Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky

Réžia:

Emma Cooper

Hudba:

Anne Nikitin

Marilyn Monroe (a.z.), Anthony Summers (sprievodca), John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Shelagh McLeod, Tom Ewell (a.z.), Joe DiMaggio (a.z.) (viac)

Dokument o tajemné smrti filmové hvězdy Marilyn Monroe, ve kterém zazní dosud nezveřejněné rozhovory s jejími nejbližšími. (Netflix)

M.i.k.e

tomu kdo má o MM alespoň základní povědomí tenhle dokument vlastně nic nepřinese. Je sice plný dobových záběrů a pracuje s audio nahrávkami samotné Marylin, ale nic nového a objevného tu neproběhne. Ke konci se samozřejmě otvírají spekulace ohledně její smrti (nové pro mě byla maximálně teorie se zapojením Kennedyovců do Marilynina úmrtí), ovšem nic se samozřejmě nevyřeší a spekulace o tom, zda šlo o sebevraždu, vraždu a nebo nešťastnou náhodu můžou vesele pokračovat...60% ()

Djoker

Marilyn Monroe byla bohyně a ani po letech její sláva nevyhasíná. Nikoho tedy nepřekvapí, že každý produkt s jejím jménem jde stále na dračku. Ztracené nahrávky určitě nepřinesou nic nového skalním fanouškům. V rámci možností se však snaží sumarizovat její krátký, ale turbulentní život, který předčasně ukončilo záhadné úmrtí. ()

Arsenal83

Možno nie objavné, ale celkom dobrý pohľad do duše a prenesenie určitých domnienok, nastolenie otázok. Mne sa tento dokument páčil. Hoci opäť len potvrdil, že Marilyn, nech bola akokoľvek talentovaná, bola len nešťastnou šľapkou a Kennedyovci takí neukojenci až sa práši. Dnes by boli vyšetrovaní za rôzne druhy obťažovania. https://dokumenty.tv/tajemstvi-marilyn-monroe-ztracene-nahravky-dokument/ ()

Marze

Je to trochu prázdné a nic nového, co by nebylo v knize do nepřineslo. Ale co se týká dokumentárního řemesla, vykonala Emma Cooper výbornou práci. Vzrušující je vidět herečku v její největší slávě. Možná by ale stačil místo tohoto dokumentu nějaký podcast. Kolektivní fascinace touto osobou vychází z toho, že změnila tradiční myšlení Američanek mít děti a starat se o rodinu ve prospěch sexuální nezávaznosti, takže už se nebyly schopni reprodukovat, obyvatelstvo se doplňovalo přistěhovalectvím a bílí se stali menšinou. Dnes když přijedete do Ameriky, nikde na její symbol bílou mladou blondýnku už nenarazíte. ()

elanius

(49/2022) / Obsahovo sme sa nedozvedeli nič nového, ale formálne celkom pútavý dokument. Vhodný na také základné pochopenie spoločensko politického pozadia života Marilyn a do istej miery aj samotných 60-tych rokov. (6/10) ()

Pavlínka9

Za mě je až neuvěřitelné, že se o ní stále mluví a mluví a točí a točí a to je jen důkaz toho, že se stala "legendou" :) Knihu Bohyně jsem četla, autora znám a z daného "dokumentu" jsem se dozvěděla jen pramálo nového, ale věřím, že i za 100let se objeví zase pár malých procent nových informací a BUM - nový dokument bude na světě :) ()

zsn

Tenhle dokument, respektive jeho obsah a zpověď vyšetřovale, je podle mne vykradený, anebo prodaný. Už jsem ho viděla roky dozadu, ale evidentně ne pod Netflixem. ()

borec999

Za mňa ako človeka, ktorý mal pred sledovaním o Marilyn len naozaj základné info, obstojný dokument. Dozvedel som sa podľa mňa všetko potrebné zo života jedného z prvých ženských sexsymbolov a čo na filme oceňujem najviac je jeho spracovanie. Žiadna snaha o umelé vytvorenie senzácie, či prehnané konšpirovanie. Jasné rozlíšenie toho, čo je fakt a čo je len domnienka či neoverené tvrdenie ( napr. pri rozoberaní smrti: nastolenie viacerých možných scenárov ako to mohlo (ale aj nemuselo) byť a na základe dostupných info a svedectiev vyvodenie najpravdepodobnejšej verzie, ako to asi bolo). Šmitec. Čo jediné zamrzí, je, že zo samotnej filmovej kariéry Marilyn sa toho dozvieme pomerne málo. Pri dokumente o herečke by som totiž čakal, že jej hereckej kariére bude venovaného podstatne viac priestoru. Inak však, takmer bez výhrad. Slabšie 4*a 70% ()

BOURQUE

Koncepčne celkom solídny dokument, ktorý vznikol akýsi doplnok/lákadlo k filmu Blonde. Z hľadiska príbehu M.M sa opakujú spíš tie veci, ktoré už boli viac-menej známe. Posledná časť, venujúca sa okolnostiam smrti Marylin, je bez silnejšieho záveru. Veľké množstvo autentických záberov, fotiek a nahrávok potešilo. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Flory14

Hodina a půl je opravdu přestřelený čas. O životě Marilyn to není, tomu je věnováno tak 10 minut. Jeden z těch dokumentů který se snaží konspirovat aby nakonec novinář na konci řekl “ víme toho stále málo…”. Dvě hvězdy asi jen za těch par informaci o Monroe. ()

PlysovyMacko

Dokument je zložený z nahrávok rôznych ľudí, ktorí Marilyn poznali. Zaujímavý začne byť až ku koncu, kedy sa odhaľujú udalosti noci kedy zomrela-najlepsie sú nahrávky z odpočúvania jej domu. Prekvapilo ma, že Marilyn mala bližší vzťah s Bobbym ako s Jackom, respektíve mala pomer s oboma a ze Kennedyovci boli sexuálni predatori. Marilyn mi je luto-vyzerala byť veľmi nešťastná. ()

vladi3

strata casu.. clovek sa nedozvie nic nove... skor mi to pripadalo, akoby islo o toho detektiva, ci novinara, ci kto to bol... ze islo o jeho sebareprezentaciu... a bohvieako to nedopadlo... ak na to makal tri roky, tak to mu teda riadne dlho trvalo... ()

NikiVai

Možná dosud nezveřejněné rozhovory, ale nezaznělo tam nic jakože wow, to je pecka, jak to, že tohle ještě nikdo neřekl ... Možná někdo něco ví, ale v dokumentu zaznělo nesčetněkrát "to nemohu říct". Ale jako rekapitulace hereččina života ve stylu letem světem, docela dobrý, takže za tři. ()

Filumena

Film mi nepřinesl nic zajímavého co bychom již nevěděli o této divě. Vedla život jako jiné herečky které se pohybují ve společnosti bohatých politiků. Snad jen kvůli dokumentárním záběrům jsem zkoukla ale nic víc. ()