Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

BlackTom

Pôvodne som si azda aj chcel kopnúť, ale nestojí to zato. Frontová línia to schytala za mňa a vydávila si v komentároch dušu, ja som len apaticky vygumovaný a pripravený na výdatný spánok. Naposledy mi tak málo na tom, čo bude s postavami záležalo pri Zámene manželiek. Do mŕtvoly sa nekope. Dobrú. ()

Ledkodlaq

Překvapuje mě tak nízké hodnocení a tak negativní komentáře. Film vcelku věrně drží knižní předlohu a nabízí podobnou ponurou atmosféru, nic zásadního tu nechybí, vizuál není odfláknutý (jen teda ti koně s maskou..) a celkově se tvůrcům povedlo důvěryhodně trefit náladu a emoce původního příběhu. Popravdě se mi první díl líbil víc, než například tolik zprofanované Star wars.  Těším se na další díl. ()

Zmrv

Filmových space oper je pomálu, a těch kvalitních ještě míň. Rebel Moon se mezi ty kvalitní bohužel nezařadí. Kdybych to měl krátce shrnout, tak to na mě působilo jako nepovedená a vizuálně nepříliš zajímavá kombinace Duny a Warhammeru 40K. Zároveň je ale na scénáři hlavně v druhé půlce hodně vidět, že šlo původně o projekt z univerza Star Wars, a vlastně je dobře, že z toho sešlo, protože jako takový by byl tenhle film ještě větší propadák.  Kromě toho, že film není nijak výrazný vizuálně, tak to samé jde bohužel říct i o hudbě a hereckých výkonech. Další díl už si určitě ani ze zajímavosti nepustím. 45% ()

Corpsegrinder

Posledních pár let je hrozně cool nadávat na Snydera a vše kolem něj, i když k tomu není důvod, stejně jako v tomhle případě. Rebel Moon je velkofilm jako ze starý školy, v tomhle případě míněno cca 20 let zpátky, jenže tehdy se lidi uměli pobavit i jednoduchým výplachem jako tohle, kdežto dnes jak to neni arthouse pecka tak je zle. Původně to bylo zamýšleno jako Star Wars spin-off, blíž má výsledek ovšem k Warhammeru 40K. K tomu drsnýmu, špinavýmu a celkem různorodýmu světu mi snad chybělo jen pořádný násilí, Rkovej rating by tomuhle hrozně pomohl, obzvlášt pod Snyderem kterej ho vždy uměl v mainstreamu použít kvalitně. Jedinou výhradu mám snad k obsazení hlavní role, tu herečku nemám rád nikde a na roli týhle jakože rádoby drsný ranařky s vojenskou historií se prostě nehodí. Co mě však zaujalo nejvíc byla hudba, už dlouho se mi nestalo že bych si soundtrack áčkovýho filmu chtěl poslechnout samostatně. Těšim se na druhou část. ()

Milan25

Těšil jsem se na to, ale marně. Zápletka je blbučká, a celé to vypadá divně. Chvíli jsem přemýšlel, jestli mi blbne monitor, ale ono je to fakt většinu času rozmazané a občas to vypadá jak kdyby ty obrázky vygenerovala AI. A za ty lense flary by se nestyděl ani Abrams. A proč tam byla pasáž s pavoukem je mi záhadou. ()

Fary

Tady se bohužel potvrzuje, že čím větší mediální masáž, tím větší blbost. A nevím, na čem Snyder jede, ale točí jednu hovadinu za druhou... ()

W.Dow

DROBNÉ SPOILERY! V Rebel Moon jsem chtěla věřit, vlastně jsem doufala, že se to povede. Bohužel, nové Hvězdné války se nekonají, ani nová Duna, a naděje pro žánr science fantasy se musí vyhlížet jinde. Zápletka je vskutku jednoduchá, ovšem to by ani nebyl problém, pokud by film měl zajímavé postavy s vývojem, budování světa, nebo nápaditou akci a krásný vizuál.  Jenže postavy jsou pouze prázdné archetypy, někdo může namítnou, že v prodloužené verzi třeba i dostanou osobnosti, ovšem měli tedy vypustit okamžitě tu verzi a ne zkrácenou. Diváka tedy nijak nepřekvapí zrada, která je naprosto očekávatelná a spíš by překvapilo, kdyby daný jedinec jí neuskutečnil. Z toho důvodu si k postavám nemáte šanci vybudovat vztah, nijak tedy ani nezasáhne jejich úmrtí, což vzhledem k stopáži o něčem vypovídá. Jenže co jiného čekat, když většina postav je představena rádoby cool akční sekvencí se zpomalovačkami a případně pronesou pár hluboce se tvářících dialogů tisíckrát slyšených jinde a lépe, jen aby hned se na ní poté zapomnělo a jde se k další, žádné vzájemné interakce mezi skupinou tu fakt nečekejte. Zamrzí to ale hlavně proto, že část hereckého ansámblu by i svedla hrát, kdyby bylo co. Budování světa se zde taky nekoná a svět působí dle mě hodně nekonzistentně, kde se vlastně prostředí střídá s každou novou postavou, takže tu máme třeba divoký západ s japonskými prvky, těžební stanici s estetikou Koreji, pak Římskou planetu s gladiátory, a někde ve vesmíru lítají sovětští důstojníci ve jménu mrtvého krále atd. Podobně jako Sucker Punch se jedná o slepenec nápadů spíš vizuálních než budování lore, které naprosto postrádá nějaké pojivo pocitu historie, uvěřitelnost že by mohly ty světy existovat ve stejném univerzu, kde by se vzájemně ovlivňovali a vyvíjely, jenže zatímco ve snových sekvencích nebylo potřeba aby drak proti bombardéru dával smysl a nikdo ho ani nehledal, zde tahle omluva není. Nejhorší však byla na celém vizuálu rozmazanost a rozostření scén, nejspíše ve snaze skrýt nedokonalosti CGI v pozadí, místy mě až bolely oči a přestože většinou se díváme na filmy v šeru, zde jsem si musela rozsvítit aby mě nerozbolela z toho i hlava. Možná jsem jen neměla svůj den, ovšem nemění to nic na tom, že vizuál jak na houpačce a převládá spíše rozostřenost s mázlostí nad ostrostí. Na zpomalovačky si nebudu stěžovat, bylo by bláhové koukat na film od Snydera a doufat, že dostanete plynulou a svižnou akci, choreografie bohužel je průměrná a nezajímavá, a tak většina pomalých záběrů jsou výrazy, převracení stolu a podobně, prostě to co chcete vidět ve zpomaleném záběru :D Co se týká hudby, zde nemám moc co říct až snad na to, že byla tak nevýrazná, že vlastně ani nemám pocit, že by tam nějaká byla. Ve výsledku se jedná s přivřením očí o poněkud průměrné sci-fi na jeden večer, z nějakého mě nepochopitelného důvodu jsem si při jeho sledování i vzpomněla na Jupiter vychází, možná kvůli paletě barev. Jedná se rozhodně o koukatelnější film než jeho Liga či Batman se Supermanem, ale k takovým 300 to má hodně daleko, takže jedna možná dvě hvězdy za snahu, příště by to však chtělo už i scenáristu. () (menej) (viac)

merit1

Vo svete serióznych filmov by to bolo tak na jednu hviezdu, ale tu sa jedná o čiste zábavný priemysel a možno som tromi hviezdami dokonca podhodnotila. V skutočnosti bolo milé hádať počas celého filmu, odkiaľ daná scéna pochádza :). Najviac ma bavila kopírka Cuaróna ( skrotenie hipogrifa ) a už som len čakala, kedy sa týpek narovná a rozpaží ruky ako na Titancu, čo si zasa Cuarón v Harry Potterovi požičal celkom úmyselne od Camerona. Ale vážne. Myšlienka boja proti zlu a idea láskavosti a spravodlivosti je večná. To nie je recyklácia a nevidím na téme nič zlé. Postavy tiež nie sú úplne zle namiešané a akcia odsýpa. Vizuál rozhodne neurazí. Problém je, že v Rebel Moon sa za tie dve hodiny neobjavil nikto s mozgom, ale len s inštinktami a emóciami. To je potom ťažké poskladať seriózny dej. Ale mňa Snyder baví a až taký hejt si určite nezaslúži. ()

Shimargh odpad!

Upsinky, vydržel jsem tedy jen hodinu, úplně jsem se lekl, že mám stále nějaký dlouhý dojezd po poslední párty - tady v tom “filmu” je úplně všechno špatně, je to vykrádačka snad úplně všeho, ale tak strašně nudná, impotentní, třeskutě hloupá, trapná, naprosto postrádající jakoukoliv logiku, že i hodina kterou jsem u toho vytrpěl byla horší než si nechat vypíchnout oči a do análu si nechat vrazit deštník a tam si ho nechat otevřít. Zlaté a milované Star Wars, Blade Runnere a nebo z novějších Strážci Galaxie, odpusťte mi tuto hodinovou herezi! Všichni s IQ nad 90 od tohohle škváru ruce pryč, hrozí, že vykrvácíte z očí a z konečníku, nebo tam lupnětě aspoň papíra ať z toho něco máte. ()

AndrejBB

Chápem, prečo Disney odmietlo Star Wars od Snydera. Ja som z toho mal pocit, ako keby to celé bolo prácou AI. Scenár aj vizuál s promptom: Urob generický sci-fi film. Režisérska verzia má byť vraj úplne iný film, čo môže “značku” Rebel Moon zachrániť, ale úplne nerozumiem tomuto postupu. ()

Bingos

Já nevím vole, aby se všichni neposrali... Je to placatá popcornovka, kterou nejvíc shazuje to, že se bere moc vážně, ale asi nemám takový problém hrát tu hru taky. Kulisy sou v pohodě (i když vsadím botu, že nevedou ani za roh a že většina věcí je tam na efekt...na druhou stranu nevěřím, že v původních Star Wars tomu bylo jinak, než se na to vrhla armáda nerdů a udělala z toho encyklopedii). Ve zkratce taková Heavy Metal estetika bez výrazné hloubky, smyslu pro humor a krapet nudná - za to se nestřílí. Myslím, že lidi mají Snydera spíš plné zuby, protože mu reálně hrozí ztráta soudnosti - s tím se přít asi nebudu - to ale eště z Rebel Moon nedělá něco co by výrazně zaostávalo za průměrnou kvalitou současné popkulturní akční produkce. Na dvojku se klidně mrknu hlavně z toho titulu, že je to konečně po neutichajícím rutinním dojení Disney značek aspoň něco nového. ()

Prochy38

Možná to nepřináší nic extra nového, ale nevím, co bych filmu vytkl. Efekty luxusní, hodně sympatické obsazení a možná už x-krát viděné, přesto krásně zpracované. Těším se na další díl a zbytečně bych nezatracoval. ()

TERRORDROME

Rebelský Mesiac má tak zlé hodnotenia že s očakávaniami dva metre po úrovňou mŕtveho mora som sa prekvapivo dobre bavil. Ak poznáte klasiky ako Sador Vládca Vesmíru alebo Zdivočelý Svet, tak toto je ďalšia variácia toho istého, akurát nabubrelejšie a s omnoho vyšším rozpočtom. Vesmírnych sedem samurajov/statočných má zachrániť chudobnú dedinu pred galaktickým impériom. Dá sa povedať že Zack Snyder tu robí zle úplne všetko. Námet a scenár je zmes klišé z počiatku sveta, Snyderove typické spomaľovačky väčšinou kolosálnym spôsobom nedávajú zmysel a akcia je zúfalo vykastrovaná, takže sa tu prestreľujú hlavy veľkými zbraňami bez akéhokoľvek efektu. Takže len pokrčím plecami a ako milovník braku si užívam sci-fi vtákovinu kde strelené figúrky bojujú so sado-maso nacistom Edom Skreinom a občas to vizuálne pripomína Warhammer 40 000. A samozrejme chceme Snyder cut s množstvom krvi, sexu s roztodivnými emzákmi a stopážou aspoň štyri a pol hodiny! ()

Ant_Antony

Sestřih alá patlála, patlála, paprťála... Už jsem si zvykl, že u Snydera je lepší čekat na director's cut, ovšem v tomhle případě mne Netflixem nabízená verze málem znechutila... Trailer nasliboval hory doly, film mu nesahá ani po kotníky... Sedm statečných vesmírných "kovbojů" ztraceno v překladu... asi tak... ()

Klajnik odpad!

