M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

bonovox

Toto malo byť natočené v R-kovom prevedení. Námet na dnešnú dobu dosť aktuálny. Megan sama o sebe vyzerá roztomilo a zároveň desivo. Škoda že v závere sa tvorcovia ešte viac neodviazali, hlavne na predvádzačke. ()

Oxik49

Od samého začátku film působí nadějně, budování atmosféry a vztahu k postavám, jejich charaktery, to všechno funguje dobře. Když ale dojde na lámání chleba, to pomyslné vyvrcholení filmu působí tak nějak odfláknutě a uspěchaně. Lekačky vlastně žádné, nějaké to násilí ničím neoslňuje a nepřináší nic nového, a tak to, co mělo potenciál bejt fakt našlápnutou sci-fi hrůzou, je spíš prachobyčejný průměr. ()

Destoroyah

Ak mám pravdu povedať, od filmu som toho veľa nečakal pretože už trailer na mňa nezapôsobil. A keď ma už celý internet spamoval M3GAN tak som si ju rozhodol pozrieť. No...čakal som horšie ale dopadlo to viac menej ako som čakal. Zaujal ma skôr dizajn robota/bábiky ktorý nevyzeral zle, ale nejako sa mi nezapáčil. Pripomína mi to remake Chuckyho z roku 2019 ktorý mňa osobne nenadchol, a nepotreboval som ďalšie horory s podobou tématykou ale stalo sa. Ale čo ma najviac naštvalo tak väčšinu smrtí a vrážd sme nemohli vidieť pretože boli mimo scény, takže sme si mohli domyslieť ako skončili. A ten koniec? Tragédia, nie veľká ale stále dosť veľká na to aby mohla zničiť creepy atmosféru ktorú sme tu máli málo krát. Boj dvoch CGI robotov som v horore naozaj nepotreboval. Takže čerešničku roka 2022 hodnotím ako priemerný film u ktorého treba vypnúť mozog a užívať si ho. HODNOTENIE: 6/10 ()

Slepejsek

Něco mezi CHUCKYm a BABIČKY DOBÍJEJTE PŘESNĚ, lehounce přikořeněné TERMINÁTORem... Rozhodně úplně mimo mísu je přiřazení nálepky horor. Vidím to spíš jako béčkové zpracování varování před bezhlavým technickým rozvojem a s tím spojenou ztrátou schopnosti komunikace s lidmi kolem sebe, potažmo posunem emočního standardu (vždycky se pracovalo spíš s otázkou, zda u umělé inteligence lze vyvolat city, tady jde spíš o to, zda se odbouráním citů nestane z člověka živý robot...) ()

BarbarellaHa

Na ty pejčoviny, co se teď točí, to bylo fajnový! Nečekat horor, čekat takovej thrillerek o panence chytračce, ideál nečekat nic a bude to naprosto v oukeji! Závěrečnej fight byl dobrej, za mě měla mít ty vyrvaný vlasy už dřív, protože to jí konečně dělalo lehce děsivou! Ale jo, za mě průměr, ale špatný to nebylo vůbec! Kino není úplně potřeba (byla jsem), dobře to bude fungovat i v telce nebo na noťasu! Takže hajde na M3gan a popcorn k tomu B⁠-⁠) ()

Polux

6/10 | Jo, jo, když nějaká automobilka vyrobí auto, jehož základní vybavení nezahrnuje brzdy a pošle ho bez obav do světa, protože co by se asi tak mohlo stát nebo vyloženě pokazit:-), tak to může dopadnout jen jedním (pro bezprostřední okolí dost nepříjemným) způsobem. A stejně tak je tomu také s korporacemi, v níž zaměstnancům a kravaťákům přijde jako přímo vynikající nápad vyrobit prototyp sympatického babysitter androida se silou větší, než má dospělý člověk a zevnějškem ala RoboCopLolita (nejen marketingově smrtící kombinace:-)), vybavit jej umělou inteligencí (průběžné sebezdokonalování a dříve nebo později nevyhnutelné sebeuvědomění zdarma v ceně!), okamžitě jej betatestovat na skutečných dětech (zvířata už nejsou v módě a dospělí lidé stojí majlant, tak co kravaťák nadělá:-)) a neobtěžovat se při tom mu do firmwaru během vývoje naprogramovat alespoň základní zákony robotiky (nepodstatné softwarové bugy a glitche má dnes přece kdeco a neexistuje nic, co by nespravil malinký update, nebo ne:-)?). | Režírující Johnstone se k filmu navrací po téměř dekádu dlouhé pauze a čistě po řemeslné stránce tady odvádí standardní práci, jejíž výsledkem je slušná a místy docela zábavná žánrovka, ve které je sice od každého filmařsky vděčného příběhového prvku (strach, drama, akce, napětí, humor) něco, ale vlastně nic z toho není zpracováno dostatečně do hloubky jak co do vyhrazeného prostoru ve filmu, tak co do rozvedení tématu jakýmkoliv neotřelým způsobem (strašidelné scény nejsou až tak strašidelné, jak by mohly být, napínavé scény nejsou až tak napínavé, jak by mohly být, dramatické scény nejsou až tak dramatické jak by mohly být, akční scény nejsou až tak akční, jak by mohly být a tak by se dalo v popisu filmu ještě nějakou dobu pokračovat), takže v souhrnu se jedná o ničím nevynikající, ale na druhou stranu nenáročnou a vcelku obstojnou spotřební záležitost, ideálně vhodnou na jeden víkendový večer. | Film zkrátka působí jako průměrná - celovečerní - epizoda v 90s (respektive v 60s) populární fantasy/sci-fi/hororové série The Outer Limits jen s několika dílčími rozdíly, které ovšem, možná trochu překvapivě, příliš nehovoří ve prospěch Johnstoneova filmu. Daná série se ve většině svých epizod pyšnila na poli zmíněných žánrů již mnohokrát prozkoumanou premisou, očekávatelným/předvídatelným rámcovým dějem, nízkonákladovým zpracováním (většina děje se odehrávala v interiérech, exteriérů bylo nemnoho a nepůsobily nijak honosně) a s tím souvisejícími průměrnými produkčními kvalitami (kamera, střih, hudba, triky, výprava, kostýmy, atd.). | To vše je přítomno i zde, ale zatímco charakteristiky Johnstoneova filmu tímto v podstatě končí, uvedená série nadto divákům nabízela snahu o určitý myšlenkový přesah, nebo alespoň pokus o zpracování tradičního tématu (robotika, umělá inteligence, lidské vědomí, morálka, spravedlnost, společenské zřízení, zákony, duch ve stroji, atd.) nějakým novým/jiným/zajímavým způsobem, častokrát zábavný plot twist a v mnoha případech skvělé finále, které korunovalo příslušnou epizodu překvapivou/neobvyklou/výmluvnou/nadčasovou pointou. Nic z toho tady divák, bohužel, nenalezne a jedinou oblastí, ve které film svého sériového konkurenta převyšuje, je triková stránka, což je (vzhledem k časovému rozestupu obou děl) vcelku pochopitelné. | Příběh i samotný děj nemá, bohužel, diváka moc čím překvapit, protože podobná látka se dočkala zpracování v nejrůznějších filmech i sériích už nesčetněkrát a tvůrci k dosavadní šabloně nedodávají prakticky nic navíc, což je nemilé překvapení a nemalé zklamání zároveň, jelikož scénář zde měla na starosti Cooper, jakožto autorka předloňského, parádního, hitu Malignant. Totéž se naneštěstí týká i technicko-realizační stránky věci a divák se tak ve filmu nedočká žádných povedených kamerových záběrů, nápaditého střihu, nebo nějakých audiovizuálně stylových scén. V traileru proklamovaná taneční vsuvka je v tomto ohledu sice světlá/stylová výjimka, ale ve filmu působí poměrně samoúčelně vzhledem k tomu, že její přítomnost v ději nemá vlastně žádné logické opodstatnění a navíc se ve filmu vyskytuje v přesně té samé podobě, v jaké byla prezentována v traileru (tj. na ploše pouhých pár vteřin). | K tomu ve filmu není nouze o spousty klišé všech podobných žánrovek (když se na začátku filmu objeví na scéně dálkově ovládaný robot, tak je naprosto jasné, jak bude finální konfrontace s androidem na konci filmu vypadat, osud nesympatické sousedky je zpečetěn obratem poté, co se na androida zle podívá, nespokojený zaměstnanec, toho času zloděj know-how, to má taktéž předem spočítané, atd.), konkrétní důvody, jak přesně dojde ke "zkratu" (a z nevinného ochranitelského androida, určeného pro hlídání dětí, se najednou stane záporácká figura, vyznávající koncept "konečného řešení" vůči všem lidem ve svém okolí, přičemž průběžně s tím se ze spotřebního produktu opět znenadání stane ultimátní hackovací nástroj, na dálku ovládající jakékoliv elektronické zařízení v dosahu), nejsou pro tvůrce natolik zásadní/důležité, aby jim ve filmu věnovali alespoň stručný dialog, natož rovnou obsáhlejší scénu a prostomyslnost prakticky všech přítomných postav (od hlavní postavy v roli nezkušené dětské opatrovnice, přes sociální pracovnici až po policejní složky) vůči neotestovanému prototypu s extrémní fyzickou silou (!) a inteligencí (!!) a jeho nekontrolovaných interakcích s dětmi (!!!) je vskutku neuvěřitelná (jelikož není v ději dostatečně zdůvodněna/vysvětlena). | Vyslovenou pochvalu si tak, kromě uvěřitelného zpodobnění zdejšího umělohmotného antagonisty, zaslouží snad jen obsazení. Titulní dvojice Williams a McGraw předvádí zdařilé herecké výkony, zábavnou figuru vystřihl Chieng v roli ukázkově bezskrupulózního/oportunistického/kapitalistického šéfa korporace a taktéž Donald představující Model 3 Generative Androida se náramně předvedla (zvláště v taneční scéně, ve které naplno zužitkovala svou pohybovou průpravu), nicméně zdaleka nejlepší herecký projev má na svědomí rozhodně Davis, která se zhostila elektronicky "vylepšeného" hlasu vzpurného androida. Celkově jde o slušnou práci, ale po více než povedených trailerech jsem doufal v malinko vytříbenější zážitek. | PeZet () (menej) (viac)

Sopholojong

ORPHAN: MEGAN KILLS... Pohlad masozraveho raptora, terminatorska odolnost, "cesarovska" opicia chodza, IT intelekt a prefikanost lisky. No "panenka k zulibani". Gerard Johnstone sa na debutanta ostrielane pohrava s klise a v mnohych scenach exceluje ("Hunger Games" v lese s "bully frackom", odstranenie psa, odstranenie susedky, vytahova zabijacka a potlesk-zasluhujuce terminatorske finale machine vs. Megan). Zlahka nabeh na "get-outovsku" atmosferu inakosti, ale k slave najlepsich "blumhousovskych" kusov chybaju prepracovanejsie charaktery (samozrejme okrem dokonale naanimovanej Megan) a profesionalnejsia scenaristika (vztahy neter vs. Allison, sef vs. Allison, socialna pracovnicka vs. neter su nutne "vyplnovacie" zlo k dlhsej stopazi). PS: Alison Williams vyzera ako dcera Jennifer Connelly. 7/10 ()

darkchipmunk

Mně se naopak to balancování na hraně hororu a humoru líbí, protože zabavit děti je někdy ze všeho nejtěžší, M3GAN tak skvěle funguje na úrovni vyprávění, strašení i budování vztahů mezi postavami - výborně zahranými Allison Williams  i Violet McGraw... a samozřejmě skvostná humanoidní panenka, jejíž kombinace digitální podoby s živými herečkami posouvá hračku někam do oblasti uncanny valley, a to k navození úzkosti stačí. Horory mají pro některé z nás překvapivou terapeutickou hodnotu, i já bych mohla říct, čím děsivější, tím účinnější, ale nejde o obecný pravidla pro dobrej horor, takže proč by mi měl vadit nižší rating a odpovídající tvůrčí postupy, když splnily svůj účel. Jestli z tohohle bude série, určitě si do budoucna získala můj zájem.___Btw, když váš potenciální milenec roboty studuje, možná si to užijete ještě víc ;). ()

matous20063

No, jak bych začal. O filmu jsem se dozvěděl náhodou, už tehdy jsem si myslel že bude jen Chackie na steroidech a ona se to taky vyplnilo. Film není ničím moc zajímavý, už na začátku jsem tak nějak věděl a dokázál odhadnout co se ve filmu stane. Herci na mě působý strašně, nejhuř je na tom "wannabe BIG BOSS" David, kterej mě tím přehráváním tak strašně sral, že to snad nebylo možný. Přísáhám bohu že takhle špatně se mi na herce nekoukalo od doby co jsem shlédl Tommyho Wiseaura. Ani naše dvě hlavní lidské postavy se neprezentují dobře Gemma, je absolutně k ničemu člověk, nechápu jak někdo takovej může bejt racionálně přemýšlet. A pak tu je totálně na pěst děcko Cady, který jsem ve finále vůbec nefandil, přesně ten typ děcka který má panickou ataku hned co vidí jehlu u doktora.Co se týče hororové stránky filmu, tak spíš nic moc, jediné scary momenty jsou tam jumpscary, thrillerové napětí tam je, ale nubudí moc emocí. Samozřejmě musím i něco pochválit, celkový zpracování M3GAN bylo fajn, vypadala fajt důvěryhodně. Jinak nejlepší asi věc na filmu celkově byl Bruce, škoda jen že ho víc nevyužily, myslím si že závěreční fight robotů byl nejlepší část filmu a škoda že nebyl delší. 40% ()

AmunRa

Kladně hodnotím satirický tón zřejmý především v reklamách na novou "hračku" a varování před nasazováním AI se samoučícím software, kde programátoři vlastně vůbec netuší co tvoří. Jako horor funguje film až posledních dvacet minut, ale očividně drží rankingu rodinného filmu, protože neukápne ani kapka krve (no dobře, ve výtahu trocha kečupu v jednom záběru byla) a všechny vraždy jsou mimo záběr. Scéna honičky po chodbách má šanci na kultovní status jako parafráze na Kubricka (Osvícení). Nic proti dospělým hercům, ale film táhne dvojice mladých hereček Amie Donald a Violet McGraw jako M3GAN a její majitelka. Nic objevného, ale nedá se upřít jistý filozofický přesah. Škoda, že jinak je film poměrně nudný a fandové hororu se moc nepobaví. ()

Knifeos

Mně to přišlo vlastně dost fajn. Tématicky trochu jiné pojetí Wanovského hororu, které si trouflo upustit od intenzivních lekaček, ponechalo si moderní vizuál a zlo definovalo proradnou umělou inteligencí. Atmosféra je i bez lekání intenzivní a vlastně i konzistentní s tím, že dějová náplň jde od půlky výrazně dolů. Líbilo se mi ale, jak se M3EGAN dostává víc a víc divákovi pod kůži a pokouší nervy, čemuž dopomáhá i postava lidské holčičky. Bohužel stopáž a pojetí příběhu nedovoluje panence řádit dle očekávání a vše se semele a vyvrcholí v příliš intenzivním tempu, který ale nevzbuzuje očekávané emoce a celkově se finále jeví zkratkovitě. Oceňuji ale koncept a první polovinu filmu, ta nebyla vůbec hloupá a odpovídá spíše zahraničním reakcím na film, než místnímu hodnocení. 6,5/10 ()

