Štúdio 666

(festivalový názov)
  • USA Studio 666 (viac)

Kvůli nahrávání dlouho očekávaného desátého alba se legendární Foo Fighters stěhují do tajemného sídla na okraji Los Angeles. Brzy se však ukáže, že v obrovském domě straší. Když frontmana Dava Grohla posednou krvežíznivé nadpřirozené síly, visí na vlásku nejen vydání nové desky, ale i životy ostatních členů kapely. (Cinemax)

maddy

Miestami fajn hlavne čo sa týka brutálnych vrážd a gore scén, ale inak nechápem čo viedlo Foo Fighters natočiť na staré kolená takúto brakovú hororovú blbosť. Pre hororových fanúšikov to nebude, pretože ako horor je Studio 666 len slabučkým odvarom lepších gore festov, mäsochisti už gore scény videli mnohokrát inde a v lepšom prevedení, ako komédia to je vyslovene trápne a nie vtipné, no a fanúšikov Foo Fighters to snáď musí až naštvať, pretože kapela sa tu iba zbytočne zhovaďuje, čoby Dave Grohl po päťdesiatke už fakt nemusel mať zapotřebí. Ale chápem, keď už nie sú peniažky z predaja albumov, tak nech kápne niečo ešte z Hollywoodu. Akurát fakt netuším pre koho malo byť toto v roku 2022 vlastne určené a je až hanba to pustiť (síce iba v US) do kín. CELKOVO: 3/10 ()

J*A*S*M

Braková kravinka pro fanoušky Foo Fighters, pokud k dané skupině nemáte vztah a k hororovému braku netíhnete, vyhněte se obloukem. ()

Malarkey

Brak jak vyšitý, ale technicky super. K tomu hodně vtipu, což jde celé kapele Foo Fighters. která ve filmu hraje, k plusu. Posednutý Dave Grohl s objevenou novou notou na mě působil stejně zábavně jako Ďábel v Trsátku osudu. Takže pokud přijmete, že je to docela krvák, budete se královsky bavit. ()

Marceloo

Hudobná skupina Foo Fighters plánuje začať práce na desiatom albume. Pre nahrávanie si vyberú odlahlú vilu, kde sa v minulosti odohrali brutálne vraždy. Čoskoro zistia, že je toto miesto prekliate a práca na novom albume sa stane nočnou morou. - Horor vytvorený zrejme pre fanúšikov tejto kapely, o ktorej som nikdy nepočul. Režisérom je BJ McDonnell, ktorý nabral skúsenosti u Hatchet III, a aj toto sa nesie v podobnom duchu ako horory, ktoré tvorí Adam Green, čiže je to mix humoru a vrážd plných poloamatérskeho gore, ktoré ale poteší viac, než podradné digitálne triky. Pre fanúšikov tejto skupiny alebo tohto hudobného štýlu zrejme v pohode, ale hororovým fanúšikom odporúčam skôr Deathgasm z roku 2015, ktorý je tomuto dosť podobný, ale v rámci brutality a zábavy je o level vyššie. EDIT: Tak Taylor Hawkins, ktorý sa mi tu celkom páčil, to už má za sebou. Velká škoda, ale kombinovať drogy a antidepresíva sa nevypláca. RIP. ()

*CARNIFEX*

Taká hororová hlúpotka bez hlbšej myšlienky pre nenáročného diváka. V podstate by sa dalo povedať, že jedine v čom sa líši od iných, absolútne totožných filmov s rovnakým zámerom, je fakt, že ide o “nejakú” kapelu v prekliatom dome, miesto “nejakej” rodinky, ktorá dúfa v nový životný reštart. Samotné triky sú obstojné, lepšie striedajú slabšie a naopak, pričom z môjho pohľadu sa snaha rozhodne uprieť nedá. “Studio 666” je proste nič extra prinášajúca jednohubka, ktorá občas pobaví, občas prekvapí pekným, hororovým momentom, len netreba mať predsudky len preto, že som fanúšik Kazíka či Bílej. Každopádne, scéna v posteli?? TOP :D a už len z tohto dôvodu nemôžem nižšie .. ()

pornogrind

Foo Fighters jsem nikdy neposlouchal, neposlouchám a poslouchat nebudu. Od filmu jsem si toho tudíž moc nesliboval. Očekával jsem, že to bude 3,14čovina a ona to taky 3,14čovina byla ale celkem zábavná. Prostě taková oddechovka u které může člověk vypnout mozek. ()

kingik

Ďábel vládne rokenrolu. Dave Grohl se ubytoval se svojí rockovou partou Foo Fighters v nechvalně proslulé prokleté vile v rámci nahrávání jejich nejočekávanějšího alba s pořadovým číslem deset. V devadesátých letech se do téhož nahrávacího studia uchýlila rocková kapela, jejíhož frontmana posedl pekelný démon, a kapela svoje album tak nikdy nedokončila. Hudební partu totiž zdevastoval jejich kapelník. A podobný devastační osud čeká i slavné Foo Fighters. A slavná kapela navíc zažívá zásadní tvůrčí krizi. Grohl zřejmě není prvním hudebníkem, a určitě ani posledním, který měl ambici vlézt do filmu, sepsat k němu námět a nějakým způsobem propagovat svoje vlastní hudební těleso. A i když má své herecké rezervy, jeho verva i osobnostní aura zafungovala a film si pilně plní svůj hororový odznak zdatnosti. Gore, ač se dostaví o něco později, je brutálně vyvedené, příběh sice nepůsobí nikterak mimořádně objevně, ovšem je podán svěžím způsobem. A k zajímavému diváckému zážitku také přispívá fakt, že ve fiktivním hororovém příběhu vidíme úřadovat žijící členy skutečně existující kapely, i když jeden z nich už nežije (bubeník Taylor Hawkins). Film trochu koketuje i s komedií, hlavně v první fázi jsou k vidění dramaturgicky nesourodé sekvence (Grohlovi se zjeví Lionel Richie, v démonických procesech má svoje tlapičky i mýval). Nevyrovnané pasáže se postupně začnou zacelovat, dostaví se brutální i originální vraždění (zabití činelem), Grohl začne být těžce maniakální, objeví se démoni, vnadná sousedka, pekelná kniha a jeden hororový atribut střídá druhý. K režijní realizaci se angažoval BJ McDonnell, co má brakové záležitosti v šourku. A jelikož má hlavně nemalé zkušenosti s tvorbou hudebních videoklipů, je vizuální stránka z řádu těch kvalitních. A nutno podotknout, že jedním ze dvou scenáristů je Jeff Buhler, specialista na hororový žánr. Grohl se svým hororovým výtvorem u mě v pohodě uspěl. 8/10 ()

Arsenal83

Prekvapivo slušné. Tie triky síce za veľa nestáli, ale celkovo spolu s výbornou hudbou film môžem hodnotiť ako príjemný zážitok. Samozrejme pocitovo, grcajúci Grohl to nebol vždy príjemný pohľad. Ale zas ani extra hororový. Normálne sa to dá označiť ako pohodový pokus o horor s poriadnymi gitarami. ()

Marze

Pokud budete ve spravne nalade, bude pro vas tato hororova komedie zabava. Zvlaste pro fanousky Foo Fighters. Film je zavisly na tom, jestli ma divak smysl pro humor. Samotny pribeh trpi nedostatkem kreativity. Je hlucny, obcas hloupy, nekdy desivy. Muzikanti jsou dobra kapels a hrozni herci. Soucasti filmove historie se nestanou i kdyz je videt, ze se pri nataceni bavili. Cele je to natoceno s viditelnou laskou k zanru, ale preklapi se to do parodie. ()

LaciLC

Nie sú to čisté 4 *, ale za Lis dur musím takto. Trochu mi to pripomínalo Apokalypsu v Hollywoode. Aj tak však mám pocit, že to mohla byť ešte oveľa väčšia sranda. ()

jojinecko

4,5*/5... Foo Fighters mam rad, na Nirvane som vyrastal, Grohla ako osobnost priam zerem, multitalentovany typek...a zerem tiez stareho Jacksona. Ja som sa bavil kralovsky, niektore (aj nenapadne) sceny ultra genialne (napr. "Pearl Jam' s high-five":))). Skoda poslednych trochu slabsich par minut, ale toto je hororova prdel so skvelou hudbou, kde si par sympatakov spravilo radost...tym spravnym vtipno-humorno-uchylno-krvavym sposobom. Nadhlad, ludia...;) ()

ARI50

Začátek tak dobře krvavě navnadil, a pak přijde kytara debil a těžká nuda, i po stránce příběhu to šlo ve strašidelném krvavém domě do kopru. ()

Morholt

Některé gore scény měly něco do sebe, to zase jo a bylo celkem zábavné sledovat Grohlův herecký projev, který nebyl vůbec špatný. I ta osmdesátková patina tomu slušela, ale pokud nepočítám scénu s Lionelem Richiem, nebylo tu nic, co by mě rozesmálo a dialogy, na kterých film částečně stál, byly naprosto příšerné. Nicméně pokud by něco podobného natočili třeba Agnostic Front, byl bych to schopen i opětkovat, ale k Foo Fighters halt nemám žádný vztah. I proto 30%. ()

corpsy

Rockoví páprdovia, si za zvukov gitár a gore, robia prču sami zo seba. Veď čo, právo na to majú a odreagovať sa od všetkých tých lapálií okolo hudobného priemyslu a trochu zaskotačiť v horore, ktorý je síce blud, ale zábavný. ()

Astaroth12

Tento film som dlhšie odkladal a pozrel som ho len na základe toho, že idem po hororových stopách Jenny Ortegy, ktorá sa tu ukázala len na začiatku a chvíľu na konci. Je to hlavne o kapele Foo Fighters, ktorú som v minulosti trocha registroval, ale vzťah som si k nim nevytvoril. Je to taká celkom v pohode jednoduchá jedno hubka, kde skvelý Dave Grohle postupne prechádza na sólovú dráhu a tak tu je ukážkovo vidieť ako sa dá skončiť s kapelou bez hádok a hnevu. Je to do cela krvavé a aj keď sa nejedna o žiadnu ukážkovú gore jazdu, tak aspoň sa dá na to celkom dobre pozerať. Vtipné to nie je až tak, ako si tvorcovia mysleli, že to je, ale aj tu sa da nájsť niekoľko humorných momentov. Žiadny zázrak to nebol, ale aj od prúseru to malo veľmi ďaleko. ()

bublajsa

objektivní **, plus jedna * fanouškovská Ano, je to brak a kravina, ale vtipná a roztomilá a já jsem se bavila. Jiná otázka je, jestli bych se bavila stejně, i kdybych nebyla fanoušek FF... ale naštěstí jsem. Tahle blbůstka mi ze všeho nejvíc svou atmosférou a gore efektama připomíná staré dobré béčkoidní (rádoby) horory z osmdesátek a to mě bavilo, stejně tak jako Dave Grohl a zbytek kapely (RIP Taylor Hawkins). Já jsem spoko! ()

Tony.cs

Trochu zamrzí ten nevyužitý potenciál. Takhle z toho zbylo jen něco pro opravdové fanoušky. Ale je hezký vidět, jak si kluci umí užít srandu. A samozřejmě trochu zabolí, když víte, že Taylor odešel měsíc po vydání. R.I.P. ()

campix

Je to brak. To bylo jasné už od prvních zmínek o filmu a také od prvních trailerů. Potěšujícím faktem může být, že to koukatelné opravdu je a spíše se jedná průměrnou žánrovku, kterou si Foo Fighters natočili tak nějak pro zábavu než vážně mířený filmařský pokus. Je vidět, že si to opravdu uživají a i když jsou to neherci, tak minimálně Dave s Taylorem nejsou úplná polena. To se na druhou stranu nedá říci o Patovi (to bylo šílený, co předváděl). Nicméně opravdu jsem to čekal daleko horší, takže u mě jakožto velkého fanouška FF vládne spokojenost. ()