Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

tranquill

"Ty ale přece neplatíš za pravdu, platíš za fantazii..." Co všechno jste chtěli vědět o sexu a báli jste se zeptat... v důchodu, aneb, jak se prohovořit k orgasmu. Parádní konverzační "sexuální" komediální drama. "Prostituce by měla být legální, aby i vaše matka platila daně!" ()

Maximilianus

Nesedelo mi to, ako chce byť film múdry, morálny a poučný. Na mňa to nefungovalo. Všetko ostatné bolo fajn, ale mohol byť ten vzťah medzi postavami ako aj ich charaktery viac prehĺbené. 6,9/10. ()

John80

Moc ukecany film dáma v stredných rokoch a najatym prostitútom ,celý dej sa odohráva na jednom mieste , veľká reklama ale samotný dej veľmi slabý , zbytočne vysoké hodnotenie si tento film určite nezaslúži 1* ()

Jolee

Hele já nevim, ale mít ódu na přijetí vlastního těla, ženskou sexualitu v pokročilém věku a pak tam švihnout nahou dublérku, která je asi o 20 let mladší než Emma Thompson, srazilo celej film tak o 3 levely níž. Škoda, mohlo to bejt fakt slušný drámíčko. ()

darjeeling

Ultra britská hořkosladká komedie s výbornými hereckými výkony a scénářem. Daryl McCormarck podal velice sexy výkon a Emma Thompson je na svůj věk neuvěřitelně hezká žena s úžasnými hereckými schopnostmi. Film sice jede podle jistého zažitého a okoukaného schématu, ale i přesto jsou zde okamžiky, které diváka dokáží překvapit. Zkrátka takový ten ten film, který by patřil do složky feel-good movies. 7/10 (KVIFF 2022) ()

BlackLass

Pojďme se bavit o sexu. Nikdy bych nečekala, že mě konverzačka onoho typu bude tolik bavit. A teď k tomu napíšu pár nezávislých řádek od běžného diváka. Mít v beletristickém díle rozličné postavy, a nikoli jen nominálního bílého heterosexuálního muže, v dnešní době skutečně zvýší zájem publika. Diváci sledují televizní pořady a filmy, aby viděli obraz sebe samých, vlastní problémy a tužby. Kinematografie nás činí méně osamělými, ať už se na filmy díváme doma na gauči, nebo ve tmě v kině s dalšími lidmi. V tomto smyslu jsou filmy typu Good Luck to You, Leo Grande, kdy se řeší sexualita hrdinů, a to z jakýchkoli zemí, jakéhokoli věku a společenského postavení, poměrně kuriózní. Všechny totiž spojuje strach z neznáma. Australskou režisérku Sophii Hyde zajímalo, jaké to je odhalit svou sexualitu, když už je polovina života za vámi. A právě to má divákovi nastínit zdánlivě triviální schůzka v hotelu, která se promění v diskusi nejen o sexualitě, ale i nejistotách, legalizaci prostituce i vztazích matka-dítě. Film není o sexu, nýbrž o pochopení a přijetí své ‚‚schránky‘‘. Chemie mezi Emmou Thompson, která našla dokonalou rovnováhu mezi sarkasmem a plachostí, a zelenookým McCormackem je úchvatná. A ten konec tvůrcům klidně odpustím. Btw komentáře typu ‚‚fakt jsem nechtěl/a vidět Emmu nahou‘‘? Škoda, že jste to celý vůbec nepochopili. :) ()

gemi

Velmi křehká, citlivá konverzačka, která je nejsilnější v uvěřitelnosti. Nejsem šedesátiletá upjatá ženská, ale stejně jsem se dokázal vžít do její kůže. Pokud tohle uvidí mírně vintage vdova, která má pocit, že prožila poněkud puritánský život, který jí tak nějak protekl mezi prs(t)y, bude z toho v absolutním rauši, a okamžitě volá escort servis. ()

šakal007

Překvapivě tak lidský příběh! Čekal jsem, že to bude prostě komedie o starší ženě, která si konečně užila sex - a ono to má v sobě i hlubší myšlenku ;) A Emma Thompson je excelentní! ()

Niflheim

70 %. Výpravou minimalistická roztomilá konverzačka o sebeúctě i sebezapření. Poměrně předvídatelné a velmi ženské, zároveň civilní a humorné s občasným nádechem dramatu. V rámci více než přijatelné stopáže navíc vhodně rozsegmentované. Stojí za zhlédnutí přinejmenším kvůli zábavným dialogům a některým slovním hříčkám, na zopakování to však spíš není. ()

MFloyd

Za mě naprosté překvapení, jemně vtipné, se správným suchým humorem, který tomu dodává i lehkou štiplavost, ale nikdy ne tak, aby film vyznel jako komedie. Je zde spousta témat, které ukazují rozdíly mezi “starým” a “novým” světem, tedy pohledy na něj a vlastně obě strany do určité míry chápete, což je podle mě způsobeno geniální hereckou dvojící a skvělým scénářem. Asi to nebude film, na který si za 10 let vzpomenete, ale o velmi dobrý film určitě jde. ()

Daginka

Začátek docela ok. Dokonce to ani není klasický klišé, jak by každej čekal, ale spoilovat netřeba (ani by se asi v případě tohohle filmu tolik nestalo, tak asi... no.. whatever). Každopádně, pak jsem se docela bála, že když už se děj odehrával asi 30 minut jen v jednom pokoji, tak to tak bude celej film. Jo, bylo to přesně tak. A já nenávidim filmy tohohle typu. A to mám ráda Emmu Trelawney Thompsonovou a to ten hlavní týpek byl kus, fakt že jo. 25%. ()

neo250

Fakt je cely film o tom, ci osamela stara zenska vyfajci "humusaka"? Tu ma nudilo vsetko. No radsej by som bol ak by som film vypol uz v polke. Dlho som nevidel tak impotentny a nezazivny film. Emmu na konci netreba ani komentovat. Jednu hviezdu za to, ze som si nevyskriabal oci. ()

ForGump

Brilantně dialogicky vybroušená dramedy s mimořádnou Emmou Thompson v hlavní roli a když říkám mimořádnou tak si za tím stojím. 80% ()

TaNya_

Čekala jsem film více komediální a odlehčený, ale nakonec se mi ten dialogový koncert zažral pod kůži. Emma je tradičně úžasná a McCormack mile překvapil. Chci víc takových minimalistických zážitků. ()

Anianna

Emmu mám moc ráda. Je charismatická, všestranná. V dominantních postavách přímo božská, v komediích odvázaná, v dramatech dojímavá. Ale tady mi nesedla. Myslím, že šla do protiúkolu, který se snažila co nejlépe uchopit, a ono to nevyšlo. Její postavě jsem nevěřila. Už ten motiv jejího konání se mi zdál nepravděpodobný, resp. u ženy, jež se češe tak, jak se češe, obléká se tak, že to nudněji nejde, a vůbec vypadá jako ztracená v šedi. Tak takhle se přece žena na nové a zaplacené sexuální aktivity nepřipraví. No, nevím... Její partner byl naopak zcela autentický, s dokonalou mimikou a chápavým pohledem. Chvílemi příjemné dialogy se střídaly s konfliktními momenty, tak si myslím, že námět by více seděl psychologickému dramatu než komedii. Málo smíchu, málo emocí. Chvílemi ovšem díky Darylovi hladivé. ()

iz67

Příjemná konverzacka, u které vám uteče čas (i když ne pořád bude padit jako zběsilý, naopak se sem tam i zastaví). Ale když to skončí, tak zjistíte, že jste to vlastně nemuseli vidět. Thompson je samozřejmě dobrá. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů