Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Suomi

Dobré efekty bouraček,stupidní příběh a až neuvěřitelné je jak je hlavní hrdina nesmrtelný (přežije sem tam smrtelnou nehodu, každý výbuch atd),kromě efektů tento seriál za nic nestojí. ()

selekce

Prvních pár sérií ještě docela šlo, ale v poslední době mi přijde, že se filmaři uchýlili k americkému stylu - vyplnováním času scénami podbarvenými hudbou po vzoru amerických kriminálek. Navíc jednotlivé epizody jsou si podobné a docela i pochybuju o jistých akčních scénách :o). Na druhou stranu, na němce to ještě není nejhorší... ()

pe3czech

Podobné hodnocení jsem sesmolil již u několika jiných seriálů. Za dětských let příjemné a oblíbené, s odstupem času mýdlová nudná a stále se, jako kolovrátek, opakující opera. Kobra se hodí snad jen jako crash test nových typů aut. Ale když už jsem u toho, stejně moc auta nemusím. Ať je klidně roztřískají15% ()

oasismanik

Keď som mal 11, tento seriál som miloval. Keď som mal 17, tento seriál som nenávidel. Minule som si pozrel zas raz jednu časť, rozmýšľam...a hovorím si: veď ten seriál nie je až taký zlý. Odmyslieť si nereálnosť a clishe, pridať sympatických hercov a neskutočne množstvo rozbitých áut, a vzíjde z toho celkom príjemná oddychovka po škole, alebo robote.... ()

angel.CZ

Pitomci neprodlužovat to a vydělávat prachy tak je to nejlepší německý seriál.Mělo být natočeno 3 až 4 řady a bylo by to za 5 hvězdiček.Teďka se na to nedá koukat..... ()

Exix

Když se v jednom díle nerozbije aspoň 10 aut tak je to slabej díl.Sponzorem tohoto serialu byl určutě nějakej kovošrot. ()

Jerris008

3 * z úcty k mým dětským vzpomínkám :-) už ani nevím, kolik to má sérií, ale vím, že díky dalším přibývajícím se seriál ztrácí a ztrácí až jeho původní zajímavost a sláva upadne v zapomnění ()

me_george

Jako oddechovka, když se člověk ve 14:00 probudí a ještě napůl spí a moc mu to nemyslí, je to ideální. Ale nesmím se dívat na více než tak 2 díly měsíčně nebo 5 ročně, jinak by to za *** nebylo ()

yaqwsx

Neskutečně kolísavá kvalita. Což je škoda, protože bouračky stojí za to. Kdyby vyšlo bonusové DVD k tomuto seriálu, kde by byly pouze bouračky z tohoto seriálu a nic jiného, tak bych se nezlobil. Vlastně bych neváhal a utíkal bych si ho koupit. ()

Ajka1

Dvě hvězdy, ale jen z nostalgie při vzpomínce na první série a za výbornou 13., 14. a částečně i 15. řadu - zbytek děs běs! ()

KateW

Přiznávám,že je každý díl o tom samém a přiznám i to,že nesmrtelnost Simira je dost okatá. ALE každý z nás má radost,když vidí, jak lidi bourají a bourají. Nevidíte z dílu dvacet minut? Nevadí, děj pochopíte bez problémů a potíží. Kobra 11 se zařadila mezi seriálovou klasiku a i když nemá co do intelektu nabídnout, je s ním sranda, ať už smějete s ním nebo jemu. Přiznejme si, že vše je lepší než Ulice. ()

Stories

Většina dílů patří mezi průměr, někdy i težký podprůměr. Ale najdou se i některé, které dost zaujmou a donutí ke sledování, zváště pilotní díly posledních serií. Na kvalitě dost sráží, že od většiny dílů už hned od začátku předpokládáme, co se stane. ()

Mire

Dám dve hviezdy lebo keď som bol malý tak ma to bavilo pozerať, ale tento seriál bohužiaľ veľmi rýchle vyčerpal svoj potenciál tými istými stereotypnými situáciami, všetky diely sú natočené akoby cez šablónu a nesmrteľný Semir Gerkan a šéfka policajného oddelenia sú už trápni ostošesť....keď bol Semirov kolega André, tak vtedy to bolo super, všetci ďalší čo nasledovali už len znižovali úroveň bez tak dosť opakujúceho sa seriálu a mne sa jednoducho šialene opozeral. Ani netuším ktorá séria sa môže vyrábať momentálne, ale určite by som si to už nepozrel. Už bolo dosť týchto kriminálnych a detektívnych blbostí, to je žáner ktorý v súčasnosti už fakt neznášam. ()

Hermione02

Jeden z nejlepších německých seriálů, který už ale množstvím sérií postupně ztrácí dech. Zlaté éra tohoto seriálu byla tak do 8. série, potom se již scénky opakují, sami scénáristé neví, co již zařadit. ()