Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Veľká Británia Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

TheSpearCZ

Očekávání se naplnila a 20 let od prvního dílu dostáváme tenhle dokument, který není ani tak o nových informacích a poznatcích, jakožto především o celkové nostalgii, která je tady cítit ve velkém. Řemeslnicky tady není o čem, opravdu se na to kouká skvěle, odsýpá to a highlightem je pro mě emocionální vyvrcholení na konci, kde se udrží jen málokdo. Já patřím k těm, kdo na celé sérii vyrostli, takže se dokonale ztotožňuju s hlavní trojkou, protože 10 let je dlouhá doba a jsem rád, že jsem toho mohl být také součástí. Pro fanoušky HP jednoznačná povinnost. Čisté 4* ()

AndieSpark

Už z principu nemůžu dát míň než 5 hvězdiček. S Harry Potterem jsem vyrůstala a je to nedílná součást mého života.. Nikdy nezapomenu na to jak jsem s rodiči šla na první díl do kina a s herci jsme byli stejně staří.  Jediné co mě na tomto dokumentu mrzí a celkem i hodně štve je vyškrtnutí samotné tvůrkyně J. K. Rowling bez které by nic z tohoto nebylo.. ()

jerenymo

Nezačalo to špatně, člověk zavzpomínal na Harry-mánii. Pak, ale s postupujícím časem, se vše jen opakovalo, obzvlášť  Emma umí být "upřímná" jako správná neherečka, to mi lezlo krkem (ty její slzičky). Čekal jsem více příběhů a zvláštností z natáčení. Jen samé klady, ale to, že se pomalu nikdo z nich nedokázal pořádně uchytit mimo Potterovskou ságu asi není třeba zmiňovat :) A to, že Rowlingovou nepřizvali je zas jen obrazem americké homofóbnosti aneb svoboda projevu existuje jen se o ní nesmí mluvit. ()

warrenur

Kvoli tomuto kusku som opat vzhliadol vsetkych 8 filmov, aby som sa opat pocas sviatkov zabavil a prezil pribeh a hlavne svoje divacke pocity s nostalgiou. A musim priznat, ze som bol dojaty a neskutocne osloveny tym, co sa tvorcom podarilo tymto dokumentom vyjadrit. A nejde len o to, co clovek prezival (ci dospieval) spolu s ustrednym detskymi predstavitelmi, ktori spolu za 10 rokov vytvorili neuveritelne pevne puto. Netusil som, ze Helena Bonham Carter (Bellatrix) ma taky dokonaly huronsky pekelny smiech aj v reale. :) Absolutnym "klincom",co ma oprel do kresla bola uplne posledna minuta rozhovoru, uz zial nebohych, Dumbledora (Richard Harris) so Snape-om (Alan Rickman). "After all this time?"...."Always." Odporucam tento dokument kazdemu, ktoremu univerzum Harryho Pottera prirastlo k srdcu. 90% ()

stepankoby1

Ještě unylejší a nezáživnější než Friends Reunion, ale tam bylo alespoň vsunutých pár zajímavostí. Herci a tvůrci filmů se hodinu a půl plácají navzájem po zádech, povídají si, jak se jim to krásně natáčelo a jak nádherná sounáležitost panovala během natáčení, a nakonec se rozbrečí. Mám k sérii obrovský vztah, ale tady jsem se válel po židli. Příští reunion k výročí (předpokládám Pána prstenů) prosím bez laciné nostalgie, něco takového se dá udělat i originálně a vtipně. :) ()

Kopi1

Velmi hezké ohlédnutí zpět za celou ságou, hlavně intro bylo pěkně udělaný. Stejný případ jako u Přátel, kde herci vzpomínají na různé scény a na privilegium hrát s ostatními herci a jaké to bylo hlavně pro všechny děti vyrůstat v tomto odvětví. Zajímavé jsou hlavně i poznámky od všech režisérů. ()

P.J.2

Setkání po letech, které je jako jít po covidove době do hospody s kámošema. Těšíte se na ně a moc rádi je vidíte, společně se zasmějete, povyprávíte historky a odcházíte naladění do dobrou vlnu. ()

Gaia.M

Ano, nedozvěděla jsem se nic, co bych dávno nevěděla. Všechno, co v tomto dokumentu zaznělo, my fanoušci, už dávno víme. Ale víte co? Mně to je fuk. Bylo to skvělé. Bylo skvělé ty lidi vidět, jak sedí v křeslech a povídají si a objímají se. Bylo bezva se vrátit do dětství a ještě jednou to prožít. Zajímalo by mě, zda už to byla ta definitivní tečka, nebo zda ještě něco přijde. Uvidíme. Každopádně, jsem měkká. Brečela jsem už u cca desáté vteřiny a bulela jsem až do konce. ()

B.Wilde

Taková hezká nostalgická chvilka, pro fanoušky série povinnost. Bylo hezké vidět většinu herců po letech a také známá místa z filmů. Každopádně za mě teda bylo velké zklamání, že v dabingu jsou zcela jiní dabéři a vůbec nevyužili potenciál, aby měli dabing z filmu aspoň tak, jak by to bylo možné. A ten překlad se mi na pár místech zdál taky takový všelijaký. Takže určitě se na to mrkněte raději v originálním znění. ()

CaptainCzech

Bylo skvělé vidět opět hlavní trojici a několik dalších postav zpět, ale o něco starší. Svět HP mám rád, ale o zákulisní drby jsem se nikdy tolik nestaral a tak jsem se dozvěděl i dost novinek. Bohužel zpracování dokumentu se dalo pojmout mnohonásobně lépe, občas mi to přišlo až chaoticky sestříhaný. Každopádně za mě vítěz tohoto ''reunionu'' je sympaťák Rupert Grint, který si mě tu získal. 3* zaslouženě za nostalgii a nové vědomosti ze zákulisí. Za dalších 10 let to snad zpracují lépe. ()

SidneyP

Asi bych se hodně obešel bez těch trapných PR keců, co se říkaj v každých rozhovorech: "Bylo to tak neskutečné!", "Nejlepší herečka, se kterou jsem kdy pracoval.", "Nejbáječnější scéna, která kdy byla natočena.", a blahblahblah, já tyhle kecy už moc nemusím. Spíš než střípky ze zákulisí to bylo o pocitech, což ne nutně musí být špatně, ale místy jsem měl pocit, že se to až moc tlačí na sílu. ()

Pichloza

Emocionální jízda od začátku do konce. Pro někoho co nemá rád nebo vyloženě opovrhuje tímhle světem tohle bude nezajímavé, ale pro mě ne. Když štáb a herci začali popisovat co těch 10 let pro ně znamená, co všechno si na tom užili a jak je to ovlivnilo vzpomněl jsem si jak ty filmy a postavy ovlivnili mě a to jakým jsem dnes. Sága Harry Pottera pro mě bude vždy srdcovka mého dětství, která byla jedna z hlavních věcí co ovlivnila můj život a kdybych někdy měl příležitost potkat Daniela, Ruperta, Emmu a ostatní tak jim za to všechno poděkuju. ()