Seriál odhaľuje tajomstvo desivého mesta, ktoré uväzní každého, kto do neho vstúpi. Zúfalí obyvatelia sa snažia viesť aspoň zdanlivo normálny život, zatiaľ čo hľadajú cestu von. Musia však čeliť hrozbám okolitého lesa vrátane hrôzostrašných netvorov. Tí sa vynárajú po západe slnka. (HBO Max)

kamil.i

Príliš očividná vykrádačka LOST. Podobá sa ešte aj v maličkostiach ako hudobné motívy v tajomných scénach, objasňujúce flashbacky odohrávajúce sa paralelne s nadväznou súčasnosťou, dva rozdielne tábory obyvateľov, úderný názov pozostávajúci zo štyroch veľkých písmen a dokonca tu hrá ústrednú postavu jeden z hlavných predstaviteľov Nezvestných. FROM obsahuje hororový aspekt navyše. Ten na jednej strane udržiava dusnú atmosféru, na strane druhej podkopáva seriál, keď zbytočne otvára otázky o logickom konaní osadenstva. Zbytok tvoria časté a zdĺhavé dialógy postáv, ktoré filozofujú o podstate svojho bytia v danom extrémnom prostredí. U LOST to ešte fungovalo, lebo celý koncept bol v 2004 nový a atraktívny, v roku 2022 divák tieto nedostatky už neodpustí. Avšak nakoniec treba priznať, že tento nenápadný seriál je dostatočný atmosférický náklad, aby udržal diváka v pozore a zvedavosti. Minimálne do druhej série. ()

punk_zero

Mesto plné tajomstiev, bytosti bažiacich po zabíjaní okorenené hororovou a mystickou atmosférou. Kto vôbec má rád nočné mory? Oni v jednej žijú. Alebo sú to nočné mory viacerých občanov? Veľmi mi to pripomína seriál Lost. ()

SatyR.film

Všetko, čo už tu bolo. Mesto z ktorého sa nedá uniknúť, beznádej, nelogické chovanie postáv,  cieľovou skupinou budú zrejme tínedžeri. Hodnotenie pendluje medzi 1-3*, po silných momentoch sa opäť nič hodiny nedeje, aby na konci ostal otvorený záver. Počas druhej série som tomu chcel dať 1*, no nečakaný koniec priniesol trochu zmeny a dávam 2*, i keď 90% času bola nudná vata. Uvidíme, čo nás bude čakať v ďalšom kole... ()

dannyyy

1. série: První dva díly příjemně naladily, ale pak to šlo už jen od 10 k 5. V posledním díle, jak to tak bývá u těchto typů seriálu se dozvíme stejně úplný ho*no, jen aby mohli těžit na dalších a dalších natahovaných sériích. 2. série: V bledě modrém stejná chujovina, jako první série! Tohle je prvotřídní ukázka, jak natahovat a oblbovat diváka. Nejraději bych dal odpad, ale to bych nebyl úplně spravedlivý. ()

zahadum

Nedávno som s hrôzou dopozeral sračku menom : Chapelwaite , ktorú vysral bývalý feťák a ožrala Stephen King t.č. kurvič vlastného diela a volič Hitlerovej. From je niečo ako taká silná odozva seriálu : Pod kupolí, ktorý si podľa vlastnej knihy tiež domrdal ako scenárista King. From začína tajuplne, sledujeme osud rodiny ktorá ide autom a natrafia na spadnutý strom. Cesta ďalej nie je možná a krútia sa okolo jedného miesta stále v slučke. To miesto je malé mestečko v ktorom sú už nejakí ľudia. Čo sa tam stalo ? prečo nemôže nikto toto bizarné miesto opustiť ? čo sa deje po zotmení ? načo slúžia tajomné talizmany ? odkiaľ sa v meste berie elektrina ? prečo to som doviedlo takú pestrú vzorku ľudí z celého územia USA ? otázky, samé otázky ale na drvivú väčšinu sa odpovede nedočkáte. To je dobre, však tvorcovia určite majú v pláne už teraz kopec sezón. No a prečo nie ? rozbehlo sa to dobre a logicky posledná časť otvorila nové kolo otázok. Postavy sú priemerné a niektoré si zamilujete ( šerif ) a iné nie ( ???? ). Toto spoločenstvo smeruje k cieľu dostať sa nazad domov a bude zaujímavé sledovať ich ďalšie osudy. Som rád, že sa tvorcovia neuchýlili k lacným flashbackom z života " predtým ". Všetko sa to deje len na tomto záhadnom mieste. prípadne flashbacky tiež čo je dobre a vy tak spoznávate postavy len v inkriminovanom mieste. Za mňa konečne seriál ktorý viac zakrýva ako odhaľuje.  Komentovať pestré rasové a genderové zloženie nemá cenu. Dnešná doba je chápaná ako násilný nástup dekadencie stoj čo stoj..ehm pardon..diverzity som chcel napísať. 80 % ()

warrenur

Serial som po piatej epizode uz nedokazal pri zachovani akej-takej nalady a zdravia dalej sledovat. A to ani s rychloposuvom, hoci ma zaujimalo ako sa niektore linie uzavru. Hlupe a snaziace sa divakovu predstavivost "natahovat", ale nedat uchadzajuce vysvetlenie...to sa mu aj "dari". Meh... Neodporucam. ()

Rockerman

Naprosto neuspokojivá pointa dává tušit, že třetí řadě se nevyhneme. Fakt toho mám už dost, neustálé natahování seriálů jen kvůli prachům mě nebaví. Klady: výborný nápad, strašením se šetří, ale když už jdou monstra do akce, stojí to za to (samotná akce není vidět, jen výsledek, ale tohle mi nevadilo), občas dobrá atmosféra. Zápory: příšerné dialogy, pokládají nesmyslné otázky, všichni jsou ve stejných sračkách a oni se téměř neustále o něco přou, místo toho, aby spolupracovali, spousta "I´m fine"?, "I´m sorry" "You ok"? a "fakování" (k nevydržení). Aktivistům se to ale bude líbit, neboť podle současného trendu jsou tu naprosto dominantní ženy, které všechno ví a všechny chrání a až na vyjímky (Boyd) jsou chlapi zbabělci, zmrdi a slaboši. Za jedno zhlédnutí to stojí a pořád vás žene zvědavost, co za tou záhadou vlastně je, ale protože se to nedozvíte, tak to víckrát vidět nechci. ()

Hapretor

Chyby, nelogičnost a verdikt, že je to blbost, se dá vlastně říci pokaždé ... a u všeho ... já u tohohle budu štědrý - protože mě to prostě dostalo a oslovilo - sedlo mi prostředí, postavy, herecké výkony, atmosféra, hlavně ten nápad a provedení za "pár kaček" máte hororo-fantasy seriál, co mě fakt usadil do židle a několikrát jsem se "příjemně" lekl. Dobré twisty v ději - a odhalení a pointa decentně oddalováno ... u mě super - tvůrci mají talent, představivost a umí si hrát s divákem - to fakt žeru ! ()

Daiker

Promarněný potenciál co se týče monster seriálu ........ Seriál o monstrech, bez monster. Tedy jsou tam, ale vypadají jako lidé a jen cení zuby atd. Dějově je to dobře udělané a člověk se i tak nenudil. Škoda těch monster, kdyby to byli nějací mutanti bylo by to skvělé.... Bohužel jsem měl ze začátku problém i s hlavním hrdinou (nemohl jsem přenést to co udělal Libby a Anne Lucii), ale nějak mu ta role sedla..... Jinak mystery myšlenka města je dobrá a samozřejmě otázka střídá otázku a další série je nezbytná.... ()

stephano

Momentálně nejzajímavější seriál. Samozřejmě hlavni devizou je inspirace Lost a walking dead. Pro tajemno v pozadí není třeba vysoký rozpočet, přesto divakova představivost akceptuje nastoleny řád a strach z neznámého. Urcite pomáhá i notna brutalita krvavých útoků na uvězněné obyvatele města. Ma to svoje mouchy, ale nic lepšího momentalne není. ()