Zack Snyder posledních deset let film nenatočil nic jiného než sračku, takže to dopadlo podle očekávání. Rebel Moon je scénáristicky unylá slátanina toho, co jsme již viděli jinde a lépe. Takhle si představuju film vygenerovanej AI. Snyder je tedy neoriginální. Jasně, Tarantino taky krade, ale je něco jiného vykrádat béčka/zapadlou kinematografii a něco jiného je vykrádat mainstreamové Star Wars nebo Sedm Samurajů/Statečných. Nemluvě o tom, že taky záleží na tom, co přesně si autor bere odjinud (jestli celou premisu fikčního světa, strukturu příběhu, postavy, estetiku, hudební motivy nebo jen nějaké konkrétní momenty), jak s tím nakládá a do jakého kontextu to nyní staví? Proto jedno funguje a druhé nikoli. Tarantinovy filmy fungují samy o sobě, takže nejrůznější emocionální momenty sepnou, zatím co zde se dře bída s nouzí. Je to tedy neoriginální a vyčpělé. Nezajímavé postavy si diváka nezískají, takže mu jsou jedno ony, jejich počínání, snahy i to, jak to s nimi dopadne. Vyprávění musí s posluchačem/čtenářem/divákem manipulovat a lze tak činit lépe či hůře. Snyder je v tom naprosto bezradný a nepomohli mu ani další dva scénáristé. Rovněž i world-building je nezvládnutý, takže fikční svět působí dosti strnule a prázdně.  Myslel jsem si, že on sice nerozezná kvalitní vyprávění od nekvalitního, ale je schopen alespoň té efektní exekuce. Jeho poslední filmy však nejsou ani audiovizuálně opojné. Tvůrci nedávného sci-fi Stvořitel rovněž dodali scénáristicky debilní patvar, ale za stejný rozpočet, který je poloviční oproti blockbusterovému standardu, dodali něco, co vypadá podstatně dražší. Rebel Moon nedosahuje ani tohoto kvalitativního aspektu a často působí trapně s těmi svými pseudo-stylovými zpomalovačkami. Zpomalovačka by ideálně měla vyzdvihnout nějaký moment děje, ale vzhledem k tomu, že Snyderův děj je debilní, tak je vyzdvihnuta právě ona debilita. Je to vlastně celé trapně pozérské… Nevěřím tomu zhola nic. Nevěřím, že protagonistka v podání Sofie Boutelli je největší válečnicí říše, jak se nám film snaží v závěru nakukat skrze promluvu záporáka. Těžko říct, jestli se toho Zack Snyder za celou svou kariéru moc nenaučil anebo jestli to má čím dál tím více na háku a sází na svůj fandom paniců. Já jeho prací každopádně opovrhuji a považuji za debilního toho diváka, který k takovému filmu přistoupí stylem: “Mám rád sci-fi a koukat na to šlo, takže 3/5.” ()

filipvrbik odpad!

Kdysi dávno, v předaleké galaxii Zack Snyder okopíroval 90% vesmírných sci-fi filmů takovým způsobem, že dodívat se do konce ( navíc je to teprve první díl! ), je v podstatě sebemrzačení. Tak hloupý, klišoidní, až přímo debilní film, jsem dlouho neviděl celý - i ta jedna Vánoční hvězda by byla pro tento tupý slepenec moc, a hodnotím tedy absolutním odpadem! Místo nového univerza tu máme jen bezpříběhové naprosto zpackané Star Wars (a mnoho dalších). I efekty, kamera, scénář a zejména herci, katastrofa! Jediné, co můžu ocenit, je, že toho Zack viděl opravdu hodně....0% ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze