Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

babuška

mně se to jako celek nejeví až tak blbě, santík je vlastně viking co to umí z kladivem(asi popularizace pro generaci playerů), hamižný parchanti kterejch je amerika plná a banda lupičů úplně tupejch až na šéfa, celý to kazí scény ze sám doma a ta fáze zmrtvých vstání, opět nesouhlasím s ofiko popisem, hororothiler je ten kdo tyhle kraviny vymejšlí, dám 3*/60%, po druhým shlídnutí. ()

vojacekr

Předvídatelná vykrádačka všemožných klišé, ale že by to bylo vyloženě utrpení, to ne. Mít tak 10 let či méně, asi bych hodnotil víc. ()

CheeseFigure

Máte dosť presladených Vianočných filmov a Smrtonosnú pascu so Sám doma máte nakukané tak, že tie filmy môžete citovať do poslednej vety? Tak dajte šancu Šialenej noci - filmu, v ktorom sa Santa zahrá na McClanea a pobije bandu únoscov. Zo začiatku sa to mierne tiahne, ale potom príde riadne krvavá akcia a zábava. Ja som spokojný. Merry violent Christmas!!! ()

VashCZ

Přátelé toto je solidní vánoční akční rodinná violent komedie, která má dvě hlavní chyby. Obsah je moc mainstream a tak nedokáže dostat při svém zvoleném tématu a prezentaci lepší/žánrovější vtipy na scénu, nevyužívá všech možných kombinací vtipu, a vůbec je moc dlouhý. Snad ještě o trochu horší je, že negraduje, duch krvavých vánoc přichází dávkován s mezerami, a při každém nasazování řetězu zpět člověk pozná, že natáčení mohlo mít lepší přípravu. V polovině filmu začíná být jasné, že že nás na kole s vytahaným řetězem přestává bavit jezdit. Předvídatelnost je bohužel moc velká. Přes všechny moje vítky opravdu stojí se na to podívat. Bohužel nejsme amíci, aby jsme ocenili i prostředí a "já věřím na Santu" chanting. Ale i tak mě to přišlo dojemné. Solidních 60% ()

Kritickej

7/10 Strašně příjemné překvapení a pro mne nová vánoční klasika. Prvních 40 minut bezchybných, pak to trochu uvadne, ale jak dojde na kladivo, tak se to zas rozjede. Pocta Sám doma nemá chybu. ()

gogo77

6/10 ... Santa ma obcas aj tazku noc...hlavne ked mu na zozname neposlusnych pribudaju zlodusi ktori sa rozhodli vykradnut bohatu rodinku na Stedry vecer ... a kedze hlavna hrdinka je len male poslusne dievcatko s naj keksikmi ... tak jej treba pomoct nech to stoji co to stoji ... tato brutalne krvava rodinna vianocna komedia je zmesou Sam Doma 1 a 2 spolu so Santa je uchyl a Hory maju oci   ... trosku dlhe... trosku pateticke ale obcas aj pobavilo ()

damarko

Takhle má vypadat dokonalé akční béčko! Ukládám si ho do kategorie "akce s nadsázkou". Společnost mu tam bude dělat třeba SHOOT 'EM UP. Nechápu, že tohle může někoho urážet, takový člověk patrně nechápe nadsázku a etalonem akční dokonalosti jsou pro něj patetické filmy typu Avengers apod.. ()

naytsirk

Já jsem si to kupodivu užil... něco ve stylu alá Ucpanej systém.... já mám tohle rád, když si to na nic moc nehraje a přes nadávky a sprostý slova si to vykračuje hezky ke konci... ()

motyka52

Je to o něco víc hollywoodské, než by bylo u Wirkoly zdrávo, chvílema z toho slintá trochu moc patosu a jindy se to zase táhne jako zkažené vánoční želé, ale jinak je to teda kurva zábavný. Sledovat ničení zásahové jednotky za zvuků vánoční koledy mi dělalo vyloženě dobře, odkazy na Home Alone a Die Hard potěšily, mockrát jsem se smál nahlas a některé fatality (zvlášť ta poslední) jsou opravdu inovativní. Vlastně nevím, co víc bych měl od vánočního rodinného filmu chtít. ()

Razz

Pomerne vydarená vianočná oddychovka v hlavnej úlohe s nekompromisným vraždiacim Santom. Aj keď nejaké zásadné prekvapivé momenty chýbali, z filmu bola cítiť vášeň autorov, ako aj to, že si vymýšľanie akčných scén celý tím poriadne užil. ()

Mark1983

Musel jsem si to pustit nadvakrát, ač napoprvé mi to přišlo jako úplná slátanina. Tak jsem nakonec tomu dal ještě jednu šanci a zvládl jsem to dokoukat až do konce, takže relativní pohoda nakonec. ()

Marcecek

Jesus, no to je ale kravina, ale zábavná kravina. David Harbour ako brutálny erkový Santa Claus si to náramne náramne McLaneovsky užíva. Takmer od začiatku sú tu jasné inšpirácie Smrtonosnou pascou a Sám doma, ale v oveľa brutálnejšej rovine a režisér túto inšpiráciu nijako netají. Akciou sa nešetrí, je celkovo prehľadná a hlavne prehnaná, film je akčnou čiernočiernou komédiou až paródiou, a keď ho budete brať takto, tak sa zabavíte celkom obstojne. Scéna s pascami ala Kevin pobavila, palec hore. Filmu nechýbajú ani zámerné vianočné klišé, len škoda, že sa z toho nestane kultové vianočné dielo vysielané každý Štedrý večer na verejnoprávnej televízii o 20 hodine, po Popoluške by to bola sakra zmena. ()

flyer.nick

Já se bavil a klidně si to někdy dám znovu. Sice je to taková blbost, ale není tam nijaké pitvoření nebo trapný humor, občas je to i dostatečně brutální a celkový nápad taky není k zahození. Jediné co mne štvalo, že jsem nevěděl kam zařadit Santu, nadpřirozená bytost, která umí proletět komínem, ale kulka nebo svázání na něj má stejný efekt jako na kohokoli jiného. ()

Holly_Molly

Překvapivě dobrý..ještě mnohem lepší než se dalo očekávat! Je to narvaný akcí, krví, hláškama i referencema na Sám doma (který nejsou vůbec na sílu, naopak tam sednou) a je to neskutečná zábava. I postavy který jsou záměrně otravný, jsou ve výsledku vtipný :-D Je to perfektní potenciální vánoční kultovka na následující roky pro všechny nehledě na to zda mají či nemají vánoce rádi a stejně tak pro fandy akčních komedií! <3 ()