo sa vyzbrojiť aj proti takýmto nástrahám. ()

Petaska1

Ok, je to romantická slaďárna, je to pro holky, je to nereálný, ale já to miluju. Vždycky si popláču :) ideální film na večer slaměné vdovy s lahví vína. A jako bonus pohled na božího Ryana ()

BStone

Romantika sladší než zákusek? Ano. Ale romance ve špičkovém balení a mne za srdce beroucí. S naprosto úchvatnou Rachel. Co víc si přát? 90% ()

durdin

Se ženou jsme chtěli nenáročný film na večer. Knižní předlohu jsme neznali. Ze začátku to vypadalo, že tu máme tuctovou slaďárnu, která vás příjemně ukolébá a po zaslouženém spánku druhý den ani nebudeme vědět o čem vlastně film byl. Jak se ale příběh odvíjel a dějové linky se postupně rozplétaly, únava z nás opadla a my se přistihli jak nedočkavě hltáme jak to bude dál. Musím uznat, že režie byla zvládnutá do puntíku. Mezi Rachel McAdams a Ryanem Goslingem to příjemně jiskřilo a oběma jsme jejich role věřili. Samotný závěr filmu překvapil. A udeřil. Celkově se našlo i pár slabších míst a nelogičností, ale ne zas tak moc aby to rušilo a během chvíle jsme na ně opět zapomněli ukolébáni láskou a dojetím, kterým tady opravdu nikdo nešetří. Za mě 8/10. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

19.03.2021

Tvůrce romantických komedií jako Zápisník jedné lásky nebo Jedna za všechny Nick Cassavetes si teď čerstvě vyzkouší akční thriller. Do své novinky God Is A Bullet si pak navíc sehnal přímo parádní… (viac)