M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

YumiOkami

"You know what happens to bad boys who don't mind their manners? They grow up to be bad men." ... m3gan je strašně úžasnej charakter; taková girlboss verze chuckyho. škoda, že neměla víc brutálních vražd a celkově delší screen time.... jeden z těch filmů, který bych spíš chtěla zhlídnout v kině s kámošema, než sama doma. ()

elanius

(11/2023) / Len ako mierne off-topic porovnanie: The Fabelmans, 40M budget, 25M box office. M3GAN, 12M budget, 150M box office. Nič s tým nenarobíme, ťažko niekho nútiť aby ho niečo zaujalo alebo nezaujalo, je to ale zaujimavý kontext filmárčiny a Hollywoodu. M3GAN je vyslovene neškodný kus, ponúka nulový presah, ale nedá sa mu uprieť isté čaro. Zhrnul by som to asi takto, tam kde pri kvalitných hororoch všetko začína, M3GAN z ničoho nič končí. Kto má žáner nepozeraný, moc zážitku nedostane. Ubehlo to ale ako voda, bábika je parádna a námet viac ako aktuálny. S filmom nie som spokojný, ale priznávam, že sa to pozeralo príjemne. Som zvedavý, ale čakám druhý diel. (5/10) ()

tnp101

Moderní vykleštěná reinkarnace Dětské hry pro mladé diváky s dobrou virální kampaní. Tohle dostanete, když natočíte pár cool videí na TikTok, a pak z toho musíte nějak udělat celovečerní film. Nuda. 40% ()

Bobik9

Je to určitě zábavné a po delší době relativně originální. Ale stále tomu něco chybí. Chtělo by to lepší atmosféru, možná zajímavější herce. Ten závěr je takový uspěchaný a velké vyvrcholení chybělo. Škoda. Nicméně druhý díl rád uvidím. ()

hroubek

Zklamání. Na film jsem se těšil díky úderným trailerům a rozhodně jsem byl velmi zvědav na spojení nejúspěšnějších hororových tvůrců a producentů - Jamese Wana a Jasona Bluma. To nejzajímavější a nejlepší bylo v trailerech. Film má zajímavou myšlenku, je dobře natočený, atmosféra v rámci možnosti funguje, ale problém jsou nezajímavé postavy, a taky to že je to nuda. Film ničím nepřekvapí a dává nám přesně to, co od takového filmu očekáváme. Problém je, že to bohužel nefunguje ani jako horor, thriller nebo sociální drama, jelikož ve všech těchto aspektech klouže po povrchu. Škoda. ()

Brain-D

Škoda dupnutí na brzdu, co se krvavosti týče. Mohlo to být šťavnatější a tím pádem by to bylo zajímavější. I tak to jako nápad náhrady rodičů robotem funguje zajímavě. 60% ()

lykan9

Škoda, že tvůrci trochu víc nepřitvrdili, protože samotná panenka M3GAN byla vytvořená skvěle a byla děsivá i v klidové poloze, natož když se rozdováděla. Scény, jak tančí v uličce chodby nebo běží v lese jsou skvělé a stálo by za to nejen, aby byly brutálnější, ale i aby jich bylo víc. Na pokračování se však těším a myslím, že bude stát za to, stejně jak tomu je v případě jedničky. ()

stitch7

/// Strašně bezpečný film. Jediná věc, která z něj stojí za to vypíchnout je příležitostný humor. Jinak je to klasický Blumhouse snímek - vraždy mimo kameru a závěr, který je buď otevřený konec nebo ho odhadnete už ve třetině snímku (mně se to povedlo i včetně té úplně poslední scénky 💀). Škoda, to (celkem otravné) promo se tvářilo, že bude lépe. Tady ale autoři očividně dali přednost tomu, aby na film mohlo co nejvíce lidí - dětí. ()

MichelSmith

Na rovinu Megan bola tak výstavne perfek roztomilá,že som sa nebál ani sekundu,proste treba hnusný ženský ksicht a každý sa posere,no bavil som sa,jej osobitná pretiahnutá zapametatelnosť navodila pocit neobvyklého okúsenia a filmovej superiornej strešnej dominantnosti inštruktívnej k žánru! ()

jefff

M3GAN mě bavila. Bavila mě schopnou režií, dobrým trikovým zpracováním a slušnou gradací i příjemným střílením si sama ze sebe. Ta humorná složka totiž filmu sluší. Velká škoda je, že film si hraje se známými schématy a ničím vlastně nepřekvapí. Čekal jsem větší progresi a silnější nápad. Ale zpracování super. ()

blackkocour

corporate needs you find the differences between Chuckyho sémě and M3GAN? - They,re the same movies. // bude panenka zpřístupněna také pro odrostlejší děti? Něco jako M69GAN? Čistě jen pro vědecké účely. Jako od Mattela, no thanks. ()

Autenticita

Ten film má nějakou tu myšlenku, má gradaci, naštěstí se obešel bez patosu a citové vydírání diváků je jen ve snesitelné míře. Vcelku mě to bavilo a hodnotím v pásmu nadprůměru. ()

kenkaku odpad!

Tak s tímhle filmem budu mít velký problém. Od prvních minut totiž ztělesňuje to co na současné kinematografii vysloveně nesnáším. Morbidně/groteskně přehnaná korektnost. Dítě si na zadním sedadle v autě odepne na 3 sekundy bezpečnostní pás a matka řve, jako kdyby lezlo do klece tygrovi a začne se po něm z předního sedadla sápat! Pár minut na to strnulá slideshow na herce VŠECH existujících ras zakončená genderově vyváženou diskuzí, kde chytrá žena je šikanována evidentně pitomými mužem (samozřejmě v místnosti herci všech barev duhy) a jezdí v elektromobilu. Dítě (deset let) se ptá jaký má dovolený “screen-time” na tabletu… Tahle tabulková idiocie je prostě zvrácenost a je mi jasné co mě čeká celý zbytek filmu. A nemýlil jsem se. Způsob jakým se film prezentuje a co vyjadřuje (“nechte se o dítě starat robota a věnujte se věcem NA KTERÝCH ZÁLEŽÍ”) je za hranicí. Všeho co jsem za dlouhou dobu viděl. A to nezmiňují ani děj… Hodně fuj. ()

xLIGHTx

Celkom príjemný filmový závan. Len spočiatku sľubný sci-fi/thriller/horor o sofistikovanej, prehnane ochranárskej android bábike sa postupne cca. od polovice mení s trochu menej zaujímavým ďalším priebehom na mierne tuctovejší výsledok s nie veľmi originálnou poslednou tretinou. Hlavné hrdinky sympatické (tentokrát Allison Williams ako klaďaska, na rozdiel od Get Out), efekty ok a hej, asi áno, Chucky skombinovaný možno s Ex Machina (snáď s určitou design inšpiráciou u Ality) a ešte dačo k tomu. Za tri a pol (virálnej) tanečnej kreácie M3gan, teda za tri a pol hviezdy. ()

sedm.1

Upřímně, mě filmy s vraždícími hračkami, v tomto případě tuze neoriginálně další panenkou, nikdy příliš neoslovili, a to buď především kvůli vždy naprosto okleštěnému ratingu, tedy prakticky bez krve a násilí, a nebo kvůli též vždy opravdu téměř totožné zápletce, respektive jejímu vývoji, no a bohužel ani nyní M3GAN mě nepřesvědčila, že by mohlo dojít ke zvratu v tomto mém přesvědčení, jelikož prostě a jednoduše opět nenabízí vůbec nic nového, či záživného, když tedy nebudu počítat využití moderních technologií, na kterých je M3GAN v podstatě postavena. Takže tu vlastně řádí umělá inteligence zabudovaná v panence, ale to je opravdu to jediné, co by se dalo považovat za opravdu jemně netuctové, jinak ale vše jede v zajetých kolejích, ze kterých tvůrci nevybočili ani na okamžik mimo, což pak sebou samozřejmě přináší jen předvídatelnost, absenci napětí a překvapení, no a co s takovým hororem? Navíc film nedokáže zaujmout ani nějakým vlastním stylovým zpracováním, či vizuálem, dále se jinak tvůrcům nepodařila navodit ani špetka atmosféry, postavy také smrdí tuctovostí a nezajímavostí na kilometry daleko, a nedošlo ani ke změně oproti ostatním typově podobným filmům v zobrazení v nějaké vyšší míry zmiňovaného násilí, či výraznějšího krveprolití, drží se to i v tomto ohledu pěkně při zdi, s cílem hlavně udržet přístupnost na úzdě. A tak vlastně jediné pozitivum vidím v sympatickém castingu, což je ovšem dost málo na to, abych mohl M3GAN ve výsledku hodnotit nějak lépe. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly