Roztleskávačky si vyberou slabší chvilku a jedna z nich skončí na dvacet let v kómatu. Když se pak probere, chce si splnit sen a stát se královnou plesu. V sedmatřiceti. (Netflix)

ArsenalEagle

Rebelka si setsakra mákla, zhubla skoro půl metráku a snad poprvý, co si vybavuju, mi byla vážně sympatická (#fatshaming). Ne vážně, rozhodně nejsem její fanoušek, ale tady mě bavila. Overall nejde o nic převratného, (ne)klasická teenkomedie, která nabídne pár dobrých fórků a hezky si hraje s rozdíly mezi roky 2002 a 2022. Beru snahu o příjemnou komedii ve stylu Mean Girls, a proto nehodlám vyčítat držení se s humorem a korektností při zemi. ()

hrosiik

Očekávání přináší zklamání - moje chyba. Čekala jsem, že se budu smát od začátku do konce, ale opak je pravdou. Zasmála jsem se 2x. Zbytek byl trapné klišé, které nám nepřineslo nic nového.. jen další korektní film na Netflixu. Ty necelé 2 hodinky využijte smysluplněji.. fakt! ()

M.i.k.e

Rebel Wilson je sice poloviční, ale pořád je to ona i se svým (mnohdy zbytečně) vulgárním humore. Senior Year celkem zapadá do její filmografie a docela mě mrzí, že tvůrci nedokázali vytřískat víc ze situace kdy se frajerka probudí po dvaceti letech do prakticky jiného světa než znala. Je tu pár náznaků a je z toho cítiti jistá nostalgie po době minulé, ale je toho málo. Přišlo mi navíc, že Senior Year moc neví co by chtěl říct, protože v jednu chvíli prostřednictvím postavy RW vzpomíná na to co bylo a ukazuje, že dnešní doba je prakticky ve všem úplně na hovno, aby se ale následně přetransformoval v klasickou moralitku schovanou za humor. Ačkoliv sem se nenudil a nejednou sem se slušně zasmál, tak potenciál tu byl rozhodně větší. Zůstal ale nevyužit...60% ()

Chen

První třetina je docela originální, sympaticky retro pro nás, kteří jsme v dané době vyrůstali, ale poté se z toho stane standardní "pásové" komedie. Což ale neznamená, že je to nuda, obsazení je sympatické, některé vtípky fungují, má to fajn atmosféru a i když stopáž není na komedii úplně krátká, vcelku to odsýpá. Jen škoda oněch scenáristických klišé, které se později vrší. ()

vydumnica

Na túto komédiu som sa celkom tešila. Zaujal ma najmä ten námet, že hlavná hrdinka sa prebudí po 20 rokoch a všetko je inak. Pozrela som si aj trailer a hláška, že "Madonna sa teraz volá Lady Gaga?" sa mi zdala trefná a vtipná, tak som si povedala, tak tento film si musím pozrieť😉. Rebel Wilson nemám až tak veľmi rada, ale dalo sa to. Jej mladšie "ja" bolo naopak veľmi sympatické a aj pekné dievča. Rebel som ale jednu vec závidela a to, že hrala po boku Justina Hartleyho z môjho obľúbeného resp. najobľúbenejšieho seriálu This Is Us! Potešil ma "retro" soundtrack s nostalgickými hitmi Britney Spears (video Crazy skvelý nápad) či Shania Twain👍. A vôbec ale vôbec som nespoznala Aliciu Silverstone, hoci mi tak trošku bola povedomá. Senior Year by som ohodnotila len ako priemerný film, no vcelku je to celkom fajn oddychovka. Veľa situácií je samozrejme prehnaných a nereálnych, no komédii to môžem odpustiť. Skôr mi vadí taká nelogická maličkosť, ako sa niekto s veľkosťou šiat povedzme L vtrepe do nejakého XS! Niekedy mi je až smiešno, ako v Amerike preháňajú s "Prom", no myšlienka v závere, že ono to vlastne v živote vôbec nie je dôležité, kto bol kým na strednej, či získal nejakú tú korunku, či bol najobľúbenejší atď. sa mi páčila.  A môžem úprimne dodať, že teraz v instagramovej a TikTok dobe by som nechcela byť na strednej! ()

