Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

eMeMko

Bond č.2. Oproti první bondovce zde proběhlo značné zlepšení a to ve všech směrech. Z hlavního záporáka sice opět není moc vidět, nicméně plně to vynahrazuje scénář na pozadí studené války, plný špionů a dvojitých agentů. Bond konečně dostal i nějaké to cool vybavení, které se mu proti drsným a zákeřným protivníkův opravdu hodilo. Akce postoupila na novou úrověň, vrcholem je zde geniální rvačka ve vlaku, za kterou by se nemuseli stydět ani dnešní akční režiséři. Výsledné hodnocení: snímek by měl i na 5 hvězd, to by však nesměl obsahovat vatu typu cikánský tábor a jeho problémy. ()

blondboss

Podobná klasika ako v prípade prvého Bonda, len s tým rozdielom, že toto bolo o niečo svižnejšie, prepracovanejšie, ale hlavne James Bond už aj hláškoval. A na to sme u neho predsa zvyknutí. Daniela Bianchi sťa by Bond girl bola fajn a Sean ako inak opäť válil. Takže musím dať o niečo lepšie hodnotenie ako v prípade Dr. No. 75 % ()

Jorge4005

Bond číslo 2 je o poznání lepší než jeho předchůdce ale je zde pár věcí co mě stále nepřinutili navýšit hodnocení. Začneme ale pozitivy Sean Connery je stále alfa samec. Nová bond girl má ve filmu svoji úlohu a nepůsobí že byla do děje na poslední chvíli přidána navíc oproti předchozí bond girl je o dost víc sexy. Dokonce i doktorův společník pardon bondův společník který na konci umře. Což k je zatím zvykem. Je o poznání zajímavější postava takže mi ho bylo i trochu líto. Záporáci skupiny Spectre kteří se zde objevily jsou všichni o dost zajímavější než Dr.No z prvního filmu. Finální bitka Conneryho se Shawem ve vlaku byla dobrá. Navíc byť se film odehrává v Turecku je zde hodně Romů takže si český divák přijde jak doma. Teď ty negativa. Přišlo mi že film měl pomalejší tempo. Pokračování je sice delší ale ty akční scény navíc mi přišli zbytečné a nudné. Hlavně logika pilotů co ve vrtulníků pronásledovali Bonda je do očí bijící. Místo toho aby po něm stříleli tak kolem něj prolétavaj a snaží se ho zabít ve stylu call of duty warzone. Ke konci kdy to vypadá že Bond unikl Spectru, ale vyslaly dalšího zabijáka. Ptáte se koho ? Starou bábu s nožem v botě. To jako Spectru docházej pěšáci ? Nejdřív vyšlou 2 metrovou vazbu sejmout Bonda a teď babku co má blízko k důchodu. Jedno mi ale nedává smysl film se jmenuju se srdečné pozdravy z Ruska a odehrává se v Turecku. ()

PetraMishka

Druhý Bond, tentokrát již akčnější, vypilovanější. Pokud někdo miluje Austina Powerse, tak zrovna z tohoto dílu jeho Špionátor nejvíce čerpal. Jsou tu záporáci s čísly, bodáky v botě, záporák s bílou kočkou a Ali Kerim s celou svou rozvětvenou rodinou. ()

kanalek

SPECTRE je v plné síle - druhá bondovka a s ní výbprnej Connery.Viděl jsem ji poprvé před 15ti lety a scény z vlaku nebo s babou Klebovou mi naskočily jako by to bylo včera. ()

Johnysman

Zkrátka první bondovky s Connerym stály za to. To je prostě obsazení, které mělo zůstat...vždyť by to byla paráda, kdyby Bond stárnul... ()

kishi_SO

Bondovi naozaj zavidim. Krasne zeny, drahe obleky, luxusne hotely, nevstivene uchvatne krajiny, vsade vela znamych, Q a jeho doplnky. Len ma to jeden hacik. Kde sa objavy hrozi mu nebezpecenstvo. O mnoho viacej napatia a akcie ako pri Dr. No a suboje sa zdali byt viac prepracovanejsie. Jedine Bondove dievca nedosahovalo kvalit Ursuli Andress. ()

Gynekolog007

Tahle bondovka je opravdu skvělá. Dalo by se říct, že navazuje na Dr.No...SPECTRE chce odstranit Bonda, který má na svědomí smrt Dr. No člena SPECTRE. Takže vyšle elitního zabijáka Roberta Showa. Connery stále úžasný, opět krásná bondgirl, nejlepší rvačka ze všech bondovek s jedním s nejpůsobivějších záporáků. ()

Movieaddict

Oproti Dr. No, který byl znatelně jednodušší a dětsky naivní, je druhá bondovka zcela jiný kalibr. Jednoduše pro mě jasných 5 hvězdiček, je to dynamické a plné nápadů, prostě Bond jak má být, s lehkostí, nadhledem a suchým humorem. ()

Asrael

I bez megalomanských plánů na zničení světa poměrně svižná záležitost. Přidejte jednu z nejkrásnějších bond girls, Conneryho charisma, nejošklivější záporačku s nožem v botě a máte jednu z nejlepších Bondovek vůbec. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)