Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

sofiapetra

Nechápu proč sypou tolik prachů do něčeho tak nudného a nezajímavého. Vykradli kde co. A vážně musí hlavní záporák ve vymyšleném sci-fi světě vypadat jako gestapák?? ()

applause

Sice je to slátanina všeho možného, ale myslím si, že po grafické a herecké stránce to špatné není. Horší je potenciál, který se po půlce filmu bohužel rozplynul do ztracena. Nevím, co chtěj předvést v tom druhém dílu. Moc nedoporučuji. ()

ZoltanCZ

Jako má to pár svých momentů a nápadů, u kterých jsem se chvílemi bavil. Jinak je to ale strašný maglajz, u kterého bolely i dialogy. Škoda, tenhle žánr mám rád a dokonce bych i řekl, že tam lze najít ždibec potenciálu, ale když je u kormidla takové vemeno, asi to fungovat nemůže. ()

M.i.k.e

Vizuálně fajn, ale příběhově těžce neoriginální a postavy ploché až nezajímavé. Snyder sem nacpal téměř všechno počínaje Starými Řeckými bájemi a pověstmi a Star Wars konče a dohromady je to přesně takový eintopf jaký se zdál být už z traileru. V něm mi Rebel Moon nejvíc připomínal Jupiter Ascending, ale ten je oproti tomu originální a podstatně zábavnější. Jestli se v něčem Snyder překonal, pak v počtu zpomalovaček na jednu scénu. Myslím že sem nikdy neviděl aby jich bylo snad pět v rámci deseti minut. Přes všechny výtky je nicméně Rebel Moon lepší než sem čekal (vzhledem k tomu že jsem čekal obří průšvih) a dá se celkem v pohodě vydržet bez větší újmy…60% ()

Vyhy

Z trailerů jsem byl nadšen a těšil se jako malý kluk. Nový svět, noví hrdinové a velkolepé sci-fi, kterých je poslední dobou jako šafránu. Ale asi by stačilo napsat, že hodnocení a recenze nelžou. Je to děs. To, že Snyder pár filmových světů vykrade, jsem čekal, a asi mi to ani nevadí, ale že se bude jednat o tak prázdný film, to je překvapením. Nezáživné postavy, lehce předvídatelný příběh, který vlastně nemá co nabídnout. Vizuál ujde, ale to není vše. Nemá to žádný přesah, nic zapamatovatelného. Jednoduše příběh nemá co nabídnout a vlastně ani sám film. Sofia Boutella je sice fajn, ale není to áčková herečka, aby utáhla celovečerní biják. A ty zpomalené záběry...bože... Zpomalený záběr přežiju ve filmu jen jednou a to musí dávat smysl. Tady jich bylo tolik, že natáhly filmovou stopáž... Každej prd se zpomalil. Prostě se to nepovedlo. Na druhou část se podívám, ale nečekám nic lepšího. ()

Streeper

Nápad dobrý a je z toho hodně cítit, že to mělo patřit do SW světa, což mi osobně nevadí, ale co mohl Zack Snyder oželet jsou ty zpomalené scény, kterých tam je tisíce a jsou naprosto zbytečné. Jasný, dej si tam jednu nebo dvě, ale proč zpomalovat každou druhou scénu? Neskutečně to tomu filmu zaškodilo a sebralo mi to veškerý zážitek. Přitom se mohlo jednat o něco velkolepého. Zároveň škoda, že je to PG. ()

bourec

Je to těsně mezi 40 a 50 procenty. Nakonec tedy dvě hvězdy. Film má velkorysej soundtrack. Výprava působí slušně umělohmotně. Akce je dost, ale nijak mě nechytla, a to hlavně kvůli Boutelce. Tu ženskou nemám rád. Zpomalovačky nefunkční. Příběh nijakej a bez emocí. Zklamání ale ne. To bylo jasný. že to Snaderovi takhle ujede. To nej má už za sebou. 40%. ()

C0r0ner

Nevěřil jsem tomu, ale ano, je to vážně špatný film, na mého oblíbeného Snydera je to fakt průser. Tady se splácalo všechno, co šlo, od Star Wars, přes Pátý element, po Sedm statečných, plus je to plné klišé, vyložených blbostí, nelogičností, z některých efektů slzí oči a dokonce jsme se dočkali zpomalovačky ve zpomalovačce, wow. Druhá věc je, že i přes všechna negativa to nenudí, a raději se znovu podívám na tuhle hloupou šaškárnu než na jakékoli rádoby hlubokomyslné artové drama z žebříčku. 50% ()

