The Coven

• USA The Long Night

tron

Keď to tu hodnotím, má The Coven aktuálne na čsfd strašných 29%. Priznám sa, že tomu nechápem. Nie je to odpad. Polobéčko áno. Ale videl som už stokrát slabšie horory. Začiatok ma nechytil, to je pravda. Bol som voči filmu skeptický. Len čo však postavy prišli na miesto činu... wow! Nevedel som sa na to úžasné miesto vynadívať. Obrovský dom na gigantickom pozemku, nikde nikto, žiadni susedia. Dokonale odľahlé miesto pôsobí dojmom, že tu nežijú ani zvieratá. Skoro žiadne cesty a za domom „len“ príroda, lesy, jazerá. No proste krása. Panoramatické zábery značne inšpiratívne. Okamžite som dostal chuť napísať fajnový horor. Následne sa žiaľ snímka prepadá do béčkarského močiara, postavy konajú idiotsky a správajú sa ako blbci a herci nie sú sympatickí. Ku koncu to síce znova chytí (stratený) dych, ale už je neskoro. ()

J*A*S*M

Cením, že režisér nešetří atmosférickými obrázky a hudbou, značná část filmu audiovizuálně skutečně budí dojem strašidelného, mysteriózního hororu. Nicméně bohužel zůstalo jen u toho dojmu. Dějově je The Long Night extrémně generická, působí jako jen velmi líné zpracování klasického hororového námětu o démonickém kultu. Alias film, který celou mytologii kolem ústředního zla divákovi zprostředkuje tak, že na hrdiny, z nichž jeden náhodou umí latinsky, náhodou vypadne latinsky psaná stará kniha, přičemž na stránkách, jež hrdina začne nahlas předčítat, pisatelé své poselství naformulovali tak šikovně, že divák všechno pochopí. Chvíli jsem uvažoval, jestli se nenechám opít rohlíkem a nespokojím se pro jednou s tím, že film pěkně vypadá, ale neuspokojivé finále mě z těchto myšlenek vyléčilo. Dvě hvězdy a víc ani prd. ()

darkrobyk

The Coven je béčkový paganhoror s velmi pěkným vizuálem a parádní hudbou, která jen ve vypjatých scénách byla až neúnosně hlučná, ale jinak temná, strašidelná, s pohanskými chorály. Příběh je nijak objevný, ale to mi nevadilo. Grace žila v dětském domově a už deset let pátrá po svojí rodině. Když se jí ozve muž, který má pro ni nové informace, vydá se z New Yorku se svým přítelem Jackem na jih, odkud pochází a kde by se konečně mohla něco o své rodině dozvědět. Tam už je však očekávána tajemným kultem vzývajícím hadího démona. Na jarní rovnodennost chtějí jeho členové provést obřad, jehož součástí má být Grace. Tajemný les, mlha, rohaté postavy, zapálené louče, krev. Některé výjevy jsou velmi pěkné, třeba obřadný sex v lese, který sice vynechal detaily, avšak nechal prostor pro fantazii. Naopak porod už doslovný byl. Grace se sice chová jako blbka, ale v závěru vše vylepšila. Konec si rozhodně ocenění zaslouží. ()

Beckett51

Nadprůměrný zpracování (hlavně kamera a hudba) sužuje scénář tupej jako libovolnej člen SPD. Tenhle film je asi jako když špatně vykynutej, ochucenej a nedopečenej chleba zabalíte do skvělýho čokoládovýho těstíčka - je tam hodně dobrá část, který se ten shit vevnitř ale odpustit nedá. ()

pornogrind

Hodinku to bylo celkem koukatelný a dalo by se říct, že to místy mělo i solidní atmosféru. Samozřejmě nemůže být řeč o něčem co by jsme ještě neviděli. Po hodině snímku pomalu ale jistě začíná docházet dech a zanedlouho se vytasí se svítící 3,14čou a všechno jde do kopru úplně. Sice jsem dva předchozí snímky Riche Ragsdala neviděl ale myslím si, že určitej potenciál v něm je. Přál bych mu film s větším rozpočtem a hlavně taky s lepším scénářem. Tentokrát to za mě jsou 2 hvězdy, protože většinu stopáže to bylo fakt koukatelný. Nebýt té zprasené poslední třetiny filmu dám klidně i 3 hvězdy.   PS: Ústřední dvojice mi taky nebyla zrovna dvakrát sympatická. ()

Kudly4

Grace se svým přítelem příjíždí na venkov, kde by se měla střetnout s člověkem, který by měl něco vědět o její rodině, kterou nikdy nepoznala. Nakonec zjistí, že její máma byla opíchaná jakýmsi démonem a ona má "zachránit" Zemi. Strašná hovadina to byla. Plusy - hudba, prostředí, atmosféra prvních třicet minut, hlavní herečka. Mínusy - neoriginální, nudný, dementní chování a reágování postav, přehnaná snaživost tvůrcu, low záběry z dronů, na které jsem už alergický. Nebavilo. Už tu jen chyběla Dlouhá noc, od Heleny Vondráčkové. (90. hodnocení) ()

JASON_X

Do černých čísel tahle fantasmagorie určitě nepatří, už jenom proto, že v ní nejde o nic menšího, než o záchranu celého lidstva před vyhlazením. Za vším stojí prastarý démon Ukulele, kterého sice kdysi Indiáni spoutali a uvěznili, ale jelikož je rovnodennost a planety leží v jedné přímce, zjeví se démonovi služebníci, kteří touží svého Pána osvobodit. Klíčovou postavou celého spektáklu je jistá macatá buchta Grace a její katolický bojfrend Jack, o kterých jsem si zpočátku myslel, že jsou to máma a syn, tedy až do jejich prvního vroucného polibku. Služebníci obklíčí dům, ve kterém se ukrývá Grace s Jackem, a i když dlouho jen stojí před verandou jako tydýti, netrvá dlouho a rozpoutá se nefalšované peklo. Pomůže našim dvěma hrdinům nestárnoucí macho Fahey? A co Deborah K. Unger, na kterou jsem se nejvíc těšil, v jaké roli se objeví ona a na čí bude straně? To vše se časem dozvíte, pokud ovšem film vztekle nevypnete a nehodíte do koše, protože hlavně jeho druhá polovina už je určena jen výjimečně otrlému... tedy trpělivému divákovi. ()

Morholt

Technicky to vlastně vůbec není špatné, atmosféra  se povedla a fajn je i sice nadužívaná, ale i tak celkem fungující znepokojivá muzika. Herci, byť se nejedná o žádnou hitparádu, jsou také celkem snesitelní a konečně příběh o kultu, byť nijak originální, neurazí. Jenže režisérovi se to celé nepodařilo sešít v nějaký kompaktnější celek. Ragsdale seká jednu scénku za na druhou, ale málokdy se mu daří plynulé přechody. Některé pasáže si říkali o nějakou výraznější gradaci, ze které by si divák sedl na zadek, ale ta nepřišla. A iritovala mě i partička kultistů, kteří půl filmu stojí před barákem a máchají rukama, než něco vyvedou. Ale aspoň se člověk zasměje a to když přítel hlavní hrdinky vyhrožuje démonickým zabijákům tatínkem-právníkem. Škoda. Potenciál byl velký, ale i když zůstal promrhán, do černých čísel film určitě nepatří. 40% ()

vegetol.mp

Tak strašný to samozřejmě není. Je to kompetentně zahraný a natočený a nepůsobí to tak imbecilním dojmem, jako plno béčkových hororů, kterých denně vycházejí desítky. Jasně, žádná klasika se z toho nestane, ale tak nízký hodnocení je totálně mimo. ()

Trevor

Jack Cabot a Grace Covington sú mladý pár ktorý sa vyberie z New Yorku na juh Štátov nacistických pátrať po rodičoch Grace, ktorá vyrástla v detskom domove. Od ich príchodu do domu Franka Caldwella, ktorý im poskytol ubytovanie sa Jackovi miesto nepáči...minimálne prvá hodina znesie aj náročnejšie kritéria, vo filme s týmto námetom nie je veľa možností prísť s niečím unikátnym a tak som ocenil výbornú kameru a skvelú hudbu. Záver síce nie je zvládnutý práve najlepším spôsobom (obzvlášť vagína) ale tesne nad 40% by to mohlo byť, 30 mi príde pomerne prísnych aj keď ja patrím k divákom ktorým vyslovene béčkové horory pomôžu zrelaxovať a teda nehodnotím úplne nestranne. ()

M.i.k.e

šablonivitý horor s pár slušnými atmosférickými momenty a výjevy, ale nic víc.Finále není zas tak špatné, ale není to nic co by tu už nebylo jindy a lépe...40% ()

Lenka.Vilka

Škoda, velká škoda! Tenhle film začal dobře. Všechny ty atmosferický záběry na les, doplněný skvělou hudbou. Ta byla mimochodem naprosto luxusní po celou dobu. Stejně jako všechny momenty, kdy byly na scéně oni, zatím jim tak říkejme. S tou hudbou a mlhou, luxusní. Ano, první polovina, kdy jsou jsou Grace a ten, jehož jméno jsem zapomněla (ale jeho tatínek jim vyhlásí válku, je právník!), v domě, něco se děj na pozadí, oni jenom stojí venku, tak to bylo fakt děsivý. Od momentu, kdy se přijde na to, co chtějí, začalo to být zvláštní. A poměrně dost morbidně nepříjemný. To bylo asi tím dávkování informací. Protože na konci filmu jsem usoudila, že ta pointa s kultem nebyla úplně špatná, ale tak blbě podaná. A ke konci jsem se několikrát začala smát. Co oceňuji je ale úplný konec. Takhle jsem to nečekala. Takže jo, škoda, velká ško ()

oveckaoa

Nejprve varování film je nejspíše dostupný jen z translátorového překladu, který místy nedává smysl mužská postava mluví na ženskou v mužském tvaru a někdy je jméno Grace přeloženo jako milost někdy jako Grace a jméno Jack je někdy přeloženo jako Jack a někdy jako zvedák. Nyní k filmu Grace byla v děcáku a nepamatuje si na své rodiče pak se jí ozve chlápek, že je asi znal a pozve ji na návrat domu kde údajně vyrůstala. Tak vezme svého přátele  jde tam a tam jich napadnou sektisté. Bohužel tihle sektisté jen většinu času stojí venku jak tvrdé y a na moc se nezmůžou film je navíc zbytečně rozdělen na kapitoly tuším, že 6.  Ta jedna hvězda je za ženskou rodící hady sice to byl jen sen, ale něco ocenit můžu. 20 procent ()

Corpsegrinder odpad!

Jeden z nejhorších kultovejch hororů co jsem viděl. Klasická hovadina kdy na scénu nastoupí parta magorů v hábitech a půl filmu jen postávaj venku a čumí zatímco nesympatický postavy v baráku pobíhaj a panikaří. Doufal jsem že třeba v poslední třetině se to rozjede ale bohužel jakmile se pomocí latinskýho manuálu začne vysvětlovat o co vlastně jde tak film upadá ještě víc a u scény svítící kundy už jsem se musel jen smát. Stupidní rozuzlení jen potvrdilo odpad. Neni to ani hezky natočený a to nonstop pobíhání z verandy dovnitř a zase ven už mě pak sralo, lokace musely stát tak 50kč. Pokud by kult byl jen rámování zajímavějšího příběhu jako v The Void, případně pokud by to mělo nějakej spád jako např. před pár lety Jackals tak bych měl větší radost. ()

Thomas_xxxxx

Nech si hovorí kto chce, čo chce, toto do čiernych čísel nepatrí. A dovolím si pridať jednu hviezdu za solídnu úvodnú hodinovú atmosféru, potom to nachvíľu trochu upadlo, ale aj tak celkom super. ()

Flopik

Obrovské sklamanie a aj napriek relatívne krátkej stopáži hrozná nuda.  Mladá hľadá rodičov, prídu do domu niekde na venkove a tam ich uväzní nejaká sekta. Do toho nám režisér plieska "vidiny" alebo ako to nazvať, ktoré ma časom ohromne otravovali. Po hororovej stránke totálne nič a ani po žiadnej inej. Hudba na horor dobrá to asi jediné pochválim. Hovorím si, že vydrž koniec to aspoň troška napraví. No a to bola najväčšia chyba. Horší koniec som už dlho nevidel, svetielkujúca vagína a extrémne nudné finálne v pivnici, ktoré bolo tak trápne, až som chcel dať odpad. Vyhnúť sa a určite nedoporučujem. Ragsdale a jeho Ghost House bolo skvelé a oproti tomuto masterpiece. ()

helraiser

Tak hodnocení tady je naprosto mimo mísu, černý čísla ani omylem. V podstatě se jedná o další variaci příběhu o démonickém kultu, místy dost přihlouplého a herecké výkony také nejsou zrovna na Oscara, ale na druhou stranu tu máme zajímavý kult a místy slušnou atmosféru a opravdu pěkné strašidelné obrázky i když spojením nedojde k dokonalému spojení. Celkově to vidím na průměrnou okultní podívanou a být lepší závěr, tak to mohlo být ještě lepší. Normálně bych dal dvě hvězdy, ale na konec dám tři i když do průměru to něco ještě postrádá, ale to hodnocení tady je opravdu k smíchu. ()

Daiker

Opět případ kdy hodnocení na placeném filmovém webu ČSFD je mimo...... O žádný odpad se nejedná. Možná kdyby tam dali jinou hlavní herečku, co umí hrát bylo by to určitě lepší. Komu se líbí filmy o kultech bude spokojený, origin soundtrack a ozvučení filmu bylo super, příběh dobrý a atmosféra taky ...... ()