Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (Cinemart SK)

C0r0ner

Očividná inspirace Chatou v horách (ta chata je inspirací vyloženě doslovnou), což je o vagon lepší film než tohle (zejména kvůli závěru), nicméně i tak mám Shyamalanův styl rád a místní hodnocení pod šedesáti procenty je mi teda záhadou. Bylo to originální, napínavé a uteklo to jako nic. 80% ()

JohnRambo

Šajamalán, ty môj malý indián. Čo to zase bolo.. Skvele natočený film, ktorý vzikol pre nejakú šlahačkovú alternatívnu dimenziu. Niečo ako keby skladbu The Four Horsemen zložila dychovka. Mohlo by to byť fajn ale nedávalo by to zmysel. ()

PROCESOR

Celkem dobře vymyšlený. Odlehlý místo, kde si bez mobilu, nelze ověřit předkládané informace a reportáže v televizi dokazují, že mají ti návštěvníci pravdu? Jak by to dokázali předtočit? Čemu mají věřit. Paranoia narůstá, pochybnosti hlodají. Psychologická hra začíná. Já byl celkem spokojený. ()

Juto

,,Niekto klope na dvere" nie je dokonalý film, ale určite je to zábavná jazda. Film začína ako záhada. Nevieme, čo sa deje a všetko sa nám zdá veľmi zvláštne a nedáva to veľký zmysel. Musím uznať, že je to dobrý spôsob, ako začať film. Potom sme vpustení do príbehu, čo sa tam deje a veci sa stanú obzvlášť zaujímavými. V tomto bode jednoducho musíte vypnúť mozog, aby ste sa dostali cez zvyšok filmu. Pretože podobne ako mnohé náboženstvá to nedáva zmysel. Tam, kde ma film sklamal, bol koniec. Bol až moc predvídateľný a priamočiary. 6,5/10 ()

LasT_Olt

Můj oblíbený guilty pleasure miláček Nočník Shyamalan vydal nový film, takže si asi dovedeš představit jak nadšený jsem jen mohl být. Hmmm, navíc tam hraje Jonathan Groff a Dave Bautista, to prostě nemůže být úlet! Nebudu tě zbytečně napínat, je to bullshit. Dějově je to vlastně pozpátku vystavěný film Oni z roku 2008. V tom filmu totiž nahání v domě Liv Tyler parta úchylů a ona se se svým manželem snaží dům zabednit a přežít. Nakonec vtrhnou dovnitř a zabijou je. Tady je to tak, že se úchylové dostanou do domu hned na začátku a pak místo hlavních postav zabijí sami sebe. Tyvole od srdce ti tleskám Nočníku, tohle je prostě geniální, nedivím se že jsi měl potřebu to natočit. Kdybych věděl, že smrt Rona Wesleyho přivolá potopu, tak bych s očekáváním sledoval všechny filmy o Hrnčířovi a s napětím očekával zda k tomu dojde. Zvrat, který nám prozradí kdo vlastně ti úchylové jsou, je tak nepatřičný, že ani nebudu psát, že je debilní. Spíš je směšný. ()

okkac

O trochu lepší. než Čas. Solidní komorní drama, které ale nenaplní úplně potenciál. K mému překvapení je jiný, než u knižní předlohy, kterou jsem nečetl přímo, jen obsah na wiki. Do závěru to jinak kopíruje film celkem věrně. ()

Deyw

jajajaja....tesil sem se hrozne na bautistu kterej nezklamal :D pribeh trosku slabsi na shyamalana, v podstate ten nejslabsi bych rekl a porad to nejak dejcham...cas byl asi lepsi celkove kua :( ()

Triple H

Shyamalan už sa nesnaží. Ten príbeh nie je ani na papieri ktovieako silný, ale možno sa dal rozvinúť do celkom solídneho psycha, napätia, s dobre vykreslenými postavami...ale kde nič tu nič. Toto je len rutinná hodinka a pol, ďalšia epizódka z cyklu Twilight zone, alebo Krajné medze, a človek hľadá a chce stále nájsť jeho niekdajší cit pre atmosféru, ale nie je to tam a Shy začína skĺzavať k odfláknutému, lacnému, kolotočovému mysterióznu, ktoré nemá chuť ani šťavu. Ešte aj Old mi prišlo v niečom aspoň kus nápadité či atmosférické, ale toto je slabota, kde ma nezaujalo viac-menej nič okrem bizarného úkazu Bautistu ako doomsday propheta a sklamalo ma ako je pre mňa prvý krát cítiť, že to pán režisér celkom solídne lajdáči a kašle na aj tie väčšie detaily a že mu je to celé úplne jedno. Fandiť mu neprestanem, a aj mu prepáčim, že si vyberá stále diskutabilnejšie a slabšie zápletky, ale mrzí ma sledovať ako sa z jeho filmov vytráca iskra a chuť. Ak toto je kam jeho comeback započatý The Visit v roku 2015 dorazil, možno by to chcelo pár rokov pauzu, alebo čert to ber, Sixth Sense 2 (hoci Bruce už medzičasom zmizol z hry) alebo Signs 2. ()

UhLee

(5/10). Nezažil jsem největší vrchol slávy tohoto indického režiséra a mistra mindfucků. V živé paměti mám jeho poslední film Old, který měl přesně ty samé nedostatky jako jeho nejnovější počin. Knock at the Cabin totiž disponuje zajímavým hereckým obsazením. Máme tady herecký návrat Ruperta Grinta. Jenom tohle vzbuzuje u filmového fanouška patřičnou zvědavost. Ovšem musím konstatovat, že jeho herecké zjevení bylo velice krátké a tento britský herec nemohl ani pořádně předvést své herecké umění. Kdo by před pár lety předpovídal, že wrestlingový zápasník bude jednou z předních hereckých hvězd Hollywoodu, Dave Bautista je v poslední době na koni a patří k nejvýraznějším článkům celého filmu. Dovolil bych si tvrdit, že celý film leží na jeho potetovaných bedrech. Když jsme ještě u toho hereckého obsazení, tak si myslím že M. Night Shyamalan objevil další herecký talent. Maličká Kristen Cui patří k tomu nejlepšímu, co může tento zvláštní film nabídnout. Dialog s Davem Bautistou během prologu byl hrozně autentický a oběma jsem naprosto visel na rtu. Kromě lákavého hereckého obsazení tady máme dosti zajímavou premisu. Možná, že jsem už zhýčkaný, ale očekával bych nějaké lepší vysvětlení. Podobně jako u Old se vlastně nedozvíme, proč se to všechno děje. Je to hrozně frustrující, ale zároveň by se prostě neměl divák za každou cenu dožadovat nějakého plot twistu, který mu rozpustí mozek svojí genialitou. Knock at the Cabin má zajímavé momenty, které jsem neměl možnost vidět nikde jinde. Ovšem celý tento film působí hrozně nedotaženě a stojí tak trochu na půli cesty. ()

Sfinkter

Další postapokalyptická vize s průměrným zpracováním, kde překvapí Bautista, ale odradí nelogičnost zápletky. Na Shyamalanovy filmy se vždy podívám rád, ale kvalita je výrazně kolísává. ()

BROKEN_

Popravdě jsem to čekal horší. Ve finále je to fajn jednohubka na kterou si, ale za nějakou dobu, už nevzpomenu. Shyamalan tady má dobrý námět. Bohužel nedokáže přijít s něčím zajímavým, jelikož po 30-40 minutách, kdy film vytáhne všechny karty na stůl, už to nemá čím do konce zaujmout. Chtělo by to o 10 minut zkrátit a vynechat nějaký ty flashbacky, které nám sice ukazují charaktery dvou hlavních postav a jde díky tomu jasně poznat, kdo se "možná" obětuje. Shyamalan v první třetině má fajn atmosféru, ale potom už divák jenom čeká, kdy to skončí. Herecké výkony jsou skvělé. Bautista tady jenom potvrzuje, že hrát vážně umí. Natočeno je to pěkně, několik záběrů opravdu hodně povedených. Zklamal mě konec. A vlastně celá ta myšlenka, že tady divák sleduje čtveřici postav, která se snaží přemluvit o apokalypse dvě postavy je prostě přeci jen ve finále trochu debilní. Ono to vlastně nemá ani klasický twist na konci, jak je od Shyamalana zvykem. Nebo má? Není to katastrofa, ale je to zkrátka průměrný kousek z kterého Shyamalan mohl vytěžit mnohem víc. Knižní předloha má lepší konec, ale jen o něco.  5/10 ()

Mrkvič

Když zůstaneme u hororů nebo alespoň atmosférických mysteriózních filmů, tak prostě Shyamalan umí. Film takřka bez efektů, bez přímého zobrazení násilí pořád dokáže navodit tíživý pocit situace, ve které se ocitly všechny zúčastněné postavy. Škoda, že předloha dosud (asi) nevyšla v češtině. Bylo by zajímavé porovnat atmosféru knihy a filmu. Jak moc umu přidal Shyamalan. ()

viperDavid odpad!

Tak tohle fakt ne. Další skupina magorů v jedné chatě. A kdyby to byly alespoň hororový magoři, ale ne, oni to museli být fantas magoři. A když svatá trojka neudělají co po nich chtějí vygadí se na ně bůh. Amíci to s tím náboženstvím fakt přehánějí. Měli by se spíš léčit než aby natáčeli takový filmy. Dave Bautista ohromě zklamal. ()

Johnny.ARN

Od Šamalana som už videl lepšie filmy. Toto bolo dosť filozofické, aj ked so všetkými kamerovými vychytávkami. Nie úplne ma ale chytilo a určite by v mojom prípade bol záver iný. 3 z 5 ()

oveckaoa

Čekal jsem home invasion kde budou lidi mučit a nutit je k tomu, aby se někdo z nich zabil co jsem dostal já ani nevím divný film. Tak, že 3 chlápci a jedna ženská unesou dva homosexuály a jedno asijské děcko, které adoptovaly asi někde v asijské nemocnici jelikož tam byl poměr Asiatů k neasiatům 9 ku 1 (tohle pro film není důležité, ale píšu to jen kvůli tomu, aby lidi věděly, že i Shyamalan jede na propagandu a bude to dávat do svých filmů)  a vykládají jim sračky o konci světa s tím, že pokud  jednoho z nich zabijou konec světa nebude. Aby jich ještě více namotivovaly tak se nechávají zabít s tím, že pokaždé , když někdo umře přijde nějaká katastrofa, kterou jim ukazují v televizi.  A to je ve zkratce celý film (ještě tam jsou vlastně prostřihy jak se seznámily jak získaly to děcko a tak což k ničemu důležité není) jeden chlápek jim trochu věří druhý si myslí, že jsou to magoři jelikož se tak i chovají a ty pohromy jsou podle něho náhodné a holka je otravná (tu bych obětoval osobně já ) . Vraždy jsou mimo záběr nějaké násilí chybí a chválit tam není co. Těch 40 procent je za ty padající letadla jediná vize co lze pochválit. P.s. čekal jsem na důvod proč byly ty 3 zrovna tak důležití, ale to bych chtěl moc. ()

elanius

(24/2023) / Kto by to dávnejšie povedal, že Dave Bautista bude ťahať filmy, a to dokonca od Shyamalana. Ind už je síce ze zenitom, ale dokázal si nájsť svoje miesto, takými trochu menšími filmami spoliehajúcich na zaujímavý námet (Old, Split). Raz to vyjde, inokedy menej. S najnovším kúskom som celkom spokojný. Mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú v malom priestore. Obmedzený priestor potrebuje dobrý scenár a dobrých hercov. Ja myslím, že obidve veci fungovali. Nie je to extra ambiciózny film, ale to čo chce sprostredkovať robí dobre. A hlavne, čiste subjektívne, bavilo ma to, utieklo mi to celé ako voda. (7/10) ()

Pavlínka9

Co ten člověk musí mít v hlavě, aby vytvářel takové filmy? :D A teď nemyslím nějak zle - naopak - sem s nimi víc a víc :D Narovinu měla jsem v hlavě plno scénářů proč tam jsou, co se stane, jaká je "pravda" apod...Šílenost! Ale skvělá :) Malé množství postav, malý prostor, konec světa, nějaká ta krev a mnoho strachu nejistoty...Pořád jsem si jen na konci říkala co přijde dál...Kde je ten zádrhel...Nějak mi to na Shyamalana nesedí - ten konec ;) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)