Martrix

V mých očích je Snyder už několik let horkým adeptem na člena klubu tuponošů, kterým kraluje Paul W.S. Anderson, po jehož boku nesměle vykukuje viceprezident Roland Emmerich. Rebel Moonem mě Snyder definitivně utvrdil, že pozice císaře blockbusterového nevkusu, patří jemu. Andersona už dávno překonal. Skvělí Watchmen a Muž z oceli jsou tímto pohřbeni pod Sucker Punch, oběma Ligami spravedlnosti, Armádou mrtvých a tímto nejnovějším nepodarkem tak hluboko, že by od teď musel dělat už jen dobré filmy, abych ho zase začal brát vážně. Což se nestane, protože na nás vyzvrátí druhou část RM a dokonce vyhrožuje i dalšími Steroidmeny. Že bude Rebel Moon stylizovaná blbina, to jsem tak nějak čekal. Ale že to bude tak nezáživná nenápaditost? Tohle má být mnoho let hýčkaný projekt? Scénář psali tři lidi? To asi jeden psal souhlásky, druhý samohlásky a třetí dělal tečky za větami, ne? Fandům Star Wars musel padnout balvan ze srdce...jestli si mysleli, že nic horšího než poslední trilogie nemohlo vzniknout, tak děcka, kurnik, mohlo! Chybělo jen málo a tahle utahanost by se odehrávala ve vašem milovaném universu! Nic, nebudu si otloukat pazoury chrlením hnojolativů. Je to načančané nic s jedním relativně překvapivým momentem. Dialogy jsou blboučké, postavy mezi sebou nemají žádnou chemii...jak by mohly, když jen tak existují. Jejich skon, nebo přežití mi bylo buřt. Ten film je jednoduše plochý a bez emocí. Takže není ani nechtěně směšný. Vysaje z vás energii a zprotiví vám aspoň na den žánr s-fantasy; i zpackaný Creator je vedle Rebel Moon film roku. ()

Juto

Ako fanúšik Zacka Snydera môžem rovno povedať, že tento film je podpriemerný. Nie sú to ,,Star Wars", ale viac sa to podobá na ,,Flasha Gordona" (1980) bez humoru, ale v úžasnom vizuálnom štýle. Dej je pomerne jednoduchý podľa šablóny ,,Siedmich samurajov", ale trpí prílišnou expozíciou budovania sveta. Hovorí sa, že „je oveľa lepšie ukázať, ako povedať“, ale niekedy to neplatí. Napríklad stačí povedať jednu vetu. Ako príklad si pozrite spomínaný ,,Star Wars". George Lucas nemal peniaze na tony flashback sekvencií a používal dialóg, v jeho prípade to vyšlo ešte lepšie, a nechal to na predstavivosť publika. Pre Koru sme nepotrebovali 10 minútovú sekvenciu jej príbehu. Ten čas mohol byť využitý na rozvoj ostatných postáv, ktorým veľmi chýba hĺbka. Viem, že Snyder rád používa spomalené zábery na zvýraznenie momentov, ale s niektorými zábermi to trochu prehnal. Používal flashbacky tam, kde to v niektorých situáciách naozaj nebolo potrebné. Problémy sú aj evidentne chýbajúce scény a vymazaná krv, čo neprospieva filmu. Asi netflix chce umelo zopakovať SnyderCut. 4/10 ()

campix

Zack Snyder opět pro smích. Snad již poslední políček těm, kteří ho mají stále na piedestálu a hovoří o něm jako o vizionářském tvůrci. Jasně, někdy v minulosti toto tvrzení určitě mohlo platit, ale aktuální tvorba nasvědčuje pouze o tom, že se již absolutně zbláznil. Rebel Moon by chtěl být novým Star Wars, ale k těm mu chybí prakticky úplně všechno. Od zajímavých charakterů a dějových zvratů až po atraktivní vizuální stránku filmu. Tady jsem si byl naprosto jistý od první zpomalovačky doprovázející setí obilí, že tohle už ani Zack nemůže myslet vážně a beru to jako naprostý výsměch streamovacím platformám, které díky Zackovi pálí desítky až stovky milionů dolarů za nekoukatelné a podprůměrné braky. Já tak mohu udělit jednu hvězdu alespoň za Eda Skreina v roli záporáka, který si to viditelně užil. ()

LasT_Olt

Kora je tajemná žena žijící v agrární společnosti na velmi neúrodné planetě, což se podle Zacka Snydera nemusí nutně navzájem vylučovat. Je to docela šikovná kolchoznice, ve zdejší JZD komunitě se ji daří dobře, jelikož se nebojí za to vzít a vypěstovat i to hovno co lze z kamenné půdy vydolovat. Má i nápadníka vypadající jako Daario Naharis, který je spíše rolník a kontrarevolucionář a proto za ním Kora přijde a řekneme mu "jsi dobrý kolchozník, ale chtěla bych, abychom zůstali jenom soudruhy". Jednoho dne na planetě prožrané erozí přistane vesmírná loď plná fašistů vedena opět Daariem Naharisem. Jsou to pěkně ostří zmrdi a tak si jako cíl pro okradení vyberou agrární planetu na které je už od pohledu úplný hovno. Tím se opět rozjíždí Kořina kariéra, jelikož je původní členkou buržoazie, která se na planetě skrývala před fašisty! Ano!! Vyjede tedy na strastiplnou misi napříč galaxií. Verbuje různé řezníky a říká jim, že potřebuje jejich pomoc, jelikož chce Impérium zaútočit na vesnici kde je hovno a žije tam sotva sto lidí. Každý kdo viděl Sedm statečných přece ví že tohle je mise, za kterou je hodno položit život. Zbytek už musiš zhlédnout sám, není fér abych trpěl jenom já. Zacka Snydera už by měli zavřít někam do blázince, on totiž blázen je. Jak by jím nemohl být, když s tímhle přišel k Disney jako k novému SW filmu a oni ho odmítli?? Film rozhodně doporučuju, je to fajn oddechovka, 2/10 ()

majo0007

Ja by som to až tak strašne nevidel, to ale neznamená, že nosím v budelári Šnajderovu fotku. Pripadá mi ale smiešne, keď sa tu niekto oháňa s vykrádaním - a zvlášť Star Wars, ktoré sú samo o sebe vykrádačkou (hlavne tie novodobé boli také zaujímavé ako Nedeľná chvíľka poézie a pamätám si z nich akurát len to, že zabili Kennyho... pardon, Hana Sola). Ide o klasickú NTFLX generiku, z ktorej klasika nebude - zavolajte pár kamošom, otvorte pár lahváčov, vykvaltujte soundbar a tie 2 hoďky utečú v pohode. To, že Zack už dávno prestal točiť filmy podľa môjho gusta, neznamená, že mám voči nemu averziu a budem mu tu blivať na hlavu. S prehľadom sa tu v databáze dajú nájsť aj "zapáchajúcejšie" kúsky. Kto tu naivne čakal na novú Kubrickovu Odyseu alebo Tarkovského Solaris - choďte o pičný kilometer inde! ()

Nivenx

Snydere ty jsi ale fakt kus kokota. Styl může z ocele tam byl, prachy byly vidět, ale vzít scénář ke star wars paralele a udělat z toho solo film takto jsi silně nezvládl! Prostě nuda! Promarněná šance! ()

Deyw

Takhle...ta nenavist vuci snyderovi tady je dost brutalni --> nechapu celkem, ale to je fuk.. Kdyby jste vy kreteni sledovali fakta, tak vite ze PG13 sestrih a Rko tzv. directors cut nebyl Snyderuv napad, ale Netflixu - coz absolutne nechapu, proc mu to zase takhle rozesravaj.. takze hodnotim PG13 verzi co je ted na netflixu, pote pridam Rko. Rebel Moon PG13 Nutno podotknout, ze se jedna o prvni cast pribehu, kdy se rozehrava pribeh a vlastne se nam predstavi vsechny strany a HL. postava Kora - ta ma podrobnejsi lore, nez kdokoliv - probehne zde nekolik flashbacku a projde se jeji childhood a motivace..ostatni postavy jsou tu vzdy predstaveny skrze nejakou vyzvu / prekazku kostra filmu je tedy fakt primitivni a pusobi jak sestrih budovani armady Rebelu, kdy vzdy nekoho nekde najdou a ten ma nejakej "fight" aby se knim pak pridal.. Dialogy totalne debilni, akce bez Rka je takova nic moc - spatna ale uplne neni - dost ji kazi nelogicke slowmo, ktery nekde fakt vubec nedava smysl - napriklad kdyz nekdo nekam bezi a najednoj se to zpomali na 2minuty a clovek si rika kurva proc... artove se mi to libilo - vypadalo to jako takovej warhammer.. kamera je obcas fakt skvela - nalet pres pole, pavouk fight, kora ve skladisti (dementni slowmo to nici) - nalet skrze vodu. Kora me bavila nejvic, lidl momoa nvm a vlastne ostatni postavy zatim do poctu.. Nenudilo me to a bavil jsem se - moc nechapu ty 1-2hvezdy to je fakt ulet..takovy hovno to neni.. ps: hudba je taky super.. to intro - ten presun na koru na planetu je proste snyderovina a me se to libi 🤌 3/5 🙂 ()

alchac

Pohádka o tom, kterak se Kalvera s Nekromongery vydal rekvírovat píci v Gándhíovicích nad Sluníčkovou a nedopatřením při tom nasrali slečnu Obi-Wan Brynnerovou, která s kreténským Sancho Panzou v zádech následně odcválala schrastit po galaxii Sedm dementních za účelem řádného Hovězdného zválkování agresorů, což jim v závěru „velepřekvapivě“ zkomplikoval (pozor, přítlačné křídlo!) Hoň Sólo, je jasným důkazem, že uvařit výživný a chutný ajntopf opravdu nezvládne úplně každý. Byť mě docela nemile překvapilo, že do sorty kuchyňských neumětelů tedy musím po zhlédnutí zařadit i dříve oblíbeného Zachariáše. Vykuchat z tohoto kusu všechny pozérsko patetické kydy, učebnicovou demonsraci artritické neakční antichoreografie a vůbec celkově absolutního scénáristického mentálního vakua, mohly z toho být takové docela hezké závěrečné titulky. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze