Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Lucasion

Nejsem fanoušek Lolka. Actually jsem League of Legends absolutně nepolíben. Ale vzhledem k ohlasu jaký seriál měl a vzhledem k tomu, že jsem taky hráč, tak jsem musel proniknout do tohoto světa alespoň skrze Arcane. A byl to zážitek vskutku výborný Příběh dvou sester, víc jsem o seriálu nevěděl. Nejprve klady. Seriál má absolutně vynikající soundtrack. Její "Goodbye" je pravděpodobně vrchol celého seriálu, i když přijde v jeho třetině. Vizuál seriálu je naprosto dokonalý. Skvělá animace, barvy i rozpohybování. Není co vytýkat. Pochválit musím i postavy, ke kterým snadno přilnete a velmi vám na nich záleží. Fanoušci už asi tuší, co se stane s Powder a s Vi. Já nikoliv, takže jsem si užíval jejich origin od začátku do konce. K těm záporům mohu říct, že zatímco první třetina je dokonalá, tak prostředek než chytne dech, tak ho trochu ztrácí. Finále je pak šťavnaté a čekáte otevřený konec. Možná seriál trošku moc jede na citovou vydíračku, ale mě to nevadilo a svezl jsem se na emotivní vlně celého příběhu. Za mě velmi povedený vstup do světa Lolka. I když prozatím zůstanu asi pouze u něj. Přesto díky moc za něj! (90 %) ()

Kevin 3171

Za mě asi jedna z nejlepších animovaných věcí + geniální soundtrack .. Pro fanouška a hráče League of Legends to prostě musí být 10/10 ()

PauloZ

Epic! Na poli animovaných seriálů jsem neviděl asi nic lepšího. Animace neskutečně skvělá a kreativní. Každý záběr, každé políčko screenu mě absolutně bavilo a dokázalo učarovat. Voicovery postav posunují hranice daleko za veškerou konkurenci. Hlasový projev mi někdy přišel snad lepší než ve hraných filmech. Hlavně u Powder... like wtf. Dospělá podívaná se vším všudy.. atmosféricky napěchované k prasknutí s výborným soundtrackem... prostě boom jak pejča :D ()

ArsenalEagle

Před rokem jsem si vychvaloval seriálové zpracování Doty, bavilo mě. Jenže následně vyrukovovalo se svým seriálem i LoLko, aniž bych to předem zaregistroval, a já jsem beze slov. Naprostá fantazie, které není co vytknout. Hru si sem tam už dekádu zahraju, ale nikdy jsem nebyl nijak zvlášť ujetej do loru. Výhodou je, že hru vlastně nemusíte vůbec znát a naplno si užijete barevnej akční punkovej nářez. Gradace příběhu je neskutečná, celá série nemá hluché místo, naopak tempo je naprosto brutální, všechny postavy mají svůj smysl, nejsou černobílé a moc baví. Zpracování je úchvatný, animace mě mega baví, akce je skvělá, nápaditá a dělá čest hře. Tady není o čem, tohle je seriál roku, bezkonkureční famózní jízda a já smekám. Arcane má naprosto všechno a ještě víc, co by si seriálový nadšenec mohl přát. Pokud by se povedlo kvalitou navázat s dalšími řadami, budu muset překopat svůj seznam oblíbených. BRAVO. ()

kolda1990

Tak to jakože wow! Tohle jsem nečekal, hru neznám ani trochu. Upřímně mě zaujalo to hodnocení a říkal jsem si, co je to za nadhodnocený animáč? To co jsem dostal, mě opravdu velice mile překvapilo. Pro milovníka "depresivních" a "temných" snímků to bylo prostě něco. Dokonalá animace, perfektní a zajímavý příběh, skvělej soundtrack a v neposlední řadě sakra zajímavé postavy. Jestli mě něco okouzlilo tak japonské anime ale tohle pro mě bylo takové emerické "anime". Vivat Netflix. Chtěl jsem napsat, že doufám, že nebudeme čekat rok na další sérii a bohužel dle edny.cz to příští rok nebude:( ()

slord

Seriál, ktorý ma z počiatku ani nelákal si ma po pozretí prvej epizódy ihneď získal a je jedným z najpríjemnejších prekvapení tohtoročnej seriálovej nádielky. 10/10 ()

KiritoSenpai

Tak jako všichni fanoušci populární hry League of Legends jsem netrpělivě čekal na Arcane a čekání se vyplatilo. Příběh rozdělený na 3 akty po 3 dílech je tak akorát (narovinu, možná je to trochu málo, ale to je spíš tím, že je ten seriál prostě dobrý) a animace je skvělá a originální.  Mé doporučení? Pokud jste to neviděli, dejte si mezi akty den pauzu a nechte ty 3 díly uležet. Je to lepší, než to dát na jeden zátah. ()

WaraiOtoko

Po třetím dílu jsem si říkal, aha tak už chápu co na tom lidi vidí (krom úžasné animace) a byl jsem velice zvědav, jak se příběh bude vyvíjet dál, protože to co se stalo jsem opravdu nečekal, bohužel však ze všech možných scénářů, ve které jsem doufal, se příběh ubral tím pro mě nejméně pochopitelným, což je takový příznak tohoto seriálu, prakticky veškeré konání postav na mě působilo účelově. Vždy když nějaká postava má řešení problému na dosah ruky, zcela nelogicky se zachová tak, aby vznikla „dramatická“ situace, korunu tomu nasadí konec, kde jsem se tomu co zase Jinx natropila už jen musel pousmát. ()

Tony.cs

Těžce vyhajpované a nadhodnocené. A proto i trochu zklamání. Největší problém je ta ošklivá animace. Jinak příběh Vi a Jinx oceňuji. ()

LND

"You think I'm crazy? You should see my sister!" Neskutečná nálož! Říká se, že filmy a seriály na motivy her nikdy nedopadnou dobře, ale tady se ukazuje, že to jde. Arcane dokáže zaujmout už jen nevšedně detailním stylem animace a také úvodní písní Enemy od Imagine Dragons, načež příběh perfektně šlape od začátku do konce. Ze soundtracku stojí za zmínku ještě písně Playground, Guns For Hire, Goodbye a What Could Have Been, které tomu rovněž dodávají ten správný říz. Je vidět, že se na ničem nešetřilo. Nechybí ani pověstný power of friendship flashback a dokonce ani Super Mega Death Rocket! ()

Parlay

Hype byl sice enormní, ale stejně mě to dostalo do kolen. Arcane je zjevení, které dává jasně na srozuměnou, že velkým příběhům sluší i animovaný kabátek a nijak je nedegraduje. Ba naopak – právě díky němu je tento fikční svět tak fascinující a plný dechberoucích scenérií. Vše šlape jako na drátkách – scénář, dabing, postavy, hudba (hudba!)… Jen je škoda, že poslední dva díly jsou trochu uspěchané a zkratkovité, chtělo by minimálně jedno zastavení navíc. Jinak ale vážně paráda a těším se na další nášup, už aby to bylo. ()

M.i.k.e

Arcane se mi těžko hodnotí jako herní adaptace, protože hru neznám, nikdy sem jí nehrál a ani jí nikdy hrát nebudu. I přesto jsem si dokázal tenhle animák celkem užít. Dějově mě sice vyloženě nestrhnul a hluchých míst tu není úplně málo, ale všechno bohatě vynahrazuje povedená animace, slušná steampunková atmosféra lehce říznutá fantasy, výborný soundtrack a když na ní dojde tak i skvělá akce. Pokračování sice nebudu vyhlížet zrovna netrpělivě, ale pokud přijde, rád se podívám...70% ()

BarryLyndon

Po finále jsem maximálně nadšený! Nemyslím to zasazením, ale nějakou sociální tématikou a dilematy je tohle opravdu lvl Matrix, beze srandy... Myslím konkrétně konec předposledního nebo i posledního dílu, to bylo tak moc silný mnohovrstevnatosti i uměleckým ztvárněním. ()

C0r0ner

Až taková superlativa jako ostatní bych asi nepoužíval, nejlepší seriál roku (vůbec?) to fakt není, což ještě neznamená, že by to opravdu nebyl parádní seriál, kde především !animace!, vývoj postav a nádherně nahozený steampunkový svět dělají z Arcane fakt pecku. Seriálová DotA je proti tomuto bída. 90% ()

NiWi

Arcane je naprosto fenomenální počin, a jeden z nejlepších animovaných seriálů posledních let. Vizuální stránka je opravdu výjimečná a skvělá, kombinace ruční kresby a počítačové animace působí opojně a živě, to vše podtrhuje strhující hudba. Příběh je detailní, i přes zaměření se na několik postav nepůsobí roztříštěně, a každé postavě dává dostatek prostoru pro uvěřitelný charakterový rozvoj. Seriál skýtá opravdu emocionální momenty, které fanoušky her dostanou k slzám smutku či štěstí. Pro diváky hrou nepolíbené může Arcane být zajímavý svým bohatým a zajímavým světem, který seriál vykresluje dostatečně pochopitelně. Věřím, že seriál odstartuje naprostý boom zájmu o další podobné projekty, a pro Riot Games v tomto odvětví začíná období něčeho opravdu velkého. ()

čidlo

Hru neznám ale seriál jako takový je udělaný na vysoké úrovni,bavil jsem se a u mně je to na pomezí 4/5☆a ano těším se na druhou řadu 87% ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD