Od súmraku do úsvitu 2: Krvavé peniaze

• Česko Od soumraku do úsvitu 2 (viac)

Vůně peněz přitahuje lidi, chuť krve zas někoho jiného...  Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!! (oficiálny text distribútora)

SeanLSD

Snaživo natočená strašná zbytočnosť. Privádza ma k úvahe, prečo niektoré filmy jednoducho sú „kúl“ a iné nie. Pretože OD SÚMRAKU DO ÚSVITU II opať disponuje zaujímavým námetom, radom ozvláštňujúcich postupov a ani zďaleka nie márnymi ksichtami, ale... nudil som sa. Na začiatku netopiere prehryzú oceľové lano od výťahu a na konci trvá úplné zatmenie slnka polhodinu... ()

Radiq

Zatraceně, to vůbec nebylo špatný! Jasně, má to svoje mouchy dvojky, ale jinak to byla fakt docela sranda. Rozhodně jsem si u toho připadal líp, než když bych měl čumět celej večer na porno, ktery ani porno není, jak to dělali ti týpci v motelu. Je tady několik dobrejch hlášek, solidní hudba, často efektní záběry a i ti netopýři jsou docela vtipní, když to neberete moc vážně. Potěší, že hlavního hajzla hraje Maynard z Pulp Fiction, hlavního klaďase (i když poněkud zápornyho) zas Robert Patrick, chvíli si tam zahraje Danny Trejo (kterej byl v jedničce zabitej, takže to mi moc smysl nedávalo (a podle zmínky o bratrech Geckových se to fakt odehrává až po jedničce)) a taky třeba cameo Bruce Campbela hned na začátku dává tušit, že to nebude úplnej šit. Taky to produkovali Tarantino s Rodriguezem, takže za něco to stát muselo. Prostě do koše bych to zas tak nezahazoval... Ale slabost pro to mít asi nikdy nebudu. Upozorňuju všechny, aby se vyhnuli českému dabingu, kterej plno vět překládá naprosto jinak, vyhýbá se explicit slovům a celkově je to hrůza. ()

H.Gordon

No, odpad jsem tomu nedala z toho důvodu, že jsem věřila Robertu Patrickovi. Ne nějak moc, ale myslím, že po té herecké stránce docela vedl. Ona totiž ani ta myšlenka nebyla špatná, ale hrozným způsobem to odflákli. Na co se dalo v jedničce opravdu dívat, tak to byly masky s rozhodně černý humor. Navíc perfektní hudba. Ve dvojce nebyly dobré masky, prostor pro postavy, rychlé proměny v upíry a dominovalo tam příliš mnoho prázdných míst. ()

VanTom

5členná parta recidivistů se vydá do Mexika vyloupit banku, na cestě jeden z nich srazí divného netopýra, asi na 3 minuty nakoukne do baru Titty Twister a záhy jest pokousán upírem. Takže postupně vysává a mění ostatní kumpány, trezorový cíl ovšem zůstává. Režisér (a scénárista v jedné osobě) se divokou kamerou s ulítlými záběry skrz všelico snaží imitovat Rodrigueze, jeho úrovně však ani nedohlédne; kvůli nedostatku peněz na triky (když už, natolik uboze špatné, až srandovní) pak konfrontace s policií proběhne skrze fádní přestřelku… při zatmění slunce, které nastane během 5 sekund, čtvrt hodiny trvá naprostá tma, ve finále se zase bryskně rozjasní. No… ()

liuk

Když jsem čekal před televizí, až začne tento sequel, tak jsem čekal podle hodnocení něco opravdu hrozného, ale nakonec mě velmi překvapil, líbil se mi stejně jako díl první. Skvělý dialog o pornu, pár pěkných a originálních záběrů kamery, Danny Trejo, super camea na začátku, našlapané režie, která nenudí od začatku do konce. Vcelku výborná parodie upírských filmů, které se snaži strašně sofistikovaně a "seriózně" vyprávět upírskou mytologii, ale jsou spíše nechtěně k smíchu. Parodie, která se ale nesnaží být vtipná za každou nejtrapnější cenu. Holt stejně jako existují filmy, o kterých se musí říkat, že jsou super (Lost in Translation), tak tu máme i takové, které jsou za každou cenu jedny z nejhorších (vedle tohoto například Gigli). Nevěřím, že nikoho z vás odpadníků nerozesmála nezapometulná scéna s červeným křížem na ambulanci. Stejně jako misstake přidávám jednu hvězdičku, ať tady FTDT2 aspoň malinko vylepším reputaci. "Znal jsem jednoho mexikána, Carlose. Zjistil že jeho sestra točí porno v L.A. Takže si počkal, až jeho sestra bude na řadě a pak vlítnul na scénu s brokovnicí. Zastřelil režiséra. Zastřelil kameramana. A zastřelil chlápka, co mu šoustal sestru. A nakonec zastřelil chlápka.....co přinesl koblihy." ()

pfa

Komedy-horor "Od soumraku do úsvitu" mě osobně nikdy nijak nezaujal, a to aniž bych si od něho cokoliv sliboval. Takže ani toto pokračování. Nic moc. [3/1O] ()

Ironfood

Místy to působí jako trapný béčkový horor, místy jako celkem zábavná parodie na trapné béčkové horory. Původně jsem chtěl napsat, že je to akorát tak na jedno podívání, ale teď si najednou říkám, že bych se na to možná někdy mohl mrknout ještě jednou. ()

misstake

Chtěl jsem dát 3 hvězdičky, ale když jsem viděl jak bezdůvodně lidi tady film odepisují, tak jsem mu musel trochu přidat. Je to béčko určené pouze pro video, tak na něj nemohou být vznášeny áčkové nároky. Pokud k němu tedy přistupujete jako k béčku, tak musíte být nadmíru spokojení. Hlavní přece je, že to je zábava. ()

BlackTom

Zábavný úvod s neopakovateľným Bruceom Campbellom bol perfektný, no potom to šlo už dolu z kopca. Drsné postavy, drsné scény a drsné dialógy boli zo začiatku možno originálne, ale po čase ma už mimoriadne znechutili. Najhoršie však boli klišeovité zábery na bizónou lebku v púšti, cez ktorú striedavo cupká pavúk a prelieza had. Bŕŕ, takéto scénky patria do 80's, rovako ako smiešne netopiere. Ale aby som len nekritizoval, musím uznať, že Robert Patrick sa mi páčil, čo sa však nedá povedať o otrasnom militantnom kváziultradrsnom Raymondovi Cruzovi. Spočiatku som sa pobavil, potom som už len nechápavo krútil hlavou, ale nakoniec je to celkom slušné béčko. ()

Holina

Rovnat se s jedničkou Krvavé peníze určitě nedají, jako samostatný film postavený mimo sérii by ale jistě fungoval lépe. Zas tak špatné to nebylo ()

Eraserhead

Spiegelova režie stylem "pohled přes cokoliv" (kamera pod louží krve, atd) byla sem tam využitá už v Narušiteli a dalo se mluvit o nápaditosti. Tady to kapánek přehnal a film je v podstatě složen pouze z takovýhle záběrů. A z logiky věci by se mělo jednat o prequel, když se znovu objevil Danny Trejo, který se v Rodriguezově filmu tak úžasně rozletěl po kulečníkovém stole :-) ()