NikiVai

Jako jo, bavilo mě to, ale. Ale že horor? Spíš taková teenage napínačka se spoustou moderních technologií. Příběh dobrý, M3gan vypadá  fajnově, kulisy super. Konec mě trochu zklamal, byl hodně prvoplánový a ty pohyby co M3gan předváděla mě asi měly vyděsit, ale popravdě mě to rozesmálo. Takže celkově za mě takový milý odpočinkový film s nádechem napětí. Ale zas na druhou stranu mě to donutilo si chvíli popřemýšlet o všech těch technologiích kolem nás. ()

Vilda_H

Asi moc nechápu, proč je tento snímek tak kritizován. Ano, má to pár klišé a sám bych měl pár otázek, jako například 1) Proč je ta malá holčička nesympatický hovado? 2) Proč se zhodné robo-holčičky stala vraždící zrůda, popírající své vlastní smysly fungování, a to je chránit to dítě? 3) Vážně se na vyvinutí superinteligence podílejí jen tři nerdi a vůbec nikdo je a tu hračku nekontroluje? Anyway, když opomenu tyto drobné díry, film je vážně super. M3gan je creepy, ale ještš víc creepy je ta skutečnost, že se do podobných scénářů sami ženeme. Asi to nedopadne tak, že se budeme s roboty prát, ale film přináší celkem dobré zrcadlo společnosti, jak se čím dál víc spoléháme na stroje v těch nejelementárnějších úkonech a je to špatně. Když M3gan ve filmu zabíjela, mohlo to být aspoň vidět, ale já jsem celkem napnutý byl, hlavně při eskalovaném záběru. Pár momentů mě vážně překvapilo, místy i rozesmálo. Film bych doporučil. M3gan je podle mě děsivější než Annabelle. :) Nadprůměrný béčkový horor, 75 %. ()

Milo384

Horor spíše pro děcka okolo 15 let. Strašně dlouhý úvod je nudný. Pár vražd bez krve to nezachrání. Prostě strašně průměrná věc. Robotka je dobře udělaná, ale film je beze strachu a napětí. ()

Moonwalker

Tak jsem se k tomuto rádoby ,,hororu'' taky dostal, a za sebe musím říct, že cokoliv do čeho se jakýmkoliv způsobem pustí James Wan tak to stojí za to. A snímek M3GAN není samozřejmě žádnou vyjímkou. Bavil jsem se od začátku do konce. Je to něco na způsob Annabelle, jen v jistém rozdílu, že Megan je poněkud živější, než bychom chtěli. Za mě je to docela povedený film. Jde vidět, že Wan v tom stále umí ještě chodit. Je to dobrý, ale zase to není ten film, který si pustíte víckrát. Ale jako taková příjemná jednohubka na pozdní večery ideální. ()

gogo77

5/10.... tesis sa na horror a je z toho ftipna komedia o babike chucky co vyzera ako blondava Wednesday z Adamsovcov.... minimalne pohyby a tanecky     inak nuda... dievcatko pride tragick o rodicov a sup akurat jej teta vyvija drahu novu IT hracku v podobe babiky do ktorej by sa zamilovalo kazde dieta... akurat v programe nastane chyba a babika zacne dieta ochranovat za kazdu cenu ... a tak sa zacnu stracat najorv zvieratka a potom aj ludia...staci sa skaredo kuknut a ... ()

K19XX

Líbí se mi koncept “pomatené” AI, která se začne sama zdokonalovat a následně rozhodovat sama za sebe. Celý film se mi líbil a velmi mne zaujal herecký výkon dětské herečky Violet McGraw, která svou roli zahrála opravdu obdivuhodně. Pozorně jsem sledovala každou část filmu a byla napjatá, co dalšího M3gan vymyslí. Pokud bych ovšem měla něco vytknout, tak by to určitě bylo málo prostoru pro M3gan a její šílené “mstivé” nápady. Ráda bych se dočkala dalšího dílu - myslím, že kdyby dostala více prostoru, neměla bych asi co vytknout. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly