Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Legas

Nečekaný záchvat inteligence (v rámci žánru samozřejmě), invence a akce. Třetí mise je jednoznačně nejlepší. Do "lehkého" žánru, jakým čistokrevně akční film s hi-tech příchutí bezesporu je, vlkádá velké city a emoce. O hlavního hrdinu máte strach, dokonce se dočkáte promyšleného příběhu plného zvratů a (téměř) nečekaných rozuzlení. Navíc to všechno není přeplácané, ani nikterak pitomé. Pointa je zajímavá tím, že si na mainstreamový film o tajných agentech nezvykle rýpne tam, kam bych to od tohoto druhu filmu rozhodně nečekal. M.i:III se nese spíše v bourenovském duchu a má místy docela blízko původnímu seriálu. O tom se myslím v souvislosti s M:i:III docela málo mluví. Především tedy akce ve Vatikánu udržuje velice blízký vztah se seriálem. Po zatraceně velké odbočce ve dvojce velice milé překvapení. ()

InJo

Pro mě jeden z vrcholů (unikátní) série. Adrenalinem nasáklá špionážní akce přesně podle mého gusta. Abrams ve svém celovečerním debutu válí na všech frontách a předkládá divákům ohromně zábavný film s nečekaně hutným a promyšleným dějem plným zvratů, strhujících akčních scén (honička vrtulníků, most), výborné hudby a s fantastickým hereckým obsazením (famózní P. S. Hoffman!). Brilantní žánrová záležitost, na které se chyby hledají opravdu těžko. 90 % ()

Sobis87

J.J. Abrams to ve svém celovečerním debutu ostříleným režisérům De Palmovi a hlavně Johnu Woo, který se zasloužil o nejhorší díl, pěkně nandal. Jeho „nemožná mise“ je bezpochyby nejlepším dílem série a vyčnívá ve všech možných aspektech (aspoň z hlediska žánru). Hlavní hrdina Ethan Hunt je v tomto díle polidštěn, chystá se založit rodinu a svoji práci pověsil na hřebík. Emoce ho však nutí se vrátit (záchrana jemu blízké agentky) a právě tyto psychologické procesy hrají nemalou roli i s vyvíjejícím se dějem (záchrana partnerky). Abrams svému hrdinovi dodal větší lidský rozměr, obdařil ho vztahem s nefalšovaným milostným vzplanutím a jako pěkný sadista následně tyto v osobním životě nově nabyté „prvky“ následně obrátil proti němu a udělal z nich jeho hlavní slabiny. Do těchto slabin ho s velkou vytrvalostí a zalíbením průběžně kope Owen Davian v podání skvělého Phillipa Seymoura Hoffmana, který se tak pro svou vypočítavost, chladné tyranizování a zálibu v psychickém teroru stal nejlepším záporákem v celé sérii. Zatraceně, tenhle chlápek by rozbrečel i Jamese Bonda! ____ Režijně je Mission Impossible III precizně zvládnutým filmem, Abrams se po „ladně“ natočených předešlých dílech nebojí použít steady-cam, klade velký důraz na kinetiku a celkově se i z hlediska audiovizuálního snaží o větší realismus. Akce v jeho podání je velmi dynamická, působivá spíše v celcích a výstavbě místo důrazu na jednotlivé eye-candy záběry a nabízí příjemný kompromis mezi realismem a popcornovou líbivostí. Stejně jako v pozdějším Star Treku se i v třetím Mission Impossible projevuje Abramsova záliba ve „světelné deformaci“ obrazu, ovšem oproti reaimaginaci sci-fi klasiky, kde bylo světelných zdrojů o poznání více, to není ještě v takové míře. ____ Vedle zmíněného Hoffmana a Toma Cruise, který v některých momentech možná až moc upustil uzdu svému egu, se film hemží samými známými tvářemi, přičemž zamínku rozhodně stojí tradičně skvělý Billy Crudup s Laurence Fishburnem a členové Huntova týmu v čele s Jonathanem Rhys Meyersem a krásnou Maggie Q. Škoda jen těch rádoby dojemných a rozněžnělých posledních cca dvou minut, které rozhodně nešetřily cukrkandlem, ale výsledný dojem mi nakonec nezkazily. Takhle by měl vypadat moderní akční film, který nabízí kompromis mezi inteligencí a čistou zábavou. ()

