Opäť je tu agent 007 James Bond a opäť neľahká úloha zabrániť hroziacemu konfliktu, ktorý by pre svet znamenal tretiu svetovú vojnu. Zdá sa, že špičkoví vedci pracujúci pre Spectre si dali záležať. Najskôr nechali uniesť americkú družicu s posádkou s tým, aby si mysleli, že za únosom stojí Sovietsky zväz a o krátku chvíľu na to vykonali to isté so sovietskou družicou, ale v obrátenom garde. Zdá sa, že tajomstvo sa ukrýva hlboko v sopke, kde už Bond preskúmava terén. V Japonsku sa však bez pomoci krásnych žien nezaobíde... (STV)

Spiker01

Vyvrcholení jedné éry bondovek, orientální Japonsko a odhalení S.P.E.C.T.R.E. Tajná základna v kráteru sopky je strašně hustej nápad a tehdy to muselo všecky posadit na zadek (perfektně mi to před lety prodali Simpsonovi), nicméně celkově jsem se více bavil u jiných bondovek..myslím těch klasických. Rozhodně je u tohoto filmu zajímavá situace s Janem Werichem, jež měl hrát Blofelda, škoda škoda...60% ()

Boss321

Výborná bondovka, která má přesně všechno to, co správná bondovka mít má. Zajímavé exotické prostředí, pěknou bondgirl, charismatického záporáka (Donald Pleasance jako Blofeld je nezapomenutelný), několik výborných hlášek a spoustu bondových vychytávek (nejvíce mi samozřejmě uvízlo jeho skládací letadlo:-)). ()

Disk

Luxusní bondovka, možná ještě lepší než legendární Goldfinger a to už je co říct. MI6 v ponorce, Bond v uniformě, exotické Japonsko, pan Tanaka, Karin Dor, Blofeldovy ruce (jsou to ruce Jana Wericha), vrtulník, ninjové, sopka, finále. Je tu všechno, co ke klasické bondovce patří. A nesmím zapomenout na nádhernou úvodní píseň, kterou nazpívala Nancy Sinatra. Genialita. ()

luka4615

007-5 Snímek, který nelze brát jinak než s hodně velkou dávkou nadsázky. Jenom tak si totiž budete schopni pořádně užít futuristickou základnu v sopce, raketu unášející jiné rakety či třeba hlavní zápornou postavu, která se impozantně objeví v posledním dějství You Only Live Twice. Za zmínku zde rovněž stojí i zasazení do atraktivních reálií Japonska, díky čemuž má James Bond možnost svézt se v automobilech z této země – v tomto případě nádhernou Toyotou 2000GT Roadster. (HBO GO) „James Bond. Allow me to introduce myself. I am Ernst Stavro Blofeld. They told me you were assassinated in Hong Kong.“ ()

HAL

Dost možná nejbéčkovější Bondovka ze všech ve které se to jen hemží kosmickými loděmi a opravdu hodně směšnými ninjy postrádá vtip a šarm většiny předchozích dílů a není ani zdaleka tak napínavá jako From Russia with Love. Vystoupení Blofelda a kultovní bitva v sopce jsou sice skvělé, ale jinak není na tomhle nějak zvlášť zajímavého skoro nic, ani akční scény, ani laškování s bondgirls... dokonce i utahování si z Q. Jen (pod)průměrně zábavná jednohubka o agentovi s povolením zabíjet. 6/10 ()

• Sean Connery byl se svojí ženou Diane Cilento v Japonsku naháněn novináři z celého světa. Bylo najmuto třicet soukromých strážců, ale fotili si ho i oni. Aby ulehčili situaci, zrušili producenti jeho smluvní závazek k natočení další bondovky (navzdory tomu, že mu nabídli milión dolarů). (džanik)
  • Při souboji Bonda (Sean Connery) s padouchy v docích,má nejprve Bond svůj Walther PPK, ale ten se najednou změní v Colt Model 1903 Pocket Hammerless. (JohnSmith)
  • Titulní píseň You Only Live Twice nazpívaná Nancy Sinatrovou se svého času v americké hitparádě umístila na 44. a v britské na 11. místě. (džanik)

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (viac)