Píše se 20. leden 1942. Je mrazivý den, sněží a nikdo netuší, co se zanedlouho odehraje v domě u jezera Wannsee nedaleko Berlína. Major SS Adolf Eichmann osobně dohlíží na to, aby pohoštění i nápoje připravované pro skupinu očekávaných nacistických pohlavárů byly bez jediné chybičky. V limuzínách s osobními šoféry se postupně sjíždějí nejvýše postavení muži Třetí říše někteří v uniformách SS, jiní v oblecích vládních úředníků, další ve zcela nenápadném civilu. Posledním z patnácti pozvaných je Reinhard Heydrich obávaný šéf hitlerovské policie a říšský protektor. Už ve chvíli, kdy vkročí do vstupní haly, vzbuzuje mezi ostatními hosty zároveň obavy i respekt nejen proto, že má nejvyšší hodnost, ale zejména proto, že sám maršál Göring rozhodl, aby Heydrich svolal tuto tajnou schůzku a vyřešil na ní veškeré podrobnosti konečného řešení židovské otázky. V následujících devadesáti minutách právě tito muži rozhodnou o osudu milionů lidí v celé Evropě. A když konspirační setkání skončí, konečné řešení začíná. (oficiálny text distribútora)

Cadoras

Kenneth Branagh je v roli Heydricha úžasně odporný. I když je to "jen" konverzační drama, tak z jeho tématu běhá stále mráz po zádech. ()

Figuska

Tak trochu přímý přenos z hrůzné konference, kde se v podstatě schválilo již předem rozhodnuté. Vynikající konverzační drama, z kterého mrazí i zůstává rozum stát. Zejména pro ty, které zajímá historie 2. sv. války. ()

rytir1

Jediná místnost postačí k tomu aby se natočil pětihvězdičkový film. Neskutečné. To nezvládne snad nikdo jiný mimo Clinta Eastwoda a jeho verandy. Skvělé válečné drama, které nepotřebuje ani střílečky, granáty, tanky aby vás z něj mrazilo po zádech. Super výkon hlavně trojice Branagh, Tucci, Firth. ()

Tomas_PO

Pozreté jedným dychom. Úžasné, (aj keď to určite nie je vhodné slovo), ako vie zaujať príbeh odohrávajúci sa v jednej miestnosti. Rovnako je neuveriteľné, ako pár ľudí, či skôr jeden človek, vie zmeniť históriu. Desivé. Netuším, nakoľko to celé koreluje s historickými faktami, ktoré film prinúti človeka ihneď preštudovať, o to viac sa však ukazuje signifikantnosť atentátu na Heidricha. Vynárajú sa otázky, čo by sa stalo, ak by k atentátu došlo skôr a či zbytok Európy tieto veci o Heidrichovi vedel. Na druhej strane však Lidice a súslednosť ďalších vecí. To všetko je dotvárané impozatnnou scenériou, interiérmi a nazi kultom vo všeobecnosti. 5/5 ()

HellsAngel

Táto snímka by sa mala zaradiť do učebných osnov študentov stredných škôl. Mrazivo reálne vyobrazená chladnokrvnosť a racionalita s ktorou Nemci k riešeniu židovskej otázky pristupovali. Výborné herecké výkony jednotlivých predstaviteľov pridávajú snímke na autenticite a celkovej atmosfére. Samozrejme film od diváka očakáva nejaké to povedomie o fungovaní Tretej ríše, či znalosť známych osobností z jej politického a vojenského aparátu (to je ale pri takýchto filmoch samozrejmosť, čiže to rozhodne neberiem ako nedostatok). Skvelé a nadčasové dielo, ktoré podáva výpoveď svojej doby. ()

Eeve

Tento vskutku mrazivý príbeh nám toho prinesie veľmi veľa - od "prízemnejších" vecí (prvá filmová rola Toma Hiddlestona), až po, pre niekoho prekvapivé, pre niekoho neprekvapivé, zistenie, že to nakoniec nebolo všetko len čiernobiele, ako si to mnohí predstavujeme. V nádhernom dome sa stretli páni, ktorí rozhodli o osude toľkých miliónov, ale človek mal často pocit, že rozhodujú o tom, či poorať pole a aké hnojivá sa použijú...ľudské zmýšľanie tohto typu sa nám zdá tak vzdialené, a predsa...aj oni boli ľudia, čo ich priviedlo do stavu, aký sme mali tú česť vidieť (a vôbec nepochybujem o tom, že to mohlo vyzerať práve takto). Presvedčenie? Až do týchto podrobností sa to nedozvieme, vidíme len výsledok kdoviečoho, a sme svedkami pritom skvelých hereckých výkonov. Branagh sa zhostil Heydricha bravúrne (ten človek (myslím Heydrich) by snáď dokázal presvedčiť kohokoľvek o čomkoľvek, taký manipulátor sa len tak nevidí), Tucci ako skvelá organizačná jednotka bez akýchkoľvek emócií, keď prednáša čísla o splyňovaní a pokusoch. Dokonca tu vidíme aj akýsi pokus o boj niektorých jednotlivcov proti tomuto návrhu (aj keď bohužiaľ, poväčšine nie preto, že by im chceli zachrániť život, ale preto, lebo to nebude "podľa zákona" a "podľa prísľubu"), ten je ale dosť skoro zarazený, často už v zárodku, a tak nakoniec všetci mlčia. Či už z ľahostajnosti, donútenia, strachu, bezcitnosti alebo prakticizmu. Všetko je už dané. A celou touto konferenciou nás nesprevádzal absolútne žiaden hudobný podmaz - čo som si všimla až na konci, keď Eichmann pustil Schuberta, ktorý dal príšerne krásnu bodku za tým všetkým, čo sme videli a počuli. Bola som rada, ja ako laik v tomto smere, že na konci sme sa dozvedeli konečné osudy všetkých "hrdinov". Aspoň sme si mohli povedať, a tu to máte, tak vám treba, ale...je to vôbec nutné? Veď my nie sme ako oni...aspoň môžeme dúfať. ()

Hicks

Skvělé. Je neuvěřitelné jak tohle komorní filmové drama dokonale znázornilo zrůdnost holocaustu. Výborné výkony Branagha a Tucciho. Tucciho Eichmann je nelidská úřednická bestie a Heydrich v podání Branagha pak charismatický hajzl toužící po absolutní moci. ()

jiziczek

Tak tohle bylo ještě drsnější než sem si to představoval. Herecké výkony byly snad až moc přesvědčivé. Tenhle "večírek" jak tuto konferenci nazvali, měl strašně dusivou atmosféru. A ten ultračernej humor (...půjde to tak rychle, že by se i Charles Darwin divil...). Jedna z posledních vět to vystihla: Zažijeme vůbec ještě ňáké svítání? ()

RoyBatty444

Dobre skomponované a napriek veľkému množstvu dialógu stále pútavé. Prisudzujem to dobrým výkonom väčšiny protagonistov, ale aj svižnému vyloženiu celého stretnutia za účelom odsúhlasenia konečného riešenia. Malú výhradu by som len predsa mal, ale to je len subjektívny názor, Kenneth Branagh mohol podať Heidricha viac direktívnejšieho a ostrejšieho. S jakou ľahkosťou mohli fašisti rozhodnúť o osude miliónoch ľudí (nie vojakov) si človek ani nevie predstaviť. Nenávisť voči druhej rase nebola v žiadnom období ľudských dejín brutálnejšia. Sledovanie filmu v pôvodnom znení s titulkami bolo náročné a spracovanie poskytnutých informácii zabralo asi rovnaký čas. Správny historický film by mal zaujať na ďalšie štúdium zhliadnutého tématu a to sa tvorcom podarilo. ()

Jevablo

Nedokážu vůbec odhadnout autenticitu a věrohodnost snímku v porovnání s realitou, ale provedení je špičkové a bere dech. Samozřejmě to není nic na opakované shlédnutí, ale pro jednou je to pecka. ()

le poulet

Na to, jak nudný film to ve své podstatě je, jsem se královsky bavila. Člověk nestačí žasnout, že se o hromadném masakrování druhu Homo sapiens sapiens dá mluvit stejným tónem, jako o pondělním nákupu půlky chleba a pěti rohlíků. Kenneth Branagh jako strašidelně usměvavý Heydrich působil dojmem, že jeden z nejhorších mužů naší historie po odpoledních křižuje vzdušný prostor Třetí říše ve svém letadýlku, po večerech obráží mejdany a netrápí ho zhola nic. Stanley Tucci byl naopak ten klidnější element, u nějž si jeden zpočátku nebyl jistý, jestli teda je nebo není pro. Jako třešnička na dortu budoucí Loki u telefonu. Koncert. ()

Hanver

Naprosto briskní dílo, připomínající Mozartovy skladby. Všechno do sebe zapadá, všechno navazuje. Skvělý výběr herců, vynikající výkony (zejména Tucci, Branagh a Firth) a mimořádně povedený je i český dabing. Za málo peněz se tady předvádí opravdu hodně hodně muziky. Moje nejoblíbenější scéna - když se zástupce úřadu pro čtyřletý plán představuje Klopferovi a on mu na to odpovídá: "Já tady zastupuji předsedu strany a tisíciletý plán!" Prostě bomba. ()

british.bug

Mrazivý film, mrazivá doba, mrazivé události. Dvouhodinová konference, na které se rozhodlo o osudu milionů lidí, kteří se neprovinili ničím jiným, než že se "špatně" narodili. Ale ono se vlastně nejspíš nerozhodlo až ve Wannsee. Celá událost na mě působí dojmem, že rozhodnutí bylo učiněnou již předem a celá konference se tak stala jen divadlem pro zúčastněné, kteří tím měli získat pocit, že o něčem rozhodli. Obsazení bylo podle mého více než uvěřitelné, zejména výkony Colina Firtha a Kennetha Branagha, ale také Stanleyho Tucciho, mě přesvědčily. Slyšela jsem už mnoho názorů, že o těchto událostech se mluví pořád a pořád, až je to únavné, ale já jsem přesvědčena, že se o nich mluvit musí. Z celého 20. století by se lidstvo mělo poučit. Zakončila bych citátem: "Když se jedna skupina lidí přesvědčí, že ta druhá vlastně ani lidé nejsou, nezachrání je žádné etické principy světa." ()

VilemRousi

Ač drama komornějšího rázu, o to se silnější atmosférou již už tak silného tématu. Kterak se plánují válečné zločiny v celkem poklidné atmosféře. Skvělé herecké výkony plejády britských hvězd. A z Kennetha Branagha jako Hendrich jde chvílemi až mráz po zádech. ()

Tc_469

Výborne, netradičné prevedenie historického filmu tohto typu. Aj keď vo filme zaznie iba jediná skladba aj to len na koniec filmu, rozhodne som sa nenudil. Spočiatku som sa obával Stanleyho Tucciho v roly Eichmanna ale zvládol to s nič nehovoriacim výrazom, čo sa na danú rolu absolútne hodilo. Obdobnú rolu vynikajúco stvárnil Thomas Kretschmann vo filme Eichmann. Výborne bola zvládnutá aj kamera, vzhľadom na to že sa netočilo s kulisami ale vo vile pri jazere Wannsee v Nemecku, kde sa konferencia skutočne odohrávala. Nevadilo mi ani tých par historických nepresnosti. Rozhodne sa oplatí si tento film pozrieť aj viac krát. ()

zekon

Chápu že jde o historii, beru že jde o něco co tu nebylo, nicméně jde o 92min. naprosto nudných dialogů v uzavřené společnosti několika lidí. Z filmového hlediska brak z historického skvělý dokument který měl být daleko kratší. ()

mirage.cz.

"zastupuju Martina Bormanna, předsedu strany a tisíciletý plán"......přestože se film odehrává prakticky celou dobu v jedné místnosti, tak díky skvělým dialogům nenudí ani na chvilku..a musím uznat, že toto je přesně moje filmová disciplína, proto nemůžu hodnotit jinak než plným počtem bodů. Je zajímavé vidět jak poměrně malá skupinka lidí rozhodla o nezvratném osudu statisíců ostatních a přitom někteří byli vnitřně proti.....doporučuju podívat se v 6 ráno, určitě vás to probere. ()

nezavisle

Zrazu som bol znepokojený tým, že film skončil. Mal som pocit že prebehlo len pár minút. Rýchly spád udalostí a snaživo prepracované predstavenie charakterov a povahových čŕt jednotlivých nacistov, a to všetko obalené do ukážkového znázornenia filozofie nem. ríše a nacistického režimu. Sedieť tam s nimi zvracal by som... minimálne keď začali trieskať po stole... ()

Baroque

viac smiešne, ako dôveryhodné. fakty skreslené. typická pravda po hollywoodsky. kenneth branagh pôsobí vo svojej úlohe ako keby elton john hral casanovu. ale účel svätí prostriedky. machiavelizmus. za päť? ani nie za štyri. polovica skutočnosti mi za to nestojí, ani ako nepriateľovi nacizmu a fašizmu. účelovo nedémonizujem. v konečnom dôsledku, aj v dokumentoch je pravda pekne prifarbená. pre istotu. "kvalita" filmu vyjadrená percentami je značne skresľujúca. nepomôžu jej ani kvalitné výkony hercov. kenneth je lepší hamlet ako heydrich :D :D :D dobráčik kenneth. heydrich bol viditeľne stelesnené zlo s vizážou krysy. ()