Aljak

Áno, uznávam, že dejový rámec tohto filmu pôsobí dosť šialene a pritiahnuto za vlasy, ale keď si to odmyslím, tak komédia to bola vcelku vydarená a Rebel Wilson ma skutočne bavila. Ten kontrast medzi 20 rokmi, ktoré Stephanie "prespala" bol fakt trefný a s bolo to podané so značne vydarenou iróniou. Len škoda, že sa to opäť neobišlo bez občasných zbytočných trápností, ktoré boli za hranou akéhokoľvek dôvtipu. Ale z celkového pohľadu to bolo veľmi dobré, a aj pointa dobrá, takže hoci to je kdesi na hranici 3/4 hviezd, tak to zaokrúhľujem k 4*. ()

bourec

Hned zkraje musím Wilsonce složit poklonu, protože vím, co je to bojovat s kilama, a hubnout. Jinak je ovšem film spíš slabší. A  i Rebelka má na tom svůj podíl. Vlastně jen zčásti. Její živelnej hereckej part se po komatu do filmu vtíral trochu násilně. V kombinaci s naprosto odlišným vzevřením to přímo mlátilo do očí. Netflix natočil komedii, ale to jak se ve filmu změnilo všechno za těch dvacet let, je vlastně i trochu podobný s tím jak vypadaly filmy na konci milénia, a jak vypadají teď. Je to kurva rozdíl. 40%. ()

LUKICKK

Ani nevím proč jsem na to koukal, ale jak jsem čekal, je to celkem bullshit, jako někoho to bavit určitě bude, ale pokud máte rádi smysluplné filmy nebo tak něco, skip this :D ()

Johnny.ARN

Rebel nám nejak schudla, ale aj tak to veľmi nepomohlo. Najlepšie na tom filme je porovnanie starej a novej doby. Chvíľu som myslel, že tomu dám aj reálne hodnotenie, ale tie kreatúry z novej doby a hlavne ples ma vrátil s5 na zem. A len a len my si za to môžeme, že títo divnoľudia dostávajú priestor. 1 z 5 ()

oveckaoa

Začátek je dobrý holka hraje bowling a objeví pěkného kluka chce za ním jít do party, ale ostatní lidi z té party ji tam nechtějí, že je moc obyčejná. Tak se naštve a změní stane se oblíbenou a  královnou roztleskávaček a pak upadne na 20 let do komatu během nehody.  Pak se probudí a nastoupí zpět na tu školu s tím, že se stane královnou plesu. Bohužel od probuzení to jde do háje nejen, že to nápadně připomíná Královnu Ročníku s Maturiťákem dohromady (kdo viděl pozná to) , ale už to není ani vtipné spíše nechutné jelikož z 37 leté ženské prostě 17 letou neuděláte a můžete se snažit jak chcete navíc Netflix tam narval homosexuála nejspíše i transsexuála v jednom a lesbu a začalo se tam zpívat jak je důležité se sama udělat  ve škole ukazuje jeden student všem penis na počkání a nechá se při tom točit  a z tančení roztleskávaček se udělalo tančení co by  mohlo konkurovat tančení striptérek v bordelech .  Námět je dobrý a nabízelo to tolik možností například to, že neznala mobil, ale tady se to vyřeší během 5 minut, když jí ho fotík koupí takové věci, že hned umí na instagramu, facebooku a twitteru a bůhví na čem ani neřeším.  Scéna v kině je nejtrapnější scéna v historii komedií (scéna na konci jí směle konkuruje)  co kdy vznikla a nejspíše i vznikne a stopáž je příšerně dlouhá skoro 2 hodiny z nichž minimálně hodina by se dala odstranit a o nic by se nepřišlo. Jinak v těch šatech vypadala jak cukrová vata. Jediné co se dá pochválit je soundtrack 40 procent. P.s. Nedávno se psalo, že má Netflix finanční problémy  čemuž se nedivím s tím co poslední dobou produkuje možná by to chtělo omezit počet filmů a  dát spíše méně a kvalitních třeba romantické komedie jim jdou . P.s. 2 Co mají Američané pořád s tím prezidentováním navíc ženská co na videu prohlásí cituji Vyližte mě všichni dámský pohlavní orgán by to určitě vyhrála. ()

