Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

shade000

Veľmi príjemná konverzačka, ktorá sa na nič nehrá a končí presne v tej chvíli kedy má, žiadne zbytočné naťahovanie. Jednoducho príjemná komédia s úžasnou Emmou Thompson... ()

marek29

Docela slušně pojatý přesah uvnitř jednoho pokoje, který 90% lidí potřebuje. Nejeden z nich totiž něco jiného chce a něco jiného komunikuje navenek. Já si kino navíc užil ve dvou a nebylo poslední hádám. Top :) ()

DJ Kritik

Film, v ktorom sa odkrývajú intímne tajomstvá. Film, kde dvaja herci obsiahnu celý obraz a nikomu to neprekáža. Film, kde intimita nepobúri okolie. Jemne spracované, krásne podané a očarujúce. Možno, že posledná scéna pred zrkadlom už nemusela byť. Ako jednoducho sa ľudia vedia oslobodiť od balvanov minulosti a ako ľahko sú zas o niečo slobodnejší. ()

Luciee113

Tento film spadá do mého šuplíku jako: ukecaný film. Už tam pár kousků mám s 5* a tento patří opravdu mezi zlatý střed. Žádná hitparáda ani katastrofa to nebyla. Ale na ženu, která po sexuální stránce vlastně krom klasiky nikdy nic nezažila, tak mohl být film více intimní ale i záživnější. No mezi mé ukecane filmy, které jsem si pustila i podruhé, některé i víckrát to rozhodně nespadne. Jednou stačilo i když hlavní hrdina byl fakt kus 😍 ()

Midar

Ačkoliv se o tomto poměrně nenápadném snímku ve skoro žádném žebříčku nejlepších filmů roku nedočtete, byla by extrémní chyba jej přehlížet. Jedná se totiž o perfektně napsanou a možná ještě lépe zahranou konverzačku, která má srdíčko na pravém místě, na nic si zbytečně nehraje a vlastně bych se ani nedivil, kdyby vycházela z reálných zkušeností. Příběh o šedesátileté vdově, která za celý svůj život nezažila orgasmus ani nic, co by jej alespoň z dálky připomínalo, a rozhodne se tak najmout si mladého společníka, s nímž to chce všechno okusit, zní možná na první dobrou trochu rozpačitě či dokonce hloupě. Věřte mi ale, že se nejedná o nic zbytečně vulgárního, trapného či přehnaně komediálního. Celý příběh je zde pojat extrémně lidským a přirozeným způsobem, kdy sledujeme životem malinko unavenou učitelku, která se chce prostě na stará kolena alespoň na chvíli cítit zase jako za mlada a opět zažít to vzrušení z něčeho, co za ta úmorná léta v nudné manželství nezažila. Emma Thompson je přitom v této roli naprosto excelentní a dokazuje s jakou grácií a přirozeností, jde podobnou roli zahrát. Opomenout bychom ale neměli ani Daryla McCormacka v roli mladého a pohledného společníka, za kterým se ovšem skrývá mnohem více než jen hezká tvářička a vypracované tělo. Oba dva spolu navíc mají přímo dokonalou chemii, díky čemuž jsou tak dialogy mezi nimi nejen extrémním způsobem přesné a hravé, ale mnohdy také dojemné a vtipné. Hodně štěstí, pane Veliký je tak sice velice malinký a jednoduchý snímek, který se celý odehrává v podstatě v jednom hotelovém pokoji se dvěma herci, i přesto se však jedná o naprosto dokonale napsanou, zrežírovanou, a hlavně zahranou záležitost, která vás chytne za srdíčko a vykouzlí úsměv na tváři. K dokonalému filmovému zážitku tak mnohdy nepotřebujete extrémní množství peněz či lidí, stačí jen jeden opravdu upřímně a lidsky napsaný příběh a okouzlující, dojemný i zábavný snímek máte na světě. ()

JosefTomas

Když mi dáte hned od začátku okouzlující postavy, se kterými bude potěšení trávit filmový čas, nemám žádných námitek. Ta hranice je sice velmi tenká a krom kvality napsaných charakterů stojí i na představitelích daných rolí, ale dostat se na správnou stranu této lajny není nemožné. Tady ovšem ústřední duo funguje v každé jednotlivé rovině tak dokonale, včetně oné chemie mezi nimi, že hned na začátku víte, na které straně barikády se film nachází. Charaktery jsou totiž velmi přesně napsané i zahrané a to dokonce v dramatické rovině (tam možná ještě víc). Proto pokud bych hledal jedno slovo, které vystihuje tento film nejlépe, je to jistě - příjemnost. Na ten film je vážně radost koukat, neboť na rozdíl od jiných filmů, kde se charakterový ark nějak očekává, tak tady jsem ho vyloženě hrdince přál a byla radost tu cestu k jejímu cíli sledovat. ()

Estwen

Rádoby šokující konverzačka, která se z celého spektra toho, co ženy 50+ dohání, zaměřila na jedinou věc. I když místy naznačuje nějakou košatost postav, bucket list se omezil jenom na to, o čem lidé mají přehnané představy a očekávání. ()

mauinka

Mám ráda konverzačky, Emmu Thompson a jsem stejná věková skupina. Bavila jsem se, má to i myšlenku a je to strašně milý film. Ta poslední hvězdička je za odvahu, klobouk dolů Emmo. ()

nula87

Příjemná konverzačka na lechtivé, a možná i kontroverzní téma. Emma je tradičně skvělá, a i její partner jí zdatně sekunduje. 60% ()

ostravak30

Ona se cítí stará a moc si toho neužila. Jemu chybí mateřská láska. A tak je něco spojí. Tenhle film je asi spíše pro starší ročníky a hlavně ženy. Sophie Hyde a Katy Brand, mj. její první filmový scénář, se snaží rozbořit některá tabu. Například, že šedesátníci nemohou mít sex. A taky o sexuálních službách mužů. Akorát, že ženy, které nejsou víc volnomyšlenkářské, ale spíše upjaté se těžko zbavují mateřských pudů a nutnosti zkoumat mužský objekt nejen jako službu. Dialogy působí mnohdy vtipně, ale víc spíše tragikomicky. Osobní a rodinná drama tu vyplouvají na povrch stejně jako celá řada klišé na různá témata. Porovnává se mužský a ženský svět. Akorát, že to nikam nesměřuje. Možná ani nemá. Jak snadno se postavy sejdou, tak se i rozejdou. Tleskám za odvahu se svléknout v tomhle věku ačkoli Emma Thompson pořád vypadá skvěle. ()

Detektiv-2

Na konverzačním komorním melodrama není nic výjimečného. Co vás však strhne s sebou, je neuvěřitelně originální scénář, otevřenost obou postav a velký otisk skutečného života, který se v něm ukrývá. Chemie mezi E. Thompson a D. McCormackem je až neuvěřitelně dobrá a je radost ji sledovat. Postavy mají vývoj a i když jde o velmi komorní film, tak má spád a svižně plyne. Vtipy, slzy, intimity jsou dokonale dotaženi hudbou, která opravdu celý film pozvedla o několik úrovní. ()

Habanera

Vtipné, vkusné, hluboké konverzační drama. Trochu mi to připomíná  “Une liaison pornographique”. Chemie mezi oběma protagonisty je vibrující, přitažlivá. Oba se potkali, aby si něco důležitého na cestě intimity a důvěry předali. ()

blondboss

Taká typická "allenovsky poňatá" konverzačka, ktorá ničím neurazí. Práve naopak, dvaja herci dokázali utiahnuť celú stopáž a detailným spôsobom dokázali odkryť tajomstvá charakterov svojich postáv, čo si samozrejme vyžaduje nevyhnutný herecký talent. O Emme Thompson sa nemusíme ani baviť (treba vyzdvihnúť hlavne jej odvahu) a Daryl McCormack určite prekvapil. Ja osobne na podobné snímky nie som, ale v rámci žánru to celkom fungovalo. 65 % ()

hrumsrt

Emma Thopson jako zajíčková experimentátorka... Celý život spí s jedním mužem, který nebyl zrovna autor Kamasutry, a tak si sebou nese tolik sexuální frustrace, že jednoho dne sebere všechnu odvahu, aby si pronajala hotelový pokoj a přizvala si jednoho snaživce, který pro peníze na vysokou udělá cokoli. Ale udělají chybu, jelikož se rozhodnou si svoje setkání několikrát zopakovat a platí, že když s někým trávíte čas, máte nutkání ho poznávat. A tak se z dvou téměř anonymních chodících genitálií postupně orgasmus za orgasmem stávají jakýsi spirituální spojenci... Odvážný snímek, který se nebojí rozvířit pikantnější chutě. Zajímavé ústřední duo, s téměř přirozenou dynamikou, kde asi překvapivě pro mě vede (herecký) zajíček Leo. Střet dvou generací, dvou ztracených lidí, kteří si navzájem pomůží více, než by původně čekali. Dobře zvolená stopáž snímku navíc udržuje celý příběh v tempu, s tím že, mít to tak o 10 minut více sníží se k mírné repetitivnosti. Párkrát jsem se usmál, ale přesto mě to při každém emočnějším sžití s hlavní dvojicí minulo. Nevím, ale točit snímek, ve kterém je sex tolik důležitý a přesto ho vždy odbýt jen řečičkami.. Tady by to chtělo ještě o třídu větší odvahu. 65% ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů