The Walking Dead: Dead City

• USA Isle of the Dead (pracovný názov)

Po udalostiach seriálu The Walking Dead (od r. 2010) sa Maggie (Lauren Cohan) a Negan (Jeffrey Dean Morgan) ocitajú v ruinách predtým veľkolepého mesta New York. Ten je plný chodcov, ktorí stále ovládajú celý svet. (BrooksW.Here)

Cooller

Když ukončili original TWD a rozhodli se vytvořit "universe" s obsahem na celý serial pro 2 původní protagonisty, čekal jsem že děj bude velmi detailně propracovaný a minimalně v připadě těhle dvou by se dala předpokládat neustale vypjatá situace/nedůvěra mezi oběma charaktery. Jenže opak je pravdou, Negan s Maggie mají pro sebe většinou vzajemne pochopení, a dokonce si dělají emocionalni oporu, což vůbec nedává smysl a leckdy to pusobí až skutečně komicky vzhledem k jejich puvodnímu vztahu. Zřejmě se mezi koncem TWD a Dead City mezi nima něco odehralo, což zde ale bohužel neni ani naznakem znázorněne a byť v 'pilotu' vypadalo že jakási nevraživost bude mezi oběma konstantně panovat, bohužel to velmi rychle opadlo a jen se opět dojí původní TWD. Nové postavy prakticky neexistují, není zde díky tomu přiležitost poznat nové přeživší. Místo toho přidali němou slečnu a nic vyjma jejiho jmena k ni dalšího až do konce neřekli. Její postava tak pusobí jen jako "wild element". Toto západní scenaristé dělají poslední roky často a neskutečně mi to vadi. Když přidavam nějakou relativně kontroverzni postavu, tak ji přece dám nějakou opravdovou roli, ne jen fancy křoví, ale uvidime dal. AMC má velký problem s tim že předčasně zabijí hlavní postavy a tím že nejsou schopni je nahradit novou tváří, tak nezbyvá, než soustředit se na zbyvajici protagonisty zřejmě dokud nevymřou uplně všichni tak nový kvalitní content nedostaneme. Zabili si tak sami spoustu potencialu uplně zbytečně, pouze pro momentalni "shock" efekt. Z nějákého důvodu i ty zombie byli odsunuti zpět na zadni kolej, protože v bitvě o Commonwealth (pokud si dobře vzpominam), byli na scenu vraceni "variants", které použivali jednoduché zbraně a uměli otevirat dveře, šplhat atp. Tyto zombie jsou ale zřejmě unikatni typ co se spawnuje pouze v Ohiu, v NYC jsou stále jen ty obyčejné bezduché, byť pusobí lehce složitěji na zabití, nejsou individualně moc nebezpeční. Líbil se mi ale ten mutant ke konci, super napad, škoda že tu byl pouze jeden takový. Myslim že zde je hodně potencialu k rozvinutí takového narrativu, namísto vykradení sebe sama a prakticky okopirovanim děje ze 7.serie TWD, která mimochodem smrtí Glena de-facto odstartovala upadek TWD. Celá první serie tak slouží pouze jako uvod pro znovuzrození "původního Negana". Takhle zpátečnická zápletka velmi kazi jinak nádherně zachycenou ponurost zamořeneho NYC, přeživší mají i jakýsi "zip-line" dopravní system pro pohyb mezi baráky (pdoobně jako v Dying Light), ale i ten bohužel použili doslova jednou a zbytek radši chodí pěšky, protože ten pohyb skrz město je vlastně to jediné opravdu zabavné na tomhle serialu. Kdybych to nějak shrnul, je zde spoustu velmi dobrých nápadů, které bohužel byli většinou upozaděny a Dead City tak ve výsledku jen 'dojí' dozvuky původního TWD a moc nového nepřináší. S takovou by bylo lepší pokračovat prostě další serii do které by byli zapojeny i další známe postavy ktere ještě nestihli zbytečně zabít a nebyla by to pak až taková tuctovka. Jsem zvědav jak se tohle nakonec napojí na universe. () (menej) (viac)

mikki089

Pořád přemýšlím, co si o tom myslet. Neegan mě v TWD oslovil, zejména jeho vývoj jako charakteru, jeho backstory, emocionální stránka atp...I zde se ukázalo, že Neegan je vcelku komplikovaný charakter, u kterého si člověk nemůže být nikdy jistý, jaký bude jeho další krok. Ovšem i přes to mě seriál neoslovil - příliš mnoho dialogu, málo akce, s každou novou epizodou se to stávalo nudnější. Herecké výkony průměrné, nijak nezaujaly ale ani nezklamaly. Za mě lehce zapomenutelný spin-off naprosto fantastického seriálu. ()

hrumsrt

/Po první sérii/ Kromě seriálu (původně filmů) s Rickem a Michonne (původně jen s Rickem) mě ve světe TWD v podstatě nic zvláště nezajímá a nic nevyhlížím.. Úplně ten originální TWD seriál, který vykopnul celý svět a po 13 let byl projektem, který bavil, je srdcová záležitost a první příběhový seriál, jaký jsem začal sledovat a rok co rok se těšil na nové série.. I když je samotný závěr pro mě nádherný, tak mě mrzí kolik linek se neuzavřelo a diváka přehodilo do nových spin-off seriálů, které tu objektivně jsou jen pro to, aby tvůrci víc rýžovali diváky. Dead City je projekt, který sice táhnou dvě přední postavy z původního seriálu, který si ještě skutečně navzájem mají co říct, ale styl jakým se to tvůrci rozhodli ukázat je možná až trapný.. Všechny zajímá ten jejich vztah, ta dráždivá minulost, která přece nemůže obě postavy nechat chladné, to je proč jsem přišel.. Samozřejmě jak Negan tak Maggie jsou špičkové postavy, které po celých 6 epizod diváka baví a možná se představuje nejlepší Negan od konce 8. série TWD, ale tohle není jen tak něco jde o pokus o další seriál. Je potřeba dostatečný ústřední příběh, který zavazuje obě postavy k nějakým krokům a jejich propojení s událostmi musí dávat smysl. Skutečně tohle je případ, kdy ústřední dějová linka je tím nejslabším bodem. Navíc kromě nich jsou všechny postavy bez ohledu na to jaký prostor se jim věnuje, jak se je daří provazovat s minulostí obou protagonistů, jen do počtu... Dead City na druhou stranu ukazuje svět, jaký jsme nikdy v TWD neviděli a vizuálně jde o nejlépe zpracovaný svět, kde ale kompletně absentují chodci... Je to spíše konverzační představení, než akcí nabitá show.. Úplně s klidem by to mohlo vystačit do dvou hodin a pasovalo by to do sebe líp, když takhle se některé rozuzlení zápletky a tajemství jen účelně oddalují, i když jejich rozhřešení je divákovi relativně zřejmé již od začátku.. Nejsem nadšený, že půjde o trvalejší událost s již oznámenou druhou sérií. A myslím si, že si obě postavy měly dát ve světě TWD větší pauzu a já jako fanoušek bych si jejich návrat do svých ikonických rolí užil o to více, ale co už Dead City je tady se všemi svými problémy. 65% ()

jim_clark65

Úplne zbytočné dojenie konfliktu, ktorý absolútne podkopáva to, čo sa stalo v hlavnej šou. JDM je ťahúňom, ostatní hrajú druhé husle. Dalo sa to spraviť aj tak, aby to bolo v rámci toho, čo bolo ustanovené v TWD ale to by museli scenáristi nad tým asi viac porozmýšľať, takto je len z toho niečo, čo sa snaží dojiť morálny konflikt medzi Neganom a Maggie, a už je to naozaj obohrané, tak ako to bolo v hlavnej šou, tu to dostáva nové grády a je to úplne vidno, aký je tento spin-off len zúfalým dojením už mŕtvej značky. ()

Hercalek

Máme zde návrat Negana a Maggie, která se chová hrozně trapně. Bylo jasná že už nic nebude tak dobrý jako původní seriál, ale snaha byla. Záporáci bohužel stojí za starou belu a nějaká Dáma nemá žádnej charakter. Chorvat je divně vlezlej, ale všude se tam moc žvaní o nezajímavém. Jako někdo, kdo má Negana fakt rád, si myslím, že ten jeho výstup s KNOCK KNOCK byl celkem dost dobrej projev jeho starýho já. Celýmu tomu ale chybí napětí a energie. Negan jako nejvtipnější postava celýho TWD tady ale stojí daleko sám za sebou. Líbil by se mi Neganův nový vzestup, tak uvidíme, co nám připraví v druhé sérii. Heshel měl naprosto vyplácanej charakter, když si vezmeme, kdo byl jeho otec a kdo je jeho matka. Vychovávala ho vůbec Maggie ? Štve mě, že pořádně nevím nic o Hilltopu. Pořád mě to ale bavilo víc než Daryl Dixon. ()

Sharlis

Nudna a podpriemerna zalezitost. Zombici su shit, uplny joke. Hororove prvky nula. Len drbnuti uhadani ludia, ze ta az boli hlava. Rozhodovacie dovednosti maju tie postavy jak rozbity pinball. Ta hlavna borka uplne neprijemna, nesympaticka. Videl som 5 casti, na tu siestu uz nemam silu. A ked prestanes nejaky serial sledovat jeden diel pred finale, tak to vies, ze to bola riadna sracka a premarneny cas. Keby som bol chytrejsi, tak si toto nikdy nepustim a to je aj moja jedina referencia k tomuto. ()

KiJi

Tak jsem zatím v půlce a musím říci nic moc ..... je to sice ve stejném duchu WD, ale takové nemastné neslané, chvílemi nelogické chování postav a odvíjející se děj; hlouposti bijící do očí....jakoby to spíchli horkou jehlou. ()

TheSecond0ne

TWD je značka, která úspěšně upoutala řadu diváků a v podstatě se snaží vymyslet další příběhy, které by téma zomboidkalypsy vyčerpadala co nejvíce. Z tohoto hlediska lze hodnotit toto pokračování několika postav z původního seriálu vůči TWD a ostatním. Pokud by to bylo opravdu zohledněno tímto způsobem, TWD: Dead City by byl vysoký nadprůměr rovnající se první sérii a oproti odpadu typu World Beyound by se jednalo o dávno ztracený luxus. Avšak z pohledu normálního pořadu se jedná o lehce nadprůměrný seriál, který by jako samostatně působící zombie postapo fungovalo daleko lépe a postavy by mohly dostat více prostoru. Trochu pozitivního ovšem tvoří duo hlavních postav a takřka nenudící plynulost. Počet dílů je taktéž povzbuzující a potenciál v pokračování možný je. 3/5, realita 3,25/5 ()

Baru.Class

Dead City je jenom dalším potvrzením toho, že celá série the Walking Dead, kdysi nejúspěšnější TV show ever, je už jenom skomírající pojem. Klasická ukázka toho, že když se něco tak uměle natahuje a absolutně se nereflektuje názor fanoušků a místo toho se jde jenom slepě za výdělkem, je to cesta do pekel. ()

Bohdy67

Negan je prostě BadAss frajer ever... Snad nejlepší záporák ze kterého se postupně stane tak nějak antihrdina napříč vším co znám. Možná ještě Statham jako Shaw ve FaF :D Takže seriál kde je hlavní postavou musí být prostě bomba... No. Nemusí. Dead City je stejně jako Dixon dobré rozšíření světa TWD. Který je sice po 11 serií a několika spin-offů už pro někoho hodně stereotypní a nepřináší nic nového, ale přesto má spoustu možností jak příběh rozvinout. Ano, rozvinout. Nikoli zlepšit nebo přidat něco nového. Už poslední série originální frančízy už měli velmi klesající kvalitu a v podstatě jen omývaly věci pořád dokola... Výhodou Dead City je minimum přidaných hlavních postav. Bohužel věčně trvající nenávist Maggie k Neganovi už je taky ohraná a působí rušivě. Ale celkově prostě kdo má rád TWD musí i Dead City přijmout s povděkem, protože Negan je prostě borec a každý díl s ním je prostě super podívaná:) 75% ()

ArgeeMan

Jednoznačně se jedná o další The Walking Dead materiál. Nevypadá to naštěstí jako nějaká levná kopie nebo něco kompletně jiného. Takže musím pochválit jak kameru, scénáristy i režiséry, že se jim podařilo udržet standard. Začátek je hodně vlažný. Plno zbytečných dialogů, které se absolutně netýkají hl. dějové linky. Vedlejší cast není bůh ví jak silný. Pravděpodobně záměr, aby jsme si je ihned nezamilovali. Protože tam později skoro všichni umřou :D Ale napětí mezi Neganem a Maggie je prostě super od začátku do konce. Zápletka zachránit svého syna, v tak ponuré a temné lokaci, jako je New York s každým dílem graduje a nabývá na síle. Připojte k tomu skvělého a zároveň divného Chorvata. Flashback Simona a nechvalně proslulé Lucille a máte celkem dobře zpracované pokračování jedné dějové linie ze světa The Walking Dead. Vypadá to, že druhá sezóna nabídne restart pro Svatyni 2.0. Plus konvertovaného Hershela. Což je hodně zajímavé. Pro fanouška nutnost vidět. Pro běžného diváka netřeba. ()

JarinDL7

Pokud nejste fanatický fanoušek TWD univerza, vyhněte se tomuto obloukem, první série rozhodně nestojí za zhlédnutí. Druhá by to možná mohla rozjet. Dojení peněz. Děj o ničem. Dvě hlavní postavy v tom příběhu ani nemusely být a nic by to v první sérii nezměnilo, nehoráznost! Šlo by to sestříhat na tři nadupané díly. Někdo by mohl tvrdit, že první série prostě stavěla děj pro budoucnost, ale moc tomu nevěřím. Podle mě tvůrci ani neví, jak to chtějí ukončit. ()

Prck4

Bohužel, těšil jsem se na to celou sobotu, že si dám maratonek. Hned ráno jsem na to chtěl chtěl vstát brzy, ale co se nestalo, vstal jsem až kolem deváté, protože jsem včera moc chlastal a to mě vzbudila pouze žízeň, bolest hlavy a pocit na zvracení. Po vyzvracení, pár ranách hlavou o stěnu kanálu a konečného napití se čerstvé, kanálové vody, jsem zjistil, že jsem odkládal již mnoho věcí. A některé jsou již v celku akutní. Jako třeba že se mi nechtělo jít k veterinářovi, protože jsem si myslel, že to ta šiba prostě rozchodí. A nakonec to ta svině ještě rozchodila. Práce bylo nad hlavu. Tak jsem se nasral a podal jsem výkon, o kterém jsem nemyslel, že jsem ho schopen. V 10 večer si to konečně pouštím. Po vydatné večeři kdy jsem byl celý den nalačno, pár panácích a jointech to byla celkem sranda, klasické rozmlacování zombičích hlav. Krásné na pohled, titulky jsem nemohl sehnat jiny než rozmazany, ale nechtěl jsem si kazit dojem z filmu. Té žvatlavé angličtině moc nerozumim, vůbec nevím o čem to bylo, ale mě se to líbilo a dávám 4 pračky za cenu jedné. Poučení: Když uvidíte zombie, nerozmlacujte mu hned hlavu, protože je nejspíš jenom pod silnou dávkou flakky. ()

Dalajlada

Dojení mrtvé krávy. Z Maggie udělali naprosto dementní krávu a nebýt Negana, tak bych snad i brečel. Bez zbytku party to fakt nefunguje a stojí za pořádný vyliž mi. Je to jen o kousíček lepší než Daryl. ()

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací