dO_od

// Posedlost Imagine Dragons stranou, Riotu se kupodivu povedlo natočit dospělý a troufám si říct revoluční animák na základě hry, která k tomu paradoxně nikdy neměla žádné předpoklady. Způsob budování světa, interakce mezi postavami, a hlavně výše zmíněná animace, která to celé posouvá minimálně o tři levely vejš, než kde by to za normálních okolností bylo, z toho tak k překvapení většiny internetu činí jeden ze seriálových počinů roku. Úvod byl sice na můj vkus trochu chaotický a hledal jsem si kvůli tomu k postavám cestu o něco déle, nakonec se to však povedlo. Takže klobouk dolů, těším se na pokračování, a upřímně doufám, že si ostatní herní vývojáři při sledování zuřivě psali poznámky. 8/10 ()

Doomcourier

Lolko mě nebaví, ale přesto jsem si Arcane dokázal na plno užít. Když pominu první slabší epizodu, tak se nám dostane špičkové podívané, kterou si opravdu nechcete nechat ujít. Arcane nemá jen skvělé charaktery, animaci, ale dokonce má i dobrou atmosféru a příběh. Ikdyž se dá najít i pár slabších stránek, tak Arcane si svou pozornost rozhodně zaslouží. ()

Lachtaan

Solidní animovaná pecka, co mi dlouho unikala, abych si ji v práci dal skoro celou během jediného dne. Jako člověk, co nikdy LOLko nehrál a neznal tak jedinou z postav, jsem si tady užil každičkou akční scénu a po řádném vtažení do děje i motivy všech postav. Chvíli mi trvalo pořádně pochopit, co se tu vlastně děje a k čemu se schyluje, ke konci jsem už byl ale natolik zaháčkován, že jen směle čekám na druhou sérii. [viděno na Netflixu] ()

mclenin

Ako neznalec hernej predlohy nedokážem úplne plnohodnotne vychutnať a oceniť príbeh ako taký, za ktorý sťahujem jednu hviezdičku, nie že by bol zlý - postavy sú dobre napísané, majú svoj vývoj, svet nie je čiernobiely - no miestami mi utekala pozornosť od seriálu niekde mimo. Na druhej strane animácia je skvelá a hudba, poťažme soundtrack špičkový, za zmienku stojí prinajmenšom titulná skladba od Imagine Dragons / J.I.D. "Enemy", ktorá je neuveriteľne chytľavá či "Guns for Hire" od Woodkid, ktorá sa v spojení so scénou "lightning of the beacon" u mňa postarala o jednu z najzimomriavkovejších filmových scén roka. Off topic - "Guns for hire" by bola absolútne úžasná ako titulná skladba k Jamesovi Bondovi, či už novému alebo ako alternative song k No Time to Die. ()

Ronan

Takto sa majú točiť seriály. Animácia je veľmi kvalitná, zaujímavá steampunková hudba. Akčné scény boli precízne. postavy boli ukážkovo rozpísané. Myslím ,že bolo veľmi zaujímavé rozdeliť seriál na tri časti, prvý Act bol zoznámenie s postavami a ich motiváciami to znamená, že aj toho najväčšieho chrapúňa dokážeme pochopiť. A tie emócie, ako mňa koniec 1. Actu zložil na  kolená, len čo je také horšie, 2. a 3. Act sa spolieha na akciu než na chémiu postáv. V druhom Actu sú už naplno využité scifi a fantasy prvky. Málokedy sa podarí tak efektívne zamiešať scifi a fantasy prvky aby to fungovalo. 1. Act bol zaujímavý úvod, 2. Act akčné jadro a 3. Act epický záver. ()

• V 17. minutě můžeme vidět tetování na zádech. Jedná se o logo metalové kapely Pentakill, jenž pochází právě ze světa „League of Legends“. V roce 2021 vyšlo její 3. plnohodnotné album. (Karlosik_4)
  • Nad dveřmi Benzoova obchodu se nachází helma, jež patří šampionovi Tryndamerovi. (Luicy)
  • V obchodě U Benza je několik předmětů, které odkazují na itemy, jenž se během hry nakupují ke zvýšení statů šampiona. Ve vitrínách lze spatřit Rabadon’s Deathcap a Eye of the Oasis. Rovněž masky představují itemy z obchodu, konkrétně Liandry’s Torment a Haunting Guise. (Luicy)