Davies182

Je to legrační: sice absolutně netuším, proč se to radši nejmenuje "Void: The Dishonored Legacy", protože mi to strašně připomíná právě Corvův svět od tvůrců ze společnosti Arcane (náhody neexistují?), ale budiž. Hehe. Tohle je každopádně animovaný seriál desetiletí, který si ve svém repertoáru přeje mít každé kreativní studio. Rozmáchlý, draze působící, dobře promyšlený s neuvěřitelně komplexními postavami. V podstatě to velkou měrou stírá adultery rozdíly mezi hranou a CGI tvorbou. Troufám si tvrdit, že čím byli například Mooreovi Strážci revoluční pro dekonstrukci superhrdinského comicscu, tím samým měřítkem budou Riot Games kalibrováni pro přínos plně vyzrálého faktoru do světa animovaných příběhů na pokračování. Netflix tímhle dospěl. [Netflix] ()

Toren

9/10. Neuvěřitelné zjevení, které se automaticky zařadí mezi to nejlepší, co nám seriálová tvorba v roce 2021 nadělila. Audiovizuální prezentace je na první dobrou tím nejčitelnějším plusem a i největší buran v umění musí uznale pokývnout hlavou nad prací, kterou animátoři napříč všemi epizodami vypotili... nepamatuji si tak silný vizuální rukopis, kterému nedělá problém i mix několika stylů a to bez ztráty tolika výživných detailů. V kombinace s hudbou, zvukovou paletou efektů a překvapivě samotnou kompozicí a záběrování je Arcane audiovizuální jednička, od které by se druzí měli učit. Mám jako nováček tohoto světa problém vlastně jen s příliš rychlým tempem a hlavně v druhé polovině s urputnou snahou odvyprávět příliš mnoho na příliš malém prostoru. Počáteční výhoda se díky tomu ke konci proměnila v malé zaškobrtnutí (vývojový proces Jayce budiž příkladem) ale jinak je ta práce se scénářem, výstavbou nového fikčního světa, hromady postav a jejich osobních linek - takřka precizní a k dokonalosti chybí vskutku pramálo. Velká paráda, které se nemusí bát jak fanoušci značky, tak zcela nepolíbení. ()

dO_od

// Posedlost Imagine Dragons stranou, Riotu se kupodivu povedlo natočit dospělý a troufám si říct revoluční animák na základě hry, která k tomu paradoxně nikdy neměla žádné předpoklady. Způsob budování světa, interakce mezi postavami, a hlavně výše zmíněná animace, která to celé posouvá minimálně o tři levely vejš, než kde by to za normálních okolností bylo, z toho tak k překvapení většiny internetu činí jeden ze seriálových počinů roku. Úvod byl sice na můj vkus trochu chaotický a hledal jsem si kvůli tomu k postavám cestu o něco déle, nakonec se to však povedlo. Takže klobouk dolů, těším se na pokračování, a upřímně doufám, že si ostatní herní vývojáři při sledování zuřivě psali poznámky. 8/10 ()

Jeoffrey

Co lidi na tom LoLku vidí, vždyť je to jenom barevnější DOTA? Ale něco přeci za tím obrovským úspěchem hry musí stát a čím víc jsem nad tím kdysi přemýšlel, tím víc jsem nabyl dojmu, že společnost Riot Games to prostě všechno podstatně líp zvládá. Dali hře lepší a barevnější vizuál, zajímavější hratelnost, neustále tu hru rozvíjí a něco do ní přidávají, starají se o marketingovou stránku věci, prostě nedá se jim upřít, že do toho opravdu hodně investují. A teď tu máme seriál, který mi tak nějak moje přesvědčení o vizi ohledně Riotu potvrzuje, protože i do tohohle bylo dáno hodně, ať už financí, marketingové podpory, ale i snahy a vášně samotných autorů. Je tu spousta výborných rozhodnutí, počínaje výběrem animačního studia, které tomu dalo originální a pro mě nádherný a působivý vizuál, až po práci scénáristů, kteří dokázali vytvořit zajímavý a napínavý příběh s postavami, na kterých mi během chvíle začalo záležet a které mi krásně prokreslili. Ano, je tu pro mě slabší hudební stránka, protože většina písní od Imagine Dragons je pro mě taková zvláštně utahaná a do mnohých scén se mi často nehodila stejně jako ostatní hudba, která jen málokdy dobře a působivě trefila atmosféru. Ale já na to kašlu, protože i tak se mi tohle hodně líbilo! Užil jsem si temnou atmosféru, překvapení a nečekané linky, kterými se příběh ubíral, výbornou, dynamickou a strhující akci, ale i fakt, že každá postava tu je hodně komplexní, dobře předvedená, tohle nejsou šablony, ale reálné charaktery s vadami i silnými stránkami, jejichž rozhodnutí mi většinou dávají smysl a na jejichž další cestě mi záleží. Arcane se mi jednoznačně trefil do vkusu a rád se podívám na další (již potvrzené) pokračování, ale i něco dalšího, co mi ze světa LoLka příště předhodí. Ke hraní LoLka mě to sice nedostane, protože mi chybí skill, trpělivost (jsem moc greedy) a pevné nervy, ale seriál mě nadchl a animačně mě takhle zaujal naposledy asi jen kreslený Spiderman. 9,5/10 ()

DJ_bart

LoLko nehraju, steampunková stylizace a sofistikovaná animace je bezpochyby uměleckej unikát, motiv třídního boje je víc než zajímavej, ale příběh je relativně monotónní až primitivní, a ten toxickej hype mi k 'Arcane' vybudoval jistou averzi, ač videoherní předloha nemá k seriálový adaptaci prakticky žádný předpoklady a predispozice, takže je nutno studio Riot pochválit za tu tvůrčí snahu...... Příště s tématikou WoWka, prosím - už jen z toho důvodu, že MOBA hry doslova žánrově vykradly Warcraft. ()

Yoshitsune

League of Legends mám spojené s jedním Českým youtuberem, který při hraní bouchal do stolu pěstí, řval jak šílenej, z pusy mu tekla pěna a bylo na něm vidět že to nezvládá. Tyto projevy se stupňovali až se nervově zhroutil a přešel k Fornitu, kde dělal to samé, to aby se pak zase vrátil k League of Legends. Ze začátku to byla zábava sledovat někoho takového, ale postupně mi ho bylo líto. Nicméně samotná hra, špatná nebyla byl to jakýsi mix strategie, rpg a rts herních žánrů a vše tak nějak fungovalo dobře, grafika byla hezká, postavy také byli slušné, ale nikdy by mně nenapadlo, že z toho vznikne seriál. Protože přestože hra, má své nezpochybnitelné klady, tak přeci jenom ten příběh tam neni a postavy mají hrubý popisek toho kým sou. A to je přesně problém tohohle seriálu, ty postavy sou tady takový nejasný a přestože zde sou nějak vykresleny, tak od začátku, sem se nedokázal chytit, jako by mi něco unikalo, nějaký podstatný detail, něco důležitého, díky čemuž bych dokázal zachytit charakteristiku postav a díky tomu bych jim lépe porozuměl. A když se vezme v potaz, že se to netýká jen jedné postavy, ale víceméně všech, tak ty postavy zde jen proplouvají. Nemluvě o ději, který připomíná změť několika příběhů a všechno se to snaží navzájem propojit, ale nedaří se. A sem si vědom, že tímhle asi neseru všechny milovníky seriálu a hry, ale po celou dobu mi přišlo, že to celé nebylo ještě doděláno....chcete li tenhle seriál, by potřeboval pár opravných patchů. Ale dost, dost kritky, i přes mé výtky sem se nenudil a docela to bavilo, asi díky té skvělé animaci které přípomíná hry od Telltale games a nebo něco ze série Life Is Strange, což mně trošku dovádí k další kritice.....oh bože fanoušci mně fakt roztrhají. Po celou dobu, sem hledal na obrazovce možnost volby změnit rozhodnutí a protože v každém dílu, mi přišlo, jako by tohle celé bylo situováno právě pro hru, ve které hráč rozhoduje a jeho rozhodnutí mají následky, takže až do posledního dílu, ve kterém Jinx učinila určitá rozhodnutí, sem se úpěnlivě snažil zvrátit její rozhodnutí......marně. Ale možná a právě díky Jinx/Powder, dám tu čvrtou hvězdu, jelikož mám slabost pro holky typu Harley Quinn. ()

HellFire

Jsem uchvácen. Do světa Arcane bych se rozhodně chtěl vydat každý den. Mimochodem, když se každý rozplýval nad úžasnou animací u Spiderman: Into the Spider-verse, tak sem si klepal na čelo, protože jsem nic výjimečného neviděl. Zato propracovanost Arcane je dechberoucí. Každý druhý záběr by se dal okamžitě zarámovat a pověsit nad postel. Teď to úmorné čekání na druhou sérii! ()

Luicy

Tak tady se bez ostychu přiznám, že jsem ze seriálu uchcávala při každičkém díle. Hrozně mě to bavilo, takže jsem celý seriál dala na jeden zátah během večera, jinak to nešlo. Jako dlouholetý hráč League of Legends nemám slov. Jinx je mým mainem už od doby, kdy vyšla (tedy od roku 2013) a ten příběh, který vytvořili z kraťoučkého lorečka ve hrách, nemá prostě chybu! Vše do sebe krásně zapadá. Animace je solidní, každá postava má precizně vytvořený charakter a motivaci, děj je poutavý, odsejpá a rozhodně nenudí. Dokonce i hudební podklad byl při každé scéně perfektně zvolený a jsem ráda, že se do Arcane zapojilo i Imagine Dragons, které ve mně vzbudilo vzpomínky na Worlds 2014. Ostatně celé to na mě působilo dost nostalgicky a jsem ráda za spoustu malinkých detailů v každém záběru, které docení především zarytí hráči.  Díky znalostem loru trochu tuším, jaké postavy nás čekají v další sérii a moc se těším na příběh, který k tomu tvůrci vymyslí. Doufám, že si Arcane kvalitu udrží i v budoucnu. Seriál všem vřele doporučuju, ať už jste s hrou byli někdy v kontaktu či nikoliv! ()

Streeper

LOL mi vůbec nic neříkalo. Vím, že je to nějaká hra, že existuje nějaký turnaj a že to můj přítel po večerech hraje. Samozřejmě on tušil, kdo je kdo v seriálu a postavy poznával, já ne. Což není nic negativního. Arcane je skvěle natočený a může se na něj podívat kdokoliv, kdo o tomhle světě nemá ani ponětí jako já. Začalo mě to pořádně bavit od třetího dílu. První dva jsou dost utahanější, ale pak se to pořádně rozjíždí. Je tam plno akce, smrti, šílených postav a skvělý cliffhanger na konci. Měla jsem své pochyby než jsem se na to podívala, ale nakonec se mi to moc líbilo a těším se na pokračování. ()

moviefreak

Takto sa to robí!!! Všetky adaptácie by sme mali herné štúdia po vzore Arcanu ustrážiť. Jednoznačne NAJ herný seriál EVER, a nebál by som sa tento skvost zaradiť aj medzi seriály roku. Prečo? Scenár, svet, postavy na oboch stranách, akcia, choreografia... WOW!!! ()

Lexonka97

Jakožto člověk co nikdy nehrál LOLko a ani se nikdy nezajímal o nic s tím spojené jsem opravdu, ale opravdu moc překvapen jaké dojmy na mě seriál ponechal. Začal bych animací, která je opravdu skvělá a spolu s působící 2D animací pozadí to vypadá naprosto ÚŽASNĚ. Je vidět že takové prostředí jasně funguje, jak už jsem se přesvědčil ve snímku Spider-Man: Paralelní světy. Animace za mě působila opravdu přirozeně a pohyby vypadali reálně. To bylo vidět především v soubojích, které také udělané na výbornou.  Celkově se pro mě jedná o tu nejlepší animaci, kterou jsem měl možnost vidět. Kromě animace tu také září úžasná hudba, která se do seriálu náramně hodí. Celé to je vložené do příběhu, který není nejvíce originální a někdy by některé části chtěli trochu více času, ale ve stylu v jakém se nese to vypadá parádně. Po celou dobu vše dává smysl a krásně do sebe zapadá. Příběh doplňují postavy, které mají charakter je zde zvládnutý úplně na jedničku. Postavy mají skvělý vývoj a všechny si je okamžitě zamilujete. Autoři dokázali krásně ukázat, kdy je čas se rozhodovat a jak velký nastal problém, jelikož ve většině případů nějaké události se dokáže změnit celý příběh, nebo i život ostatních občanů jak Piltoveru, tak i Zaunu. Kdybych měl probrat každou epizodu zvlášť, řekl bych že žádná není nějak špatná a každá má svoje i když taková druhá epizoda na mě zanechala asi ten nejmenší dojem, ale i přes to se jedná o skvělý díl. Nedokážu říct, který Act jsem si užil nejvíce, ani která epizoda se mi líbila nejvíce. Pouze to, že z prvního Actu to byla určitě epizoda třetí. A to díky úžasné akci, posunutí příběhu, emoční stránce a hlavně nečekanému konci. Ve druhém Actu to byla epizoda šestá ve které mě přišlo že se příběh velmi posunul a přišel mi více originální. Akce se povedla jako vždy a výkony ve stylu dabingu byli znovu úžasné. V posledním třetím Actu by to byla závěrečná devátá epizoda. Znovu za výbornou akci, animaci, dabing,... Závěrečné scény na mě zanechali dojem a musím říct, že konec je opravdu zajímavý a otevřený. Na závěr bych dodal, že na Arcane by jste se měli bez váhání podívat, ať už o LOLku něco víte, nebo ne. ()

