Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

blazir1

Pokud očekáváte černou komedii s hláškujícím Santou a nevadí vám spousta krve a nějaká ta rozmašlovaná kebule, je to přesně pro Vás. Žádné velké umění, ale divák se pobaví a zasměje. Určitě se na to po delším čase mrknu znova. Pokud nemáte rádi filmy s násilím nebo pokud očekáváte intelektuální film s přesahem a podrobným psychologickým vykreslením postav ....tak tohle zřejmě vynecháte :)  Solidní blbůstka, tak na 70%, což dát nejde takže za ***, protože zas taková pecka co by měla mít **** to není. ()

bozka10

Romantické predstavy o Santovy uleteli aj s Rudolfom, pretože santa je skurvený motherfucker, ktorého nechcete nasrať,lebo vám strčí do anusu uhlie, poprípade vám rozdrví lebku.Je to akčné,je to krvavé,je zábavné.Takže šťastné,veselé a zasrane krvavé.Hou hou hou. ()

Flopik

Chýbalo málo a mohla to byť vianočná klasika. Každopádne aj napriek tomu je to skvelá komédia, ktorá sa na Vianoce neskutočne hodí a ktorú radšej deťom nepúšťajte. David si tú úlohu vyložene užíva, je to poriadne krvavé a je to ohromne veľa naughty boys na zabíjanie takže skvelé. Do toho výborná hudba a Santa ktorý to kosí jedna radosť. Byť to troška kratšie, o kúsok vtipnejšie a dravšie idem na plný. Inak som sa ale skvelo bavil, a kto chce na Vianoce vypnúť odporúčam. PS: parodovanie Sám doma nemalo chybu, taký by som si dal aj celovečerák. ()

maty39

Nová vánoční klasika? No spíše nové vánoční guilty pleasure. Krvavé, zábavné a podvratné.  Akce není špatná a David Harbour je dokonalý v roli Santy. Překvapivě funguje i jako regulerní vánoční film. ()

TheSpearCZ

Letošní Die Hard a Home Alone zaobalený v kabátku Tommyho Wirkoly, jenž se mohl ještě více urvat ze santovských řetězů tak, jak bych to právě od Wirkoly čekal. David Harbour jako Santa byla naprosto dokonalá volba, ale když zrovna není na obrazovce, tak je to jen bezvýznamná výplň, která čeká na další Santovskou akci, naštěstí si Santa s kladivem rozumí a nadělil nám nějaké ty krvavé dárečky v podobě hlav nepřátel. Lepší 3* ()

Johny303

Nic nevykouzlí vánoční úsměv na tváři lépe, než brusle zaražená do krční tepny za zvuků Bryana Adamse. Film mohl být každopádně kratší a záporák charismatičtější. ()

Cermbo

Sám Doma pro dospělé. Jednodušší, brutální, avšak zároveň přirozený, zábavný a svým způsobem příjemný vánoční snímek. Určitě doporučuji. 80 %. ()

dannyyy

Do 70 minuty nijak zvláštní nebo zajímavý film. Poté se Santa nasere a jako Thor s kladivem, drtičem lebek, rozjede likvidační akci, která mě probudila ze skorosnění, úplně najednou jiný film. Scény ala Sám Doma byly také skvělé a ta na tom žebříku byla naprosto boží :)) Po Tlusťoch (2020) je to další zábavná Santova jízda na odreagování. ()

warrenur

V celku lahka blbina, kde Santa v ubohom stave likviduje cely rad "naughty"-ludi brutalnymi a grafickymi metodami. Pokus o odlahcenu komedialnu masakru. David Harbour je v roli uveritelny a zrejme si ju ozaj uzival. Odhliadnuc to obcasnych trapnosti a klise, da sa vypnut mozog a celkom sa pobavit. Vnimal som vsak dlhsiu stopaz. Priemer. ()

Aurus

5/10. Od filmu jsem žádné očekávání neměl a film podle mě dopadl takto. Vtipy kterým sem se zasmál byly tři, akce byla dobrá, lokace byly zajímavé a kamera filmu je výborná a zde pozitiva končí. Postavy jsou nesympatické a přál sem jim smrt a hlavní záporák byl nezajímavý. Příběh ujde a to je vše. ()

ROCK,THE

Určitě se tento film pro mě zapíše jako každoroční povinná tradice k Vánocům! Má to vše co má takový film mít Home Alone křížený s Die Hard. Zábavný od začátku až do konce. 10/10 ()

Bozvav

Sympaťák David Harbour v roli Santa Clause, kerý je zcela znechucený svou rolí nadělovače dárků zpovykaným parchantům, jenž nazval správně hned v úvodu, bandou malých feťáků přes dárky a radostné vjemy. Hravá, byť dosti drsná směs Sám doma, Smrtonosné pasti a Equalizera. Santa, který se náhodou připlete k loupežnému přepadení jedné zbohatlické rodiny a bohužel se mu nepovede zmizet, tak jak by chtěl, se správně našňupne a rázem z něj máme Nicomunda rudého, kterého ve vašem komíně rozhodně nechcete. Herci výborní, akce různorodá a dosti krvavá, hlavní malá hrdinka roztomilá, její babička hotová dračice. Hudba dobrá a místy i docela povedené humorné scénky. Občas to sice vázlo, ale ne na dlouho. Záporáci mohli být trochu méně karikaturizováni, ale budiž, přece jen je to vánoční film (který ale dětem nepouštějte). Akce půda, jenž je čestným odkazem filmu Sám doma, byla vtipná. Jistý morální přesah by s také našel. Já se fakt bavila a tudíž dávám 75%. ()

Punkey

Nyní již víme, jak by vypadal Sám doma s eRkovým ratingem. Byla by to sakra brutální a zábavná jízda. Ale i bez těch odkazů na výše zmíněný snímek a Smrtonostnou past je to skvělá akční zábavná, brutální podívaná. Christmass magic. ()

molcan2

Do domu bohatej rodiny vtrhne skupina zločincov a ich jedinou nádejou je Santa Claus. Myslím si, že tento film môže málokoho prekvapiť, ja som bol príjemne prekvapený, akčný, násilný, nenápadne zábavný, mám pocit, že pre tých z nás, ktorí zbožňujú Smrtonosnú pascu a prijímajú ju ako vianočný film, to bude asi na vašej ulici. Nie som si istý, či si zaslúži kultový status, ale nepýtajte sa ma prečo, mám pocit, že v nasledujúcich rokoch si to môže vytvoriť niečo ako nasledovníka. Nápoveda je už v názve, Violent Night, a chlapče, tento film sa nedrží späť, čo sa týka násilia a spôsobu smrti, tento film je naozaj úderný, uvidíte všeličo, ľudí rozštvrtených, zastrelených, prebodnutých, naozaj sa nedrží späť. Ak by Santa skutočne zavítal na návštevu, viem si ho predstaviť takto rozčarovaného, podráždeného, so skutočne nízkou mienkou o ľuďoch, tu film podľa mňa boduje, výkon Davida Harboura, ktorý je skutočne veľmi dobrý. Príjemná hudba po celý čas, dobré špeciálne efekty, dostatok akcie, Violent Night bolo vianočné prekvapenie. 7/10. ()

Sydonai

Je to naprostá hloupost...ale ona je to naprosto zábavná hloupost. Během několika scén jsem se opravdu od srdce zasmál a přímá reference na Sám doma stála za to. Velice příjemný "no brainer". 70% ()

BOURQUE

Crossover niekoľkých častí známejších akčných a neakčných filmov, ktoré sa odohrávajú vo „Vianočnom“ prostredí. (Medzi inými a samozrejme z rôznych pohľadov by sa dali spomenúť snímky ako Die Hard, prípadne Home Alone (extrémna strana pascí).) David Harbour v roli netradičného Mikuláša je dobrý, jeho protivník je spíš len money-oriented parchant. Len mne sa zdá čudné, že zo začiatku Mikuláš bojuje ťažko, ale po získaní kladiva by ho ako vymenili? Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

panvasik

Tak tohle jsem přesně potřeboval... Tohle byla naprosto úžasná akční podívaná, kterou jsem potřeboval. Naštěstí jsem byl v kině skoro sám, což je dobře, protože by jsem dostal asi přes hubu, jak jsem se tam smál jak debil :DD Jak to tu už je skoro v každé druhé recenzi. (ne-li v každé) tak miluji to "spojení" se Smrtonosnou pastí a Sám doma. Samotná scéna z půdy, kde jsme se dočkali brutálních pastí a velkého množství krve, přesně jako v Sám doma, teda kromě té krve a sprostých slov, tak přesně to bylo naprosto fantastické a miloval jsem to. To, že se padouši až v některých momentech příliš podobali těm ze Smrtonosné pasti, je asi všem jasné. Akční scény dokážou pobavit samotné vraždění se mi zdálo velmi originální, když víme jak často je to v některých filmech na hovno. Jak jsem zmiňoval humor je fakt fantastický a nemám pocit, že to je trapné jak prase :) Takový jediný problém, který jsem během filmu měl, byl ten že ta rodina Lightstoneových, mě vůbec nezajímala a kromě malé Trudy by mi asi ani nebylo líto, kdyby je tam všechny pozabíjeli... Trochu mi to připomnělo rodinu v Knives Out. Když jeden ze členů v polovině filmů zemřel, tak jsem si v hlavě řekl: děkuji :) Jediné co už nepochopím, že film je zařazený do žánru horor, což prostě nepochopím. Co se týče režiséra jeho způsob jakým vypadají vraždy, jsem si už oblíbil u Jenička A Mařenky, takže jak jsem už psal já jsem s tím pohodě. A David Harbour mi už byl sympatický i v jiných filmech, takže tady jsem byl zase spokojený. Možná jsem výjimka, ale co se týče hlavního záporáka, tak ten mi přišel málo vykreslená a mě tak moc nebavil, ale není to nic, co by filmu mělo nějak vadit. 8/10 ()