Solverino

Po první sezóně konstatuji, že se jedná o lehký nadprůměr.  Po druhé sérii - hodně natahované a úplně zbytečné. Docela slušné gore, koukat se na to dá, ale trpí to typickým problémem většiny seriálů - "nastavovaná kaše" a "většinou nuda". Lidé v ohrožení života se chovají jako kokoti a většinu času tráví tím, že si povídají o tom, jak se kdo cítí.... furt čekám, že dorazí autobus psychologů s práškama a na všechny se dostane a budou všichni "happy". Všechno funguje a nikdo neví jak, jídla je spousta, není jasné kdo je zásobuje, nikdo nic nevyrábí a všeho je dost. Zajimavé je, že v "Emerice" nefunguje satelitní navigace, když není signál operátora, to by se Evropě nestalo, už jsem si toho všiml ve vícero filmech.... jo jo tam je všechno jinak :) (poslední díl peckový konec! čumte!) ()

AlexUnited

Seriál je teda riadna namotávka. Prvé dve série som zhliadol takmer nonstop v jednom kuse, akoby ma nejaká záhadná sila nútila pustiť si ďalší a ďalší a ďalší diel (vynikajúce úvodné časti aj opakovane), keďže som bol veľmi zvedavý čo sa z toho celého vykľuje a kam bude vývoj smerovať. Treba sa samozrejme vopred zmieriť s tým, že začiatočné drtivé tempo a mysteriózna atmosféra nemôže vydržať neustále, a občas sa dej spomalí a občas sa možno zbytočne natiahne. Nevadí. Taktiež mi lezú na nervy niektoré postavy (ich eliminácia by potešila), ale na druhej strane zároveň tie moje najobľúbenejšie a najsympatickejšie doposiaľ (ku koncu 2.série) stále žijú (aj keď som sa obával, že to budú mať čoskoro spočítané). Záverečná scéna posledného dielu 2.série ma poriadne prekvapila a nevyhnutne sa tak vynárajú rôzne teórie pozadia celej zápletky. V každom prípade sa neviem dočkať tretej série. ()

Fungore

Má to podobné mysteriózní kouzlo jako kdysi seriál Lost (Ztraceni), ovšem bohužel tu nenajdeme tolik sympatických a dobrých herců a prostředí samozřejmě taky není tolik zajímavé jako opuštěný ostrov. Tenhle seriál má své zjevné vady, ale kdo má rád mystery věci s nádechem hororu, tak si přijde na své. Občas mě některé charaktery štvaly nesmyslným chováním, nebo horším herectvím, ale seriál mě přesto bavil a jsem zvědavý, jaké přijde rozuzlení (něco už tuším). Harold Perrineau je jasný tahoun seriálu a David Alpay je mu v patách, ale nedostává tolik prostoru, kolik by jeho postava zasloužila. Často se epizody soustředí na zbytečné věci, jako třeba jak se někdo cítí (mluví u toho pomalu a zdržuje chod děje) a na nezajímavé postavy.. seriál se tím zbytečně natahuje a nějaké posuny v ději dávkuje velmi pomalu. Buď se chytíte a přistoupíte na to, nebo se budete po pár dílech nudit. Pro mě se tam vždy objevilo něco zajímavého, díky čemu jsem chtěl vidět další díly a vědět, jak to bude pokračovat. ()

RafaKrakal

Inspirace seriálem Lost je více než zřetelná a obrovsky to seriálu svědčí. Přes pomalé tempo jsem si užil za 2 série takřka každý díl a mohu proto udělit vysoké hodnocení. ()

Mateyf.Iks

Menim hodnoceni po shlednuti 2 serii. Nekoukejte na to! Jenom vas to nasere. Herci se snazej, svetla hezky, production design fajn, dobry kostymy, gore. Ale krasna ukazka toho, kdyz nekdo pomeda scenar, je to v pici. Nebo se posralo neco s produkci, nevim. Ale proste tohle je uplne spatne. Druha serie stoji uplne totalne za picu a je to ukazka toho, jak neco nedelat. Jdete do pici! Sebrali jste mi 10 veceru! Curaci! ()