Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

Ollie235

Komedie je stále mým nejoblíbenějším filmovým žánrem a velmi mě mrzí, že těch kvalitních v posledních letech vzniká jen pomálu. O to raději jsem za každou výjimku - a toto je jedna z nich. Trochu jsem se po přečtení obsahu obával, že to bude jenom trapné. Naštěstí se nic takového nenaplnilo. Emma Thompson, ale i Daryl McCormack to zvládli opravdu s grácií. Je z toho film, u kterého se sice divák nebude smíchy popadat za břicho, ale užije si příjemnou a svěží konverzační zábavu. A to rozhodně není málo. ()

mosnak

Zajímavý snímek o dvou lidech, kteří by se nikdy v zivote nepotkali. Osobně bych zvolil jinou herečku, protože ani já nepotrebuji vidět všechno :-D 55% ()

Renfield

Leo Grande má nejspíš k jeho reálným pracovním kolegům stejně daleko jako k dělníkům na ropné plošině. Ale co už, příběhu jeho profese dává více vtipu, současně však i hloubky a nakonec třeba studuje psychologii. Každopádně se snaží být v každé chvíli profesionálem, nechce se nechat zatáhnout do konverzace mimo práci, což se mu občas nedaří a potom je tu úplně jiný Leo. Obyčejný rozhovor dvou lidí tím několikrát pozvolna změní žánr filmu a ten tak nemá čas nudit, je to opravdu výborně napsané. A zahrané, obzvlášť Nancy tu logicky prochází velkou, snad přímo životní proměnou, což Emma Thompson umí dát najevo. Divadelní dialogovka s příjemně nenápadnou hudbou a vlastně mnoha životními pravdami. 80% ()

Pawlisman

Spíše divadelní záležitost, ale celkově moc pěkná věc, chvílemi hluchá, ale někdy naopak vystřelí do skvělé trapnosti, humoru a chytrosti. ()

Massaro74

Velký obdiv a klobouk dolů pro Emmu Thompson, která se v 62 letech takto dokázala plně odhalit před kamerou v erotických scénách s mladým mužem z eskortní služby. Její "plán přání" na druhém setkání byl dokonalý... ()

Caine

Pátou hvězdičku si ode mě vykoledoval ten odvážný závěr. Ze začátku jsem si říkal, že to bude film o tom, jak umlčet ex-učitelku... :-))) ()

Fifer

Konverzačka dobrá. Tvůrci pracují velmi dobře s nahotou. Ten nahý závěr filmu je přesně tak působivý, jak byl zamýšlen. ()

tyna97

Vrhli jsme se na sledování s přítelem a zcela bez jakéhokoliv očekávání. No, možná, že před začátkem prohlásil, že mi našel film, který se mi určitě zalíbí, pač jsem taky úchylná. Název už mi trochu napověděl, stejně tak Emma s nějakým zajíčkem hned na úvodní fotce. Žádná klasická úchylárna. Ale hle. Konečně film pro mě. Konečně jsem hoďku a půl koukala na něco, co sice nemělo příběh, ale mělo to hlavu a patu, bylo to zajímavé, užila jsem si rozhovor se stárnoucí ženou po přechodu s mladým zajíčkem a zkrátka a jednoduše, toto byl zajímavě strávený čas na hbo a kurník, zajímalo by mě, jak se tento typ filmů vyhledává, pač chci další. ()

hakon

Příjemná konverzační komedie, která otvírá nejen sexuání témata. Exceluje Emma Thopson. Prakticky celý děj se odehrává na ploše čtyř stěn, ale stále je o co hrát a na ploše 90 minut jde o opravdu nenudící počit, který překvapí svou hravostí. 7/10 ()

Axident

Asi první třetinu stopáže to vypadalo jako velmi svěží, příjemný, zábavný, lehce lechtivý filmeček o ovdovělé učitelce, co se rozhodne dohnat obří celoživotní sexuální deficit s placeným mladým, sošným profesionálem. Bohužel, dost záhy se ona svěžest a lehkost a zábavnost vytratí na úkor překotné užvaněnosti a nudného zpytného moralizování, navíc při vší úctě k Thompson jí tahle úloha ne úplně sedla a je v ní místy až trochu otravná, jakkoliv to mohl být záměr, stejně jako její spoluhráč, který se snaží, ale místy je slabší, než by mohl, což je škoda a promarněná možnost. Nápad, ne snad originální, ale dobrý jako východisko, ale po cestě se rozplynul... ()

Katie88

Nebýt skvělé recenze na Roger Ebert, nikdy bych se na film s touto anotací ani nepodívala. Překvapivě se ale nejedná o laciný snímek s dámou ve středním věku (Emma Thompson) a mladým najatým gigolem (Daryl McCormack), jak bych očekávala. Věta z filmu: „Možná tě překvapím“ naprosto vystihuje průběh celého filmu. Od začátku až po zhruba 90 % nejsou vidět žádné sexuální scény a film se zaobírá jen konverzací mezi „Nancy“ a „Leem“. Po první polovině nabírá obrátky a spěje k předvídatelnému, ale přesto svým způsobem originálnímu konci. ()

panvasik

No :D zajímavé...  Nebudu to brát naprosto seriózně a rovnou budu lidi varovat, jestli nemáte rádi dialogy, tak není potřeba trávit s tímto filmem víc času, (zdravím svého tátu) :) protože vás to nebude bavit. Jenom vás tak trochu seznámím s dějem, dva lidi jeden hotelový pokoj. Nic víc není potřeba říkat, protože nic víc tam není. Ve filmu se jenom baví o, tak různě o životě a dalších jiných věcech, myslel jsem, že mě to nebude bavit, ale opak byl pravdou, film jako takový mě velmi mile překvapil a párkrát i pobavil. Nenudil jsem se a nemohl jsem od těch titulků odtrhnou oči. Na takovou jednu dobře laděnou drama-komedii jednohubku, se někdy rád podívám znovu. 7/10 ()

BOURQUE

Veľmi solídne vedený film, kde sa rozoberá a zmieša veľa vecí a myšlienok (mimo iné rodina, partnerstvo, manželstvo, sexuálne túžby, školstvo). Herecky tu predovšetkým dominuje skúsená a profesionálna Emma Thompson („anglická verzia Meryl Streep“). Daryl McCormack príjemne prekvapil, ale ruku na srdce, v mnohých scénach Emma Thompson má jednoznačne navrch. P.S.: Emma Thompson sa nehanbí za svoje telo, a robí to dobre. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

anitae

Náhodně viděno v kině a o to větší překvapení. Na začátku vtipná nervozita hlavní hrdinky, pro mě herečky Dámy Emmy. Hlášky typu kolikpak bylo nejstarší Leově klientce. Na toho jsem si mimochodem musela zvyknout, jeho světlé oči mě rušily. Stále ten samý hotelový pokoj, vdova učitelka která si toho v životě moc neužila, a která si konečně přizná, co vlastně chce a přijme se jaká je. ()

chrispe

Na tohle jsem se hodně těšila a vtipný začátek sliboval, že nebudu zklamaná. Bohužel v těch vážnějších rovinách to na mě nefungovalo jak mělo, nemělo to dostatečnou údernost a prostě jsem tomu zas až tak nevěřila. Víc civilnosti by tomu neuškodilo. Přesto je to po delší době film, který je tak nějak podle mého gusta, konverzačka otevírající zajímavé téma, jen dva lidi, jedna místnost a jejich energie. Emma Thompson je skvělá, že šla s kůží na trh, Daryl McCormack je schopný vzbudit touhu v mnoha ženách i takhle skrz obrazovku, to nepochybuju a jen by mě zajímalo, jak se teď (zejména v Anglii) zvedne poptávka po společnících, kteří umí dobře konverzovat, namíchat dvacet druhů drinků a jestli se NĚCO stane... to už bude svobodné volbě obou zúčastněných. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů