Allie Hamiltonová (Rachel McAdams) a Noah Calhoun (Ryan Gosling) sa zblížili už počas dospievania. Spočiatku búrlivá romanca sa postupne zmenila na hlboký vzťah - do rozvíjajúcej sa lásky však neúprosne zasiahli Allieini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdal byť dosť dobrý pre ich dcéru... Keď sa tí dvaja po rokoch opäť stretávajú, ich vášeň opäť vzplanie - a Allie sa musí rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum... (TV Markíza)

FireTight

Stařecká demence je zkrátka pěkná svině a tak závidím Noahovu svatou trpělivost, jakou měl se svojí Allie, to bych asi nedokázal (předpokládám, že jí jejich příběh nečetl jen jednou, ale hodněkrát). I tak však musím říci, že mi film neustále něčím vadil. Já ani nedokážu říct, čím přesně, avšak vím, že jsem chtěl film po deseti minutách vypnout a přibližně do první půlhodiny se tahle chuť ještě umocňovala (hlavně jak ji Noah uháněl, to bylo fakt něco). Avšak přečkal jsem vše ve zdraví a dočkal se sice hezké, ale na mé poměry až příliš přeslazené a předvídatelné "lovestory" dvou lidí z jiných vrstev společenského žebříčku. Zkrátka mám raději tak trochu jiný styl romantických filmů, ale tím samozřejmě nechci říct, že by se mi nelíbil. Ale ano, přiznám to, nebyl špatný, lásce hlavních hrdinů jsem fandil a konec filmu, ať už byl jakkoliv klišovitý, mne dojal. A tak to asi u romantických filmů má být, přesto však nemohu jít výš, než na tři hvězdičky. ()

Design

Pěkný romantický příběh. Na můj vkus trochu přeslazený. Co musím uznat že bylo slabší, tak zápletka hlavní hrdinky, Dalo se to udělat mnohem zajimavě. Největší plus je ale jednoznačně Rachel McAdamsová s ní v hlavní roli se na film dívá skvěle. Jinak nadprůměrná romantika :):D ()

10Domik10

Ja som na romantické filmy fakt neni stavaný, no tento ma naozaj uchvátil. Rachel McAdams je premňa prototyp anjela :) Vyžaruje z nej niečo okúzlujúce a to vo všetkých filmoch. Tento film vo mne vyvolal emócie, ktoré by som od romantického filmu nikdy nečakal, takže neváham ani sekundu s hodnotením a dávam 5* z 5*, 10* z 10* ..... 100* z 100*. ()

loveless

První film, ve kterém se mi Ryan Goling líbil. Rachel McAdams film opět zdobí a to bez slova jen. Ničím novátorské, poctivý romantický film. ()

SigSauerP228

Obyčajný príbeh, obyčajní herci, celé to bolo až moc obyčajné. Dobre, malo to síce milú myšlienku v pozadí, ale určite si tým človek nespríjemní dvojhodinové žehlenie, skôr sa mu môže stať, že zaspí a podpáli celý dom. Jeden z tých nudnejších priemerov. ()

dudo0606

Zápisník jednej lásky - Základný príbeh filmu je vymyslený veľmi pekne ( bohaté dievča-Allie spozná chudobného chlapca-Noaha počas prázdnin a po spoločných chvíľach sa do seba zaľúbia ... rodina dievčaťa ich odtrhne a každý ide svojou cestou ... po niekoľkých rokoch sa stretnú a zase sa zamilujú ). Zaújmavé je aj to že celý príbeh je vyrozprávaný práve tým chudobným chlapcom, ktorý je teraz už starý a stará sa o staršiu pani (ktorá je v podstate to dievča z príbehu). Čo sa mi ale nepáčilo bolo to spracovanie. Noah je až príliš sebavedomý popri tom ako sa snaží dostať Allie na rande, čo sa mi vobec nepáči pretože ľudia v reálnom svete sa takto vobec nesprávajú. Totálny trapas bol aj to ako sa Allie doňho zahľadela v kine keď bol k nej drzý a v podstate nespravil nič ohurujúce aby ju zaujal. Boli tam aj trápne dialógy, ktoré vobec nedávali zmysel alebo boli statočne odveci. A ku koncu to bolo pokazené aj tým že Allie už bola zasnúbená s "dokonalým" mužom, ktorého aj milovala, a nakoniec sa aj tak vrátila k Noahovi (ktorý mimochodom vyzeral ako bezdomovec, čo si mohli pri nakrúcaní odpustiť). ()

ljukyljuk

Nebolo to zas až také skvelé, ako mi to všetci (alebo skôr všetky kamarátky, ktoré boli namäkko z Ryana Goslinga) opisovali, ale bol to pekný film. Dobre zahraný, nie príliš presladený a bolo tam pár takých miest, ktoré ma dostali. Viackrát si to síce nepozriem, ale na jeden pokojný večer, kedy som nemal chuť riešiť žiadnu extra logickú filmovú hádanku, ani pozerať nejakú psychotrilerovú drámu, je to tak akurát. 70% ()

čmeld

Pár záležitostí, tomu pokazilo pátou hvězdu...ale ať si na to udělá každý názor sám:) jsou tam občas zajímavé myšlenky, což se u amerických filmů cení. Pobavila mě alternativa B. Spears jako Allie :D (a k popisu filmu- nebyla to první, nýbrž 2. světová válka;)) ()

Kingjiri

Na tenhle snímek budu zlej, i když to asi nebude moc fér. Jednak nemám moc rád filmy s vypravěčem, který neustále do příběhu skáče a pak moc nemusím snímky odehrávající se před několika desetiletími. Romantika mi moc nevadí, jenomže tady bylo všechno tak přeslazený, že víc sladkej snad neni ani stánek s cukrovou vatou na Matějský pouti. Už jenom úvodní titulky mě mohly varovat a připravit se na to co přijde, ale to jsem nějak přešel bez větší dávky pozornosti. Příběh nebyl uplně marný, ale přibližně od poloviny filmu mi už ty romantický scény s cukrkandlovým hudebním podkresem lezly krkem. Zkrátit o pár minut, dát více dramatických scén na úkor romantických a slušný snímek je na světě. Takhle vzniknul akorát totální patos dohnaný závěrem filmu až do extrému. Jo a mínus taky dávám roztomilý Rachel McAdams, že se tu neukázala na kameru polonahá. Otázkou je, zda je to její chyba, nebo spíš kameramana, jsem to ale romantik. ()

LucyD

Takže začnu od toho, co se mi moc nelíbilo, a to je obsazení. James Garner nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější herce, takže asi o filmu ve kterém vynechám pasáže s ním. Rachel McAdams mám na druhou stranu ráda hodně, tak aspoň za ni jsme vděčná. Pokud by se mě někdo zeptal, jaký film je největší slaďárna a zárověň by nešlo o kýčovitou nekoukatelnou hloupost, volím jasně tento film. Miluji dobovou Ameriku. Klasický příběh zakázané lásky, kdy láska zvítězí nad rozumem, je vlastně cliché, ale v tomto podání mi přišlo, že se mu dostalo druhého dechu. A mě se to líbilo. ()

salinka

Ryan Gosling a k tomu Rachel McAdams... nelze hodnotit jinak. "I wrote you 365 letters. I wrote you every day for a year... It wasn't over, it still isn't over." Jo, je to limonádička, ale strašně příjemná a já tenhle film fakt miluju. 90 % ()

Melvej

Asi začínam bejt fakt měkota, protože tenhle film mě dostal. Dokonce jsem i chvíli přemejšlel, že ho zařadim mezi svoje nejoblíbenější filmy, ale nakonec jsem to nutkání překonal. Sice ta láska skoro až za hrob je docela utopie, ale člověk si při tom sledování občas řekne, jak by to bylo krásný, kdyby se to tak dělo i ve skutečnym životě, no, bohužel. =D ()

Chip89

Myslím,že moje kategorie oblíbených filmů se rozšířila zase o jeden. Je to předvídatelné, je to romantické, ale nádherný příběh. Většina z nás by si přála tohle zažít. Takhle silné pouto lásky. Měla jsem pocit, že Allie ani Noaha ten cit k sobě navzájem nemuseli hrát, bylo to tak opravdové. ()

amim

Neorigální, tradičně klišoidní romantický příběh, který je ovšem zpracovaný naprosto dokonale. Nepatřím mezi lidi, kteří by se v romantických filmech nějak vyžívali a tudíž moje srdíčko nepukalo dojetím. Nicméně to bude mnou a ne filmem. Čím dál tím víc začínám mít v oblíbě Ryana Goslinga, z kterého snad v každém filmu čiší zvláštní klid, který dělá jeho vystoupení nezvykle krásné. ()

Argondia

Protože mi film doporučila snadno dojmutelná divačka ve středním věku, čekala jsem tuctovou přeslazenost a kulisu k pletení, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapená. Křehká Rachel McAdams a pro mě naprosto nový objev Ryan Gosling se svých rolí chopili s citem a jejich láska působila tak přirozeně a opravdově, jakoby ani nehráli. Příběh bohaté princezničky a nemajetného floutka není nijak zvlášť originální a kromě Hříšného tance, nebo pohádky o Popelákovi, je jistě řada dalších podobných filmů. Přesto je tohle zrovna ten snímek, který jen tak nezapomenu, protože byl natočen s velmi zvláštním kouzlem a přidává ještě bonus v podobě skoků do přítomnosti, která sice není nijak růžová, ale upřímná láska vydržela. Romantika, romantika, proč se mě tak mocně týká? ()

mira.l

Je v podstatě taky mnohokrát už zopakovaný příběh, stručně řečeno ženská neví, kterého si má vybrat:). Ale velice zdařile provedené, s vynikajícím výkonem Rachel McAdams i Ryana Goslinga. Dávám poctivé ****. EDIT 10.3.2015 Omlouvám se Rachel i Ryanovi a přidávám z původních čtyř na plný počet, tenhle film je prostě nádhernej, Rachel asi v jedné ze svých nejkrásnějších rolí. ()

lakart

Jeden z nejlepších romantických filmů, jaký jsem kdy viděl? Rozhodně ano. Neskutečně silné a dojemné, hlavně v závěru filmu nezůstane ani jedno oko suché. Scénář je nadprůměrný a bez otřepaných klišé, kterých jsem se chvílemi bál, ale nedostavily se. Herecké výkony jsou velmi uvěřitelné. Hudba krásně dotváří atmosféru. Opravdu vás to zasáhne u srdce přesně tak, jak by to u takového filmu mělo být. 100% ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

19.03.2021

Tvůrce romantických komedií jako Zápisník jedné lásky nebo Jedna za všechny Nick Cassavetes si teď čerstvě vyzkouší akční thriller. Do své novinky God Is A Bullet si pak navíc sehnal přímo parádní… (viac)