Úspešný obchodník Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) sa v dôsledku nešťastnej nehody ocitne za mrežami, medzi najhoršími zločincami. Aby niekoľkoročné väzenské peklo prežil, musí si vydobyť rešpekt. Z Jacoba sa stane ľahostajný a bezcitný väzenský gangster, ktorý si hovorí Money. Kým si zvyká na brutalitu svojho nového domova a prispôsobuje sa jeho etickým kódexom a násilníckym rituálom, pomaly stráca vzťah k predchádzajúcemu životu, vrátane svojej ženy a syna. Prijíma identitu vodcu a svoj nový vplyv prenáša aj za múry väznice, kde plánuje obchod so zbraňami pre mexický kartel. Po prepustení na slobodu Moneyho sledujú  úrady, polícia a ohrozujú bývalí ochrancovia z väzenia. Zároveň musí zorganizovať posledný nebezpečný zločin. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Money si musí splniť svoje povinnosti a zaplatiť dlh. Vydá sa na krutú cestu sebaobetovania, odplaty a znovuzrodenia. (TV JOJ)

TheEvilTwin

Dlouho odkládaná vězeňská pecka s výborným Nikolajem Coster-Waldauem, Jonem Bernthalem a Hardwickem, která krásně spojuje drsné, brutální prostředí vězení, kde je zabíjení na denním pořádku s příběhem gangového bosse po propuštění a jeho bojem nejen s policíí, ale i vnitřními démony. První půlka je výborná a napínavá, naopak druhá už je znatelně horší a zkrátit film o 20 minut, udělali by tvůrci lépe, protože ke konci už se to vleče. Dočkáme se i tří zapamatovatelných scén (vzpoura, vražda v domě a finále), kdy se krví nešetří, agresivita se vystupňovala a napětí bylo vygradováno do maxima, ale po titulkách se cítím, jakoby to všechno vyšumělo do prázdna. Filmařská kvalita, která určitě nenudí, ale od takového potenciálu bych čekal silnější závěrečný pocit. Lepší trojka. ()

SOLOM.

Lehce přeceňovaný film z vězení, který měl určitě množství kladů, ale je zde i dost věcí co se mi moc nelíbily. Linka v kriminále byla daleko lepší a zajímavější, než ta venku. Některé bitky byly velmi solidně natočené, jiné spíš poněkud úsměvné, herecký výkon hlavního hrdiny jakžtakž ucházející, no jak se říká: Amerika je země nepřeberných možností a do tamního vězení bych se určitě dostat nechtěl – ani do toho českého. Klasický průměr, který mi stačí vidět jen jednou. Zázraky se nekonali... ()

Karamanlis

Nútená väzenská premena outsiderského bankového úradníka v rešpektovaného kápa árijského bratstva Moneya ma bavila, táto story však podľa mňa nikdy nemala opustiť múry drsného kriminálu, nakoľko prelínajúca sa dejová línia s Harlonovým pôsobením v civilnom zločineckom gangu bola iba priemernou záležitosťou. ()

claudel

Tematicky otřepané, zpracováním klasické, dvě časové roviny se táhnou poměrně pomalu a z mého pohledu ta ze současnosti je dost chudá. Nikolaj Coster-Waldau začíná dorůstat do světových rozměrů Madse Mikkelsena. Lehce lepší průměr, stopáž bych zkrátil. ()

ARI50

Jsou filmy co vás chytí hned a pohltí a toje zrovna ten případ skvělý vězeňský snímek ze začátku jsem se sice ztrácel ale pak už ne škoda pro mě konce čekal jsem ho jiný ale přesto dobře provedené. ()

luka4615

Skvěle natočený krimi snímek, který Vás svou poutavou výpravou a skvělými hereckými výkony zcela strhne. Přesně takhle by se dal v pár slovech popsat Shot Caller, jehož nekompromisní sled událostí společně s perfektně vykreslenou animální podstatou člověka vytváří téměř čistou diváckou podívanou. Lví podíl na tomto všem má také Nikolaj Coster-Waldau, který zde předvádí skutečně mistrovské fyzické herectví, což ze snímku dělá až děsivě realisitickou záležitost. Jediným kazem na tomto fenomenálním díle je tedy jeho délka, která k velké škodě nabídne několik dějově hluchých míst. Nebýt tohoto celkem rušivého elementu, neváhal bych snímek Shot Caller "ocejchovat" plným počtem hvězd. Skvělá práce! „Places like this forces us to become warriors or victims.“ ()

JASON_X

O věrohodnosti příběhu, o věrohodnosti Waldauovy postavy i o věrohodnosti Waldaua v jeho roli si myslím svoje, ale to nic nemění na tom, že většinu času jde o slušně hustoatmosférické kriminální drámko a mnohé záběry jsou příjemně syrové. Nejvíc mě bavily scény z lapáku. Je fajn, že aspoň americký vězeňský systém (na rozdíl od evropských) má zdá se primární funkci trestající a nikoliv (pseudo)nápravnou a tamní basa tedy není žádná ozdravovna. Ale není se pak čemu divit, že slušnej bílej chlap začne radši v zadku nosit balónky s fetem pro Aryan Brotherhood, než aby v něm měl každou chvíli zasunutou negerskou kládu. Až potud parádní film. Ale samozřejmě nebyli by to hollywoodští, aby to zase celé nezprasili nějakou tou svojí přiblble angažovanou pointou, kterou tu ale vůbec nehodlám kriticky rozebírat, ztráta času. P.S.: A s tím digitálně neduživým Waldauem ve 34.minutě to trikmistři kapánek přehnali. ()

Morholt

Poctivá vězeňská kriminálka vyprávějící o tom, že vězení může udělat ultradrsoně i z toho největšího másla. Jasně, tak trochu klišé, ale tady to není na škodu. Tím, že je to celé vyprávěné retrospektivně, je ta proměna hlavního hrdiny snadno uvěřitelná a to vidím jako největší pozitivum. To by samozřejmě nešlo bez parádního Lannisterova výkonu, což je další výrazné plus a pozadu nezůstávají ani herci ve vedlejších rolích na čele s Berenthalem. Výborně to šlape i po stránce akční, dají-li se tak ty brutální vězeňské rvačky nazvat a když na ně dojde, tak fungují i emoce, kterými se sice šetří, ale o to mají větší sílu. No a když k tomu přidám přesně padnoucí hudební podbarvení, vychází mi takřka dokonalý zážitek. 90% ()

Lacike

David Ayer sa nadobro zahrabal u detskych komixov a tak po nom musel prebrat stafetu rezisera filmov o poriadnych drsniakoch Ric Roman Waugh. V kratkosti by sa dal Shot Caller charakterizovat ako epickejsia a ovela scenaristicky prepracovanejsia verzia jeho starsieho filmu Felon. Znova tu sledujeme pribeh normalneho chlapika, ktory sa po jednej nestatnej chybe dostane do väzenia, ktore mu nadobro zmeni zivot. Vbase mate na vyber. Bud sa stanete obetou a doslova vas budu ojebavat alebo sa stanete bojovnikom a vy si podate kazdeho, kto sa na vas zle pozrie. Hlavny hrdina si vybral druhu moznost a tak vdaka nemu sledujeme co to obnasa a nazorne zistujeme, ze basa rozhodne nesluzi na prevychovu zlocincov na pocestnych ludi ale skôr naopak. Nastastie tentokrat sa Waugh nesustredil len sa velmi realisticky a fascinujuco podane procedury vo väzeni, ale aj na poriadny pribeh hlavneho hrdinu, ktory je napinavy od zaciatku do nekompromisneho konca v ktorom sa kruh uzavrie. Velkym kladom je aj herecke obsadenie, ci uz hlavneho hrdinu alebo aj vedlajsich postav drsnych a este drsnejsich chlapikov z ktorych kazdy predvadza skvely vykon. Mne velku radost urobili moji dvaja oblubenci Jeffrey Donovan a Holt McCallany. Takze v dnesnej PG-13 CGI dobe je takyto poctivy chlapsky film hotovym zazrakom pre kazdeho chlapa, ktory si neholi hrudnik. Zatial 8/10 a na druhe pozretie najskôr pôjdem aj vyssie. ()

Listeroman

Hodně jednoduchý příběh, který v podstatě nemá co nabídnout. Vyčerpal snad všechny vězeňské gangsterské stereotypy. Trošku nechápu proč vůbec film vznikl. Jako seriál by to asi obstálo, ale na celovečerní film ten scénář prostě nemá...existuje totiž tolik lepších filmů s podobnou tématikou...i Felon (2008) od stejného režiséra je o něco lepší. ()

Ouwen

Když ono se to tak táhlo.. navíc to nebylo tak atraktivní, jak jsem doufal. Ve vězení to tolik zábavné nebylo a působilo to celé moc unáhleně, a současnost mě nezajímala. Čekal jsem i absolutně nekompromisní závěr pro hlavní postavu a taky ne. Hudba fantastická, některé scény smutné a dojemné. Akce nic moc, kvůli strašné kameře. I Kriminál se Stallonem byl pro mě zásadnější. ()

kepiash

"A man's gotta do what a man's gotta do." - toto známé heslo perfektně vystihuje hlavní motto filmu. Příběh muže, jehož osud (ačkoliv o tom tehdy ještě nevěděl) byl napsán v jedné jediné vteřině, mě neskutečně bavil. Postupná psychologická proměna snobského bankéře v "největší štiku v rybníce" je skutečně impozantní. Mám velkou radost, že Coster-Waldau konečně dostal pořádnou roli ve které ukázal, že je skvělým hercem. Škoda jen, že se kamera více nedržela "vězeňské" dějové linky, neboť na "svobodě" to bylo místy zbytečně utahané. ()

JohnCZ

Jaimey fokin Lannistah si to sice dává, ale dějově jde o úplně klasický vězeňský film, který nemá čím pořádně zaujmout a překvapit. Po formální stránce precizní, výborně zahraný, ale trochu odtažitý a lehko zapomenutelný. ()

vurhor

Jaime Lannister jako člen neo náckovského zločineckého syndikátu. Inu, však blonďáček to je. Shot Caller je v podstatě takový obrácený Kult hákového kříže. Vcelku dobře vyobrazuje, jak se charakter člověka může zcela změnit, pokud se plně, v zájmu vlastního přežití, přizpůsobí tvrdému a nemilosrdnému životu ve věznici s těmi největšími bídáky. Retrospektivní podání mi nepřišlo špatné, ovšem myslím, že by mě možná víc bavilo, kdybych postupnou změnu hl. protagonisty viděl v lineární formě, plus sekvence s věznicí určitě mohly být delší. Nejedná se ani tolik o krutý film, je to spíše smutné drama o jedinci, který ztratil sám sebe, jenže nalézt se už znovu nezkouší, protože ví, že to prostě nemá smysl. Nebýt těch pár hluchých pasáží a příliš krátké (ale dost podstatné) sekvence ve věznici, jednalo by se o vynikající záležitost. Slabší 4* ()

Marsik

YES! Po dlouhé době film, který mě jednoduše hodně zaujal. Dle mého to byl neotřelý snímek z vězeňského prostředí, kde sledujeme, a to velmi originálním pohledem, svět za mřížemi a mimo ně. Někteří se vysmívají hereckému výkonu dánského herce v hlavní roli. Mě to naopak přišlo jako zajímavé herectví, kde mi jeho projev seděl více než kdejaké rádoby cool grimasy a výrazy amerických hezounků. Za mě velká spokojenost! 80% ()

ledzepfan

Celá ta zápletka kolem zbraní je taková nějaká jalová a divná, ale scény z vězení jsou fakt v pohodě. Nikolaj tam sedí parádně a já mu věřil toho bezúhonného makléře stejně jako rozklepaného zelenáče nebo hovádko z vrcholku pyramidy. ()

agentmiky

Kdybych já coby úspěšný muž v profesním i osobním životě skončil s takovými chlapy ve vězení, tak bych se sesypal asi jako většina lidí. Zde jsme ale dostali absolutně opačný případ, kdy se z normálního muže stane člen gangu se vším všudy, který se nebojí zamastit si ruce něčí krví. Film má dvě linie, mezi kterými postupně přeskakujete a vidíte, jak to s hlavním hrdinou probíhalo ve vězení, a jak to pokračuje po propuštění. Někdy bych volil trochu jasnější přeskoky, ale dalo se to zvládat. Coster-Waldau zahrál na Oskara, neskutečně jsem mu jeho roli uvěřil, což je velice důležité. Bral bych trochu větší stopáž odehrávající se ve vězení, trochu bych tam rozvinul jednotlivé postavy, s kterými se hlavní postava Money po propuštění znovu shledává. Vlastně bych zapomněl ještě na jednu linku, a to tu s tím probačním, pod kterého pravomoce bych já osobně nechtěl spadat. Ten herec byl fakt sympatický. Film se nijak nebojí a servíruje nám názorné ukázky brutálních a nevybíravých scén, jak už odstranění Bernthala, tak i Bestie na konci. Závěr překvapil. Úžasné sociální i psychologické drama, kde jsme svědky naprosté změny jedné osobnosti, která prostě přeběhla na druhou stranu. Kdyby byly postavy lépe charakterově vysvětleny a časové skoky lépe podány, dávám pět. Takto to je "jen" 84 % "Nobody is touching my family." ()

Ellmariachi

Věta: Nikdo mi nebude sahat na rodinu, získala nový rozměr. Trestanec mě bavil od prvního záběru po ten poslední. Film šikovně balancuje na hraně různých klišé, tak aby do nich nespadl, ale zároveň je divákům dopřává. Další věc co mě bavila je ta, že snímek je více méně čisté drama s neotřelým dějem, šikovně umístěnými flashbacky a chytrým závěrem, díky kterýmu si budu film pamatovat. Jediný co ,tak casting mohl Nikolajovi přihrát hezčí manželku, aby měl aspoň trošku důvod se snažit vrátit. 90 procent a plnej počet. ()