Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Gilmour93

Konečně pokračovaní, z něhož se pár vteřin po zhlédnutí nevyvalí kouř. Úvodní poněkud sadistická lekce matematiky pro první třídy základních škol v podání Hoffmana vás navnadí na strhující jízdu na zaječí pacce oscilující místy mezi sci-fi a parodií a je nutno uznat, že filmový debutant Abrams zvládl akční scény s přehledem a ty emoční s nadhledem. Nicméně v celkovém kontextu se nabízejí dvě pomíjivé otázky. Kdy Tom konečně ve vypjatých scénách omezí ten Opthalmo-Septonex a zdali "finanční náklady vyčíslit impossible" akce IMF nejsou bezbřehým mrháním peněz amerických daňových poplatníků.. Závěrem jedna maličkatá výtka k jinak výbornému výkonu P. Seymoura H. v roli first class bastarda Owena Daviana. V okamžiku, kdy má hrát Hunta s obličejem Daviana, tak hraje Daviana a ne Ethana, co si navlékl masku Daviana. Nepředpokládám, že agent Hunt je tak dobrý herec, aby zvládal grimasy a gesta Daviana a jestli si myslíte, že jsem se do toho zamotal, tak máte pravdu.. ()

Psema

Jednoznačně nejlepší Mission Impossible. V Abramsově režii se hraje týmová hra, plná emocí Ethana Hunta. Po druhém dílu má film super záporáka, kterého si Hoffman naprosto užívá a jeho rozhovor, nebo spíš monolog po zajetí a odvozu v letadle, kdy Huntovi vyhrožuje, nedostanu z hlavy asi hodně dlouho. Akční scény získaly na realismu a jsou úchvatné. Ať je to scéna na mostě (jedna z nejlepších akcí roku) nebo průnik do Vatikánu, prostě paráda každým coulem. Abrams ukázal, že má i na pořádnou filmovou pecku. ()

Hal_Moore

Tohle je další případ neskutečně kvalitního režijního debutu. Abrams se vydal svou vlastní cestou a to se ukázalo býti nejlepším řešením. Akční scény jsou drsnější než v předchozích dílech a všeobecně film vypadá věrohodněji. Cruise když chce, tak dokáže něco uhrát, Monaghan je pěkná kost a Hoffman / Fishburne / Rhames se postarali o dostatek charismatu. Abrams přesně ví, kdy děj zlehčit Rhamesovou hláškou či jiným, divákovi příjemným způsobem. Nejvíce mě pobavila scéna, parodující LOST, a to jak dějem, tak hudbou. Roste nám další velký režisér anebo je to vše pouhá souhra náhod, která Abramsovi hraje do noty? To se uvidí u Star Treku XI. Zatím to vypadá na našlápnutou kariéru. ()

Lynn

Přesně 10 let po prvním díle se Tom "Ethan Hunt" Cruise vrací s dílem třetím. A nemožné se stalo možným - trojka je nejen lepší než předchozí dvojka, ona je ale hlavně lepší než jednička. A co víc, do tohohle sousta se zakousl neznámý začátečník J.J. Abrams a překonal režiséry tak zvučných jmen jako jsou Brian De Palma a mistr akčních nářezů John Woo. To už je hodně co říct. K tomu vedle tradičně dobrého Toma (je vidět, že bez Ethana a motorky se prostě neobejde) může divák slintat i nad nechutně skvělým záporákem Philipa S. Hoffmana a tak trochu záhadným Laurencem Fishburnem. No i ostatní role jsou vlastně dobře obsazené (J. Rhys-Meyers či M. Monaghan). Scénář sice trpí několika logickými děrami, ale v rámci žánru se ještě drží v normě, a hlavně nelogičnosti zas tolik neruší. Sečteno podtrženo: zábavný a napínavý filmeček, jehož lákavý obal není jen prázdná skořápka. ()

genetique

Greengrass vs. Abrams! Dve trilógie, ktoré sú symbolom špionážnych akčných filmov a ak mám pravdu povedať, keby túto sériu J.J. režíroval od začiatku, Bourne sa môže schovať. Ukážkové akcie, načasovanie, strih, kamera a hlavne porcia napätia, popri ktorej si réžo trúfol aj na milenecko-romanticko-dramatickú zápletku, ktorá sadla ako riť na šerbel. Bez pocitu nudy a s vychutnávajúcim pocitom výkonu Toma Cruisova a Michelle Molaghan musím dať plné! 100%. ()

sniper18

K sérii sa konečne dostáva J.J. Abrams, ktorý v spolupráci s Tomom Cruisom urobil zo série žánrovú špičku a už sa jej vlastne drží až doteraz. Nie, že by prvé dva diely boli zlé, ale predsa len kvôli odlišnému štýlu dostávame vlastne zakaždým úplne nový film, ktorý začína od nuly a až toto je konečne ten pravý Mission: Impossible, ktorý nastavil pravidlá a séria sa ich drží až doteraz. Zatiaľ čo jednotka sa mi zdala možno až moc obyčajná a dvojka zase zbytočne nasilu cool je trojka konečne seriózny akčný film, aj keď samozrejme stále so špiónskou tématikou, ktorý je až prekvapivo funkčný po všetkých stránkach. Tom Cruise tu už nie je ten mladý frajer, ktorý zostreľuje protivníkov so samopalom behom všelijakých kotrmelcov a je si vedomý svojej nezraniteľnosti, ale správny seriózny agent, ktorý sa snaží akcii skôr vyhýbať, aj keď sa musí vrátiť, chybuje, má strach a vie, že o život môže prísť ktokoľvek, nielen on, ale aj najbližší. A tak sa mu dá konečne skutočne fandiť a báť sa o neho. Príbeh je tentoraz výborný, síce stále ide o zastavenie záporáka, ktorý má veľké plány, ale o nich sa vlastne skoro nič nedozvieme a prednosť tu majú práve tie motívy, ktoré mám rád, ako pomsta, záchrana blízkych osôb alebo očistenie mena, ale stále aj to, čo je pre sériu typické, pričom všetko má ideálny priestor. A tak dej je poriadne dynamický prakticky iba s krátkymi oddychovými scénami. Tentoraz dostane najväčší priestor aj tímová spolupráca, samozrejme stredobodom je stále Tom Cruise, ale už sám na to všetko nestačí a má tu skvelý tím v zložení Ving Rhames, Jonathan Rhys Meyers, Maggie Q a Simon Pegg, ktorí majú svoje úlohy a miesta v tíme a tých sa aj držia. Toto pôsobí najprofesionálnejšie. Okrem nich poteší šéf IMF Laurence Fishburne, ktorý je tu ten správny nedôverčivý byrokrat, mimoriadne sympatická Michelle Monaghan a konečne výrazný záporák Philip Seymour Hoffman, ktorý si vie získať rešpekt. Po akčnej stránke to ešte možno nie je tak dychberúce, ako neskoršie diely, tu ešte absentuje taká tá prelomová scéna, pri ktorej ide Cruise nadoraz, ale už vidno, že si tento svoj neskorší trademark pomaly buduje. A hlavne už tu je taký hyperaktívny. V predchádzajúcich dieloch pôsobí ešte občas tak pasívne, ale tu je prakticky neustále v pohybe, má toho riadne nabehané, odskákané, ocitne sa v mnohých dopravných prostriedkoch, vystrieda viacero strelných zbraní a občas sa aj trochu pobije, takto má vyzerať akčný hrdina. Nájde sa tu niekoľko veľkých akčných fáz a viacero menších a všetko je výborné. Záchranná operácia v Berlíne, prepadnutie na moste, celé finále, ale aj všetko ostatné. Je to vynikajúco natočené, strihu je ideálne množstvo, takže Cruise má priestor sa predviesť, je tu nespočet nezabudnuteľných momentov, na ktoré sa vždy teším, efekty sú väčšinou výborné, len ten skok v Číne ešte zaostáva, ale ako som spomínal, tu sa ešte Cruise trochu hľadal, teraz by to už natočil omnoho poctivejšie. Ale aj také tie možno na prvý pohľad menej výrazné časti, ako Vatikán. Tu je všetka akcia výborná. A aj keď je John Woo môj najobľúbenejší akčný režisér, J.J. Abrams tu odviedol omnoho kvalitnejšiu prácu a to nielen v akcii, ale aj chémii medzi postavami. Teraz sa mi až ťažko verí, že som tento film po prvom pozretí pred tými pätnástimi rokmi strašne skritizoval, ale teraz naň nedám dopustiť, je to prvotriedny akčný film, ktorý som si už pozrel viackrát a ešte ma aj mnoho repríz čaká. 87% () (menej) (viac)

Hellboy

J. J. Abrams je fakt zjev. Včera jsem si znovu pustil Mission Impossible Briana De Palmy a nic proti jeho filmu, je velmi dobrej, ale oproti svému o deset let mladšímu pokračování působí M:I 1 jako tříkolka vedle formule. Tempo našláplé od první minuty, akce úderná, rychle sestříhaná, přesto přehledná, prosta zbytečných zpomalených záběrů, dialogy svižné a efekty podařené. Prostě prvotřídní akce. Nechápu, že mi tenhle film tři roky unikal. Výborná alternativa k Bondovi, Bourneovi a snad i Temnému rytíři. Zápletka mohla bejt důmyslnější, protože jejím rozuzlením může být divák lehce zklamán po tom všem co konci předcházelo, ale ani tak není vůbec špatná. Velmi napínavá a brilantně natočená akční pecka. 90% ()

3DD!3

Už dlouho jsem nenarazil na tak napínavý a nepředvídaltelný akční thriller (Pavla Sobotku jsem tam opravdu nečekal:). Ne že by se některé věci čekat nedali, ale Abrams od nich odvádí pozornost víc než dokonale a drží vás v neustálém napětí. Příjemné je taky zlidštění a chybování Ethana Hunta, který je sice pořád stejný frajer jako dřív, ale prostě má smůlu a ne všechno mu vychází (docházení nábojů v klíčových momentech mluví za vše). Dalším skvělým posunem je tým. Konečně vidíme v akci všechny členy a ne jen Hunta. Tentokrát se na ně spoléhá a plně s nimi spolupracuje, na což jsem si z předchozích částí dost odvykl. Hoffman je navíc fantastický záporák, naprosto nekopromisní a hlavně uvěřitelný. Cruise odvádí více méně svůj standart a zbytek party rovněž. Nejlepší díl z dosavadní série Mission: Impossible (a dost možná i poslední). ()

Arachneuss

Who are you? What's your name? Do you have a wife? A girlfriend? Because if you do, I'm gonna find her. I'm gonna hurt her. I'm gonna make her bleed, and cry, and call out your name. And then I'm gonna find you, and kill you right in front of her. ()

Le_Chuck

J.J.Abrams zobral to lepšie z De Palmu a Wooa a s prehľadom naservíroval podstivý letný blockbuster. Akčný film roka a začínam sa tešiť na štvorku. Ethan rulez! ()

berg.12

Pro špionážní filmy mívám slabůstku. Vůbec by mi nevadilo, že většinu už jsem někde viděl, a že mě opravdu vzala jen scéna na mostě. Režisér drží strunu napnutou od začátku až do konce, hi-tech vychytávek, replik a nápadů je ve filmu dost. Co jsem ale vůbec neskousl, je motiv Ethanovy manželky a jejich vztahu. Já nechci dalšího "Bournea", polidšťování, ne v něčem s názvem a tradicí "Mission Impossible". Jako (mikro)žánrový divák se cítím vydírán a zrazen zároveň. ()

