javlapippi

Jedna mladá talentovaná a naivná sa rozhodne preraziť v drsnom svete socialistického šoubiznisu. K tomu jej dopomáha jeden o niečo menej talentovaný a o hodne menej naivný kurevník/žiarlivec. A zatiaľ čo pred objektívmi to hrajú na zamilovaný párik, v súkromí je to podstatne menej ružové. Naivná sa postupne zbavuje naivity a uvedomuje si vlastnú cenu. Menej talentovanému jeho nedostatky pozvoľna dôjdu po pár prepleskoch (najlepší je ten od ostrieľaného producenta/skladateľa), a chystá sa na zázračný duševný prerod, ktorý mu ale prekazí tragický skon. To, že sa životopisné filmy líšia od reality je bežné, takže neprekvapia nezodpovedajúci počet príbuzenstva, časové posuny o rok hore-dolu a celé vynechané životné etapy (Rytířov Balet a Janečkove Kroky by kľudne postačili na jednu ďalšiu kapitolu). Dobová atmosféra sa podarila iba v niektorých interiéroch (doma u Bartošovcov, zábery z dedinskej svatby v detstve, kulturák v Jihlave, prvé televízne vystúpenie), pretvoriť pražské exteriéry na osemdesiate roky by asi bolo príliš nákladné a diskotékové zábery v záverečnej časti sú plné komparzistov, ktorí sa o dobovosť tuším už ani nepokúšajú. Inak je celý seriál v takom polozahmlenom opare rôznych odtieňov, Sepéši recitujúci Ivete verše namodro mi evokoval Štěpána z druhého pokračovania básnikov, čo neviem, či bol zámer. Zaujímavé su vsuvky s mladým vojakom, ktorý si cez Ivetu kompenzuje nedostatky vo vlastnom citovom živote a zdá sa, že jej vzhľad a tvorba mali aj nemalý afrodiziakálny účinok. Malo to svoje momenty, Iveta, Petr, tatík Bartoš aj Štaidl zahraní skvele a napriek spomenutým nedostatkom si prípadnú ďalšiu sériu nenechám ujsť. ()

Tosim

Pořád si říkám, že by jediným kladem Ivety nemělo být to, že v podstatě bulvární televize natočila o (víceméně) bulvární zpěvačce nebulvární seriál. Jenomže - co dál? Vizuál je vymazlený a promyšlený, herci výborní, Michal Samir strávil v rešerších pět let, ale na výsledku je to znát jen napůl - je dobře, že poznáváme Bartošovou nejen jako popovou panenku, hrozba od mužů jejího života je taky dostatečně naznačená, ale to je tak bohužel vše. Je dobře, že se tvůrci rozhodli ve vyprávění pokračovat, aspoň se člověk může opatrně těšit. ()

NinadeL

Ve třech epizodách jsme zatím měli možnost sledovat vzestup popové zpěvačky Ivety Bartošové v letech 1983-1988 od regionálních pokusů po celostátní úspěch dua Bartošová - Sepéši. Znalci se mohou jen usmívat nad zjednodušením pohádkového příběhu, ale pokud tvůrci sami ve spolupráci s rodinou chtěli "jen" zachytit esenci mladé dívky, která se stala za výjimečných okolností ženou, mohou výsledný tvar akceptovat. Nemá smysl pátrat po detailech, po tom, jak šly jednotlivé události přesně za sebou, ani lamentovat nad tím, že se vše odehrává v prázdných ulicích, v několika málo interiérech a místy je to spíš parodie hodná České sody, než cokoli jiného. Tým šel po pocitech, kostýmní návrhářka vycházela z povrchní rešerše, ale hlavně sama ze sebe a tak to celé šlo hlavně naproti pamětníkům, kteří v té době sami zažívali cosi podobného. Ať už šlo o přechod do Prahy z malého města nebo vesnice nebo více prožívali první lásky na diskotékách. ()

castor

Překážek moc překonat nemusela. Alespoň tehdy. Na zkouškách takhle nikdy nezazpívala, udiveně reaguje (mimochodem skvělá) sbormistryně Jana Boušková. Jihlava má být katapultem pro chlapce a děvčata od Aše až po Košice. Skončila vysoko, ale na nepostupovém místě, přesto za ni domů do Beskyd přijíždí (mimochodem skvělý) producent Igor Chmela s dalším účastníkem talentované soutěže Petrem Sepešim, kteří jí mají pomoct (a hlavně sobě) do vyšších pater československé pop music. I když otec (mimochodem skvělý) Miroslav Hanuš nesouhlasí, pohádka může brzy pokračovat, zatímco pasivní, neustále zasněná či vyplašená Iveta se ani nemusí moc snažit či někomu vzdorovat. Zatímco Sepéši (ač Ivetě hlasově nestačí) míří vysoko, ona místy „jen“ vyžaduje důkazy lásky od lidí, kterým je ukradená. Scénář dělá vše za ni, ona prostě jen ve vhodný okamžik potká třeba Ladislava Štaidla. Herecky mi duo Fialová a Vodochodský sedělo. Praze chybí šedivost, životu v komunistické diktatuře se vyhýbáme. Výsledek si nechce nikoho rozhádat, což ovšem vede k jakési beztvarosti. Třetí epizoda za mě nejsilnější. ()

Chrustyn

Vizuálně povedené ale jinak ničím zajímavé zpracování jedné z částí života jedné z našich nejznámějších zpěvaček. Bohužel v tomto případě zbyl z životopisného filmu pouze banální příběh o toxickém vztahu. ()

hansel97

U seriálové Ivety je fajn, že není senzacechtivá a má respekt k titulní postavě, která je dobře zahraná. Zbytečně ale ignoruje komunistickou realitu kolem sebe a je naivní stejně jako hlavní postava. ()

otík

První série přibližuje absolutní počátky Ivetiny kariéry, ukazuje její osobnost a samozřejmě komplikovaný vztah s Petrem Sepešim. Není to úplně zlé, ale zfilmování ani zkratkovitost mi nesedí. Fialová i zbytek ansámblu OK, nemám s nimi problém. Zpěv ujde. ()

fabecc1222

Popravdě jsem vůbec nečekal, že by mě prvni řada příběhu o Bartošové dokázala takhle strhnout, ale tvůrci dokázali s předem určeným materiálem tak dobře pracovat, a tak dobře vystihnout jednotlivé reálné charaktery, že celá řada prostě nemá skoro žádné hluché místo. Krom toho tu vidíme hned několik hereckých objevů a překvapení, kdy krom klasicky přesných Chmely či Hanuše vidíme asi největší letošní herecký objev, Annu Fialovou, které zdatně sekunduje Vojtěch Vodochodský. Příběh ústředního dua Bartošová - Sepeši ukazuje pohled na absolutně odlišné charaktery, a odlišný přístup k showbyznysu a obecně životu. Bartošové charakter však bohužel pro ni samotnou předznamenává to, že si s ní bude po zbytek jejího života každý dělat do chce. P.S.: Vsuvka s vojákem v každém díle je absolutně zbytečná, nic neříkající, a vůbec nechápu, proč jí tvůrci do série zařadili. ()

vyfuk

To Voyo je jasně jinde. Ta tvorba je v něčem nějak v plenkách. V něčem docela v pohodě, v něčem totálně patetická až hloupá. Jenže mapování takovéhoto příběhu je děláno tak, aby člověk věděl o co vůbec šlo, tak oukej. Je jasné, že filmařsky je kvalita dost ambivalentní, ale jako kdo ví? Časem Voyo snad bude konkurence. Teď má zajímavá témata, ale tím to končí. ()

Olík

Nevím, zda budou následovat další díly, protože jestli tohle měl být konec, tak to je jako zaplést se s Pomejem, Macurou, Martuccim a Rychtářem dohromady. Každopádně svou recenzi píši po zhlédnutí třetí epizody (Snad nám to vyjde). Pohádka o tom jak princezna Diana československého potažmo českého popu o iluze a nevinnost přišla, která víc něž samotnou Bartošovou, znázorňuje obraz toho druhého červenajícího se jelimánka. Oceňuji především zdařilou retro vizuální stránku, stylizaci do postav (především Brzobohatý a Vodochodský), nebo absenci některých elementů, které by dost možná rušili vyprávění. Ale tady asi s pozitivy končíme. Jinak jde o filmařsky ne úplně dotaženou telenovelu s několika totálními fuck upy, nepřesnostmi, zbytečným balastem okolo a viditelnou absencí větší invence některých profesí. Promo lákalo na něco, co nakonec jenom nesměle nakouklo. ()

JosefTomas

Zatím převládá opatrné nadšení, které se ale často snaží odběhnout k lehkému zklamání. Chvála naštěstí převládá, což je důvod, proč jsem se přes původní 50% hranici přehoupnul. V prvé řadě za to může skvělý casting, naprosto netypický vizuál (který režisér Samir buduje pro jeden důležitý moment) a velmi vydařená hudba Ondry Brzobohatého. Na druhé straně masky moc dobré nejsou, minimální rozpočet se sice snaží kreativně skrýt ve snovém retro kabátu, využívající nadměrnou hloubku ostrosti s nízkou clonou, ale že jde o jeden velký finanční kompromis se zakrýt nepodařilo. Hned bych také vystřihnul zbytečnou vojenskou vsuvku, která tam prostě k ničemu důležitému není a rozhodně bych se v tomto případě přiklonil k původnímu audiu písní, neboť Vodochovský zpívat moc neumí (i když se určitě snaží). Za největší problém však považuji neúplnost celého životopisného spektra, které Ivety život ukrýval. Takhle jde o velmi uspěchaný a zkratkovitý pohled, jenž by možná vystačil na jeden film, ale v rámci seriálu (či série) se mohl soustředit dál a mnohem víc do hloubky. PS: A docela si s tímto castingem přeji nějaký spin-off, třeba zrovna o Štaidlovi. ()

niska98

Z první série jsem lehce rozčarovaná.  Vzhledem k tomu, že když jsem byla děcko, tak jsem poměrně dost žrala bulvární pořady typu TopStar magazín etc (vyrostla jsem z toho, díky bohu) tak jsem shlédla veškeré dokumenty o Ivetě Bartošové. Události, které vidíme jsem tedy znala a ocenila jsem přesnost (samozřejmě nic nevíme přesně na 100 %). Stejně tak byla fajn postprodukce. Všimla jsem si (ale to nechci zapojovat do hodnocení) určité opatrnosti co se ztvárnění hlavní postavy týče. Třeba v druhé sérii uvidíme Ivetu už více otrkanou a tím pádem lidštější.  Co mě potrápilo: dialogy. Ty mě potrápily velmi. ()

fafejt001

CELKOVĚ  za   tuto  první  řadu   musím  dát   * * * *  .  Dobře  natočeno  a  krásná  muzika  z  mého  mládí . Škoda   ,  že  v  těch  dílech   to  bylo  ,  tak  nějak  velice  omezeno  dějově . Určitě  toho  Iveta   zažila   daleko  více  ,  ovšem  to  by  tahle  série  musela  mít   nejméně  osm  dílů .  ALE   I  TAK   DÍKY   ZA  TO . PROSTĚ   TOHLE   SE   HOOODNĚ   POVEDLO   .  Tedy   alesponˇ   za  mne . ()

Kozlowski8

Nepovedené přiblížení začátku pěvecké kariéry Ivety Bartošové. Scénáristicky nepřesvědčivé, povrchní a nezáživné, postava Ivety (ta, o které to celé má být) v profilaci nedostatečně vytříbená a odbytá (na rozdíl od postavy Petra Sepéšiho), některé postavy a dějové linie zcela nadbytečné (voják a jeho holka). Herecky se mi líbila Anna Fialová, která byla velmi přesvědčivá, což nemůžu říci o Vojtěchu Vodochodským, s jehož hereckým projevem i zpěvem jsem měl problém. Typově však oba v pohodě. Celkově slabé dílo. 35 %. ()

hannahmontan

Za mě velmi pěkně zpracované, herci perfektní, dokonce jsem chvílemi pocit, jak kdybych koukala opravdu na "pravý" příběh bez herců, velmi mě to zaujalo a těším se moc na pokračovaní. Ivetu jsem měla ráda, a tento seriál je čest její památce. ()

Annaroz

Zatímco Vojtěch Vodochodský byl dost uvěřitelný, tak Anna Fialová se mi vůbec nelíbila. Když by neměla na hlavě ty hrůzné paruky, tak I.B. nepřipomíná ani vzdáleně. Navíc mi přišlo, že až moc přehrávala roli vyplašené chudinky. Jinak docela ucházející minisérie. ()

lucij68ee14

První sérii hodnotím pozitivně, ale čekala jsem asi víc. Strašně mě zajímalo, jak si Anička Fialová poradí se ztvárněním mladičké, naivní Ivety, která vstoupí do velkého světa a jak bude prezentován její rodinný život. A povedlo se. Je to nenásilné a s absencí bulvárního pojetí. Musím taky poznamenat to, že mě občas postava Petra Sepéšiho neskutečně štvala. Vojtěch Vodochodský si za to zaslouží medaili. Zajímalo by mě, jestli byl Petr opravdu tak extrémní šílenec, dříč i ve skutečnosti. Celkově se mi to ale líbilo. Na konci i slzička ukápla. Moc se těším na další sérii. Jsem zvědavá, jak pojmou tvůrci dobu, kdy byla Iveta na vrcholu slávy. Tu už si totiž pamatujeme skoro všichni. ()

motyka52

Nechápu dvě věci - proč se to jmenuje Iveta a ne Petr? Co měla doprdele znamenat ta linka s vojákem a Pagáčovou? Bartošová zřejmě byla zajímavá osobnost s filmovým osudem, ale tahle série to teda prodat neumí. Hybatelem děje je jednoznačně Sepeši. Jinak je to bez problémů koukatelné, nečekal jsem vznášení palčivých politických otázek nebo stoprocentní věrnost historickým reáliím (ale ten dramatický skok do roku 1988, kdy už měla Bartošová slavíka a dávno bylo venku "Málo mě znáš", které ji tady Štaidl slavnostně přehrává do telefonu, ten mi připadá úplně zbytečný), ovšem bude-li druhá série, pak prosím více hlavní hrdinky. Aby si to pro sebe neukradl Štaidl, nebo nedejbože Pomeje, Rychtář a Macura. ()

JB001

První sérii jsem zkoukl s manželkou krátce po životopisném snímku o Whitney Houston. To byla mnohem lepší zpěvačka, ale byla taky hodně naivní a doplatila na to. Nicméně retro telenovela o Ivetě mne bavila víc než I wanna dance with somebody ()