Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

Aleee89

Ano, až tomu nemůžu věřit, ale teprve dneska jsem se podívala na svoji první bondovku. Bude to asi tím, že tohle téma mě nikdy moc nezajímalo a takové filmy jsem prostě netoužila vidět. Pak ale přišel humbuk okolo Casino Royale a já se rozhodla kouknout i na toto. Takže - dá se to shrnout docela jednoduše. Tenhle film je dělaný pro kasovní úspěch a tržby, ne pro Oscary a kvalitu. Film plný moderních věciček, krásných žen a sexy Bonda, napínavých honiček, hezkých exteriérů, efektů a nevím čeho ještě. Jenže bohužel, mně tohle opravdu nestačí. Ač Pierce Brosnan je hezký chlap, Judi Dench sympatická, já u filmů potřebuju především přemýšlet, potřebuju, abych si z toho prostě sedla na zadek. To se mi u téhle bondovky fakt nepodařilo. Jsem sice stále zvědavá na 21. bondovku, ale tohle mi trochu vzalo chuť. ()

Eldrick

Hrozně přeplácaná bondovka, Halle Berry se snaží bejt za každou cenu sexy, ale hrozně přehrává. Brosnanovy sebeparodický vtipy jsou už na hraně trapnosti. Druhá bondgirl nic moc. Odkazy na názvy předchozích bondovek při slovních přestřelkách padaly moc rychle po sobě, takže to nemělo ten správný efekt. Triky jsou taky směšný, nechápu, jak tohle mohlo Tamahorimu jen tak projít. K tomu připočtětě nejhorší úvodní píseň od Madonny + plus její trapný cameo, slabí záporáci. Všechno to zachraňuje Pierce Brosnan, který si jako jediný zachovává chladnou hlavu a celou tuhle matlaninu jakžtakž drží pohromadě. Tady je přesně vidět, jak moc to už chtělo nějakou změnu. ()

DonPedro

Přiměřeně nabušená, nadstandardně vtipná, trikově hrozná bondovka, která je tak nacpaná odkazy, že jsem chvílemi váhal, jestli ten nepovedený bluescreen není náhodou taky citace. Přiznávám bez mučení, že mi jednotlivé kousky s Brosnanem poněkud splývají, ale tenhle je alespoň dobře zarámovaný – surfařskou scénu na začátku a dárek pro Moneypenny v závěru beru všemi deseti. ()

Fanucci

Naprosto ulítlá a stupidní zápletka (což se u Bonda dá překousnout) a 50 letý Bond (to se nedá překousnout). Brosnana můžu a v Golden Eye byl super, ale roky nezastavíš...Tento díl neměl do odpadu daleko. ()

Kopik

Oproti předchozím dílům vcelku nudná záležitost, chvílema se objevil klasický bondovský humor, nicméně to nemění nic na faktu, že ani Pierce Brosnan (v předchozích dílech výborný) či ničící satelit tento díl nezachránil. Na Bondovku jsem očekával více akce. ()

Vessper

Ať se snažím sebevíc nemůžu si pomoc. Mě prostě strašně vadí, když vidím jak si Brosnan z jakéhosi vozidla urve kus plechu a na něm následně surfuje, i přestože je to James Bond. A tenhle film je plný takovýchto věcí. Navíc příběh je opravdu slaboduchý a snadno předvídatelný. Ne, tohle pro mě prostě není ten pravý Bond. 30% ()

GILLWANDER

Takže toto bola Brosnanová posledná bondovka. Určite dobre pokračovanie filmovej sérii o tajnom agentovi no bohužiaľ najslabšia s Brosnanových. Akcia bola už opozeraná s predošlých častí, dosť aj narážali na staré diely, záporné postavy nie sú charakterovo vymakané a chýba im iskra. Zarazili ma scény, ktoré boli ešte nejakým spomaleným efektom akože "vylepšené"a boli viac než nereálne. A ešte k tomu tá nie veľmi vydarená počítačová grafika, ktorá bola na tú dobu slabá. Tak či onak, pozerateľné to bolo a Pierce odišiel so vstýčenou hlavou do zaslúženého bondovského dôchodku. 60% ()

d-fens

aspoň že tam je sweetBerry, ale inak naozaj prostoduché - ale tak mi zatial pripadali všetky Bondovky, ktoré som videl (ale videl som ich naozaj veľmi málo). Pre mňa je celá táto niekoľko tuctová séria " " špionážnych " " filmov tiahnuca sa viacerými desaťročiami jedným z najpreceňovanejších počinov kinematografie. ()

SonG

Bondovky mám rád,ale z těch všech se mi nejméně líbíla právě tato....Halle Berry se mi prostě do role bondgirl moc nezamlouvá a Pierce už není ten bond co býval..... ()

Katarine

Další z bondovek, která ale bohužel nezaujme tak, jako jiné. Na mě surfování na několikametrových vlnách mezi ledovými krami bylo už opravdu moc. Pierce Brosnan, ač už postarší muž, neztrácí své obrovské charisma a záporáka Gustave Gravese více než skvěle zahrál Toby Stephens. Pozadu nezůstávají ani hlavní ženské postavy Halle Berry a Rosamund Pike. Ústřední melodie od Madonny - Die Another Day se hodí skvěle k celkové atmosféře filmu. No, celkem to jsou slušné 3*. ()

Jigy

Tohodle Bonda mám rád a osobně si myslim, že se na něj snesla až příliš přísná kritika. Je to také poslení pravý Bond (prozatim), kde si šarmantní agend dosytosti užívá krásných žen high- tech hraček a divokých akcí v různém stylu. Prostě zábavná podívaná, která má styl. Skutečně nechápu proč hodnocením patří k nejhorším. To se ještě asi nevědělo, co bude následovat. ()

BoredSeal

Podivný Bond. Brosnan tradičně nezáživný. Provařený Madsen. John Cleese trapnej. Titulní song od Madonny má do elegance bondovských songů snad nejdál ze všech hitů, navíc Madonna vypadá divně a Bond se s ní nevyspí, což bych v případě Madonniny kariéry považoval za urážku. Zato se vyspí se Smolařkou (argh!) Halle Berry po naprosto idiotském rozhovoru o ptácích a ta ho pak nakrmí avokádem. M je tradičně nevrlá na Bonda, pak ho bere na milost, protože udělá bordel na Kubě, skočí na špek falešné agentce... Divím se, že po všech těch přehmatech a omylech trvajících už od minulého dílu ještě nepřišla o zaměstnání. Zápletka se Severní Koreou a Ikarem je šťavnatá, ale nějak se nedaří křesat oheň. Ledový palác a honičky jsou řádně megalomanské, ale jsou asi tak vzrušující jako videohra, konec znáte předem a musíte se k němu nějak prokousat. ()

mahler

Time to face destiny. - Time to Face Gravity. Komentář může obsahovat pár spoilerů: Velice debilní hlášky vsunul do tohoto filmu český překlad, v originálním znění naštěstí nejsou. Lee Tamahori to místy s akcí dost přehnal, ty GGI efekty bondovce prostě nesluší - nicméně dobrý akční nášup a Brosnanovo důstojné rozloučení s rolí. James Bond: Brosnan narozdíl od Rogera Moora dokázal skončit včas a se ctí. Akce: U mne jasně vede šermířský souboj s Gravesem, výborná choreografie, hudba a spád. Závěrečná bitva na palubě obrovského antonova vypadá jako z Moonrakeru (tedy ze sci-fi). Bondgirl: Miranda Frost je taková nijaká (chtělo by se napsat studená jak psí čumák ale to nevím), černošky nemusím - Halle Berry je další ženská která se z agenta 007 snaží udělat jakéhosi svého spoluhráče. Padouch: Plukovník Moon alias Gustav Graves je padouch sice cool, zdatný, pošahaný ale žalostně nereálný. Kromě poskoka Zaa (s trapně diamatovou tváří a výměnou DNA) se k němu v závěru připojuje i Miranda. Oba mu ale moc nepomůžou. Hudba: Song od Madonny je nic moc, hudba Davida Arnolda jakoby se jen snažila okopírovat motivy ze starších kousků, James Bond will return: Casino Royale ()

ilemas

Jedna z těch lepších bondovek s vynikajícím Brosnanem, jehož jsem měl jako Bonda nejraději a s krásnou Halle berry. Jen mi na těch bondovkách vadí komické trapné prvky, ale už jich není tolik jako v starších. ()

lekr

Klasická Bondovka která je dle mě snad jedna z nejlepších co vznikla po Zlatém oku!! Dobré efekty, překvapivé a strhující akční scény, originální zápletka a skvěle napsaný příběh!! Prostě skvělý!!! ()

Martin741

"Je cas podridit se osudu. Ne, Gravesi - je cas podridit se gravitaci". Tato bondovka uz nie je az taka perfektna ako predchadzajuce diely .... Zmenil sa reziser, na rezisersku stolicku si sadol Lee Tamahori, co povazujem oproti kvalitnemu Spottiswoodovi za minus. Dalsie minus filmu je az prilisna bombasticnost a vyblyskanost s az sci-fi hrackami pana Q. Akcne sceny uz nie su az take perfektne, dost ma iritovala hlavne ta jedna cisto digitalna. Pribudlo aj nelogicnosti, ktore boli v uplynulych filmoch stlacene na minimum. Zaporak Gusto Graves /sympatak Toby Stephens / to ustal, Halle Berry ako bondgyrl je krasna, Rosamund Pike je nielen fajna, ale roly psychopatov jej idu velmi dobre, no filmu uz akokeby dochadzal dych a nevedel, cim divaka este ohurit. Vsimol som si aj Echevarriu /Amores perros/. Brosnan je vsak moj oblubenec. 74 % ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)