Kaka

Jednoznačně největší a nejlepší akční pecka roku, která ohromí svou razancí, nepřetržitou adrenalinovou akcí i solidními hereckými výkony. Abrams staví realitu a fyzikální zákony mnohem výše, než tomu bylo u De Palmy, natožpak u Wooa. Hunt je potřetí naprosto jiný a tento image je zatraceně dobrý. Srovnávat s předešlým dílem je naprosto nesmyslné, neboť jsou to dva naprosto odlišné kousky. Technicky, esteticky, stylově i co se samotné akce týče. Ta je zde na akční blockbuster nezvykle dravá, se solidní dávkou realismu. Navíc některými kousky Abrams u diváka naprosto ruluje - rychlé, ale nesmírně chytré dějové zvraty, detailní studie různých serepetiček (tvoření obličejové masky) a vychytávek. To je jedna z věcí, která této sérii chyběla. Cruise je schopný herec a jeho fyzická kondice je neskutečná (viz téměř minutový nestříhnutý záběr na jeho sprint v krkolomných uličkách) a přesně tak má zvláštní agent vypadat. A když už se zdá, že by to mohlo přece jen skřípat a drhnout, přijde na řadu nějaká ta cool hláška a zdravý nadhled. Hoffman je tak arogantní a brutální záporák, až oči přecházejí. Jeden z vrcholů tohoto roku. ()

Spiker01

Pamatuju si, že když jsem viděl film poprvé, pořád jsem přemýšlel nad spojením Králičí packa a hrozně mě to vytrhávalo z děje. Dnes už vím, že je to jen narážka na Abramsův seriál, ale co ví, i dnes mě trojka velmi baví, i když je zas natočená úplně jiným stylem a je podobně jako dvojka netypická pro sérii. Hrozně rád bych zjistil, že jak by vypadala Mise v režii Joe Carnahana, ale to už je historie. ()

Radko

Ak je z troch dielov ten tretí zatiaľ najdynamickejší a v pravom zmysle sa blíži pojmu "vydarený akčniak" a predsa dosahuje max dve hviezdičky, tak čosi nefunguje. ()

Eddard

Třetí Nemožnost mě velice mile překvapila. O Cruisovi si myslím, že je výborný herec, ale bohužel až moc často končí v nedotaženinách, jakými byly první dva díly téhle špiónské akce. Teď aspoň konečně skončil v kvalitnějším kousku (i když samozřejmě stále nemusí nic moc hrát). Celé je to vkusnější, lépe zabalené než předchozí dva díly, navýsost dobře obsazené, místy i zahrané (přidávám se k proudu a tleskám Hoffmanovi - kdo by ho neměl rád?!), nový režisér všechno pěkně odvyprávěl a k tomu na jedničku zvládl i akční scény, nechybí ani brilantní nápad smrtelně nebezpečné "zbraně" zvané Králičí packa, kterou může být skoro cokoliv si dokážete představit (tj. v celém filmu se neodzvíte víc, než to, že to všichni hledají). Přesto - na můj vkus pořád moc umělé a megalomanské; velice dobrý film, ale pokud chcete mé doporučení na špičkový špionský thriller, sáhněte po sérii o Jasonu Bournovi. 70% ()

castor

Zatímco rok 2007 si zatím pomyslný vrchol akčního žánru v mých očích navlékl Bruce Willis a jeho Live Free or Die Hard, rok předešlý si top zřejmě trvale reservovala jiná dvojice pokračování – a to další dobrodružství agenta OO7 alias Daniela Craiga a jiného, ovšem stejně udatného, šviháka Ethana Hunta. Jeho nové dobrodružství spolklo několik verzí scénáře, vyměnilo několik režisérů, ale vrátilo nám jej v plné, LEPŠÍ formě. Přesto tvůrci postavili jeho osudy zejména na skutečných pocitech a úzkostech, je to chlapík, co kupodivu, jak fyzicky tak i psychicky trpí. Nejprve mu jeho zákeřný, a nutno podotknout rovnocenný, protivník odpraví sympatickou žačku, pak do vzájemné hry zatáhne Huntovu novou rodinu – snoubenku Julii. Dočkáme se klasických atributů z předchozích dílů (bizarní převleky i na vteřinu propočítaná akce), Cruiseova typického hereckého rejstříku (i když momentky jako rozhádaný italský řidič nebo unavený snoubenec na dně mu příjemně jdou) a i skutečně hloupě sešroubovaných podzápletek (asi jako malá hračička, co se nosní dírkou dostane přímo do mozku a tam nadělá pěknou paseku). Příběh není nikterak světoborný, ale jistou hravost v něm najdeme, režisér a nová hollywoodská krev J. J. Abrams zejména dokáže zkombinovat postavy z masa a kostí se spektakulární akcí. Potěší tak například nejen útok letecké síly na transport na mostě, ale i momenty jako je narychlo uskutečněná svatba. Pro patrioty je pak naservírována i scénka na letišti, kdy se Cruise vydává za jistého Pavla Sobotku a pokouší se o češtinu – a je mu docela slušně rozumět!! Herecky potěší nejen pořádný záporák aneb překupník s vojenskými technologiemi Philip Seymour Hoffman, ale i Ethanův tým (hou hou hou - Maggie Q, Ving Rhames nebo nevyužitý Jonathan Rhys Meyers) a nakonec i Cruise samotný, který si tvrdou prací vydřel svoje hvězdné výslunní na filmovém Olympu a v současnosti dokáže utáhnout takřka cokoliv!! 80%. ()

*CARNIFEX*

A skutočne! "3jka" rapídne lepšia ako druhé pokračovanie, ktoré musel divák doslova pretrpieť. Tento snímok, je oproti svojim dvom predchodcom, ako z inej planéty. Ja nie som milovníkom týchto Bond, ala 007 "non-sense" zážitkov, no musím uznať, že toto vôbec nebola špatná zábava na unudené dopoludnie. ()

Spooner

Na tenhle film jsem se těšil asi nejméně ze všech těch letošních hitovek , protože předchozí 2 díly mě zrovna dvakrát neoslovily. Trojka je ale úplně jiná a bezkonkurenčně nejlepší. J. J. Abrams zde předvádí tak trochu filmovou podobu svého seriálu Alias, s tím rozdílem, že tady je té akce ještě o dost víc. A že je to opravdu akční jízda od začátku do konce se přesvědčíte hned na začátku. Celý film plyne velice rychle a ani na chvilku vás nenechá v klidu. Zde na žádnou nudnou scénu nezavadíte, protože se zde pořád něco děje. Ještě, že si Cruise toho Abramsa prosadil. Herci jsou v tomto díle taky parádní. Cruise přesně splňuje očekávání a Hoffman perfektně ztvárnil prvního pořádného záporáka v sérii. Do toho všeho jim ještě stačí sekundovat Ving Rhames se svýma hustejma hláškama, který zde dostal mnohem více prostoru než v předchozích dílech (ještě že tak). Akorát ten Fishburne mi tam nějak neseděl. Mission Impossible 3 je velké překvapení tohoto roku a akční nářez, který už tu dlouho nebyl. Ten jenom počkat, jak na to v listopadu zareaguje Bond :-) ()

Wacoslav1

Cruise hledá zaječí packu. Abrams mixuje bombastickou akci. Seymour Hoffman je znamenitý záporák. Po katastrofální dvojce až nečekaný obrat a jednoznačně nejlepší díl série.85% ()

petero

Po M:I-2, kde John Woo spravil z Toma Cruisa smrteľne vážne sa tváriaceho frajera sa M:I-3 ubrala smerom k civilnejšej jednotke no v odľahčenejšom duchu. Opäť je dôležitá spolupráca celého týmu, sprisahanie číha hneď za rohom a našťastie aj zloduch ovplíva solídnym kúzlom. A to ako nám Abrams jednotlivými scénkami pomrkáva na predchádzajúce časti je od neho pekné. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)