Pavlínka9

Hmmm....Kdybych se na to dívala ve věku 12-16let jako pubertální dívka, kterou to zajímá a sní o podobných věcech, které jsou ve filmu, byla bych z toho dost vodvařená..Nicméně si nemyslím, že to cílilo jen na tuto skvadru lidí...Za mě to bylo vlastně místy až "zoufalé", předvídatelné a vlastně jsem se ani nezasmála...Za mě - kdyby ten film nevznikl - bylo by lépe ;) ()

lykan9

Nesmírně jsem se bavil a samotné téma i přes mnoho klišé bylo zajímavé. Co mi nejvíc na této komedii vadilo, byl rozpačitý výkon Rebel Wilson. V mnoha polohách jí to slušelo a podávala takový slušný výkon, ale moc často přehrávala a místy mi byla až protivná. Jinak se však jedná o velmi zajímavý film, který vtipně nadhazuje, co byla zábava a co současná kultura ze zcela přemrštěných důvodů, považuje za nevhodné. ()

Timak

Tak je to kokotina, co si budeme, ale Rebel je fakt kočka, co shodila asi půl metráku. A pořád je to dobrá herečka, takže asi tak. ()

sahe

Rebel Wilson je komička. Ano přehrává, ale vždyť jo, to je film a přehrávání a pubertě a šíleností. A vesměs je to také souboj 90' a současnosti. ()

sedm.1

Než se dostanu k samotnému filmu, chtěl bych se pozastavit nad ústřední herečkou, mou oblíbenkyní, Rebel Wilson. Já totiž úplně tak nesdílím všeobecné nadšení nad jejím úžasným zhubnutí, a to ze dvou důvodů. Jednak bych totiž řekl, a to platí i všeobecně, nejen pro ní, že jak vážně o dost zhubla, tak zároveň v obličeji strašně zestárla a i když tedy rozhodně nejsem na prostorově výraznější ženský, tak jí to jako baculce slušelo fakt víc, než nyní. A jednak, což je ovšem daleko důležitější, dřív Rebel ve filmech, kde hrála, působila skutečně jako rebel, ze řetězu utržený šílenec, prostě zábavně přesvědčivá komička, která má koule. Jenže teď, snad o polovičku lehčí, mi prostě už tak vtipná a odvázaná nepřišla, jinými slovy, prostě už to není ona. A tím se obloukem dostávám už k přímo k filmu, kdy totiž celý tento snímek je postaven prakticky právě jen na ní, a tím pádem, když mě už tolik nebavila Rebel, nebavil mě tudíž ani film. Zápletka každopádně není nikterak nápaditá, či jakkoliv překvapivá, na druhou stranu je svižná a prakticky bez nějakých hluchých míst. S úrovní a funkčností humoru je to pak jak na houpačce, respektive spíš převládají bohužel ty slabší, až vyloženě nefunkční vtípky, a co se týče dramatičtějších momentů a emocí, s těmi to je ještě horší, nic z toho prostě není ani trochu přesvědčivé, či působivé. Jednotlivé postavy a jejich herečtí představitelé pak patří asi k tomu nejslabšímu prvku celého filmu, vesměs totiž působí mdle, nezajímavě, povrchně a hlavně tu máme vlezprdelkovskou přehlídku snad všech -sexuálů, co existují, s čímž tedy po osobní stránce nemám problém, ale spíš mi to zde už přišlo fakt jako až násilně napěchované a tím pádem zbytečné. A závěr je pak prvotřídní moralitka obludných rozměrů, hold některých nešvarů se asi nikdy nezbavíme. Celkově tak Maturitní ročník hodnotím jako takovou průměrnou komedii, která sice neurazí, ale v podstatě nenacházím ani jediný důvod, proč jí vůbec doporučit, natož vidět. ()

Azurose

Nemyslím si, že si film zaslouží takový dis, jaký dostává. Řekl bych, že mu spousta lidí neporozuměla, protože je v něm spoustu narážek a slovních obratů, které používá hlavně dnešní mladá generace. Mně se film ohromně líbil a smál jsem se celou dobu. Není to žádný úctyhodný biják, ale na večer je prostě super. Cením si odvahy tvůrců ve velkém rozměru ztvárnit proudy, které dnešní dobou hýbou, především přes postavu Bri. Doufám, že si mnoho lidí (a Američanů především) uvědomilo, že to fakt z pohledu ven vypadá celé fakt cynicky. Rebel jako vždy nezklamala a vlastně jsem z celého filmu mile potěšen. ()