BoXBe

Game changer na poli fantasy a Netflixovské produkce. Luxusní podívaná jakou i v komiksu těžko pohledat a že jde poznat, že mají kluci načteno. Muselo mě přesvědčit prudce pozitivní hodnocení někde na sociálních sítích, i k prvnímu kliku jsem byl hrubě nedůvěřivý, no po pěti minutách mě měli. Devítidílný seriál čerpá z toho nejlepšího od Gaimana po osudové hry Scotta Snydera v Batmanovi, rozkročí se v politice jako Lucasova sextalogie Star Wars a završí to epičností ne úplně nesrovnatelnou třeba i s Pánem prstenů přinejmenším v tom, jak schopně a precizně jsou vykreslené hlavní postavy. Nevím, odkud a za jakých zdrojů svou inspiraci tvůrci hledali, ale trefili to. A ještě, jak jsem pochopil, aniž bych kdykoliv hrál, perfektně provazuje s hrou. Slabší momenty ve scénáři hravě a meganásobně přebije dojem z celku. Animace je úžasná, příběh je pavučina, Jinx je perfektní postava a směle se může rovnat legendám záporáků jako je Joker. Zmínil jsem animaci? Střih? Nápady? Dynamiku? Soundtrack? Úžasné světy? Propletenost steampunku a magie? Schopnost nadchnout a posilovat nedočkavost na další díl? Zářit tolika silnými momenty, že by to roztrhalo většinu tuctových jednohubek na Netflixu? Potlesk. Neuvěřitelná záležitost a budoucí legenda. Přeju jí to. ()

UhLee

První série - (10/10). Arcane je pro mě naprostým zjevením, které mě totálně dostalo. Disponuje podmanivou animací, která se nedá okoukat. Postavy jednají racionálně jako dospělí lidé a dle svého největšího přesvědčení. Každý tady hraje část svojí role a divák si k nim vybuduje určitý druh vztahu. Každá z nich má jinak prokreslenou osobnost, takže větvení dějových linek nikdy nenudí a všechny jsou zábavné. Po Arcane už nikdy neřeknu, že animované filmy jsou nějak podřadné, protože jsem u tohohle cítil hromadu emocí a nemohl jsem se na to vynadívat. Emocionální vrcholy skoro u každé epizody? O tomhle se mi ani nesnilo. Jde vidět jak obrovskou péči tomu Riot Games dali. Netflix to pak jenom zviditelnil. Šest let je ranec času, ale výsledek stojí za to. Práce s hudbou a celkovou audiovizuální stránkou je čisté porno pro oči, které nepolevuje. Líbilo se mi rychlé tempo, které zajistilo maximální poutavost děje. Já osobně jsem League of Legends nikdy nehrál, ale užil jsem si to neskutečně. Věřím, že si to užijí hráči ještě více a pro mě je Arcane od této chvíle jedním z největších seriálových zážitků vůbec.  Nejlepší epizoda: Když se tyhle stěny zřítí (S01E06) ()

Lachtaan

Solidní animovaná pecka, co mi dlouho unikala, abych si ji v práci dal skoro celou během jediného dne. Jako člověk, co nikdy LOLko nehrál a neznal tak jedinou z postav, jsem si tady užil každičkou akční scénu a po řádném vtažení do děje i motivy všech postav. Chvíli mi trvalo pořádně pochopit, co se tu vlastně děje a k čemu se schyluje, ke konci jsem už byl ale natolik zaháčkován, že jen směle čekám na druhou sérii. [viděno na Netflixu] ()

