Soweek

Předem upozorňuji, že jsem v životě nehrál LoL, ba co víc, hrou přímo opovrhuji. Arcane je ale naprostý klenot a absoltní povinnost pro všechny. Příběh není nijak originální, ale je sakra dobře vybudovaný stejně jako jeho charaktery. Arcanu se zejména daří budovat silné ženské hrdinky a strká tím veškerou snahu Marvelu do kapsy. Samotný potlesk si zaslouží první 3 epizody fungující jako origin, možná nejlepší origin, jaký jsem v animovaném světě viděl. Animace, steampunkový svět a mnoho dalších elementů je jen třešničkou na dortu. Riot Games mají za sebou 10 let existence LoL s více než 140 hrdiny a lorem, se kterým nijak nepracovali. Něco mi říka, že po tomto kousku se rozjede velký kolotoč nových her, filmů a seriálů ze svéta Runeterry. Kolotoč, na který se nesmírně těším. ()

Ronan

Takto sa majú točiť seriály. Animácia je veľmi kvalitná, zaujímavá steampunková hudba. Akčné scény boli precízne. postavy boli ukážkovo rozpísané. Myslím ,že bolo veľmi zaujímavé rozdeliť seriál na tri časti, prvý Act bol zoznámenie s postavami a ich motiváciami to znamená, že aj toho najväčšieho chrapúňa dokážeme pochopiť. A tie emócie, ako mňa koniec 1. Actu zložil na  kolená, len čo je také horšie, 2. a 3. Act sa spolieha na akciu než na chémiu postáv. V druhom Actu sú už naplno využité scifi a fantasy prvky. Málokedy sa podarí tak efektívne zamiešať scifi a fantasy prvky aby to fungovalo. 1. Act bol zaujímavý úvod, 2. Act akčné jadro a 3. Act epický záver. ()

Hanys_

Hra mi vždycky přišla jako taková tuctová klikačka, takže jsem docela zíral jaký příběh se z toho tady dokázalo vydolovat a jaké charaktery vdechnout postavám (jynx!) Navíc to všechno v pomalu revoluční animaci. Fakt slušné překvápko. 8.5/10 ()

mclenin

Ako neznalec hernej predlohy nedokážem úplne plnohodnotne vychutnať a oceniť príbeh ako taký, za ktorý sťahujem jednu hviezdičku, nie že by bol zlý - postavy sú dobre napísané, majú svoj vývoj, svet nie je čiernobiely - no miestami mi utekala pozornosť od seriálu niekde mimo. Na druhej strane animácia je skvelá a hudba, poťažme soundtrack špičkový, za zmienku stojí prinajmenšom titulná skladba od Imagine Dragons / J.I.D. "Enemy", ktorá je neuveriteľne chytľavá či "Guns for Hire" od Woodkid, ktorá sa v spojení so scénou "lightning of the beacon" u mňa postarala o jednu z najzimomriavkovejších filmových scén roka. Off topic - "Guns for hire" by bola absolútne úžasná ako titulná skladba k Jamesovi Bondovi, či už novému alebo ako alternative song k No Time to Die. ()

Muel

| Netflix | Ja ako hráč hry som bol nedočkavý, kedy konečne dostaneme niečo zo sveta LoLka. To sa konečne naplnilo a dopadlo to vlastne asi najlepšie ako mohlo. Arcane je totiž vizuálne dychberúci zážitok, ktorý s ľahkosťou a istým prehľadom rozpráva príbeh dvoch sestier. A funguje to naozaj na výbornú. Presný dabing, nádherná animácia, funkčné emocionálne scény, hravé a zábavné využívanie tohto rozmanitého sveta. Naozaj kvalitný, plnotučný balík zo sveta LoL, ktorý som si vždy prial v takejto podobe. GGWP! | Hodnotenie: 9/10 | ()

Greg25

Určitě záleží, jak se na to budete dívat. Příběh bude sem tam obsahovat nějaké ty klišé, nebo nesrovnalosti, ale já se neubráním tomu dát za pět hvězd, protože jsem si naprosto sedla na zadek z animace, z detailů, z atmosféry, která na mě nikdy z žádného jiného animovaného filmu, ani seriálu nepůsobila tak mocně jako tady. Naprosto skvělá popově kulturní jízda řízlá steampunkem, zajímavými postavami (cool herními, ale vycházejícími z nejstarších svárů společnosti) a videohrami a přitom zachovávající pravidla hraného filmu. S ničím se to nemaže, nic není jednoznačné. Z tohohle jsem fakt paf, protože na animované filmy/seriály mě nikdy moc neužilo. 100% ()

Doomcourier

Lolko mě nebaví, ale přesto jsem si Arcane dokázal na plno užít. Když pominu první slabší epizodu, tak se nám dostane špičkové podívané, kterou si opravdu nechcete nechat ujít. Arcane nemá jen skvělé charaktery, animaci, ale dokonce má i dobrou atmosféru a příběh. Ikdyž se dá najít i pár slabších stránek, tak Arcane si svou pozornost rozhodně zaslouží. ()

Batahst8

Jsem se zamilovalo, jsem se kurva zamiloval. Tohle bylo kurvo něco. Jako člověk, co nikdy nehrál LoLko, nikdy se o to nezajímal, tak musím říct, tenhle seriál je čistej náhul.  V Arcane je úplně všechno: fenomenální postavy (Vi, Jinx, Silco, Viktor, Jayce, Caitlyn, Mel, Vander, ...), dechberoucí momenty, skvělý dialogy, perfektní komplexní svět, úžasný zvraty (z 97,5% jsem je nečekal), užasná akce a atd. Ty postavy byly naprosto fenomenální, a to tady máme tak 8 hlavních postav a každá má svůj prostor být prostě sympatickou, ale kdybych měl zmínit nejlepší, tak prostě řeknu Jinx (Pane bože ty modrý vlasy jsou kurevsky sexy), která je prostě naprostej psycho magor, ale má větší hloubku než nejlepší postava z MCU. Jako ten svět je prostě něco skvělýho a já ho prostě miluju. Plno naprosto dechberoucích momentů, nepamatuji si že bych měl u nějakého seriálu husí kůži, tady to bylo minimálně dvakrát za epizodu, a dost často jsem si připadal jako kdybych koukal na nový film Nolana nebo Villneuva. Také musím říct, že za celej tenhle rok jsem neviděl lepší akční sekvence, ani bondovka je neměla takhle promakaný a takhle silný. To jsem tu nezmínil tu skvělou animaci, která je naprosto bezchybná nebo ten počet těch originálních nápadů, anebo ten skvělej soundtrack podpořenej skvělým výběrem hudby (Imagine Dragons v Topu). Arcane je prostě láska, láska kde je úplně všechno (pro mě tam prostě není žádná chyba, jako vůbec žádná) a já to prostě MILUJU. 10/10 ()

warrenur

Vizualne i zvukovo uchvatne spracovany pribeh. League of Legends poznam len z trailerov a obcasnych peknych cinematic videi, nie ako hrac. Takze toto hodnotim len ako prosty divak. Styl animacie sa mi ozaj paci, obcas je v tom i Cyberpunk vibe. Pribeh, pekne vygradovana klasicka surodenecka tragedia a nasledne "zaujatie stran". Tieto tragedie a dejove linie ponukajui hlavne mnohe sfilmovane historicke azijske pribehy. Psychadelic stavy u Jinx, jednej zo sestier mi pripomenuli vynikajuce spracovanie Senuy z Hellblade. Zaver bol paradny. Silne stvorhviezdie. ()

Wallis3

Podobně jako v Mandalorianovi jsem tady postrádal jakýsi příběh. Animace je super, akčnost bavila, Jinx já prostě fandil, Vi a Kremrolka si mohli cosi střihnout po dvaadvacáté hodině, v celku to vůbec nebylo špatný, ale ten příběh byl jaksi roztahanej na všechny směry (odloučení sester, distribuce Třpytu, Silco, Město a Podměsto, Univerzita...) to všechno vmáčkli do pár dílů, konec těžce otevřenýotevřený,  ale jaksi stěžejní dějová linka mi tam zkrátka chyběla. ()

Swannie

Zakaždým, keď si po dlhšej dobe pozriem čosi animované, čo nie je tradičná Pixar / Disney animácia, moje srdce zaplesá radosťou. Arcane je vizuálny skvost, ktorému sa však navyše podarilo z legendárnej bojovej (a ilustráciami často hypersexualizovanej) hry spraviť obsahovo kvalitný seriál, ktorý sa zaujímavosťou príbehu a hĺbkou jednotlivých charakterov môže rovnať top seriálom nielen roka, ale aj dekády. Mám výhrady - prvé tri epizódy boli nadupané, no neskôr sa už trochu roztrieštila dramaturgia radenia jednotlivých dejových línií, občas som niektorú postavu nevidela tak dlho, až som zabudla, čo sa s ňou dialo naposledy a potom to uberalo na budovaní atmosféry a emócií. Miestami tam už tiež boli poskracované, nelogické alebo málo vysvetlené veci. Napriek tomu to však bol epický zážitok, ktorý mi atmoškou pripomenul Spider-Man: Into the Spider-Verse. Som namotaná a teším sa na ďalšiu sériu. Ešte sa nebodaj vrátim k hraniu LOLka. A tie super pesničky?? ()

Torgal

Audiovizuálne neskutočne vymazlená záležitosť, ktorá ale nezabúda ani na silný príbeh. V jeho centre sú dve sestry, ktorých osud postaví na opačné strany barikády. V bohatom steampunkovom svete vychádzajúceho z herného hitu League of Legends je ale ešte kopec ďalších zaujímavých charakterov a ich príbehov. Tvorcom sa podaril dokonalý mix, v ktorom majú svoje miesto emócie aj vtip, dráma aj akcia. 9/10 ()

Sharpooter

„Pane bože, prosím dejte nám hned teď pokračování.“ Tak tohle jsem si říkal každý týden po shlédnutí nových tří epizod a říkám si to i po shlédnutí posledních tří epizod. Animace tohohle masterpiecu byla úžasná, velmi originální a neuvěřitelně povedená. Opravdu jsem neměl slov, způsob jakým tvůrci dokázali zobrazit emoce jednotlivých postav byl neuvěřitelný. Lepší animaci jsem snad ještě neviděl. Pořád jsem měl pocit jako kdybych se díval na opravdu existující postavy, jelikož jsou napsány dobře, a jsou taky skvěle zobrazeny a ty emoce v seriálu byly opravdu úžasné. Jakožto né moc velký fanda hry League of Legends musím opravdu říct, že byl seriál tak dobrý, že mám chuť si hned nainstalovat lolko a zahrát si za Jinx. Příběh byl úžasný!!! Postavy jak už jsem říkal jsou skvěle napsané, celou dobu jsem fandil i záporákům! Svět je taky úžasný, prostě všechno na tomto seriálu je úžasné. Neviděl jsem zde žádný zápor. Úvodní soundtrack byl taky prostě skvělý. Už dlouho jsem takhle dobrou úvodní písničku neslyšel (u Netflixu naposled snad u Narcose nebo papírového domu). Seriál jsem viděl s českým dabingem a musím říct, že je skvělej, opravdu to namluvili jak nejlépe mohli. V League of Legends světě vidím velký potenciál i pro mnoho dalších sérií či seriálů z tohoto světa, protože jestli každá z postav ze hry má takhle, nebo alespoň podobně propracovaný příběh tak se máme na co těšit. Nebojím se říct, že tohle je nejlepší seriál roku a určitě jeden z nejlepších seriálů vůbec! Prostě masterepiece. A ten konec no tak to bylo něco senzačního. Už se nemůžu dočkat na druhou řadu. Oh, the misery, EVERYBODY WANTS TO BE MY ENEMY!!! 10/10 ()

Dolby.130

Tak toto bol kvalitný odpál. Úplné má to pohltilo a užil som si to sakra na plno. Každá postava mala svoj účel, nikto tam nebol zbytočný, žiadne zbytočné ani trápne scény neboli proste krutoprísne fantasy ako ho mám rád. V tejto sérii proste boli tak dokonalé napísané charaktery, že nikoho sa nedalo nemať rád aj záporné postavy boli proste top, človek ani nevie komu fandiť. A samozrejme sountrack bol boží a ako fanúšik Imagine Dragons som sa veľmi potešil keď som zistil, že naspievali titulnú pieseň ku každej epizóde a dokonca sa aj objavili v jednej scéne v bare kde spievali ten song a to ma extrémne odpálilo. Najviac som si asi obľúbil asi Caitlyn, proste veľmi sympatická postava ktorú dúfam, že uvidíme aj počas druhej série ale na ostatné postavy ako Vi, Jinx a zbytok partie. A veľmi sa teším na ďalšiu sériu, už teraz sa neviem dočkať a s určitosťou viem povedať, že asi najlepší seriálový počin v roku 2021. (Hru som nehral ale seriál ma chytil). ()

Paichichi

To, že Riot dělá skvělá videa ke hře, to jsem věděla. To, že si k tomu najímá více či méně známé hudební interprety, kteří vytvoří něco, co vám pak hraje ještě týden v hlavě a po pěti letech vás přiměje se ke hře vrátit, to jsem z vlastní zkušenosti pochopila taky. Takže to, že vytvoří něco takhle skvělýho jsem asi měla očekávat, ale stejně jsem byla překvapená v tom nejlepším slova smyslu. Seriál se velice brzo odkloní od rozjuchané veselosti videohry (ačkoliv samotná barevnost vizuálu seriálu je taky úžasná) a najede na daleko temnější stránku, kde se nebojí ukázat opravdovou krutost, frustraci a zoufalství. Občas jsem z toho (a snad mě tu fajnšmekři nesežerou) měla až "Dark Knight" vibes  (nebo v poslední epizodě minimálně v jedné scéně "Seven" vibes). Každá z postav má alespoň nějaký rozměr (nemluvě o tom nadšení, když se v seriálu objeví postava, kterou sami máte rádi ve hře, mrk mrk Victore), po většinu času se chovají uvěřitelně nebo alespoň v rámci svého charakteru a jejich vývoj je přirozený, něčím podložený a fakt zajímavý.  Jinx není jenom psychopat, který kolem sebe rád rozsévá chaos (jak jsme jí vnímala ve hře), ale je to zlomená malá holka, kterou pronásledují její démoni a strachy (místy v neskutečně děsivém vizuálu, který je ale zároveň zvláštně "cool"), Caitlyn dostává "reality check" a ztrácí image Piltoverského Mirka Dušína, Vi ať na povrchu drsná, tak uvnitř nalomená a zraněná (a bože, ta jejich chemie!!! Nemluvě o tom, že to jsou všechno uvěřitelné silné ženské postavy bez jakéhokoliv pocitu toho, že by tam tahle idea byla natlačena násilím), Victor ničený zoufalstvím ze zkázy vlastního těla, Jayce, který se z poměrně nevýznamného experimentátora vypracuje až do nejvyšších pater společnosti a mnohem mnohem víc... K tomu všemu si připočtěte nějaký ten sociální komentář, zajímavé zvraty a to nejlepší na konec - absolutně božský hudební podkres a souboje *chef's kiss*. Místy seriál působí až jako stylový hudební videoklip, souboje jsou dechberoucí (nebo minimálně husí kůži způsobující) s choreografií, ze které by se kdejaký akčňák mohl učit. Nemůžu se dočkat další série (protože doufám, že se konečně dočkáme nějaké scény s ústřední písničkou Vi) a vidím tam ještě velký potenciál v rozšíření světa a taky v náznacích toho, jaké další postavy by se mohly v seriálu objevit. ()

Maniik88

Ja moc seriály nepozerávam. Z toho mála čo som videl, bol ale tento asi ten najpútavejší a maximálne som sa tešil na každý ďalší diel. Všetky postavy mi prišli veľmi zaujímavé. Ich vývoj, prerod, dialógy, to bolo proste neuveriteľné. Prvá séria mala neskutočné tempo. Stále sa niečo dialo, dej sa posúval dopredu spolu s vývojom postáv. Takmer žiadne záber, dialóg, strih nebol zbytočný. Seriál má všetko. Už úvodná pesnička od Imagine Dragons je pecková, potom máme perfektnú, neokukanú grafiku. Skvelé postavy, ktoré nie sú iba čiernobiele a často svojím chovaním prekvapia. Skvelý záporák Silko. Ten proste valil. Najlepšia bola schôdzka bosov, keď ich pridusil plynom. Potom sesterský príbeh, kočka policajtka z vysokých kruhov. Kopec zaujímavých postav zomrelo. Niektoré prekvapili, ako senátorka ala Rihanna. Súboje, ktoré boli jeden fajnovejší ako ďalší. Magitechnika a celkovo celý universe. Hru som nikdy nehral ani nevidel, ale prvá séria je proste super. Bavilo ma to 2x viac ako Witcher, čo som pozeral pred tým. A ten ma bavil tiež. ()