Po loupeži v naleštěném Piltoveru začnou osiřelé sestry Vi a Powder řádit v ulicích pod městem Zaun. (Netflix)

BoXBe

Netflix a sítě jsou plné balastu, tahle barevná pohádka mezi ně určitě nepatří. Dlouho mě tak jeden díl seriálu nevyhodil z konceptu jako nádherně animované Arcane. Příjemná atmosféra, robustní svět plný krásných vizuálních i obsahových nápadů a 43 minut, které natěšily na celé universum a další díly. Tak to má být. ()

NiWi

První epizoda je velmi příjemná, ideálně uvádí do děje a dokáže zaujmout jak fanoušky League of Legends, tak případné diváky daným světem nepolíbené. Tempo je svižné, dějové linky se rozjíždí hned na několika frontách, avšak stále jsou přehledné díky výrazným postavám a jejich projevu. Animace je opravdu skvělá, v akčních sekvencích velmi živá a mimo akci pak velmi detailní a propracovaná. Postavy jsou uvěřitelné, a pokud je divák fanouškem League of Legends jako já, všechny známé lokace a jména si o to víc dokáže užít. ()

mirakom

Arcane má skvěle vizuálně provedenou steampunkovou atmosféru. Kromě LoLka, které jsem nikdy moc nehrál, mi to velice připomíná herní sérii Dishonored od Arkane Studios, kterou mám velmi rád. Soundtrack a hudba od Imagine Dragons mi tam sedí. Postavy a svět jsou zpracovány parádně a příběh se zatím začíná zajímavě vyvíjet. || 9/10 ()

Milano33

Prvá epizóda za mnou a už mám také podozrenie, že toto bude seriálová záležitosť roku, ja to proste cítim. Arcane je skvostný science-fantasy seriál na motívy hry League of Legends. Celé je to zasadené do atraktívneho steampunkového prostredia, kde sa veda miesi s mágiou. Tomuto fantastickému svetu vzdychli život najmä dve ústredné a kontrastné lokácie, dvojmestie Piltover a Zaun, ktoré skutočne pôsobia ako dve plnohodnotné postavy. Zatiaľ čo Piltover je progresívnou metropolou, Undercity je kriminálnym podsvetím zamoreným toxickou hmlou. Vi a Powder, poťažmo Jinx, majú medzi sebou ozaj úžasnú chémiu a ich vzájomná sesterská láska ma vážne dojíma. Tá mrazivá pieseň na začiatku uhrančivo nastolí tón tejto show. A ten štýl animácie, tá grafika i voice acting sú skrátka luxusným zbožím! ()

ALIENka_

Tak jsem se taky nechala unést skvělými ohlasy. Pořád jsem to odkládala, popravdě mě odrazovalo, že je to podle League of Legends, který jsem nikdy nehrála, takže se v tom vůbec nevyznám. Ale po prvním dílu jsem mile překvapená, zatím je to sice spíš ukázka světa, ale je vidět, že si s tím tvůrci dali spoustu práce, což je znát na každým detailu. A to umím ocenit! Příběh zatím není nic superoriginálního, konflikt třídních vrstev je starej jak sám Marx, ale animace je nádherná, nic tak lahodícího oku jsem jaktěživ neviděla. Zároveň první díl nakousl hlavní aktéry - jak záporáky, tak protagonisty, a mě nezbývá než doufat, že to nebude černobílý zlo versus dobro, který je ve fantasy a sci-fi tak ohraný, že si z toho rvu vlasy hrůzou. Hodnocení: konec s kočkou a myší byl výbornej, těším se, co tvůrci vybalí příště/10 ()

• Na zdi jedné z budov lze spatřit roztrhaný plakát odkazující na Corporate Mundo Skin. Samozvaný Dr. Mundo je mimo jiné rovněž obyvatelem města Zaun. (Luicy)
  • Když se Powder během honičky ukrývá se svým lupem z Piltoveru za rohem budovy, lze na stěně vidět houbičku, která patří yordlu Teemovi, jenž patří mezi prvních 16 šampionů ve hře „League of Legends“. Podobných odkazů na postavu Teema lze vidět v seriálu hned několik, např. ve formě plyšáka, uvnitř arkádové hry či obrázkové knihy. (Luicy)
  • Při prvních záběrech na město Zaun lze spatřit muže sedícího na kleci, uvnitř které je Ancient Krug, příšera, jež je nedílnou součástí jungle ve hře League of Legends“. (Luicy)