VanTom

Nikoliv bezvýhradná, ale zkrátka parádní jízda v atraktivním steampunk/fantasy městě, jehož politiku a (její) proměnu zevrubně řeší, a se skvěle prokreslenými postavami (zde bych viděl asi největší háček, hrdinských originů je tu pomalu tucet, takže na nejzajímavější linku sester Vi a Powder/Jinx se zas tolik nedostává). Všechno zasluhuje absolutorium, od zmiňovaných postav a světa, přes dokonalou, kinetickou akci (kterou se překvapivě neplýtvá), až po fantastickou audiovizuální prezentaci s originálním výtvarným stylem/animací. Druhá sezóna je povinnost (a to říkám jako hrou nepolíbený)! ()

vyfuk

Že by konečně Riot chtěl nějak kompenzovat ty ztracené hodiny u té jejich rakoviny? Asi ano. Práce na tomto se rozproudili dobře a je jasné, že v tomto je jasný background. Já mnohdy nemohu asi objektivně něco vyčíst až třeba na poslední epizodu, která působí dobře a epicky až  tedy na divné přechody scén,  které až nedávají smysl a  jsou trochu vágní, ale to je tak všechno. Plus se nečekaně chabým a divným hudebním doprovodem napříč seriálem Mimochodem... vážně se otevřelo tak moc téma toho, že Vi a Cait jsou vlastně nožnice? V každém případě největší slabina seriálu je to, že otevírá neuvěřitelně barvitý a plný svět, ve kterém se zasvěcuje jenom na konflikt dvou světů z mnoha, kde růžky vystrkuje další. K tomu  tuna postav, která každá má neuvěřitelný příběh a my se k němu nedostáváme a další série jasně láká na pokračování tohoto konfliktu. Obecně vzato jde o pecku letoška, která mě stále nedokáže nijak sundat, abych byl na větvi, ale minimálně se dokážu těšit na další kontent. ()

Melios

O tomto seriáli sa na internete už toľko nahovorilo, že mi neostáva nič iné, len sa pridať k vrúcnej chvále. Už, keď vyšiel prvý trailer som tušil, že sa chystá niečo výnimočné, no to, čo sme dostali nemohol nikto ani len vo sne očakávať. I navzdory tomu, že si ma upútavky omotali okolo prsta som so zhliadnutím seriálu dlho váhal. Predsa len sa jedná o adaptáciu slávnej videohry League of Legends (v našich zemepisných šírkach skôr známou pod skratkou LoLko), ktorú z duše nenávidím. Hra sama o sebe mi prišla neskutočne prekombinovaná, s nezáživným gameplayom, čakacími pasážami, ktoré sú k posratiu a do toho si ešte započítajte komunitu nevychovaných deciek (česť výnimkám), ktoré sa radi chvália tým s koľkými vašimi matkami už za ten čas stihli mať pomer a zistíte, že vás to z dlhodobého hľadiska určite nebude viesť k jej opätovnému hraniu, ak teda nieste skalným fanúšikom celého vesmíru od Riot games. Seriál ale dokázal, niečo, čo nedokázala doteraz žiadna filmová adaptácia herného počinu. Byť objektívne perfektná. Všetko od hudby, cez vizuál, zapamätateľné postavy ako Vi, Powder (a.k.a Jinx) či záporák Silco, ktoré sa vám svojou pestrofarebnou a živou osobnosťou ihneď zaryjú pod kožu (keď si ja som schopný zapamätať mená postáv tak sa fakt stal zázrak), až po narratoring seriál zvláda na výbornú a dokáže vás neraz aj riadne šokovať. Prosto, aby som sa tu už dlhšie nerozpisoval Arcane je megalomanský počin, ktorý nadobro uchváti nielen hráčov MOBA hier, no aj ľudí, ktorí prvý raz v živote počujú slovo LoLko. Pre obe skupiny môžem srdečne odporučiť. Ak sa vám bude zdať začiatok strašne pubertiacky trápny, dajte tomu čas. Zreje to ako syr. Ešte nikdy v živote som sa tak netešil na druhú sezónu... ()

psychoJoa

Tleskám a umírám blahem. Dočkala jsem se… ach a jak já si to užívám! Postavy, co zůstávají samy sebou. Promyšlený děj bez nelogických pseudo-souvislostí. Zvraty, které šokují, ale primárně vycházejí z děje (a ne ze záměru šokovat). A neumím si pomoct, ale Jinx jako postava je tak sakra dobře vytvořená! A ony jsou vlastně všechny… žádná černobílá, dobro a zlo. Je to především geniální směs šedé v nádherné animaci. Na tohle zdejší systém hodnocení nestačí! ()