Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Hwaelos

Poctivý akční nářez rezignující na snahy o inovaci. Po Bournovi, Batmanovi a spol je to vlastně celkem osvěžující. Zdráhám se říct "nejlepší díl série", protože první dva kousky byly tak špatné, že si ani porovnávání nezaslouží. Osobně si představuju, že takhle by měl vypadat standardní Bond. Spousta hraček, kvalitiní akce a adrenalin až na půdu. To by bylo přesně ono. ()

MoiJe

Predvidatelne, nie velmi vtipne, na dnesnu dobu nevynikajuce ani akciou, ta holka ako sestricka pri ozivovani maximalne nedoveryhodna... mozno dobre ako priloha k popcornu a ja som urobila chybu, ze som si ziaden nekupila. ()

Terva

Agente Ethane před třemi dny byla agentka Farrisová zajata v akci. Sledovala tohoto muže se jménem Owen Davian. Podrobnosti jsou tajné....tato zpráva je unikátní dárek ke tvým zásnubám a za pět vteřin se sama zničí......5......4......3......2......1.......0... Ethan Hunt ( Tom Cruise ) se zamiloval a oženil. Tuto lásku může zničit jen smrt. Akce hned od začátku : Průchod Berlínskou továrnou nebo průlet helikoptér mezi větrnými elektrárnami nám pěkně zvedne hladinu adrenalinu. Ve Vatikánu je zase pěkné sledovat práci celého týmu, kdy začne lov na Daviana. Toalety ve Vatikáně jsou vetší než můj byt, no není to rouhání ? Vše precizně připravené, ozubená kolečka zapadají tam kam mají, všechno prostě funguje, tak jak si přejí....no hodně štěstí. Konečně se také dozvíme jak funguje výroba masek, uvidíme totiž stroj na jejich výrobu pěkně v akci. Jeden z převleků Ethana Hunta je postava se jménem Pavel Sobotka s kulichem na hlavě a klasickou českou otázkou : Je to tam pěkný ? V tomto filmu se dvakrát nepodařilo dovolat na mobilní číslo, ukázka toho jak jsou všechny ty elektronický věcičky na prd, když nefunguje operátor. A to platíme tak nehorázný částky za telefonování. Když prostě není signál, tak není signál. Ať špatný, nebo dobří všichni mají úžasné technologické přístroje, že člověk ani netuší, kdo je nebezpečnější. Já dělám pro IMF. Kecáš. Ve filmu si zahrál i Simon Pegg jako Beny a Philip Seymour Hoffman jako Owen Davian. ()

Ouwen

MI: III se mi hrozně těžko hodnotí. Prvotřídní akční scény, fantastickej tým, kulervoucí tempo, hodně lokací, docela přímočarej děj, úžasnej Tom Cruise a celkovej blueprint pro jádro série. Zní to jako pětihvězdičková jízda, která je však pohnojená podprůměrnou režií a nechutnou, televizní vizuální stránkou. Akce je sice top, ale je právě ponížená celkovou režií a málokdy dovolí Cruisovi vyniknout. Je to fakt škoda, neváhal bych s plným počtem kdyby to nepůsobilo tak televizně a sestříhaně. ()

JohnCZ

Po vesměs průměrných prvních dvou dílech je trojka o úroveň výše. Počínaje promyšleným, ale pochopitelným scénářem, konče výbornými hereckými výkony a bravurní technickou stránkou. V tomhle filmu funguje prakticky všechno. "Světelný hračička" Abrams dokázal mnohem více, než jsem čekal a Michael Giacchino opět potvrdil, že je mistr ve svém oboru. Pokud bude kvalita i nadále takto stoupat, těším se, co bude příště. ()

svik

Nejlepší díl zatím ze všech třech. Nadupaný akcí ktrá místy i připomínala realitu, drsné přestřelky, abrovské zvraty v děli, které jsem absolutně nečekal. Vadilo mi že celý film se motal jen okolo akce žádná postelová scéna, a málo prosluněných scenérií. Tyky se mi tochu příčí Tom. Neumí zahrát dojemné chvíle, lae dobře utíká- to se musí nechat. ()

corpsy

Samozrejme, zlepšenie oproti akože efektnej dvojke. J. J. do toho prináša určitú dávku realističnosti ( nemyslím tým akčné scény ) a uveriteľnosti. Dá sa povedať, že najviac pri zemi zo všetkých doterajších častí, z bohatou dávkou režisérskeho umu a technickou dokonalosťou. ()

PauloZ

Po druhém díle překvapení jako blázen! Tohle je úplně někde jinde. Abrams to narval od vrchu dolů skvělou adrenalinovou akcí, velmi dobrým příběhem, výbornýma maskama a několika zvratama. Adrenalinovka jak ďas. ()

ConanVJ

Skvělý akční špionážní film, ve kterém je Cruise hodně uvěřitelný. Příběh je pěkný a hlavní záporák opravdu slizký.Akce je zde hodně a je pěkně natočená. Za mě 90% ()

spaceboyCZ

Prvni dva dily se za sveho tretiho brasku nemusi vubec stydet. Dej je zajimavy, prokladany vtipnyma hlaskama, romantikou, ktera poodhalila Ethanovu citlivou tvar, akcni sceny jsou velkolepe a dobre propracovane, to vse doplnuje klasicka MI hudba...jen nevim, zda se na to podivam znovu, a pak treba jeste jednou...a nekolikrat...tak jako na prvni dil. Neco tomu proste chybi...jen nevim, co... ()

Kryton

Rozhodně pro mě nejlepší díl prozatím trilogie o Ethanu Huntovi. Jednička byl thriller , dvojka ačknárna ... ale chybělo vyloženě něco mezitím a pořádná dávka konspirace. Abrahams to zvládl , byt ke konci s akcema mírně šetřil. Je vidět , že Alias anebo Lost je špička. Máme tu flashbacky jako v Lost , postavy se nejdříve jeví hodné , pak zlé . Sice moc osobně nemám rád Cruise a moc filmu sním nemusím (vyjimka je ješte Válka Světů) tak tady zahrál agenta vyborně. Jen si prostě myslím , že serie takový Bourne je prostě lepší. Nějak mi to sakra připomnělo?! Jen proč tu je ta romantická linka? Ono sice by bylo těžké prijít na kloub velkému Huntovi , tak mu zajmem ženu , což nemusí být důvod na pár celkém "plytkých" scén. Nechci hanit , mě se trojka dost líbila a dala mi to co jsem čekal. Pořádnou dávku akce. Přepadení konvoje , pekingská velká loupež a konečná bitka. Pořádnou dávku špionských praktik. Vatikánská akce nebo třeba Berlínská mise. Nakonec i trochu té konspirace a koupání vlastních lidi ve vlastním oleji a krvi. To vše tu máme zručně natočené a drží vás to do konce u obrazovky/plátna. Jen prostě z toho šlo vycucat dle mého ještě více. Hlavně záverečné setkaní s výborným bossem Hoffmamen mě naplňovalo očekáváním. Ve vedlejší roli mě zaujal dále Laurence Fischbone (Morpheus) , který se ůlohy šefa tajné služby zhostil dobře a civilní role mu byla dobře uvěřitelná (krapet mi připomněl v poslední době viděný film Oko bere , kde hraje ostrahu) a pak krátká rolička Simona Pegga tohoto výborného komika/herce , kterého ctím díky parodiím Jednotka příliš rychlého nasazení nebo Soumrak mrtvých. Jen snad čtverku bude dělat opět Abrahams nebo aspoň produkovat , aby ta laťka nastavená tímto dílem zase nesklouzla někam do akčního filmu bez duše (MI:2) nebo do komorního thrilleru (MI:1). Docela bych bral , aby se série dále vyvíjela jako třeba Bourne , kterého žeru!. ()

schizmo

Třetí pokračování MI po ne příliž vydařené dvojce tak trochu chytlo druhej dech. Kilometrovej příběh, pokokot akčních scén s levem štěstí tři miliardy, zběsilá výprava po světě jak od Čedoku! Stárnoucí Cruise je velkej elegán, záběry s jeho nepřítomným pohledem doblba jsou prostě parádní. Třešničkou na dortu budiž explosivní zvukové zpracování, takže pokud vás sousedi do teď zdravili, tak už nebudou :D. ()

themic

Tak tohle je snad nejlepší snímek z celé trilogie, protože to co předvedl Tom Cruise a Philip Seymour Hoffman je opravdu víc než chvály hodné!.. Film je skvělý tím, že nenechá diváka ani na chvilku oddechnout, prostě to srší akčním příběhem po celé dvě hodiny! Tak jdeme zachraňovat svět..! ()

agentmiky

Komentář k 07/2016 - U třetího dílu jsem se konečně dočkal skvělého špionážního filmu. Nesmírně více akce než v jedničce, ale i daleko promyšlenější než druhý předchozí díl. Režisérského kormidla se ujal J.J.Abrams. Podotýkám, že změnu jsem pocítil už v prvních minutách. Již začátek mě ohromil a s přibývajícími minutami jsem si říkal, kdy se tempo zmírní. Ale ono ne. Ba naopak, tempo a akce postupně gradovaly. Dále chválím i příběh, který nebyl nijak moc předvídavý a hlavně si držel posloupnost a vyvaroval se nelogických chyb. Jedním z mnoha kladů jsou i herci, a to opět zejména Tom Cruise. Ale Philip Seymour Hoffman možná zahrál i lépe, dlouho jsem neviděl tak slizkého záporáka, který byl ještě k tomu inteligentní. Pro mě je trojka nejlepším dílem série. Za mě dávám 90% EDIT K 08/2023 - Nejlepší MI! A to s přehledem! Jak mi nejnovější díly přijdou už překombinované, tak třetí díl z pera Abramse v tomhle ohledu za mě nejvyrovnanější. Perfektně vybalancované high-tech serepetičky s brutálně údernou akcí (jako...to přepadení na mostě? WOW), v druhém sledu podpořené skoro až komornějším příběhem, kdy Ethan musí zachránit svou ženu. A Hoffman jedním slovem geniální. Lépe napsaného a ztvárněného záporáka jsem dlouho na poli akčních filmů neviděl. Za 9/10 si po tolika letech stále stojím :) ()

Korbitch

Dávám 3,prže je to tak rok a nemůžu si zaboha vybavit, o čem to jako bylo. No a to přece není dobře. Sou filmy, který uvíznou v hlavě na celý život /interstate 60/,ale tohle se vypařilo, jako ranní rosa ze zábradlí! Ale ůplně špatný to být nemohlo, nechce se mi při vzpomínce na to zvracet, takže 3. HOWGH! ()

Wysch

Matně si vybavuju M:I jedničku, ještě matnějš dvojku. Důležitý ale pro mě je, že jsem náhodně zastrčený [DVD] M:I3 doma objevil, zkouknul a vlastně si film užil. Jasně, je mi jasný, že M:I se ve svým třetím díle posunula kolečka směrem k uvěřitelnosti charakteru, jak to nastolil Bourne, stejně jako s autentičností samotnýho super special agenta, resp. jeho výkonů. Stejně tak je mi jasný, že tak důležitej vtipnej nádech tu hraje stejnou roli berličky, jako hlavní záporák, resp. po celou dobu se tak tvářící P.S.Hoffman. O to sympatičtější je výsledek, když to všechno funguje a plní tak roli akčního filmu pro jednadvacátý století. Tož, jsem zvědavej na tu čtverku. ()

Greg

“He made it... he made it! I knew he'd make it.“ Třetí „Mise“ a třetí režisér, který ji dostal na starost. Už samotné Abramsovo jméno vzbuzuje respekt a když dostal do ruky takový materiál jako Ethan Hunt, bylo pravděpodobné, že z toho vznikne kvalitní film. Ve srovnání s předchozími filmy narostlo opět množství akce, ale na rozdíl od druhého dílu byl příběh víc promyšlený a rozhodně lépe zpracovaný. Všechny akční scény navíc byly doplněny o někdy nečekané, někdy předvídatelné zvraty. Důležité ale je, že všechno děj filmu jenom obohatilo a ani jednou se mi nestalo, že bych se v ději ztratil. Nejvíc mě ale potěšili představitelé hlavních rolí – Tom Cruise hraje mnohem uvěřitelněji než v prvních dílech a Ving Rhames ani tentokrát nezklamal a jenom jediná postava mě pobavila víc než on – a to Benji v podání skvělého Simona Pegga (ten si ty vtipy propašuje do všech filmů). Jonathan Rhys Meyers a Maggie Q vkusně doplnili Huntův tým a Philip Seymour Hofmann zvládl záporáka taky na výbornou. Pro mě zatím nejlepší díl Mission: Impossible! ()

SaNcHeZ_cz

Musím uznat, že nejsem zrovna tím, co by se dalo nazvat fanoušek této série. Nicméně po sice zajímavém ale pro mě nepříliš sympatickém prvním díle a poněkud nafouklém druhém díle, přichází akční, testosteronem naplněný třetí díl pod režijní taktovkou J.J. Abramse. Nesnaží se hrát si na sofistikovanou podívanou, spíše dělá to co se přesně od ní čeká. Tedy akci za hranicí normálních rozměrů. Blockbuster jak má být navíc doplněný o zajímavé obsazení a jeden dva překvapivé twisty. Nemám důvod proč nehodnotit kladně, bavil jsem se více než u obou předešlých dílů dohromady. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)