Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (séria)

Krásný Den pokroku! (S01E04)

(epizóda)
  • USA Happy Progress Day!

Piltover vzkvétá díky Jayceovým a Viktorovým technologiím a oni dva řeší, co dál. Ze Zaunu se vrátí známá tvář a způsobí pořádný chaos. (Netflix)

ALIENka_

Ještě jsem dostatečně nevychválila, jak dobře jsou všechny postavy napsaný. Málokdy se poštěstí, že by i vedlejší postavy byly takhle plastický, ale tady to vypadá, že má každá několik vrstev a svoje motivace. Většinou mě sere aspoň jedna postava, která se chová úplně nelogicky (nebo mě irituje z jinýho důvodu), a to se mi u Arcane zatím nestalo, každá má něco do sebe. Z Powder se stala Jinx - adoptivní dcera Silca, což je jeden z nejzajímavějších vztahů vůbec, i když ne nejzdravější. Doufám, že uvidíme víc Silca, jeho dějová linka mě baví zatím nejvíc, a to jsem si myslela, že to bude další nemastnej neslanej záporák. Mám jenom jednu hnidopišskou poznámku - jak Caitlyn přežila ten výbuch? Byla docela blízko. Ale jsem ráda, že to přežila, protože se těším, kam povede její příběh. Hodnocení: chudák Jayce se stal politikem, a to chtěl jenom zkoumat magii/10 ()

Milano33

Tak máme za sebou menší časový skok, postavy nám vyrástli a povahovo vyzreli. Najväčšou premenou si rozhodne prešla Powder, ktorá sa pretransformovala do Jinx, akú poznáme z hier League of Legends. Jinx naplnila moje predstavy, je pojašená a nerozvážna. Často sa necháva premôcť emóciami a jej rozmar nemá hraníc. Avšak človek si ju aj tak okamžite zamiluje, najmä pri bojových sekvenciach a tých jej všelijakých výtržnostiach. Ten spôsob, akým nám bol prerod Jinx servírovaný, bol mimoriadne pôsobivý. Epický nástup na scénu predostierajúc akciu a všetko, čo bolo potrebné o Jinx povedať, nám bolo v týchto pár záberov aj povedané. Čas sa taktiež podpísal aj na Piltoveru, ktorý teraz zažíva zlatý vek. Hextech je najnovším výdobytkom tejto progresívnej doby, avšak zároveň najväčším rizikom. ()

Sany33

Príbeh: Piltover vďaka Magibránam zažíva obchodnú renesanciu a začína sa mu dariť. Zaun na druhej strane chátra a tak sú nútený robiť bojové nájazdy na obchodné lode. Powder nám trocha vyrástla ale evidentne kope za zlý team. Stále ju ale strašia duchovia minulosti. Prevedenie: Po predchádzajúcej časti som ani nečakal, že by seriál udržal nastavené tempo ale až takúto nudu som ozaj nepredpokladal. Jediné zaujímavé boli posledné tri sekundy kedy sme objavili Vi. 55% ()

jirikzaboj

Geniální proměna postav. Powder aka Jinx mi připomíná přirozený progress Anakina a ješitnost rodů v Piltoveru mi připomíná Game of Thrones. Celkově mi přijde, že Arcane se ubírá směrem, který je jakýmsi multižánrem různých blockbusterů a tvoří i tak pečlivě svůj vlastní svět, od kterého se nebudu moct jednou odtrhnout, nabažit a budu chtít pořád více. Ta animace je naprosto boží a dal bych klidně litr za to, abych mohl vidět alespoň jeden díl v kině na plátně. Cyber soundtrack se do prostředí naprosto hodí a speciálně bojovým sekvencím dává opravdu náboj. Tohle je opravdu jedna z událostí roku. Škoda jen, že spoustu lidí tuhle lahodu nezkusí kvůli animované výpravy a nebo nevěří hernímu originu. ()

kenkaku

Fenomenální steam-punkový potenciál (mechanický hmyz) opravdu zabíjí zbytečné motivy fantasy (králikoza jako proč?). Proti fantasy nic nemám, ale tenhle mix je vyloženě debilní (asi jako čokoládový dort s hovězím a ještě šlehačkou jako bonus). Modrovlasá pinda povyrostla (takže hop v čase) a je protivnější než předtím… a magi-technika? Ta je v plném proudu (a mluví se o magi-bránách). Jediné co funguje je animace. ()

• V 17. minutě můžeme vidět tetování na zádech. Jedná se o logo metalové kapely Pentakill, jenž pochází právě ze světa „League of Legends“. V roce 2021 vyšlo její 3. plnohodnotné album. (Karlosik_4)
  • Heimerdingerův mazlíček se nazývá Poro a je to chlupaté magické stvoření původem z Freljordu, které se však v průběhu let rozšířilo po celé Runeteře. (NiWi)
  • Když se Sevika vrací k Silcovi, aby mu řekla, co se stalo na vzducholodi, můžeme spatřit různé záběry pochmurného města Zaun. Mezi jednotlivými scénami můžeme zahlédnout tetovací salón, ve kterém umělec kreslí logo Pentakill (v češtině Petizářez) na něčí záda. (Veskoslav)