Americký kňaz žije v Mexiku a je privolaný k žene posadnutej démonom. Napriek tomu, že s exorcismom nemá mnoho skúseností, podarí sa mu démona vyhnať a stane sa miestnym hrdinom. Po osemnástich rokoch je opäť privolaný k posadnutej žene v miestnom väzení. Zisťuje, že démon nikdy neodišiel a bude sa mu musieť opäť postaviť tvárou v tvár. (Marceloo)

Martrix

Od prvních minut jsem byl vyděšený, jak pitomé béčko jsem si pustil. Žánrové klišé je tady předkládáno tak diletantsky, že vše působí jako parodie. Debilní dialogy pronášené amatérskými herci, ale bohužel směšné nejsou. A nejhorší je, že se to stupňuje a je to horší a horší. Dojde to dokonce do bodu, kdy nevěřícně zíráte, kam až byli tvůrci schopni zajít. Nicméně pointa je natolik absurdní, že se nakonec přecejen spíš zasmějete. ()

fantassia

Jeden záběr tam byl docela pěkný, takže úplně marný to nebylo, ovšem nemění to nic na tom, že se na horory nemám dívat, no. Jako pohádku to brát nemůžu, jen s velkou nadsázkou a vážně už vůbec ne. Vymítání Boha je už samo o sobě velmi zvláštní nápad, jak můžete vymítat někoho, koho už jste dávno opustili a status zloducha tkví právě v tom, že je bezbožný a jen pouhá Přítomnost by ho donutila vyklidit pole, nikoliv vymítat Boha.  Ostatně i v přírodě vládne vždycky alfa. Téma obětování se za druhé lidi to z přirozenosti a přítomnosti pudu sebezáchovy je zcela nereálné bez zvláštní zcela mimořádné posily, která nepramení z pudu ani ze zvířete ani z padlého anděla, takže zdroj je jistý. Žádná velká hitparáda to nebyla, ale někdo se minimálně zamýšlel a to se cení ()

DJ Rocco iNc

Celkom slušné hororové béčko s démonickou tématikou, so zaujímavým dejom, ktorý tu doteraz nebol, pokus o desivú atmosféru celkom vyšiel, taktiež aj herecké výkony neboli zlé a vizuálne efekty veľmi dobre zvládnuté. Hlavný hrdina sa dokonca podobal na Gerarda Butlera. Alejandro Hidalgo odviedol veľmi dobrú prácu v rámci možností a verím tomu, že ak by mal natočiť film do kín, celkový výsledok by bol ešte o minimálne jeden level lepší. Mexické prostredia mám celkom rád, nakoľko sú mexičania silno veriaci a preto venujú veľkú pozornosť a precíznosť na zobrazenie božského a démonického. ()

oveckaoa

Tohle je nějaká parodie na vymítací horory nebo co to je? Však to nemělo snad ani scénář a nedává to ani smysl navíc si to hází klacky pod nohy od začátku. Už úvodní scéna vypadá jak kombinace vymítací scény ze Scary Movie 2 křížená s pornem (démon si zde dělá dobře a vrzne si zde s knězem) pak se dozvíme , že ten kněz nemá vymítání provádět jelikož je nezkušený a pokud to udělá církev ho zatratí přesto to udělá a hádejte co církvi to nevadí ? Tak, že se posuneme o 18 let dopředu a sledujeme toho kněze v jakési vesnici  kde umírají děcka pak mu dá církev peníze nevím za co a on jde opět vymítat démona z jakési holky vezme si s sebou dle jeho slov nejzkušenějšího vymítače, kterému přitom vymítání démon ukousne ucho a málem ho i zabije . V podstatě kromě toho posednutí kněze bylo všechno již viděno a v lepších variantách. 40 procent ()

