RomanL

Tak je to sice pravdivé a uvěřitelné jako sáňky v létě, ale musím přiznat, že mě to bavilo, a místy mě dokonce lehce zamrazilo... ()

Naby

Jako zajímavé, chvilkama vtipné, jindy zase napínávé a nebo trochu nostalgické. Celkově velmi zajímavý počin a originální téma. Celkem 4* ()

ALFIKA

Tak tohle se opravdu povedlo. Skvěle natočené, úžasně zachycená atmosféra dobového Ruska, vykresleného velmi přesvědčivě, až vás z toho mrazí a ohlížíte se za sebe, zda vás na té sedačce v kině nebo u TV nesleduje někdo z KGB. Film má úžasný spád a doporučuji jej sledovat v rukavicích, abyste si neohlodali všechny nehty. Má to spád, napětí od začátku do konce a skvělé herecké výkony. Po těch dvou hodinách litujete, že to skončilo fakt brzy. A dokonce se to celkem věrně drží skutečného příběhu, který si můžete pustit v britském dokumentu. Za mě plná palba pěti *. ()

Puxina

Film o počítačové hře a thriller v případě Tetrisu? Divné, ale ne když se to děje v Rusku alias SSSR, tomu se už divit nejde. Parádně a zábavně pojatý film o Tetrisu. Egerton tam pasoval fakt skvěle. ()

Argocz

Film nepůsobí jako klasický biopic a je spíše takový živější s humorem. Jinak hodně se mi líbilo zakomponování pixelartu do různých přechodů a scén. ()

jara12

Nenápadný snímek, který ukazuje vznik jedné legendární hry. Celé dílo by se dalo přirovnat k filmu Social Network. Řeší se tu povětšinou práva na hru a jak ji dostat do celého světa. Taron Egerton svoji hlavní roli dobře prodává a vedlejší cast tolik nezaostává. Za zmínku stojí určitě nápadité vizuály, kde se příběh stupňuje a vám jako divákovi je například ukázán posun do dalšího levelu. ()

negativ

Naprosto úžasně nasypaný příběh o tom, že v jednoduchosti je síla a že někdy se vyplatí, věřit svým instinktům. Myslím, že právě ta "úporná poctivost" se nakonec hlavnímu hrdinovi vyplatila, díky čemuž nakonec vyšachoval daleko větší hráče, kteří špekulovali tak jak byli zvyklí a tady se to prostě nehodilo. Mám rád filmy "dle skutečného příběhu" a jelikož Tetris zná a hrál prostě každý, úspěch zfilmování jeho příběhu byl v podstatě zaručen, šlo to jedině podělat. A to se tady tedy v žádném případě nestalo. Strhující příběh o divokém osudu jednoduché hry o čtyřech kostičkách, padajících neustále seshora dolů, o kterém jsme v dobách největší slávy asi nikdo netušili. Občas už filmaři sice tlačili na pilu (turbulentní závěr), ale jinak velmi dobře odvedená práce. Když se totiž přistihnu, že s doběla naběhlými klouby žmoulám gumu od tepláků a místy se slzou v oku fandím hlavním hrdinům, znamená to jediné - pět hvězd a pomyslný klobouček. ()

Hexx

Plná palba! Nejen proto, že na mne dýchlo jedno hodně srdcové retro s názvem Game Boy, kterého jsem si v dětství užíval plnými doušky, jehož součástí samozřejmě byl i Tetris, ale zejména pro krutopřísnou historii této hry, o které jsem vůbec nic do teď nevěděl. K tomu všemu je to báječně divákovi naservírované, stupňující a často, řekl bych, i slušně komediální /jednání s Rusy zejména/. No prostě jsem se moc pěkně s tímhle filmem pomazlil. ()

Belphegor

Film spíše než o světoznámé hře vypráví o problémech s právy na ní. Je to příjemně osvěžující film s poctivou hravou režijí a dobrým tempem. Taron Egerton si krade každou scénu pro sebe a že mu role obchodníka opravdu padne. Moc se mi zamlouvala dobovost, ale nejsem žádný expert. Potěší i ohlédnutí za starými herními stanicemi. Za mě je Tetris milý a povedený snímek, který nikoho neurazí. ()

jirikzaboj

Kdybych byl rýpal, tak bych okamžitě TetrisU vyčetl jeho nepřesnosti. Ale chápu, že pro atraktivitu entertainmentu se musí dupnout na plyn a sem tam to prostě okořenit, abychom jednoduše neusnuli. Výhoda tohoto filmu je v tom, že dupl pořádně a na správný převod, protože výsledek je víc, než dostatečná podívaná. Strhující dramatická linka opřená o reálné události, kdy šlo především o boj autorských práv několika hladových amíků, kteří se NE a NEnechat odbýt. Dějová linka má od začátku drive, je přehledná, dávkuje opravdu skvěle klíčové informace příběhu a nepolevuje až někdy do poloviny, kdy poprvé zadrhne právě na ony nepřesné vykreslující situace a postavy. Speciálně první návštěva Moskvy, KGB konflikt a vyjednávání o licenci. Využívá to ale v těchto kuriózních scénách docela dobrých vtípků a situací, které za to stojí. Například toužící agent po džínové Levisce. Taron Egerton mě tady snad bavil nejvíce za celou svoji kariéru a to jak bořil stěnu s diváky mi bylo víc než sympatické. Vizuálně a řemeslně opravdu zvládnuté, zmixované občas 8bit grafikou, která se drží tématu a finálová honička by mohla být inspirací do různých akčních filmů (navíc v ulicích Moskvy to bylo fakt boží) Soundtrack jen dodal dobovou atmosféru a při final countdown jsem byl přesně tam, kde nás nejspíš tvůrci chtěli přesně mít. Teď mám chuť na Tetris, tak si ho jdu stáhnout do svého GameBoye. Tedy smartphonu, pardon. Snad najdu na AppStore toho správného vydavatele. ()

Nellaron

Po tomto filme mám k Tetrisu oveľa väčšiu úctu. Vôbec som netušil jeho tŕnistú cestu. Film beriem hlavne ako edukačný, ale nedá sa mu uprieť napínavá línia a ťahanice okolo licencie na Tetris, ktorú v danom období komunistické Rusko nie a nie pustiť. Najviac sa mi páčilo zobrazenie reálií komunizmu, fungovanie krajiny, obmedzenia (nedostatok potravín) a samozrejme všetky tie Volgy. ()

Zaks

Kto by to povedal, že zo získania licencie jednej prastarej digitálnej hry sa dá vykresať tak nádherný film! Nechýbalo napätie, humor, výborný Taron Egerton, finálna automobilová akcia a prelínajúca sa parádna 8 bitová grafika naprieč celým snímkom. Pri archaických handheldoch dokonca 2 bitová :-) Miestami sú situácie síce dosť absurdné a bizarné je aj správanie sa sovietskych predstaviteľov, takto to nemohlo prebiehať, ale nevadí, veď je to film na zábavu a pointa je presná. Ako pamätník tých časov jedna nadhodnotená * navyše za nostalgiu. ()

MatyRock

Svižné a dravě natočené životopisné drama, které přebírá skutečné události a vypráví je po svém. Úvodní dvaceti minutovka je značně hektická, možná se i zbytečně moc spěchá, naštěstí od prvního příjezdu do Ruska se vše zpomalí a naladí na příjemnou rychlost vyprávění. Tetris umí výborně balancovat mezi vážností a satirou, kombinovat různé vizuální prvky nebo dobré využití licencované hudby. Škoda přívlastku „historický“, protože má míra odložení nedůvěry u těchto typů filmů se automaticky sníží na minimum. 7/10 ()

SalvorHardin

Zatial jeden z top filmov roku 2023. Vynikajuce od zaciatku az do konca. Skvele herecke obsadenie a herecke vykony, dobry scenar bez zbytocnej vaty. Nechyba akcia, humor a napinavost. 120 minut ubehlo ako voda. Da sa pozerat aj viackrat. ()

patient333

Nápadité, napínavé a strhujúce. Kto by povedal, že z filmu o biznis nápade ako bol tetris, vznikne akčná špionážná dráma. Zároveň tu krásne zachytávajú takú tú napínavú a neistú atmosféru strachu, útlaku, korupcie a zúfalstva komunizmu. Vôbec mi nevadili tie prikrášlenia deja a aj keď miestami to pôsobilo veľmi smiešne, prikovalo ma to k obrazovke. Kreativita pri používaní grafiky v štýle 8bit, to mi ustrelilo dekel :D A musím uznať, že Taron Egerton sa dosť hodí na životopisné filmy, celkom mu to v poslednej dobe s nimi ide. Hlavne pokiaľ sa jedná o dosť špecifickú osobnosť. Každopádne, tetris patrí k tým lepším filmom a určite odporúčam v rámci príjemného večera s náladou na poriadnu špionážnu drámu. Ozaj, dajte niekto Jon S. Bairdovi zrežírovať nejaký ďalší špionážní akčňák, chalan vie ako na to a potenciál je tu aj do kina. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024