Anderton

Ja si neviem predstaviť, čo viac môžem dostať od akčného filmu. Exotická lokalita strieda exotickú lokalitu, vydarená špionážna akcia klasické akčné scény a pritom cítite, že sú postavy do deja emocionálne zainteresované a nehrá sa tak povediac o fazuľky. Takže alfou a omegou je samozrejme záporák, ktorý je v sérii jednoznačne najlepší a Tom, ktorý má tú schopnosť, že čím sa v realite chová ako väčší blbec, tým je vo filmoch sympatickejší. Vďaka záverečnej strešnej naháňačke sa prikláňam k plnému hodnoteniu. ()

AppleCore

Slušně provedenou akci, která je mimochodem jedna z mála věcí která v tomhle divadílku stojí za řeč, bohužel totálně ničí otřesná, ikdyž místy trefná, hudba. Cruise se sice snaží společně s Abramsem držet film v tempu, ale vůbec se to nedaří. Samotnej příběh je tradičně mimo, stejně jako ve všech dílech nemožných misí, ale v předchozích epizodách byla spousta režijních vychytávek ať už to byl typickej záběr Johna Wooa na letící holubici ohněm, nebo DePalmův smysl pro psychologii. Tady se marně hledaj klady když je film plnej záporů. Pro někoho to možná jako režijní celovečerní debut stačí, ale aby si to vysloužilo visačku nejlepšího dílu ze všech tak to vážně ne. 2 ()

Kothy

Zpravení chuti po 2. Spousta Hi-tech vychytávek. Třeba přístroj na změnu obličeje. Tentokrát musí Ethan Hunt zachránit svou ženu. Ale nemá to jednoduché, jdou po něm i vlastní lidi. ()

swamp

V den, kdy mám jít do kina na Ghost protocol, zjistím, že jsem neviděl M:i:III. No co, tak rychle dohnat. :) Co říci? Jiné, než jednička, lepší než dvojka. :) Není nouze o skoky do nikam, modulátory hlasu či obličejové masky. ;) Philip Seymour Hoffman je skvělý záporák, škoda, že je ho ve filmu tak málo - dokázal bych si ho představit jako dokonalého bondovského oponenta. Nemuselo tam být tolik patosu, jinak by to byla čistokrevná akce, po které jako divák toužím. ()

predators

Akce, akce, akce a asi ještě desetkrát akce:-)Na to, kolik je filmů podobného žánru, dokázali autoři vymyslet a natočit neokoukaný příběh plný akčních scén od začátku do konce. U některých jsem dokonce jen tupě zíral a držel pěsti Tomovi i celé jeho partičce. Tohle je nulová šance...nulová šance je, že se nebudete bavit:-)80% ()

nascendi

Hudobný motív z M:I poznám, film nie. Tak som si napriek neskorej nočnej hodine a nekonečným reklamám pozrel aj film. Som taký rád, že to všetko dobre skončilo. Celé dve hodiny som ani nedýchal, ako som sa bál o Toma Cruisa. Našťastie obišiel, ako to už býva, iba s niekoľkými škrabancami. Sú trilógie (Bourne), pri ktorých sa teším na každý ďalší diel. A potom je M:I 3, ktorej tvorcom z celého srdca ďakujem, že si už dokážem predstaviť, ako asi vyzerajú dve predchádzajúce časti. A majú za to odo mňa hviezdičku. ()

silentname

Po neslanom a nemastnom druhom filme sa Ethan Hunt vracia späť do akcie a opäť je to zaujímavé. "Mission Impossible III" je oveľa lepším filmom, než sme tu mali naposledy a rozhodne má vynikajúceho zloducha v podaní Philip Seymoura Hoffmana. To ako rozpráva je efektné, jeho činy sú efektné a rozhodne je padouch, ktorý sa s nikým nepára a drží svoje sľuby. No odhliadnuc od toho to nie je jediné, čo je na filme zaujímavé. Myslím si, že celkovo fakt, že Ethan sa opäť stane agentom na úteku je zaujímavé spracovanie a aj záverečné odhalenie patrí medzi výborné. Akcia vo filme je skvelá a tímová práca v tomto filme nadmieru funguje. V rámci špionážnych filmov je toto podľa mňa veľmi dobrý zážitok. Plus musím povedať, že aj Tom Cruise a Michelle Monaghan majú medzi sebou dobrú chémiu a veľmi dobre spolu fungujú. Sú pekným párom. Ako celok je tu veľa dobrých momentov. MInimálne celá časť na toaletách je vynikajúca, každá momentka s Philipom Seymourom Hoffmanom je skvelá a jeho smrť je absolútne excelentná. Jedna z najlepších smrtí zloduchov, čo som videl. Plus má film aj skvelú drámu, kde Ethan musí spolupracovať so svojim nepriateľom, alebo pre neho minimálne získať nebezpečné zariadenie "Rabbit´s Foot" , lebo život jeho ženy je v ohrození. A filmu to dáva vynikajúci nádych. Rozhodne si myslím, že stojí za to vidieť a odporúčam. Hodnotenie: A- ()

Slarque

Pravděpodobně nejlepší kousek z celé filmové trilogie. Skvěle natočené a dynamicky nastříhané akční scény, fungující romantická linka, oddychové momenty ani naokamžik nenudící, trocha toho humorného odlehčení (u nás asi nejvíc zabírá Pavel Sobotka), zajímavé vedlejší postavy a hlavně lahůdkový záporák. Být tam ještě nějaký zapamatováníhodný akční vrchol, šel bych na maximum. ()

Tomco

kedze som nevidel dva predchadzajuce diely neviem posudit, ako sa seria vyvijala..viem len, ze tato akcna vec ma dostala, ako kedysi bayova skala.. kto sa chce bavit bude sa bavit genialne..v akcnom zanri velmi podareny projekt. skoda poslednych minut..skoro som stiahol z hodnotenia jednu hviezdicku..odflaknut sa ten zaver dal veru aj lepsie. ()

Vitason

Tento komentář se po přečtení sám zničí. Poté, co se sérií provedl John Woo a když se nakonec trojky ujal seriálový J.J. Abrams, tak jsem Ethanu Huntovi příliš nevěřil. Navíc když se na začátku hádali o ,,zaječí packu" tak jsem posílal v duchu celý film k šípku. Ale ,,ztracený" Abrams dokázal skoro nemožné, když se vydal proti zaběhlým prvkům Mission imposible. Řádně totiž oslabil účast hi-tech, šílených vynálezů (ale tak přece jen něco nechal, bez toho už by to snad ani nebyl špionážní film). Ethan už také není na všechno sám. Konečně se hraje týmová hra a ač je akce šílená (skok z jednoho mrakodrapu na druhý) tak to všechno působí celkem realisticky. Hoffman vytvořil s velkou chutí charismatického záporáka (klidně mohl dostat více prostoru) a zbytek velice povedené herecké sestavy s Cruisem v čele také nezklamal. K tomu hraje povedená hudba a snímá to úžasná kamera, takže nevidím jediný důvod proč si neužít tento emočně vypjatý a se skvěle natočenou akcí nabitý (bitka na mostě nemá chybu) film se strhujícím příběhem. Zřejmě je to nejlepší díl série. ()

Bachy

Našlapáno akcí až po okraj. A to akcí velmi originální, protože Ethan je naprosto nezničitelný. První díl celé série to u mě bohužel nepřekonalo, ač se mu (narozdíl od dvojky) trojka blíží. Hloubka tomu furt chybí, ale ona by zde asi byla jenom na škodu a tak, ač akčňáky s vážnou tváří zase tolik nemusím, tentokrát jsem zahodil předsudky a nechal se unášet. Právě díky některým akčním vychytávkám (Vatikán je prvotřídní) a vizuální stránce tentokrát mhouřím oči, což většinou nedělám. Slabinou budiž některé dialogy. Popichování mezi agenty a rozhovory se zlým bosssem Hoffmanem jsou bez výhrad, ale ten konec je tak moc nasládlej. Na druhou stranu je to Mission Impossible a na tyhle šílenosti už jsem si mohl zvykat od prvního dílu. Takže verdikt - jelikož je 24.12. tak mhouřím oči a Cruisovi dávám k Vánocům 4 hvězdy..... ne, budu zlý! 3 hvězdy, chachá ()

Chrustyn

Nejlepší díl z celé trilogie, který napětím překonává první díl a dokonalou akcí překonává ten druhý. Skvělé akční scény, dobří herci a občas i nějaké ty zvraty. Přesně to co od akčního thrilleru chceme. ()

klerik

M:I III je skvelá. Hlavne preto, že ukazuje, ako sa dá natočiť špionážny film reznutý romantikou ale aj psychlógiou postáv (však, John Woo). Asi rovnako dobré ako jednotka... Filmík trochu "trpí" syndrómom ALIAS - krátke zábery, rýchle pohyby kamery. Napriek tomu má skvelé réžijné a scenáristické nápady. Lavína akcie, ktorá nedorovná posledného Bonda, ale rozhodne patrí k terajšiemu vrcholu akčného filmu.... ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)