sedm.1

Vzhledem k obsahu a ohlasům na The Exorcism Of God jsem očekával skutečně povedenější podívanou, než jakou jsem nakonec dostal. Především tedy ta její avizovaná originalita a nevšednost mě jaksi nějak minula, a já tak opravdu nemohu tento vymítačský horůrek považovat za nic jiného, než jen jako další příspěvek s danou tématikou, do jinak mého velice oblíbeného subžánru. Každopádně to zde nezmiňuji jako nějakou zásadní výtku, spíš jen upozornění, že očekávat od tohoto snímku nějaké ojedinělé, nápadité a nečekané věci není úplně na místě a potencionální divák by tak mohl být velmi zklamán. Pokud ovšem tedy pominu tento fakt, tak mohu o The Exorcism of God konstatovat, že se jedná o fungující podívanou, co svým tématicky příbuzným bratříčkům rozhodně ostudu nedělá. Sice se spádem to není žádná hitparáda, ba co víc, chvílemi jsem se dokonce neubránil pocitům nudy, ale to je skutečně snad jediná věc, co mi tu vyloženě nesedla. Co je naopak pro tento typ filmu nejdůležitější, tedy potemnělejší atmosféra, tak ta je působivá hodně, dále masky posednutých lze považovat též za opravdu skvělé, ty mě oslovili fakt hodně, a ani postavy a jejich herecké představitelé kritizovat nehodlá, jelikož odvedli vesměs přesvědčivé výkony, i když chyběl nějaký výraznější a sympatičtější ksicht, co by to tu trochu oživil, ale to už bych chtěl asi moc. No a co týče přímo zápletky a jejího vývoje, tak je to prostě taková klasika, ke které je těžko co podotknout, kdo má zkrátka exorcistické filmy rád, tak se bude bavit v rámci možností i zde, no a koho serou, tak ho budou srát i dál, jelikož tahle podívaná to rozhodně nemá čím změnit. Můj výsledný dojem z tohoto snímku je tak spíše rozpačitý, až s mírným náklonem ke zklamání. Bohužel, čekal jsem fakt víc. ()

borec999

(Ne)typický horor o exorcizme so scénami vymietania diabla, ktoré sú viac na smiech než strašidelné a jedným originálnym dejovým prvkom, ktorý ho jednoznačne odlišuje od ostatných, dejovo podobných a zameniteľných vymietačských hororov. Vo výsledku je Exorcism of God mierne ujetý, balansuje na hrane paródie a hororu a takéto typy filmov si obvykle buď zamilujete a nemilosrdnete im strelíte 5* alebo vám jednoducho nesadnú. A aj ked sa mi osobne páčili už viaceré filmové úlety a šialenosti, tak tentokrát sa radím do tej druhej skupiny... 2* a 35% ()

KoRner

Taký mix Exorcistu a Evil dead... Ok, a možno trochu Scary Movie 2 😁. Dosť akčný horor s občasnými atmosférickými chvíľkami. Masky sú trochu umelé, ale nevadia a logika si občas dá pohov, avšak konečné rozuzlenie je celkom fajn. ()

Adramelech

Konečně exorcistický film s větším než malým množstvím originality. Démonické jméno Balban, které se ve filmu objevuje, se v klasické grimoárové literatuře nevyskytuje, aspoň pokud je mi známo. Na webu jsem našel, že je to démon klamu, avšak informace je bez uvedení zdroje, jímž byl patrně právě tento film, neboť v českých titulcích k filmu se píše, že Balban je „démonem podvodu“. Také se zdá, že Balban figuruje jako ztělesnění „chaotického zla“ v nějaké počítačové hře: <https://dr-eigenvalue.github.io/bestiary/creature/balban> V tomtéž smyslu je Balban údajně zmiňován v Pathfinder Chronicles: Book of the Damned Volume 2 - Lords of Chaos, Pathfinder Campaign Setting, page 33 (Staff, Paizo and James Jacobs, Paizo Inc. 2011). Knihu jsem dohledal na webu, je to nějaký moderní obrázkový škvár. Dost možná převzali filmoví tvůrci to jméno právě odtud. ()

bozka10

Po dlhšej dobe parádny exorcizmus, ďalšie prekvapenie dnes.Pekné masky a vymetá sa vkuse teda.4-5.Nedá sa mi nevypichnúť skvelý úvodný soft-porno exorcizmus. ()

Warhorr

Snad nejlepší horor s vymítáním od filmu Chraň nás od zlého ! Hned na úvod scéna s úchylným, masturbujícím démonem, paráda, ujetý démony já rád. Je tu i pár slušných jumpscareů, takže poseroutkové budou mít možná na gatích pár hnědých skvrn. Navíc zde nastává i historický mylník. Je to snad poprvé, kdy se osoba posedlá démonem bude snažit vymítit Boha z těla kněze. ''Máme smlouvu, otče Michaeli. Za hodinu tě tam dole budeme znásilňovat.'' Příběh není kdovíjak originální, některé masky působí trošku komicky, ale pro mě osobně zatím jeden z nej hororů za letošní rok. ()

lardko

Možná nadprůměrný horor z kterého mám ale smíšený pocity. Začátek a vlastně skoro do třičtvrtě filmu to byla dobrá podívaná , ale ten konec mě prostě nebavil. Masky sice byli dobrý ale konec skazil pro mě celý film. ()

Flopik

V tomto žánri sa toho veľa nového robiť už nedá, preto som nesmierne rád za každú snahu o originalitu. No a tuto sme jej dostali teda požehnane. Trištvrte filmu je podobných ako iné, máme posadnutú vo väznici  a ide sa vymietať. Oproti iným filmom, tu ale máme veľké množstvo posadnutých, neustále sa niečo deje, občas poteší aj gore.. no a posadnutý Ježiš je celkom desivý. Po príbehovej stránke by sa tam dalo ešte dosť vypilovať ale inak to držalo pekne pokope. No a finále a obrátený exorcizmus bola skvelá novinka, ktorá mi sadla. Masky takisto výborné a reálne chýbalo málinko na plný počet. U mňa za veľmi silné 4*. ()

dannyyy

Očekával jsem tak trochu propadák ze světa vymítání démonů, satanů, ďáblů a všelijakého možného sajrajtu... ale dostal jsem obstojnou žánrovku, která zaujala ne zrovna příběhem, který je totožný jako každý jiný film ze světa vymítání, ale tím, jak to bylo zahrané. Posednutí jsou uvěřitelní a "zábavní". Scény ve vězení mě bavily nejvíce. ()

kkarx

Rozhodně zajímavější než nový Papežův vymítač. Ne že by to bylo dokonalý, ale určitě to je jeden z těch lepších žánrových pokusů. ()

Daiker

Nevím na mě ten exorcismus nějak nepůsobí.....Úvodní scéna mi připomněla scénu ve scary movie tak jsem se i zasmál 🙂 Takové uřvane, ten ježíš co tam strašil byl super... ()

helraiser

Tak na rovinu říkám, že toto mě opravdu dostalo. Mexikánci to dokázali a opravdu se jim povedlo natočit co se týče vymítačského subžánru něco neotřelého, originálního a opravdu atmosférického. Nápad s obráceným vymítáním byl naprosto parádní, atmosféru to mělo opravdu doslova démonickou a masky démonů byly prvotřídní. Dlouho jsem se u tohoto vymítání takhle nepobavil. Skvělá věc, která si své fanoušky jistě najde a za posledních minimálně pět let, jeden z nejlepších vymítačských hororů. ()

ANTYCHRYST

Začátek pod lampou kdyz přichází jako ze starého dobrého vymitace..:) Hned úvodní scénka mě potěšila..celkově spokojenost.. dostatečné množství vymitani.. urazky, svěcena voda, posedle zenstiny, nemistne navrhy..65% v žánru filmů o posedlosti..lepší průměr:) ()

Solverino

Hmmm, no dá se na to koukat, ale dal jsem to až na potřetí. Předtím jsem vždycky usnul samým napětím. Je tam ale pár opravdu dobrých nápadů a slušných lekaček. Konec celkem předvídatelný, ale taky dobrý. Film mi subjektivně přišel hrozně dlouhý, i když to tak nebylo. Jednou se to dá, ale pořidtě si špejle do očí, aby vám nepadaly víčka! ()

xxmurphyxx

Konečne niečo originálne, skúšajúce ísť na to trochu inak. Námet taká obohratá klasika, ale obohatená o pár vcelku originálnych a hlavne dobre zakomponovaných nápadov, ktoré tomu dodávajú šťavu a určitú morálnu dilemu, nad ktorou sa dá zamyslieť. Prevedie na úrovni, nie je to AAA projekt, ale nie je tu nič, čo by pôsobilo rušivo. Príjemne prekvapili aj herecké výkony a masky a film má naozaj pár veľmi atmosférických pasáží. Keď to porovnám s hororovou produkciou Hollywoodu posledných rokov, tak nie je o čom, jednoznačne odporúčam. ()